Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 105

Thread: Cupa Romaniei 2015/2016

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Anton, Cretinelcearu, total debulosati si supraevaluati la mijlocul terenului. Romario e greoi si basinos, nu face de extrema. Roti mic, fragil si ratangiu, in nota obisnuita. In conditiile astea a fost usor sa blocheze singurul fotbalist, Palic. Nu mi-au placut nici halfii laterali, care totusi au scuza de a fi avut cei mai tari adversari din campionat pe partile lor.

    Tineti minte 3 cuvinte: Ante Pulici presedinte. Secondat de Mevlija. Si pe 3 Bizonul, care s-a zbatut, saracul. Daca avea mingile lui Rotariu sigur azi discutam despre victoria noastra mincinoasa

  2. #44
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    omul meciului: puljic
    petarda: hanca .sub orice critica ,crded ca si ala care cadea tot timpul in fund ,jorjica blay era mai bun ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  3. #45
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Anton char a jucat slab aseara, avem neaparat nevoie de Ekeng duminica. Daca controlam mijlocul si stanciu e blocat ne facem viata usoara. Nu stiu ce a patit Palic, sper sa isi revina pana duminica si Rotariu...pana mea ca e enervant ca ajunge lejer in pozitii foarte bune dar acolo are gandirea unui copil de 8 ani

  4. #46
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    foarte, foarte slabi anton si hanca (ca si in campionat de altfel, ceea ce ma ingrijoreaza), urmati la o mica lungime de nedelcearu, olteanu si palici.
    roti parca s-a speriat in cele doua f. bune ocazii de a marca, dar i-a intrat in cap ca trebuie sa dribleze la nesfarsit in loc sa traga la poarta.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  5. #47
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Hanca, Anton, Nedelcearu si Olteanu foarte slabi.
    Lazar si el slab cat a jucat.

    Romario parca juca in meci demonstrativ, a incercat sa impresioneze publicul cu driblingurile dar a reusit doar sa enerveze.
    Daca ar juca mai disciplinat nu cred ca ar fi jucator rau. Insa pare sa fie mult pana departe.

    La plusuri sas trece centurl apararii care a pus osul la greu si Gnohere care a luptat la baioneta tot meciul.

    Desi a ratat din pozitii favorabile, mi se pare ca Rotariu a inceput sa joace fotbal, e activ in joc, se demarca, alearga, intr-un cuvant s-a trezit din somn si pare pe drumul bun. A abuzat de driblinguri poate dar nici nu avea prea multe alternative pentru ca Dinamo a jucat dezlanat aseara.

    Palic a fost blocat special de stelisti si nefiind ajutat nu a facut mare lucru. E cam clar ca Ekeng e partenerul lui ideal in conditiile date.

    Bicfalvi a incercat mult, dar nu m-a impresionat prin ceva. insa parca a adus un plus de vigoare pe faza de atac.


    per total insa e un rezultat OK si la cate Dinamo-Steaua avem zilele astea e bine sa-si conserve victoriile pentru meciurile decisive.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #48
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    0-0 nu e un rezultat chiar asa defavorabil...n-am luat gol, cu noroc ce-i drept, dar asta poate sa fie un factor decisiv pentru calificare. N-avem nevoie sa mergem la Pitesti sa batem cu 5-0 si sa facem meciul vietii, un egal cu goluri e mai mult decat suficient poate si Rednic a gandit asa, vedem in meciul retur.

  7. #49
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Calificarea se joaca in retur.

  8. #50
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    eu as fi preferat o victorie, indiferent daca am fi primit gol sau nu. chestia asta ca e mai bun 0-0 decat 2-1, sa zic, este o tampenie. la 0-0 sau 2-1, o infrangere cu 1-0 este acelasi lucru, dar la o victorie, un egal de orice fel ne-ar califica direct, fara eventuale prelungiri (chiar si mult ravnitul 0-0). ca sa nu mai spun de o victorie in deplasare...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  9. #51
    Forever Defiant Arkadiusz's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Hell
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    0-0 nu e un rezultat chiar asa defavorabil...n-am luat gol, cu noroc ce-i drept, dar asta poate sa fie un factor decisiv pentru calificare. N-avem nevoie sa mergem la Pitesti sa batem cu 5-0 si sa facem meciul vietii, un egal cu goluri e mai mult decat suficient poate si Rednic a gandit asa, vedem in meciul retur.
    Daca ati avea echipa serioasa chiar ati bate cu 5-0 pe cocalarii aia.

    In alta dezordine de idei, prostomanu' de chiparliciu se mira ca vita ca de ce il critica presa intr-una. Dupa ce ca joaca ca o ***** si e cel mai overrated "fotbalist" roman, mai e si prost gramada.
    Let the world burn down cuz I wanna smoke my cigar!

  10. #52
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    eu as fi preferat o victorie, indiferent daca am fi primit gol sau nu. chestia asta ca e mai bun 0-0 decat 2-1, sa zic, este o tampenie. la 0-0 sau 2-1, o infrangere cu 1-0 este acelasi lucru, dar la o victorie, un egal de orice fel ne-ar califica direct, fara eventuale prelungiri (chiar si mult ravnitul 0-0). ca sa nu mai spun de o victorie in deplasare...
    amin !
    cine n-are batrani sa-si cumpere.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #53
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Miercuri, 20 aprilie, ora 21.30, Arena Nationala, returul semifinalei Cupei Romaniei.
    Attached Images Attached Images

  12. #54
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Steaua - Dinamo 2-2 (1-0)


    DINAMO: Cerniauskas - Hanca (72 Essombe), A. Marc, Puljic, St. Filip (12 Corbu) - Ekeng, Mevlja - D. Rotariu (cpt), Palic, V. Lazar (57 Kortzorg) - Gnohere.

    Au marcat: Patrick Ekeng (51), Ante Puljic (75).


    Dinamo s-a calificat in finala dupa remiza cu goluri, scor 2-2. Felicitari Dinamo!

  13. #55
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    ''Din mii de piepturi, azi veti auzi, Dinamo joaca din adancul inimii''
    Attached Images Attached Images

  14. #56
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    amin !
    cine n-are batrani sa-si cumpere.
    bine ca sunteti voi doi dastepti. ete ca fu bun si 0-0 ala din tur. si, mai ales, bourceanu ala...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  15. #57
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bun meci, calificare meritata in finala cupei, Rednic si Dinamo termina sezonul cu bilant favorabil in meciurile cu Steaua.
    Felicitari actorilor si regizorului, au muncit exemplar.

    Gol exceptional al lui Ekeng, dupa un alt sut similar si pe fondul unui joc consistent la mijloc.
    Sper ca va fi utilizat mai des si va ramane si de la vara, mi se pare binisor peste Anton.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #58
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu mi-a placut prima repriza...iar i-am lasat sa vina peste noi si daca reuseau sa mareasca avantajul nu ii mai egalam noi
    Dar important e ca ne-am calificat
    Ne vedem la Bucuresti, o sa fie show la finala in tribune scorul n-o sa mai conteze pentru mine

  17. #59
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Nu mi-a placut prima repriza...iar i-am lasat sa vina peste noi si daca reuseau sa mareasca avantajul nu ii mai egalam noi
    E o echipa fara mult rodaj in formula asta si pe deasupra sunt multi jucatori foarte tineri.
    Mare parte dintre jucatorii titulari sunt doar de cateva luni la Dinamo, altii au in jur de 20 de ani.
    In contextul asta e greu sa ai deja mentalitate de cuceritor si sa sari pe adversar de la inceput.
    Iar Rednic stie foarte bine ca o astfel de tactica ar fi riscanta.
    Si atunci joaca la rezultat, au invatat sa se apere, au resurse sa revina in joc, insa au inca teama de a ataca atunci cand sunt la egalitate sau conduc pe tabela.
    Le e frica sa nu piarda avantajul si punctele.

    Dar e o tactica foarte buna pentru inceput, jucatorii trebuie sa aiba timp sa creeze relatii de joc si sa capete incredere in ei.
    Rednic trebuie tinut, e o prioritate, altfel va fi foarte greu sa gaseasca un alt antrenor la nivelul lui.
    In opinia mea a realizat o mare performanta la Dinamo: a adus jucatori utili, a scos in termen scurt rezultate foarte bune pentru situatia actuala si a reusit sa dea si sperante de mai bine pe viitor.

    daca raman Rednic si nucleul de jucatori, cred ca la anul putem vedea o echipa mai ofensiva, mai cu tupeu.

  18. #60
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    @Utilizator, asta numesc eu analiza pertinenta

  19. #61
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    In finala jucam cu CFR Cluj, pe 10 mai.

  20. #62
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    va fi meci greu cu CFR Cluj, preferam sa fie cu ASA.
    dar cred ca va fi bine la final.


    ps: multumesc Fan, ma bucur ca suntem pe aceleasi coordonate.


    ps1: moama ce gol a dat Ekeng! sut fara preluare din viteza, pe minge respinsa de apararea adversa si grabindu-se sa ia prim-planul inaintea unui adversar ce venea spre minge.
    m-am uitat iarasi pe reluari, greu vezi goluri de genul asta in Liga 1...pentru mine asta inseamna fotbal: sa simti jocul si oportunitatea, sa fugi mereu spre minge, sa ai tehnica in dotare si sa indraznesti sa faci uz de ea cat mai mult.
    Sper sa-l tina si la anul si sa-l joace mai mult, e un jucator foarte bun, cel mai bun inchizator de la Dinamo si unul dintre cei mai buni din tara.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #63
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Eu mi-am pus mainile in cap la golul lui, nu vezi prea des asa executie perfecta
    Cum am scris si mai sus, nu ma mai intereseaza daca luam sau nu cupa,e importanta doar daca o sa avem voie sa jucam in Europa.
    Ma gandesc insa ca vor fi peste 40 de mii de caini in tribune si mi se face pielea de gaina

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •