Page 2 of 60 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1248

Thread: Mondiale 2015 (Glasgow)

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    La paralele ar fi mana cereasca. Am văzut video si superba. Dar se pare cava ales deja belarus
    bielorusele sunt alte doua americance. key e available.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    revad acum podiumul usa.

    just woooow:
    simone cu un amanar in care fumeaza un trabuc ca sa topeasca zapada acumulata la inaltime. wow.

    sa nu mai zic de amanar dupa amanar dupa amanar samd.

  3. #24
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Off. Am citit ca Ana are probleme la glezna. Sper sa fie bine..

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Off. Am citit ca Ana are probleme la glezna. Sper sa fie bine..
    Da....o mica entorsa care s-a produs ieri la sarituri.....Sa speram ca va fi bine,pina miine!!!!!Miine inttra-n calificai!!!Sa-i dorim sanatate!

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Sa speram ca va putea ajuta echipa, ar fi pacat de munca ei! Am vazut filmuletul de la sarituri, a aterizat un pic aiurea cu piciorul drept.
    Incep emotiile dar am incredere in fete, nu ratam calificarea.

  6. #27
    junior
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Maine Ana nu poate ajuta echipa asa cum a fost precizat in comunicatul de pe contul unei retele de socializare. Din nefericire, se pare ca nici Andreea Munteanu nu va putea ajuta echipa. Tare fetelor, suntem alaturi de voi.

  7. #28
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg de ce a facut deplasarea o gimnasta deja accidentata? Pai nu puteau lua o gimnasta sanatoasa in locul Andreei Munteanu?

  8. #29
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Imi pare tare rau pentru Ana! A muncit mult si s-a vazut la ea un real progres. Ii urez multa sanatate.

    Nu inteleg totusi logica federatiei. Pentru ce au mai trimis-o pe Andreea daca se stia ca oricum nu va putea fi folosita ca rezerva? Doar ca sa avem numarul de 7 gimnaste in echipa?

    Sper ca fetele sa treaca de acest moment neplacut si maine sa reuseasca sa concureze la capacitatea lor maxima.
    Succes fetelor maine!

  9. #30
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Vai de noi...suntem descoperite si la.sărituri. ana conta f mult la acest aparat. Sper sa fim macar pe locul 8..

  10. #31
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Mai rau de atata nu cred ca se putea. Accidentari, echipa miscorata si in prima diviziune.
    Sper ca fetele sa nu se demoralizeze prea tare.
    Un concurs fara presiune le doresc.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Nu inteleg totusi logica federatiei. Pentru ce au mai trimis-o pe Andreea daca se stia ca oricum nu va putea fi folosita ca rezerva? Doar ca sa avem numarul de 7 gimnaste in echipa?!
    vezi cum iti dai seama ca de fapt nu este nici o logica? e o bataie de joc ceva de speriat.

    voi aborda concursul de miine fara nici o emotie.

    in schimb lui stoicanul ii va tatai behindul.

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    vezi cum iti dai seama ca de fapt nu este nici o logica? e o bataie de joc ceva de speriat.

    voi aborda concursul de miine fara nici o emotie.

    in schimb lui stoicanul ii va tatai behindul.
    De ce Munteanu a facut deplasarea daca nu poate concura????Pentru ce a fost adusa la mondiale?

  13. #34
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Sa speram ca va iesi ok maine.. pt fete, nu de alta, dar pt toata munca lor.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Sanatate si recuperare rapida Ana!

    Acum este momentul ca cele mici Laura si Andreea si Silvia sa faca concursul vietii lor in calificari.
    Pentru biletele de olimpiada trebuie sa traga tare toate fetele pina la ultima executie, nu numai Larisa si Diana care si ele vin dupa accidentari serioase.
    Va fi greu dar nu imposibil.
    Referitor la Andreea M -presupun ca deplasarea ei arata ca antrenorii inca ii mai acorda incredere.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Am citit pe pagina facebook a lotului national o informatie pe care nu o stiam atunci cind am scris precedentul mesaj
    Acum nu cred orice apare pe net fireste dar cineva a spus ca Andreea M nu se antreneaza deloc.
    Eu am crezut ca macar antreneaza doua aparate, BB si FX.
    Pai daca este asa atunci nu mai e vorba de increderea antrenorilor asa cum am pomenit un precedentul mesaj ci pur si simplu nu am avut pe cine altcineva sa trimitem.
    Pacat ca Romania se afla in situatia asta in 2015!

  16. #37
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Ea si stefi stanila vroiau sa se lase. Am auzit cand andreea isi lua la revedere de la dna grigoraș la nationale. Cred ca a venit mai mult pentru a le incuraja pe fete. Mare pacat de talentul ei, este o gimnasta care ar fi putut fi o mare campioana, cel putin la barna. Ceva e putred clar la lot_ nu inteleg cum o gimnasta ca andreea, atat de buna la junioare, campioana europeană la senioare sa ajunga asa demotivata...ce se intampla, ce tehnici de motivare sau demotivare se aplica??? Tot respectul pentru diana că mai concureaza dupa atatea probleme de sanatate. Sincer incep sa cred ca aluziile doamnei bitang au un argument solid un spate.si cum te accidwntezi asa usor la un element pe care il stii cu ochii închiși? Nu se face oare suficienta pregatire fizica inainte?
    Last edited by 21mai; 23rd October 2015 at 09:39.

  17. #38
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Si pentru cei care nu stiu doamna bitang a mentionat la televizor ca exista speculatii sa sw aduca antrenori straini la lot dar dumneaei nu vede asta ca pe o solutie.

  18. #39
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Eu nu înțeleg cum e posibil să-ți cedeze glezna fix înainte de calificări. E clar că ai o problemă de dinainte și că nu mergi sănătoasă la concurs. Și iar ajungem în situația în care fetele astea mai mult sunt accidentate decât sănătoase... și mă întreb și eu... care e problema?
    Că mi se pare că programul e la foc automat pentu că toată lumea și-a dat seama că timpul e foarte scurt până la Olimpiadă. Râdem-glumim dar au mai rămas doar câteva luni.
    Cum adică 'vor să se lase'? Să ia exemplul Porgras dacă nu știu ce vor. Amândoua au cel puțin câte o medalie de aur câștigată la o competiție majoră, care până la urmă e o confirmare că nu se trezesc din greșeală zilnic în sala de antrenament.
    Tot respectul pentru Diana și Larisa, care sinceră să fiu nu știu de unde au învățat să fie atât de puternice. Cred doar că iubesc foarte mult gimnastica, altfel nu ai cum.
    Îmi pare rău, cred că undeva pe drum ceva s-a întâmplat și am pierdut rețeta, iar acum suntem (de ceva ani buni de altfel) cu ghilotina deasupra capului pentru că avem o tradiție pe care trebuie să o confirmăm. E deja prea mult...

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Ea si stefi stanila vroiau sa se lase. Am auzit cand andreea isi lua la revedere de la dna grigoraș la nationale. Cred ca a venit mai mult pentru a le incuraja pe fete. Mare pacat de talentul ei, este o gimnasta care ar fi putut fi o mare campioana, cel putin la barna. Ceva e putred clar la lot_ nu inteleg cum o gimnasta ca andreea, atat de buna la junioare, campioana europeană la senioare sa ajunga asa demotivata...ce se intampla, ce tehnici de motivare sau demotivare se aplica??? Tot respectul pentru diana că mai concureaza dupa atatea probleme de sanatate. Sincer incep sa cred ca aluziile doamnei bitang au un argument solid un spate.si cum te accidwntezi asa usor la un element pe care il stii cu ochii închiși? Nu se face oare suficienta pregatire fizica inainte?

  20. #41
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Nu inteleg daca avea probleme la glezna de ce nu a facut doar paralele?
    Cum nici eu nu inteleg de ce rezerva e doar turist...
    La fel si cu motivarea asta...de ce nu isi schimba antrenorii metodele de motivare...ca prea multe gimnaste nu sunt motivate, deci nu putem da vina pe o gimnasta...ma uit la SUA, gimnaste care nu au nici o sansa pt Rio -si ele lupta pentru Olimpiada.
    Si apropos de SUA , in sfarsit Marta nu a mai rupt nici o gimnasta anul asta!!A durat ceva, dar ma bucur ca a reusit.

    In jumatate de ora incepe!
    Avem doua zile grele.
    Am inteles ca transmit cei de la federatia americana mai multe subdiviziuni, inclusiv Romania.
    Chiar de ce Federatia Americana poate sa transmita calificari si altii nu?Nici nu ma refer la Romania, dar tara gazda?!
    Oricum ma bucur ca vedem Romania.Multumim SUA.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  21. #42
    sport legend roxella's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    suceava
    Posts
    567
    Reputatie
    1
    Buna!
    Un link unde se poate vedea livestream-ul?
    Multumesc!
    Si multa,multa bafta fetelor! Au mare nevoie...sper sa faca un concurs de calificari excelent,sa fie motivate si increzatoare!
    Hai fetele!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •