Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 105 of 105

Thread: Cupa Romaniei 2015/2016

  1. #85
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Nu-ti spun.

  2. #86
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    deja-vu.
    jucatori fara valoare incercand sa tina de rezultat ,bineinteles fara succes.
    titulari slabi , cu rezervele aferente .
    aseara numai mevlja ,bicfalvi si gnoherre merita note de trecere .plus ,bineinteles ,puljc,cel mai bun de pe teren ,poate singurul care a incercat intr-adevar sa castige cupa pentru patrick fara sa precupeteasca niciun efort.
    la polul opus ,cerniauskas ,cel mai slab de pe teren , kortzorg , bun numai la coate in fata ,nedelcearu ,prea mic pentru un razboi atat de mare si rednic ,caruia conceicao i-a aratat ce inseamna sa fii antrenor.
    pacat pentru spectatorii minunati.
    felicitari chefereului ! au fost mai buni.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  3. #87
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu ai voie sa iei gol la inceput de repriza si apoi la final, cand mai sunt 2 minute din meci. De penalty-uri nu discutam, stiam ca pierdem acolo.
    Atmosfera a fost super, am cantat 120 de minute, nu mai am voce acum. S-a meritat, scorul nu m-a interesat in nici un moment.

  4. #88
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Vezi la ce-i buna tastatura?

  5. #89
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    O atmosfera cat 14 trofee.
    Attached Images Attached Images

  6. #90
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Pacat ca nu a ajuns Cupa in Stefan cel Mare. Nu sunt suparata deloc, atat s-a putut in momentul de fata.

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    O atmosfera cat 14 trofee.
    Last edited by Leo; 18th May 2016 at 15:03.

  8. #92
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Suntem Unici!
    Attached Images Attached Images

  9. #93
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    a fost magnific aseara in tribune, n-am mai vazut de amar de ani o asemenea atmosfera pe un stadion romanesc.
    au cantat si incurajat echipa in permanenta, fara injuraturi si alte nimicuri de zi cu zi.
    absolut superb, nu credeam sa mai poata fi asa ceva in Romania.
    felicitari celor ce au fost acolo, pacat ca nu au fost rasplatiti si cu o victorie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #94
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    a fost magnific aseara in tribune, n-am mai vazut de amar de ani o asemenea atmosfera pe un stadion romanesc.
    au cantat si incurajat echipa in permanenta, fara injuraturi si alte nimicuri de zi cu zi.
    absolut superb, nu credeam sa mai poata fi asa ceva in Romania.
    felicitari celor ce au fost acolo, pacat ca nu au fost rasplatiti si cu o victorie.
    Am fost acolo Uti si a fost fabulos. Freamatul tribunelor la bara lui Lazar din prelungiri m-a miscat pur si simplu
    6 ore drumul pana la Bucuresti, 4 ore pe stadion, 6 ore drumul inapoi spre Sibiu...2 zile de concediu. Dragostea pentru Dinamo nu se poate masura cu nimic

  11. #95
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    La bara lui Camora n-ai transpirat?

  12. #96
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    La bara lui Camora n-ai transpirat?
    Sincer am avut ceva morcovi prin zona atunci
    cam orice sut spre poarta era periculos, la ce portar am avut aseara

  13. #97
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu vreau sa va stric petrecerea, dar a fost un public atipic prin faptul ca acesti oameni vin de doua ori la meci intrun sezon. A fost un melanj de carnaval tragic mai mult. Eu ii astept la fiecare meci daca au coae Nu spun de cei din provincie, care fizic nu pot, dar restul de 25-30k de bucaleșteni pot. Eu nu vreau, de ex. Dar asta e alta discutie

  14. #98
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    As adauga aici si suporterii facebook cei care vin doar sa isi foloseasca telefoanele pe intreaga durata a meciului. Sa-i frec in cioc...ai venit pentru poze si clipuri, pai mergi in plm la tribuna 1 si stai acolo, nu in peluza doar ca sa iti dai check-in acolo

  15. #99
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si-au dat check-in de langa sicriul lui Ekeng, aseara a fost parfum.

    Cand va saturati de Neputinta vin si eu cu voi. Pana atunci, nu pot sa va stric placerea de a va bucura de fotbal. Pt ca daca vin, v-o stric. V-o fac praf
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #100
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    No ma, suparati mai sunteti.
    Va inseninati daca va spun ca aveti cea mai "tare" galerie? Mai ales la meciurile cu fecesebe.

  17. #101
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Bravo galeriei cainilor!
    Superb.....

  18. #102
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    o sa ajungem sa fim un club care face doar coregrafii frumoase. toata lumea ne felicita, ne ridica in slavi pentru galerie si atmosfera, ne adoarme cu fel de fel de laude la care punem botul fericiti, dar in plm, eu vreau sa mai si castigam cate un trofeu.
    am avut cea mai buna ocazie s-o facem ieri si am dat cu piciorul la ea...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  19. #103
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Tori, toti suntem suparati de infrangerea de ieri.
    Era ca untul pe paine cupa asta dupa ani seci in care echipa s-a tarat discret prin fotbal.
    Nici anul asta nu a convins prea mult dar a dat semne de viata si a avut rezultate ceva mai bune.

    Si peste toate nu e rau ca vin suporteri gramada, chiar daca numai pentru cateva meciuri.
    Aseara au fost la meci mai multi suporteri decat totalul de spectatori la 90% dintre etapele sezonului asta.
    http://www.liga1.ro/html/clasament_spectatori
    Spectatori care nu au stat pe scaun, s-au agitat un pic si a sunat bine.

    E semn ca echipa asta reprezinta ceva, are valoare de piata, va atrage jucatori mai buni si poate intelege si Negoita ca daca investeste cu folos va castiga.


    sper ca sezonul urmator sa avem o echipa mai puternica si un trofeu la final.
    Sa vad un joc cu cap si coada, constant bun, care sa aduca rezultate si sa aiba continuitate pe mai multi ani.
    Sa ma pot bucura linistit, pe indelete, dupa ani de sincope si victorii de moment.

    Desigur ca e putin probabil sa se intample o asemenea minune dar sunt mai multe sanse decat anul trecut de ex.

  20. #104
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se stie ca domnul actionar Neputinta Ionut doreste mai mult filon romanesc la echipa, tineri de perspectiva care eclozeaza anual din boasele pepinierei lu' Cornateanu Mugurel, destoinicul nostru antrenor de la Fc Dinamo nr 2. Bine cravasat si sfatuit de tov Eftimie Gelu, d-l Ionut va rezilia, nu va prelungi, va stramba din nas la majoritatea componentilor lotului actual. Sa ne consideram deja in reconstructie si sa asteptam urmatoarea stoicaniada. Am avut si vom avea cea mai inteligenta galerie, hei, hei!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #105
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Face o mare greseala daca merge pe himera cu tinerii 'din pepiniera'.
    Maxim 1-2 tineri sunt mai acatari si pot fi rezerve viabile.
    Dinamo retrogradeaza la anul daca Negoita face asemenea prostie.
    In niciun domeniu nu poti sa performezi daca bagi puiet majoritar.

    Nicio echipa din lumea asta mare nu poate face performanta exclusiv cu tineri de acasa.
    Vezi si Hagi la Viitorul, are 2-3 tineri si restul gloabe mature.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •