Page 15 of 28 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 574

Thread: Bravo Laura!

  1. #295
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Iohannis s-a pisat pe bubosul Gargamel... Laura ramane!
    Sa moara rogojinaru' si toti ca si el de necaz!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #296
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    de ala mi se rupe. eu de timache imi fac griji
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #297
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    E nasoala!
    Cica Madagascarul si Costa Rica isi inchid granitele dupa anuntul lui Iohannis ca nu o demite pe Kovesi!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #298
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Faptul ca Burleanu a fost reales, cu toate ca poporul in frunte cu Liviu Dragnea il dorea pe Lupescu, e o dovada clara ca statul paralel inca exista.

  5. #299
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Neh...Burleanu a castigat pentru ca este mult mai competent.
    dovada stau diplomele in strategii militare de aparare de la universitatea nationala de aparare unde si-au rotunjit CVul cam toti marii lideri politici ai Romaniei de azi.
    si faptul ca in 2009, la doar 25 de ani si dupa numai cateva luni de activitate in administratia prezidentiala, a fost decorat de catre presedintele Basescu cu Ordinul national Serviciu Credincios in grad de cavaler. Asta dupa ce lucrase anterior, la autoritatea electorala centrala, la parlament si la primaria Bacau.

    E clar ca omul este o capacitate, altfel cum sa fii onorat astfel la doar 25 de ani, cum sa activezi in atatea locuri din administratia publica la varsta la care altii abia de incep sa se rodeze?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #300
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Victor Ciutacu i-a dat decisiva Laurei Codruta Kovesi: A fost publicat mailul prin care sefa DNA si-ar fi amenintat procurorii - DOCUMENTE
    https://www.stiripesurse.ro/victor-c...e_1260899.html

  7. #301
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Revolta Danei Gârbovan: 'Acest caz nu este izolat'
    https://www.cotidianul.ro/revolta-da...u-este-izolat/

    Presedintele Uniunii Nationale a Judecătorilor din România (UNJR), Dana Gîrbovan, atentionează, comentând cazul achitării judecătoarei Gabriela Bârsan, că sunt si în prezent dosare deschise în care judecători sunt anchetati si chemati la DNA pentru a da explicatii exact pe modul în care îsi instrumentează dosarele.
    Sa tacem, cu capul plecat, si sa facem un efort sa gandim. Sa ne gandim la momentele in care trebuia sa vorbim si am tacut. Sa ne gandim ce putem face acum sa ne redobandim si noi demnitatea pierduta in demagogie, vorbe goale, ipocrizie si lasitate', a scris presedinta UNJR pe pagina sa de Facebook.

    Instanta supremă le-a achitat definitiv, joi, pe judecătoarele Gabriela Bîrsan, Iuliana Pusoiu si Corina Corbu în procesul în care au fost acuzate de fapte de coruptie de către DNA.

  8. #302
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    izmenarul cacacios a incercat sa piarda urma banutilor agonisiti cu truda ( nn: 13,6 milioane de lei.)

    << Procurorii au pus sechestru inclusiv pe bunurile înstrăinate de Gabriel Oprea către membrii familiei, potrivit rechizitoriului prin care fostul vicepremier și ministru de Interne a fost trimis în judecată în dosarul privind moartea polițistului Bogdan Gigină, arată Agerpres.

    Procurorii arată că, după momentul comiterii infracțiunilor care fac obiectul dosarului,
    Oprea a înstrăinat cu titlu gratuit, către membrii familiei sale, cea mai mare parte a bunurilor imobile pe care le deținea în proprietate.>>


    https://anticoruptie.hotnews.ro/stir...i-familiei.htm

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  9. #303
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    << Elena Udrea a react›ionat sâmbătă, pe Facebook, la articolul apărut în presa din Costa Rica despre "românii fugari" s™i în care ea este dată drept exemplu, afirmând că materialul respectiv "nu este unul întâmplător" s™i denunt›ă o "act›iune a Securităt›ii din România în Costa Rica".

    "Mă întreb ce urmează? Or să trimită pe cineva cu neurotoxină, după modelul încercării de asasinat de la Londra din martie, împotriva fostului spion rus Serghei Skripal, refugiat acolo?", a scris ea.>>

    Cum ce urmeaza fai, esti proasta?

    expulzare => confiscare extinsa => 5,6 ani de cacare pe buda turceasca


    ... abia dupa reabilitare poti merge inapoi in Costa Rica. Daca mai poti.





    Asta doar in visele noastre. Japitele (ea, Bica) scapa ca's prea bolnave + ca avocatii lor vor tipa ca le-a abuzat sistemul justitiei din Romania.

    Ah, ca mi-am adus aminte! despre Ghita mai avem ceva vesti, au ajuns hartiile alea trimise de Tudorel?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #304
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    De la Elena Udrea zicere...
    "Eu nu spun că Traian Băsescu nu a făcut greșeli. Faptul că a numit acești oameni în funcții timp de 10 ani de zile este o greșeală uriașă de leadership. dar este ușor acum să vorbim cum vedem efectele. Erau și alți oameni care puteau fi numiți în funcțiile acestea. Nu e nevoie, când ești președinte, să ții un om pe funcție 10 ani, pentru că dacă vrei să ai oameni fideli, pe cei pe care îi pui în funcții, măcar pe perioada mandatului tău, ți-i fidelizezi. Nu este ăsta un motiv, nu este asta o explicație. Cred că a făcut o mare greșeală și s-a văzut că au dobândit atâta putere și s-a văzut că, pâna mai ieri, nu mai erau de controlat. Este o greșeală pe care eu i-am spus-o domnului președinte. Dar asta e trecut. Ce face acum domnul Dragnea, ce face domnul Ponta, domnul Tăriceanu, pentru a corecta? Singurul lucru care poate corecta acst lucru ține de forța politică pe care o deține azi PSD"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #305
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    6,6 ani cu executare pt Radu Mazare - ex vicepresedinte al PSD si primar "de" Constanta

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  12. #306
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Mircea Negulescu cutremură DNA: Denunt împotriva Laurei Codruta Kovesi
    https://www.stiripesurse.ro/dezvalui...e_1266683.html

  13. #307
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mi s-a cutremurat un floc.

  14. #308
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Am citit azi interviul lui Stucan cu Udrea, zice ca o achita saptamana viitoare si vine sa conduca Romania. What. The. Fuck?

  15. #309
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pana la achitare, a luat 6 cu executare. la wc-ul turcesc, ca doamnele, ce pla ei
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #310
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Pana la executare, plaja in Costa Rica in continuare?

  17. #311
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Presedinta UNJR despre relatia magistratilor cu SRI. Dana Gîrbovan: 'O tară nu poate fi condusă de judecători si procurori'
    http://evz.ro/unjr--sri-dana-girbovan.html

  18. #312
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Bravo Laura,te-ai dus pe lupa. Era si cazul!!


    A cazut ultimul pilon,s-a dus cel mai puternic simbol al ciudatilor. Ce sa zic,ma simt implinit!
    Last edited by futbasisti; 9th July 2018 at 14:38.

  19. #313
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,317
    Reputatie
    0
    Mwie PSD! Cele mai mari jeguri.

  20. #314
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    gata,s-a dat liber la furat...
    cam trist
    granita la Orsova!

  21. #315
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    Bravo Laura,te-ai dus pe lupa. Era si cazul!!


    A cazut ultimul pilon,s-a dus cel mai puternic simbol al ciudatilor. Ce sa zic,ma simt implinit!
    Decat voiam sa iti fut seara anuntandu-te ca, de astazi, doamna Codruta Kovesi este sefa celui/celei care o sa fie sef/a DNA!

    daca doresti sa faci plici....


    BAU!!!

    FB_IMG_1531337101999.jpg

    Last edited by Hingherul; 11th July 2018 at 22:26.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •