Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 190 to 210 of 273

Thread: Nationala de tineret U21 - U20 ... si alte U

  1. #190
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ce nu mi-a placut aseara este ca am descoperit ca ******** inseamna se.curist. Prea multe stele pe... umar si tot acoperiti, acoperiti Meciul de aseara a fost un fel de RFG Austria, plus un arbitru de *****. Incolo, totu-i bine si frumos. Sper ca baietii sa lase o impresie buna desi echipa nu se compara cu cea de acu doi ani. Iar cei de acum doi ani unde sunt? Oricum, bafta si Hai Romania!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #191
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Ce a facut Radoi cu Man a fost o lovitura pentru Under 21, jucatorii promovati fie joaca cateva minute, fie sunt pusi pe posturi care nu se potrivesc profilurilor lor.

    Comparativ cu Contra este un foarte mic progres.

    Studiu de caz: Mitrita.
    - Mangia il punea atacant, fie extrema, fara nici un rol defensiv, un jucator care nu combina in lateral, ci doar in fata joc individual, era "cap de linie" intr-un jargon fotbalistic, cu el se termina faza fie ca rata, fie ca marca.

    Contra si Radoi il pune retras, sa faca faza defensiva, sa coboare foarte mult, sa joace combinativ cu coechiperii.

    Asa de simplu este un profil de jucator ca Mitrita fara sa atac persoana in cauza, in meseria asta trebuie sa fi facut un pic de scoala, Contra are o scuza ca a incercat,
    insa Radoi face aceasi greseala nici macar nu invata din greselile altuia.



    Quote Originally Posted by miril View Post
    Ce nu mi-a placut aseara este ca am descoperit ca ******** inseamna se.curist. Prea multe stele pe... umar si tot acoperiti, acoperiti !
    cam tarziu, cam tarziu vezi ca multi au plecat exact dupa 1990, am mirosit cativa prin zona unde locuiesc
    Last edited by iulian_1976; 18th November 2020 at 15:11.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #192
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    In contextul dat este o performanta sa avem echipa U21 a doua oara consecutiv la un turneu final.

    Altfel nu prea inseamna mult cata vreme competitia U21 nu include tinerii care sunt deja la nationalele mari ceea ce face nivelul mult mai abordabil pentru fotbalul romanesc de azi.
    Mbappe, Haaland, de Ligt, Donnarumma, Sancho, Ferran Torres (asta le dadu 2 nemtilor) si alti tineri de valoare ard etapele si sunt deja solutii serioase in nationalele de seniori desi ar fi inca eligibili la U21.

    Iar tinerii romani nu confirma la acelasi nivel de performanta la nationala de seniori, o dovada in plus ca rezultatele de la U21 nu sunt mereu un indicator bun pentru viitorul fotbalistic.

    Ma rog, sa ne bucuram de ce avem, e mai mult decat nimic.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #193
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Tinerii u21 care au subordonat Anglia, Croatia, Franta si chiar Germania - 20 de minute - sunt bine. Arata ball cand cosesc antricoatele adversarilor, iau covidul dintre labiile tigancilor si-l duc plocon la palatul regal, țepuiesc toti cumparatorii de buna credinta imbroboditi de impresare cu felinar rosu la poarta, iar cei mai destoinici califica nationala in urna 2 valorica, dupa un 3-0 eclatant cu Norvegia. Eu zic ca e o incununare a unei generatii superbe, comparabila cu cea moșită de Puțîcă la europeanul bucurestean. Cheia succesului este antrenorul Mireille Ratzoi, pliantul care imbina conservatorismul scolii moldave de antrenori cu modernismul celei panameze pastorite de Stropiță Pippi. Rezultatul este inca o calificare unde vom putea expune cele mai destoinice vlastare ale academiilor romanesti, in asteptatea comisioanelor care tin in viata toata aceasta clica imputita de regi, santieristi navali - sectia vopsitorie-, care sug la maduva pricajitului fotbal romanesc.

  5. #194
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Se pare ca am luat o lectie de engleza azi ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #195
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Tinerii u21 care au subordonat Anglia
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #196
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Probabil ca va referiti la Under 20 nu la U21, echipa lui Lobont banuiesc, nu figureaza nicaieri livescore...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #197
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Rațoi, Bratu, Lobonț, Oprescu si Vasâie. Retineti numele profesorilor care păstoresc loturile nationale. Operatie pe cord deschis fac tolomacii astia cu fotbalul romanesc.

    **** mea, cand iei 6-1 te duci sa iti iei in primire tunica de bufon al vestiarului Romei si mai lași bașinile de alenatore MurinioAncelotti. N-are, ba, nicio treaba asta cu antrenatu', sa iti bagi **** in ei!

  9. #198
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Probabil ca va referiti la Under 20 nu la U21, echipa lui Lobont banuiesc, nu figureaza nicaieri livescore...
    Rezolvat

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    cand iei 6-1 te duci
    Da
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #199
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da

    Problema lu' Lobont care e. El e un mascarici care s-a complacut 8 ani pt un salariu regal. Bun, e treaba lui. Dar ce ii poate invata el pe copiii astia? El a fost sclavul banului, nu al fotbalului. Baiatul asta are 21 de meciuri jucate in 8 ani de zile la Roma, o carte de vizita impresionanta. Fotbal de unde sa inveti, daca tu erai baiatul cu bidoanele de apa, cu dumele de santier. Eternul asistat social din cetatea eterna . Asta nu poa' sa fie decat filosofia panameza a maestrului Stropiță. Asa antrenor, asa discipol

  11. #200
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    N-am urmarit meciul n-am stiut ca se joaca astazi, nu critic antrenorii fara sa inteleg ce doreste sa joace, este prea devreme sa spun ceva de Lobont.

    N-au aratat rau cu Portugalia, nu cred ca egalau daca nu primeau penalty, echipa fara forta in fata asta mi-a dat impresia ...
    Last edited by iulian_1976; 7th September 2021 at 13:21.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #201
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Meciurile amicale sunt irelevante, nu inteleg nici bucuria pt Portugalia, nici tragedia dupa Anglia. Doar in oficiale conteaza ce faci.
    Last edited by Johnny D; 7th September 2021 at 09:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #202
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Singura exceptie ca antrenor la Under 21 a fost Isaila care calificase o echipa romaneasca in grupe de UEFA, se calificase contra lui OL

    Lucrurile s-au asezat la normal Radoi, Mutu, Bratu si Lobont

    Under 21 a fost o rampa de lansare in ultimul timp...
    Last edited by iulian_1976; 7th September 2021 at 13:31.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #203
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A pierdut Nole set cu Brooksby, locul 150 atp, 1-6, daramite prof Lobonț, baiatul care facea stand-up in vestiarul magicii Roma. Si eu zic sa mai vedem, sa avem putina rabdare, ca nou-hau este căcălău. Doar sa vina cineva priceput, sa sparga zacamantul, cu tact si pricepere, sa scoata pepitele la suprafata. La vopsit, ca or fi ude, saracele.

    Ce sa il invete, ma, pe Giafer jegosul asta? Cum se batea pe valizele de la ne-a gigi? E, or'cum nu conteaza. Multa mue.

  15. #204
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Am intrat sa-l felicit pe Lobont, bun baiat, mare antrenor!
    Minutu 57 e doar 0-7, acu la live, pe loc!
    Nici nu e rau, facem spectacol, progresele sunt vizibile la U20!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #205
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa il ia si pe Zloby mister Rațoi, ca e din acelasi aluat maroniu.

  17. #206
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Il propun pt nationala mare, in locul lui Ratzoi!
    Si asa aveam rezultate mici, neconvingatoare!


    Se uita Malta la noi cu mila: ce dracu bai, italienii noua de ne-au dat 4 maxim 5!
    Si ce e impresionant e ca omul nostru nr 1 este portarul, a scos de 0-10, 3 italieni singuri cu el!


    Am jucat si noi bine ce-i drept, inca n-am sutat pe poarta cand italienii au sutat de vreo 15 ori.
    Puteau sa joace si fara portar, nici o problema. Lobont are secretul.


    Viitorul arata bine.
    Last edited by Johnny D; 15th November 2021 at 17:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #207
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Sa privim si partea buna. In viitor toata lumea o sa vrea sa joace cu noi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #208
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Pai astora de inca noi nu le-am sutat pe poarta, cica Cehia tocmai i-au batut 2-1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #209
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Criticau aia ieri cu foc si para in frunte cu Gica Popescu ca de ce-am jucat in alb si nu in galben sau tricolor. Sincer, azi mi-ar fi placut sa jucam in alb. Poate ne confunda lumea cu o Franta asa mai mica.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #210
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sau cu echipa eschimosilor.

    Tot la aceeasi ora si Gibraltar a pierdut cu 7-0 in fata Olandei. Asta ca sa stim unde potrivim piesele de puzzle

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •