Quote Originally Posted by chinna tm View Post
Pai...
1.Exista mai multi intelectuali, oamneni de afaceri, oameni de carte, cultura etc... ce au votat PSD-ul decat pe ceilalti.Trebuia sa urmaresti perioada alegerilor si vedeai confirmarea.Numai ca nu au votat din convingere ci...impotriva galbenilor.
Dar aia e prosti ca i-ai taiat din prima de pe lista.Ce ramane din lumea buna atunci?...Ici colo cate careva care e de acord cu tine?...Nu prietene.Niciodata lumea, luata ca un grup, nu a fost 100% de acord cu un singur lucru dpdv politic.mereu vor exista opinii diferite.Problema cu le tratezi.Tu alegi sa jignesti.Eu aleg sa respect vointa fiecarui votant.Dar na, eu is occidental

2.Presedintele are fisa postului bine alcatuita.nu presedintele conduce o tara.Presedintele e putere EXECUTIVA!.Mai continui?

3.Rectific: ce bine ne-au vrut vreodata celelalte tari?...Si mai departe ceea ce faci tu e sa scoti in evidenta mama Rusie.Da, e rele cu ea!Dar macar ei nu te mangaie si nu iti impun nimic.deocamdata.Pe cand ceilalti...( nu ma intelege gresit, sunt de parere ca orice roman cerebral trebuie sa fie anti rusia!Istoria ne spune de ce!Eu ma leg doar de modul tau de a pune problemele)

4.E sau nu e CSM o cloaca aservita unora sau altora?Stii raspunsul...las-o asa!

Asa cum tu crezi ca lupti pentru tine, o fac toti!Dar nu toti jignesc pe cei care au o alta opinie ca si ei.Injuri rusii.Ei bine, rusii ce fac?.Ori cu ei, ori deloc.Fa asemanarea.Esti mai aproape de ei decat crezi.
Acum ar trebui sa iti ridici semne de intrebare despre democratia pe care o consideri tu democratie.


1. aia cu ceva doxa si care voteaza psd sunt beneficiarii jafului pe care il fac ciumatii tarii. vezi salarii si pensii speciale, afaceri cu statul etc. sau, sunt pur si simplu persoane naive care cred minciunile. oricine e supus greselii. problema ar fi daca ar vota si a doua oara cu psd.

2. pai atunci de ce intrebi ce a facut Presedintele pentru tara? nu inteleg ce asteptai sa faca.

3. cauta niste batrani de la tara. fii sigur ca au prins razboiul si intreaba-i despre rusi si nemti. sa iti povesteasca experientele lor nu chestii incondeiate frumos din pix prin carti. cat despre europeni, suntem intr-o uniune. nu trebuie sa ne ofere vreun bine pe tava. ei ne dau doar uneltele. de ex. vezi fonduri europene. acum vezi cate chestii utile societatii s-au facut cu fondurile alea. apoi o sa realizezi ce politicieni de kkt avem. aici e inclusa toata clica politica a tarii.

4. nu stiu niciun raspuns. CSM reprezinta Justitia iar eu am incredere si sustin Justitia. e cam singura pe care o mai sustin in tara asta. daca si asta dispare chiar ca se alege prafu`

explicatia jignirilor si desconsiderarii votacilor pesedisti e simpla. peste 70% din electoratul lor e bosorog. carcase care nu au niciun viitor si doar traiesc clipa. ei bine, carcasele astea, bucurandu-se pentru o ciosvarta aruncata de pesedei, voteaza fara sa se gandeasca prea mult la consecinte. consecinte pe care copiii si nepotii carcaselor le vor suporta.