Page 1 of 60 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1248

Thread: Mondiale 2015 (Glasgow)

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Mondiale 2015 (Glasgow)

    Campionatele Mondiale de gimnastica artistica vor avea loc anul acesta la Glasgow (Scotia) in perioada 23 octombrie - 01 noiembrie 2015.

    Delegatia Romaniei:
    feminin: Larisa Iordache, Diana Bulimar, Anamaria Ocolisan, Laura Jurca, Andreea Iridon si Silvia Zarzu. Rezerva - Andreea Munteanu
    masculin: Marian Dragulescu, Marius Berbecar, Andrei Muntean, Cristian Bataga, Laurentiu Nistor, Andrei Ursache. Rezerva - Andrei Groza.

    Program concurs:
    23-24 oct: calificari feminin;
    25-26 oct: calificari masculin;
    27 oct: finala pe echipe, feminin;
    28 oct: finala pe echipe, masculin;
    29 oct: finala la individual compus, feminin;
    30 oct: finala la individual compus, masculin:
    31 oct - 01 nov: finalele pe aparate.

    Ghid complet al concursului: http://fangymnastics.com/2015/10/19/...-glasgow-2015/
    www.fangymnastics.com

  2. #2
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Chuso face Produnova....
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  3. #3
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Au inceput sa apara filmulete de la antrenamentul fetelor: http://www.gymnastike.org/video
    Larisa la sol a ratat elementul silivas. Sa speram ca in concurs il va face bine.

  4. #4
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Wuuuuuuuut? Vreau si eu un link cu Produnova aia aterizata va rog...

  5. #5
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Wuuuuuuuut? Vreau si eu un link cu Produnova aia aterizata va rog...
    Am zis face, nu aterizeaza.
    Aterizeaza pe aceeasi reteta, picioare-fund -piciore, dar pare mai putin periculoasa aterizarea fata de ce am vazut in ultimii ani la Pena si Dipa.

    Nu stiu cum sa pun link direct, dar e aici
    https://twitter.com/timdaggettnbc
    (mai jos)
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  6. #6
    sport legend GreenApple's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sinaia, Romania
    Posts
    1,528
    Reputatie
    1
    Stie cineva cand vor incepe transmisiile live si mai ales, unde ? Multumesc.
    Serena Williams - Tomas Berdych - Monica Niculescu - Milos Raonic

  7. #7
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Transmisiile incep marti (pe 27), pe TVR2. In prima postare din thread este un link, gasesti acolo toate detaliile.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #8
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    Americancele se pare ca au locul 1 asigurat !!!!!Batalia ramane deschis pentru locul 2 si 3 ,unde cred ca favoritii sunt Rusoaicele si ?????nu prea stiu nimic de chinezoaice ???Ele cum se prezinta stie cinevCe ziceti de fetele noastre cam unde se situeaza ??

  9. #9
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Daca e sa judecam dupa filmuletele din antrenament fetele noastre se prezinta destul de slab, mai ales la paralele. Sa speram ca vor reusi sa se califice in primele 8, cat despre medalii nici vorba.

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Daca e sa judecam dupa filmuletele din antrenament fetele noastre se prezinta destul de slab, mai ales la paralele. Sa speram ca vor reusi sa se califice in primele 8, cat despre medalii nici vorba.
    Mie nu mi se pare ca stam atat de rau...a fost acomodarea pe aparate ieri, nici rusoaicele nu mi s-au parut ca arata grozav, de exemplu.
    La paralele le avem pe Larisa/Didi/Ana/Andreea, plus Laura. E mult mai bine ca anul trecut, cand nici nu mai avea cine sa fie a 5-a fata, pentru a nu ne intra un 10+ ...

    De americance nu ne apropiem, e drept, dar nici asa de rau nu stam.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Daca e sa judecam dupa filmuletele din antrenament fetele noastre se prezinta destul de slab, mai ales la paralele. Sa speram ca vor reusi sa se califice in primele 8, cat despre medalii nici vorba.
    Eu nu stiu unde stam atat de rau din filmuletele din antrenamente... Mai ales la paralele
    E muuult mai bine decat in alti ani.
    La sol si la barna mi-ar fi placut sa stam mai bine, dar din nou, e cam la maxim din ce se putea cu fetele care sunt sanatoase acum

    Mult succes in continuare!!!!!

  12. #12
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Din ce am vazut in filmulete:
    La paralele la toate elementele de tranzitie fetele erau sustinute de antrenor, ceea ce inseamna o nesiguranta si o potentiala ratare in concurs cand presiunea este mai mare. Ritm destul de lent si obisnuitele probleme de tinuta.
    La sol Larisa a facut praf silivasul, la barna ceva balbaieli, doar la sarituri am vazut ca au fost ceva mai bine.
    E adevarat ca a fost acomodare, dar si la americance tot acomodare a fost, plus diferenta de fus orar si au mers snur.
    Ce au facut rusoaicele habar nu am si nu ma intereseaza dar am citit ceva comentarii referitoare la antrenamentele lor si ale celor din Japonia si se pare ca au mers destul de bine.
    Daca fetele nu se vor aduna pentru calificari si Doamne fereste vom avea trei ratari la paralele plus una-doua la sol, cred ca vom merge la anul in primavara la o noua sesiune de calificari.
    Sper sa fiu eu mai pesimista si ele sa faca cat mai bine si sa vina cu medalie, si cu aur daca se poate ca nu ma supar.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    din ciclul unde nu-I cap vai de picioare:

    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Zau daca-nteleg rostul discutiei. Cata si Sandra sunt femei in toata firea, realizate deja cum s-a mai spus pe aici, chiar isi permit sa faca ceea ce vor (cu casa/masina + cu 6-7000 de lei pe luna in Romania poti avea un trai decent, putini castiga atat, plus ca au fiecare facultate si diverse colaborari). De unde stim noi ce e mai bine pentru ele si ce ar trebui sa faca?
    Avea mamaia o vorba, foarte inteleapta: "Fiecare sa-si vada de mai binele lui". E o tara libera. Eu abia astept sa le vad la lucru, daca se reapuca, pentru a-mi da seama daca/cum pot ajuta echipa.
    In rest, sunt speculatii. Orice ar face in viata, sunt 2 mari campioane si au tot respectul meu.
    au speculat de s-au rupt. cata chiar s-a rupt fizic.

    sa vedem cum stoicanul scoate camasa si unde arata cu degetul cind ratam calificarea, care era evident cam de anul trecut.

  14. #14
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Nu ratam nici o calificare. Fetele au fost ok.se putea mai bine da. Ne multumim cu ce avem.

  15. #15
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Americancele nu au avut inca antrenamentul pe podium. Abia in seara asta il au.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    E adevarat ca a fost acomodare, dar si la americance tot acomodare a fost, plus diferenta de fus orar si au mers snur.
    aha. brennaaaaaa

    http://www.gymnastike.org/coverage/2...ships-Training

  17. #17
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Marta e in za house
    Podium training live
    https://www.youtube.com/watch?v=AkT6Uoff_0w
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Marta e in za house
    adica exact cum belu nu e. not in za house.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    sper ca brenna sa mearga ceas in calificari la // . apropos, de cite ori a venit antrenorul sa le prinda pe americance daca rateaza la // ?

    zeeeeeeeeeeeeeeero.

    la noi nu numai ca vin dar le mai si ating facind din o nota mica una minuscula.

  20. #20
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    :
    http://www.gymnastike.org/coverage/2...s#.ViZ4wvnhCUl

    Nostima situatie!

    Propun federatiei noastre sa pregateasca de pe acum pasaport romanesc gimnastei Bailie Key. Sufera si suspina saraca fiindca Marta nu a bagat-o in seama. Mie chiar imi place de ea, e o gimnasta frumoasa si chiar ar fi un plus pentru echipa.

  21. #21
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    La paralele ar fi mana cereasca. Am văzut video si superba. Dar se pare cava ales deja belarus

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •