Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 273

Thread: Nationala de tineret U21 - U20 ... si alte U

  1. #43
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Astazi joaca Romania in Danemarca la Aalborg, Radoi are inca in lot jucatori care s-au calificat la European Baluta, Coman totusi este alta echipa.

    Acum o sa vedem cat de antrenor este Radoi, echipa anterioara a fost lucrata de Isaila asta putem spune ca este a lui Radoi...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #44
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Acum cat de mare antrenor/selectioner ar fi, e greu sa reformezi o echipa cu multe noutati si sa o faci sa performeze excelent de la primul meci.

    Daca Radoi reuseste asta atunci e scula de antrenor.
    Daca nu reuseste atunci merita credit pentru o perioada in care noii veniti sa se rodeze si sa se integreze in echipa si in sistemul de joc.
    Zic asta fara sa fiu fan Radoi -antrenorul, mi se pare doar o abordare fireasca.

    Si o constatare: e mai usor sa lucrezi la U21 (la tineret in general) decat la nationala mare.
    Presiunea e mult mai mica iar jucatorii tineri sunt mai ascultatori si mai dispusi sa urmeze indicatiile de joc decat seniorii.

    Ca dovada vezi echipele de juniori care au castigat campionate la categoria lor de varsta la nivel national si vezi cati dintre ei au reusit sa se impuna mai tarziu la echipa de seniori a clubului lor.

    Singurul caz pozitiv este Viitorul pentru ca asta e linia la club si pentru ca presiunea performantei si a suporterilor este foarte mica (sau chiar inexistenta) comparativ cu cea de la cluburile mari.
    La cluburile cu pretentii trebuie sa fii un tanar gen Mutu ca sa te poti impune la echipa si in fata suporterilor.

    Dinamo de ex a avut cateva generatii de tineret care au castigat campionatele la categoria lor de varsta, FCSB adunase la un moment dat o gramada de tineri promitatori.
    Per total nu prea a confirmat mai niciunul cand au trecut la seniori.

    Cam asa e si la nationalele UnderX.
    Si s-a vazut asta si in meciul cu Malta unde fortarea tinerilor in prima nationala nu a generat un fotbal consistent.
    Ei trebuie promovati atent, cu insistenta dar pe rand si nu in bloc.
    E drept ca trebuie sa aiba si langa cine sa creasca.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Incepi un text lung greu de citit cu...este greu

    Multe lucruri sunt grele in viata, este 1:0 prins Boboc intre trei danezi, hai sa o lasam cu greul Isaila nu a avut nici o infrangere in campania trecuta.

    Dragus ca si terminat ca fotbalist de inalt nivel, el avea sanse in Spania unde este el acum o sa aiba mari dificultati.
    Radoi are ocazia sa inteleaga fotbalul nordic si sa-i povesteasca si lui Contra
    Last edited by iulian_1976; 10th September 2019 at 21:24.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ratzoi n-are ce sa povesteasca la intoarcerea acasa, danezii ne executa fara sa transpire. Un 6-1 era mai normal la ce s-a jucat pana in min 70.

    LE. Imi pare rau ca l-am menajat pe imputitul asta de Ratzoi -mai exact i-am oferit un respiro pe care nu l-a apreciat -, el este un slugoi hagiofil, o carpa care mimeaza coloana vertebrala, dar in realitate e o molusca fecaliota. Sa te pisi pe ea de nationala, de selectie si de mortii tai, Ratzoiule!

    Slugile proteviste isi freaca anusurile ca Irlanda de Nord si Finlanda au facut egal, cica ratzustele au sanse mari la calificare. Ce nenorociti, ce jeguri, ce slugi!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 10th September 2019 at 22:02.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #47
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mbppe Coman nu uita sa urineze moral pe selectionerul fruncist si face 1-2 de unul singur.

  6. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Contra nu ramane dator si urineaza la randul lui pe minoritar, Mbappe rateaza 11m in min 92. Dupa o simulare ordinara a lui Ganea.

  7. #49
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Prost ba, cum naiba sa bati asa un penalty, ca un leșinat. Penalty-urile se bat sus, nu ii dai șanse portarului. Oricum după ce s-a jucat, nu meritam un punct.

  8. #50
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    A ratat Coman singurul care a facut diferenta pacat de ratare

    Radoi a pregatit slab meciul, aceeasi gafa ca si Contra ei se considera genii in antrenorat si construiesc sisteme care nu se bazeaza pe jucatorii selectionati.
    4-3-3 nu poti antrena in Romania decat daca Fofana de la Medias ar avea 18 ani si ar fi roman si ar mai exista inca 1 ca el plus Baluta.

    Imi pare rau de Baluta la ce echipa a plecat, l-au dat doar pe bani Hagi&Co nu o sa prinda echipa aia chiar daca ar fi cel mai bun mijlocas din lume si nu o sa-l rascumpere cum a facut cu fiu'sau, mare pacat la ce echipa a plecat asta este de Ajax nu insa Marin.

    Radoi pierde pe barba lui, il expune pe Boboc in partea stanga si-a si recunoscut greseala la pauza prin modificari, din pacate Dragus si Petre nu cred ca or sa aduca goluri la Under 21 prea multe.
    Probabil Danemarca va emite pretentii la locul 1, Radoi daca o mai comite de doua ori sunt gata si preliminariile astea
    Last edited by iulian_1976; 11th September 2019 at 02:33.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #51
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Corect, nu poți sa joci un sistem dacă nu ai jucători potriviți pentru asa ceva. Pe aparare am fost slabi, Boboc nu avea ce cauta acolo. În atac o sa ne lipsească mult Pușcaș, nu prea avem atacant central bun la ora asta. Avem și o grupa grea, Danemarca și Ucraina au prima șansă la calificare.

  10. #52
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Imi pare bine ca mai exista oameni care vad ce vad si eu , toti se cred genii insa nici unu nu profita de experienta altuia, doar daca privea meciul din Tara Galilor intelegea ce greu este cu echipele astea.


    In meciul asta era suficient sa fii realist nu trebuia sa primesti gol, din secunda 10 danezii s-au dus in stanga cu 3 oameni a fost asa de clar ce o sa se intample cu Boboc.
    Pe baza lui Coman aveai sanse sa dai gol oricum, de la o posta se vedea ca este lupul cu oile

    In Portugalia acelasi lucru a facut, l-a expus pe Boboc portughezii s-au prins foare tarziu si in minutul 90 Boboc o comite 11 metri...
    Last edited by iulian_1976; 11th September 2019 at 00:01.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daaa, trebuie sa fii un geniu neinteles ca sa razbesti prin mintea rațoiului scolit in rep po****ra moldoveneasca.

    Esti de acord, daca esti corect, ca acest boboc e pielea pulii, un jucator plafonat, bașit, plimbat de pe dreapta pe stanga de rațoi ca sa fie vandut cat mai repede de gurul cu nasul de avocado? In locul lui Dragus, o epava, inca o teapa antologica a academiei, il luam fara probleme pe Neicutescu. Nu mai zic de Petre, plavanul ala nu stiu de ce e chinuit, e vai de pooola lui. Si pe dreapta, daca vrei sa incerci, il bagi pe Ratiu, treaba ta. Dar pe stanga sa nu-l vezi pe Velisar si sa-l arunci pe Boboc, inseamna ca esti o jigodie.

  12. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Mirela cam are probleme sa obtina prima victorie post generatia aur jr.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #55
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    ...cam are, Romania:Ucraina 0:0 minutul 44..
    Asta este nationala adevarata condusa de Radoi, nu ce a preluat el de la Isaila, o sa spuneti ca era alt lot, cand a debutat Isaila erau aceleasi probleme care le are Radoi acum nu puteau marca gol.


    Dupa meci impresii, par sa nu poata marca si sunt cam debusolati nu stiu de ce, mie nationala asta imi aminteste de epoca dinainte de Isaila cand ratau cam toate preliminariile.
    Last edited by iulian_1976; 10th October 2019 at 22:26.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Plateste tribut ca nu l-a convocat pe Sefer de la noi!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mirela cam are probleme sa obtina prima victorie post generatia aur jr.
    Mirela e tampita si nu stie ca cel care obtine penalty nu-l si executa, altfel aveam azi un punct de inceput: 1p in Danemarca. Asa, suntem disperati si era cat pe ce sa fie 0-1, Ucraina care are 7 campioni mondiali U20 era cat pe ce sa ne dea gol, noi inca n-am sutat pe poarta serios.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nu am urmarit prima repriza nu stiu unde este problema, aproape sigur de la Coman si Puscas se trage, nu au varf, nu au capacitate de patrundere...Morutan ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #58
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    problema e ca la orice echipa dupa un turneu final de exceptie!
    Libera La LAZIO !

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu am urmarit prima repriza nu stiu unde este problema, aproape sigur de la Coman si Puscas se trage, nu au varf, nu au capacitate de patrundere...Morutan ?!
    Zici ca e nationala mare, a 2-a repriza si-a dat drumul!
    A venit tarziu golul dar chiar inainte sa se intre-n criza de timp. E ok.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Radoi si fentele lui, nu l-a adus pe Sefer dar l-a adus pe criminalul de Marin.
    Cum a intrat, cum a comis o crima si rosu direct. Bun ochi de selectioner.


    Noroc ca e la 2-0 si nu mai sunt decat vreo 7-8 minute.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Cine e bolovanul ăla, roșu după 30 de secunde...?!! Joc urât, ne-am chinuit teribil. Dar rămâne o victorie importantă într-o grupă foarte complicată.

  20. #62
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Mda. In a doua repriza a semanat a echipa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cine e bolovanul ăla, roșu după 30 de secunde...?!! Joc urât, ne-am chinuit teribil. Dar rămâne o victorie importantă într-o grupă foarte complicată.
    Cica joaca la Pisa! Ceva echipa de liga a 3-a din Italia cred!
    Daca si in prima liga din Italia sunt non-fotbalisti, iti dai seama ce e asta!


    Petre ii da peste nas superselectionerului... 2 goluri, nu e titular.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •