Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 47

Thread: Liga Campionilor 2015/2016

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,751
    Reputatie
    0

    Liga Campionilor 2015/2016

    Nora Mork, cea mai buna jucatoare din lume, praf ne-a facut!
    Nu stiu ce dracu a facut meciu trecut de-a pierdut cu Rostock acasa la 10 goluri!
    Noi avem doar 3 jucatoare de mare valoare: Pino, Elisei si Donashimento, dar din pacate doar Pino e constanta! Nu poti sa pui probleme la o echipa din asta cu jucatoare mici si rapide decat cu interi, iar interi nu avem, sunt la CSM Bucuresti!


    Mai tarziu va juca CSM, e clar CSM peste Baia Mare si asta pt ca are interi, cel mai important post in handbal in opinia mea! Pino singura n-are cum si-n atac si-n aparare, e prea mult pt ea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Mork e world class, a aratat-o si azi. Totusi dezamagit de rezultat. Larvik e departe de echipa de sezonul trecut, plus ca a venit si fara 3 jucatoare importante.
    N-a mers deloc poarta azi, nu cred ca au aparat mai mult de 5 mingi ambii portari. Nici in atac n-am stralucit, in afara de Pineau si cateva sclipiri ale lui Abbingh sau Elisei mai nimic. Multe jucatoare de umplutura, bune doar in LN.

    Johny. Rostov are super-echipa sezonul asta. De F4 lejer.
    Vinerea viitoare vin la Baia Mare. Ne fac pilaf.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mai tarziu va juca CSM, e clar CSM peste Baia Mare si asta pt ca are interi ...
    ... pentru ca are echipa.

    08 11 2015 Buducnost Podgorica - CSM Bucuresti 23-23.

  4. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    De fapt nici CSM-ul n-are interi, a trebuit sa joace cu Rodrigues pe inter.
    O partida foarte buna azi, pacat ca nu au castigat. Era de batut Buducnost azi.
    Dupa ce revine si cealalta suedeza CSM-ul va arata mult mai bine. Cu ceva sansa pot sa prinda F4.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,751
    Reputatie
    0
    De acord! Baia Mare insa cu prestatiile astea ultra-penibile in care doar Paula si Pinot joaca de unele singure, se vor tara ca soparlele sa iasa din grupele principale, si nu e sigur deloc ca vor reusi si de data asta.
    Evident ca apoi(daca se califica) vor fi victime fara probleme la favorita din cealalta grupa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Din pacate la Baia Mare joaca cam 2-3 jucatoare, restul fac mai mult figuratie pe teren. Pineau a fost exceptionala de cand a venit, nu prea are cu cine juca. De fapt e si golghetera CL.
    Sansa HCM-ului e ca desi se vor califica in grupele principale cu 0 puncte, acolo va intalni 3 formatii abordabile. Thuringer si Fleury pot fi batute tur-retur, plus Ferencvaros, cu care se pot scoate puncte acasa intr-o zi buna. Cu 4 victorii in grupele principale esti sigur de prezenta in sferturi. Ceea ce ar fi extraordinar pentru Baia Mare.

    CSM in grupele principale va intalni Gyor si Vardar, 2 super-echipe, plus Midtjylland, o echipa imprevizibila, care a batut la Gyor.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,751
    Reputatie
    0
    Gyor nu mai e ce-a fost... ori o fi avut multe accidentate in ultimele saptamani poate!?
    Accidentate si de barbati pot fi, prin inseminatie, cum e cazu lu Gyorbitz daca retin bine!
    Gyor fara Gyorbitz, joaca fara sufletul echipei, e clar ca e abordabila!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,751
    Reputatie
    0
    Ce praf echipa are Larvik mai ales pe faza defensiva... te bat Floriile frantzuze acasa la 5 goluri!
    Degeaba e Mork f buna pe ofensiva daca restul echipei e cap si pe ofensiva dar mai ales pe defensiva.
    Acum m-a lovit in cap, daca Mork ar juca in locu lu Neagu la Buducnost, echipa din Muntenegru ar juca cel putin la fel de bine deoarece chiar daca face doar faza defensiva, Nora poate fi inlocuita cu brio pe faza defensiva de altele de-acolo deoarece sunt multe ce pot face asta, iar pe faza ofensiva e usor peste Neagu si ar putea ajuta echipa mai mult, deci nu mai conteaza ca e mai slaba pe defensiva in jocul echipei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ai pariat pe larvik, recunoaste !!

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,751
    Reputatie
    0
    Da, dar am pierdut pe Halep, Kvitova, Kuza, City 1X...ohohohohooo cate porcarii au fost azi, nu mai tineam cu ele demult!
    Last edited by Johnny D; 6th February 2016 at 21:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    vai tot cu ideea mork > neagu ai ramas..
    La orice capital neagu e peste nora..

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Fara Mork Larvik lua azi 10+. Ma repet, geniala jucatoare, a 2-a in lume dupa Neagu in acest moment.

    Sa amintim totusi ca Baia Mare a spulberat pe Ferencvaros, oarecum surprinzator. Cu o victorie saptamana viitoare in Franta, suntem 99% calificati in sferturi. Unde vom da peste Buducnost sau Gyor, dar important e sa fim acolo.

    CSM a pierdut la Gyor si se lupta cu Vardar pentru lcoul 3 in grupa.

  13. #13
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Asa e, si eu admit ca nora e o suuuper jucatoare. Imi mai place f mult si pineau:d dar daca le compar cu cristina, tot le vad sub ea. Mi.au placut si gorbiz si popvic f mult
    Sper si eu ca baia mare sa reuseasca sa joace sferturi

  14. #14
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Fara Mork Larvik lua azi 10+. Ma repet, geniala jucatoare, a 2-a in lume dupa Neagu in acest moment.

    Sa amintim totusi ca Baia Mare a spulberat pe Ferencvaros, oarecum surprinzator. Cu o victorie saptamana viitoare in Franta, suntem 99% calificati in sferturi. Unde vom da peste Buducnost sau Gyor, dar important e sa fim acolo.

    CSM a pierdut la Gyor si se lupta cu Vardar pentru lcoul 3 in grupa.
    csm se bate pt locul 4. midjland mai are de jucat o data cu savehof, plus meci acasa cu csm. hcm baia mare daca bate tot, poate termina pe locul 2 in grupa trebuie ca larvik sa bata pe ferencvaros, si larvik sa nu invinga in Germania si franta.

  15. #15
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Da, printr-un joc al rezultatelor putem termina si pe 2. Totusi realistic vorbind o sa fim pe 3 in cel mai fericit caz. Eu as vrea sa o vad si pe Buducnost la BM, de Gyor m-am saturat.

    Am uitat sa zic ieri de Pineau. Frantuzoaica face un sezon fabulos, aproape ca nu e meci in care sa nu iasa in evidenta. O jucatoare completa, pase geniale, vede foarte bine jocul, stie cand sa patrunda sau sa arunce la poarta! As zice ca e cel mai bun transfer pe care l-am facut in ultimii ani dintre jucatoarele straine.

  16. #16
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Numai sa nu plece la Vardar...Pineau.

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Pineauuu!!! Ce jucatoare frate! Meci slab facut azi, dar totusi a dat 2 goluri fabuloase in ultimul minut, ultimul chiar in ultima secunda.
    Deci avem asa:
    2. FTC - 10 pct.
    3. Larvik - 8 pct.
    4. HCM - 8 pct.

    Si mai avem asa: Larvik-FTC si HCM-Thuringer si Fleury-Larvik si FTC-HCM.

    Va conta mult rezultatul meciului dintre Larvik si Ferencvaros. Daca FTC nu pierde, vom avea meci decisiv in ultima etapa pentru locul 2.
    Daca Larvik va castiga, miza ultimului meci va fi locul 3.

  18. #18
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Pentru HCM, cel mai bun rezultat in meciul ftc- larvik, e 2 Bati Thuringer, si mergi la Budapesta sa bati, ca sa termini pe 2. Adica Vardar sau csm bucuresti in 1/4.

  19. #19
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Mda...5 din 5 la noi, dar platim scump pentru ca nu am reusit sa scoatem macar un punct acasa cu Larvik sau Rostov.

    Larvik a castigat ieri si mai mult ca sigur va castiga si in Franta, ceea ce inseamna locul 2 pentru ele.

    Locul 3 sau 4 e totuna. Gyor sau Buducnost, sanse mici sa treci mai departe, asa ca prefer sa pierdem cu Ferencvaros ca sa vina Buducnost la BM.

  20. #20
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    csm buc s-a calificat in final four.
    rodrigues si gullden au rulat fin.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  21. #21
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Foarte frumos s a mobilizat csm. Bravo!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •