Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 273

Thread: Nationala de tineret U21 - U20 ... si alte U

  1. #127
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mai bine ma luau pe mine ca director sportiv. Le aduceam 3 ballon d'or deja
    Aia cu Mbappe a fost gogonata rau, pai eu doar jumatate de meci l-am vazut la Monaco si am zis ca trebuie sa dam 100 de milioane pe el! Cam orice om si-a dat seama ca e o exceptie inca de la primele meciuri. Dar cu cine sa te-ntelegi, astia-l iau pe Aubumerang cu 62 care e varza in meciurile importante si nici nu mai vrea sa-si prelungeasca contractul! Si apoi dau 80 pe panarama aia de Pepe care stie executa excelent lovituri libere cu Guimaraes, si in campionat cand te arde la buza, eseu dupa eseu! Despre ce vorbim?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #128
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    e de coma comentatorul ala prosttevist. printre altele, "dinamo are viitor."

  3. #129
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Mihaila are viteza si executie, aproape sigur ajunge mare fotbalist insa vezi ca depinde unde pleaca s-ar parea ca este mai important decat orice.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #130
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Mihaila - Finlanda 4-1
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #131
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Ukrainaanemarca 2:3

    Probabil lumea s-a concentrat pe alt meci ieri
    Danemarca a condus cu 0:3 au primit un rosu danezii si asa au revenit ucrainienii cu doua goluri, prea putin pentru a schimba rezultatul.
    Eroul meciului un fel de Mihaila, Andreas Skov Olsen

    O sa fie greu sa batem Danemarca acasa in martie atunci o sa se decida soarta grupei, desi mai avem in Irlanda de N, in Finlanda si Ucraina.

    Danemarca este locul 1 in grupa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #132
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Si cam atat si cu Romanica U21. Om in minus si 0-0 min 80, greu sa mai bati, sa zici mersi daca scapi nebatut in Irlanda de Nord. Danemarca s-a distantat in castigatoare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #133
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Mihaila, un adevarat talent. Pana si la ratari e exceptional
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #134
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Am jucat bine, doar furca din spate a necesitatii obtinerii rezultatului ne-a oprit sa nu batem. Chiar si cu om in minus am avut vreo 3 ocazii mari la 1 a lor! Dar... degeaba, daca-l pui pe Retarde Mbappe sa dea penalty in tur la danezi, ti-ai pierdut orice sansa sa mai prinzi locu 1 din grupa asta. Cel care e faultat nu executa, auzim nea antrenor Ratzoi?
    Last edited by Johnny D; 19th November 2019 at 22:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #135
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Romania nu a castigat nici un meci din preliminariile astea cu Adi Petre titular.

    Are si Radoi fixurile lui, aproape imi vine sa-l bat pe Petre la ultima ratare, nici pasa, nu-mi plac atacantii care nu nimeresc poarta de acolo, nici Dragus nu este mai ok, Under 21 au castigat cam fara varf.

    Nici chiar o victorie in martie cu Danemarca nu este suficient.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #136
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Adio locul 1. Mergem la baraj cel mai probabil.

  11. #137
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Daca am inteles bine ne putem califica de pe cel mai bun loc 2. Si suntem pe cel mai bun loc 2.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #138
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Ai verificat tu? Din ce spune Radoi trebuia sa castigam ca sa fim cel mai bun loc 2.

    Nu bati Danemarca cu Adi Petre si Dragus, nu stiu sa fie alte solutii...a cu Finlanda a jucat Ganea jr mult mai bun, un foarte bun pasator.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #139
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Nu am verificat nimic. Am citit pe OLS dar vad ca a disparut
    Deci cum e ? Ce a zis Ratzoi exact?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #140
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Daca castigam eram primii de pe locul 2 asa a spus.

    Pentru Radoi nationala mare este o palarie prea mare, are intentii bune nu cred ca vede tot ce trebuie.

    A jucat doar pe varf a doua repriza cat am vazut, asa nu-mi place stilul asta si aveai in fata Irlanda sareau verzii ca , cangurii.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #141
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ratustele mici au capotat in fata unei echipe fara ceva special de remarcat , cu destui jucatori de la echipe modeste din Irlanda de Nord. Bineinteles ca nu ne place jocul fizic, fotbalul cu toporisca la cingatoare. Paradoxal, mie mi-a placut jocul per total. Asteptam mai mult de la Man, de ex, pt care statutul de lider al echipei, in lipsa corifeilor clasici, e o palarie prea mare. Mihaila in schimb f bun, de remarcat si Marinus ala de la Pisa. Chiar Morutan, singurul dispus sa se bata fizic cu irlandezii. Inexplicabil dpdv fotbalistic, nu si din cel al cumetriilor fotbalului romanesc, se joaca in continuare cu Vlad in poarta. Dupa ce varfurile Radu, Puscas, Coman, Baluta, Marin, Hagi vor pleca spre echipa mare, nu prea mai raman fotbalisti de urmarit aici.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  16. #142
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Morutan as anticipa ca este un fiasco de zile mari, nu are plecarea de pe loc, viteza nu are, are piciorul stang si atat, nu am vazut depasind un adversar, nu stiu de unde sa ajunga mare jucator...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #143
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Va ajunge la Litex Tska, la Mol Vidi, la Sheriff, la Apoel, la Xanthi etc, momentan astea sunt campionatele spre care tindem. N-am nicio treaba cu Morutan, il iubesc ca sarea-n ochi, dar vad un progres cel putin fizic. Mijlocul asta cu Tiganu', Oaida, Morutan, Man, Nedelcu ar trebui sa ia campionatul la pas. Mai ai acolo Olaru, te joci in liga 1 ca Guardiola in Premier pana sa vina Kloppo. Parerea mea.

  18. #144
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Mutu a dat lovitura in Finlanda, cat pe ce Ganea jr sa-l curete.

    Jucatorii slabi Boboc, Ganea jr si..Man.

    Jucatorii care merita un bravo Marin de care nu am auzit a fost cheia meciului si mi-a placut mult Costache ce bine sta pe picioare, ce inseamna sa joci la Petrescu.
    Olaru si Mihaila au facut ce trebuie nu ii subliniez.

    Posibil sa avem un viitor fundas de top Dragusin de la Juve, a jucat totusi putin sa imi dau cu parerea, cel putin la pozitionare raportat la adversar peste Pascanu.
    Last edited by iulian_1976; 4th September 2020 at 22:24.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #145
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Nu stiu cat e de relevant rezultatul asta contra pustilor din Finlanda.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #146
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Echipa este ok pe faza ofensiva, Mutu a muncit ceva cu ei am vizionat si meciul asta.

    Defensiv stam rau posibil in Ukraina si cu Danemarca sa aiba probleme, danezii au un antrenor foarte bun.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #147
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Germania:Belgia U21 cine doreste sa urmareasca: https://www.youtube.com/watch?v=0rIMT3ZYEus
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •