Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 52 of 52

Thread: Campionatul National 2015

  1. #43
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Alt lucru trist este ca Ocolisan nu are nici o legare in acel exercitiu la paralele chiar ar putea lua avantaj de bonusuri mari daca ar lega unele elemente.
    De ce este trist? Eu unul sunt in culmea fericirii cand vad cum s-a transformat exercitiul ei intr-un singur an. Au aparut multe elemente noi, coborarea indeplineste cerinta. S-au miscat lucrurile. Pas cu pas vor mai aparea elemente sau legari, dar nu se poate peste noapte. Sa apreciem progresul ei pentru ca putem vorbi de progres, atat la capitolul D cat si la E. Nu mai vb de siguranta in executie.

    Ana merita un mare pentru cat a muncit in ultimele luni, tinand cont ca a ratat Europenele din cauza unei accidentari la cot. Cotul, atat de important la paralele.
    Last edited by mikeyy; 3rd October 2015 at 14:50.
    www.fangymnastics.com

  2. #44
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Da, Ana a muncit mult, este un exemplu pentru echipa, si nu pe ea dau vina ca albitrii la mondiale o vor depuncta enorm. Dar trebuie sa realizam ca sunt asa multe probleme de executie la fiecare element, iar multe dintre aceste elemente le executa de la juniorat (pirueta sau jaegerul, de exemplu).

    Aici e problema la felul in care antrenorii invata elementele la paralele. Imi pare rau sa vad cum am scazut la executie (un lucru unde Romania era cea mai buna), si asta nu doar la paralele.
    Last edited by Spiridonova.Fan; 4th October 2015 at 12:32.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  3. #45
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    O sa vezi ca nu o sa o depuncteze prea mult daca ea isi face treaba, asa cum am vazut-o in aceasta toamna. Are o structura foarte smart din punct de vedere al executiei. Evita elementele cu intoarceri si se axeaza mult pe acele tranzitii, unde in afara de 1 zecime aici, 1 zecime acolo nu prea ai ce sa iei. S-ar putea sa vedem la ea cel mai mare E din echipa. Fara indoiala nu este perfecta, insa in contextul actual, paralelul ei este extrem de util. Trebuie incurajat progresul, nu taiat elanul.
    www.fangymnastics.com

  4. #46
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un aspect mai important asupra caruia as vrea sa trag un semnal de alarma este 1080-ul de la sol, cel executat de Silvia si Laura. Amandoua au probleme cu intoarcerea acestui element. Le-am vazut atat la incalzire, cat si in concurs. Tinand cont ca mai au 900 in integral, D-ul o poate lua la vale, iar 2 exercitii cu aceasta problema pot cantari destul de mult. Chiar imi e teama.
    www.fangymnastics.com

  5. #47
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Un aspect mai important asupra caruia as vrea sa trag un semnal de alarma este 1080-ul de la sol, cel executat de Silvia si Laura. Amandoua au probleme cu intoarcerea acestui element. Le-am vazut atat la incalzire, cat si in concurs. Tinand cont ca mai au 900 in integral, D-ul o poate lua la vale, iar 2 exercitii cu aceasta problema pot cantari destul de mult. Chiar imi e teama.
    Si.eu am observat, Mihai. Sper ca fetele sa munceasca la asta saptamanile astea.
    Ana de e incurajat, imi place mult.

  6. #48
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Încã nu prea inteleg de ce ambele Laura si Silvia sunt în echipa. Iridon nu are cum sa stea acasa.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Încã nu prea inteleg de ce ambele Laura si Silvia sunt în echipa. Iridon nu are cum sa stea acasa.
    Si mie imi e tare draga Andreea I. Ma gandesc ca accidentarea recenta si emotivitatea sunt motivele. Chiar si asa, as lua-o in locul Silviei cred, avem nevoie de barna si paralelul ei.
    DAR, de una dintre Cata si Diana nu va putea face sol (avand in vedere situatia lor de sanatate), solul Silviei va fi important. Si mie mi-e frica de 1080-ul ala, mai ales la Silvia.
    Zarurile nu sunt aruncate oricum, important e sa fie toata lumea sanatoasa si sa aleaga antrenorii cea mai buna varianta.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Dna Bitang nu pare sa fie ingrijorata de calitatea antrenorilor ci mai degraba de lipsa cronica a banilor,.
    deci ei au lipsa de bani si intrarea la nationale e gratis.

    tuaaaamne fereste de omul idiot.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Daca nu m-a lasat memoria, a spus ca antrenorii stiu ce au de facut, dar atunci cind se lucreaza pe aparate rupte sau invechite pe care au lucrat n generatii de copii tehnica insusita de aceste fetite are de suferit in mare din cauza inconstantei in pregatirea acestor copii. A fost interesant comentariu Dnei Bitang, exista filmulete pe youtube daca ai timp poti sa revezi ultima zi de concurs cea a finalelor.

    Intr-o sala de gimnastica exista multa aparatura ajutatoare pe care copii o folosesc presupun ca si aici sint lipsuri.
    Prin urmare a fost creat acest parteneriat cu OMV Petrom tocmai pentru a organiza pregatitea acestor copii cu potential in centre mai bine dotate dar rezultatele se vor vedea dupa 2020.
    Prin intrarea libera s-a dorit aducerea unui public mai numeros insa si asa erau multe locuri goale in tribune. Daca se platea intrarea sala era si mai goala.....

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Prin intrarea libera s-a dorit aducerea unui public mai numeros insa si asa erau multe locuri goale in tribune. Daca se platea intrarea sala era si mai goala.....
    Pai de ce e sala goala? pentru ca tontii nu stiu sa monetizeze asemenea intilniri, marketingul e mort. mi-a impuiat capul alexoi cu citi oameni vin din strainatate. si de la noi vax?

    pai asa o sa vrei sa faci tu bani ca federatie? invatindu-i pe spectatori sa vina de-a moaca?

    aia chiar au creiere in cap?

    mersi pentru pontul cu filmuletele.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •