Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 211 to 231 of 273

Thread: Nationala de tineret U21 - U20 ... si alte U

  1. #211
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Sau cu echipa eschimosilor.

    Tot la aceeasi ora si Gibraltar a pierdut cu 7-0 in fata Olandei. Asta ca sa stim unde potrivim piesele de puzzle
    I-a sunat Lobont prim minutu 80, hai bai, mai luati vreo 2 sa nu stie lumea care e care, dau o bere!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #212
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Romania U19 s-a calificat la Campionatul European
    https://www.onlinesport.ro/fotbal/ec...ean-nid-147830
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #213
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    0-0 cu Olanda dupa un 1-4 cu Spania. Tare cred ca ne facem de ras la CE U21 desi jucam acasa.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #214
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Nu mai prinzi un Isaila sa-ti faca echipa...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #215
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Mai prinzi dar trebuie sa-l platesti bine. Acum e plin de bani la arabi acolo.
    La noi avem bani doar de Sandoi si de Jedi. Si in plus vrem "stabilitate" ... in rezultate. Sau sa "construim"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #216
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    U20, nationala lui Pancu ia bataie de la italieni acum.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #217
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Bai ce nasol! Din generatie in generatie tot mai jos suntem.
    Nu inteleg ce se intampla. Care sunt criteriile de selectie la copii si juniori? Ce standard de formatie avem? De ce nu indetificam si de ce nu promovam talente la copii si juniori? Nu pot sa cred ca nu sunt copii talentati in tara asta.
    U20 parca nu stiu sa loveasca mingea. Nu stiu fotbal. E ridicol.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #218
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Pancu antrenor. Asta-ti spune tot ce trebuie sa stii. Mai ramane sa vina dupa el Semeghin, spaima sticlelor de vin si i-am rezolvat si p-astia mici de tot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #219
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Haideti sa raspund eu obsesiei lui Iulian cu Isaila

    Iata un articol despre mostenirea lasata de Dalici Zlatko urmasilor sai ustasi.

    https://www.gsp.ro/international/cam...ta-680304.html

    Acum sper ca intelegi, Iulian, de ce antrenori ca Golanoiu, Isaila, restul care o mai arde printre camile, culturi de orez sau cecenia sunt exact pielea pulii. Nu ma mai interseaza calitatea lor profesionala, daca ei sunt niste mizerii de oameni.

    Si de ce il iubim pe Zlatko. Si Croatia. Vrem si noi sa fim croati, dar nu ne lasa mostenirea genetica de fii de tarfe.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #220
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In secunda 5 a primului meci din turneul de elita blabla, turneu de calificare pt european, nu căcaturi, selectionata u19 a Rumanyei a incasat deja 3 goluri de la Norvegia.

    Daca doriti sa comentati prestatia elevilor prof emerit Pelici 🤣

    PS. Cred ca ne-a luat cam tare flama cu alde Borza si Mazilu, cu baietii de la primavera lecce, iar ei sunt fix peleusul de pe scrot 🙊

  11. #221
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Joaca si Musi, Radaslavescu, numai jucatori miamm. Hai ca vrea si Pelici sa se impace cu Fekali. Un gest cre(s)tinesc, nici nu ne asteptam la atceva 😊

  12. #222
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Cu 2-3 jucători nu poți forma o echipă. Atât timp cât nu dăm șanse tinerilor sa joace în primele doua ligi și aducem doar rahaturi de străini de prin toate colturile lumii, nu putem avea speranțe.

    Mâine joacă și naționala betivanului de Pancu la U20, bine e doar un amical cu Portugalia, dar prevăd și acolo un scor de maidan.

  13. #223
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Este cel mai mare scor inregistrat in prima zi de calificari. Cine putea sa incaseze un 0-4 fara drept de apel? Letonia? Islanda? Slovenia? Israel? Nu, proasta noastră! 🤗 In afara de Schelderup, care e forță, Norvegia cu baieti din liga lor, nimic special. Un Haugesund, un Lillestrom, Brann, din astea frumoase. Pe langa faptul ca fizic suntem niste puțe costelive, nu poti sa excelezi nici tactic cu alde Pelici, antrenor de liga 2, care toata viata a siluit fotbalul. Un pachet complet de pule blegi, aia suntem.

  14. #224
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Au si antrenor.


    Aaa, nu azi a jucat a lu Pancu?


    Au si antrenori! Atunci!
    Last edited by Johnny D; 22nd March 2023 at 23:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #225
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Este cel mai mare scor inregistrat in prima zi de calificari. Cine putea sa incaseze un 0-4 fara drept de apel? Letonia? Islanda? Slovenia? Israel? Nu, proasta noastră! 🤗 In afara de Schelderup, care e forČ›ă, Norvegia cu baieti din liga lor, nimic special. Un Haugesund, un Lillestrom, Brann, din astea frumoase. Pe langa faptul ca fizic suntem niste puČ›e costelive, nu poti sa excelezi nici tactic cu alde Pelici, antrenor de liga 2, care toata viata a siluit fotbalul. Un pachet complet de pule blegi, aia suntem.
    Trist, dom'le, trist. Va dati seama ce perspectiva avem in urmatorii 5-10 ani la fotbalul Nationalei si al nostru in general?
    Unde se joaca Turneul Final? In Malta? Pai nici cu aia nu avem drept de joaca. Sunt la un nivel inaccesibil pt noi...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #226
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Nu este o problema de jucatori ci de staff au adus antrenori cu un stil invechit.

    Antrenorul nationalei este fiul unui fost selectioner, seamana a tara bananiera...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #227
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Te referi la Iordanescu? Eu vorbeam de U-spe-zeci. Alde Pelici etc ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #228
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Te referi degeaba nu este o viziune de ansamblu la FRF.

    In cazul ca mai stie cineva fotbal prin FRF te uiti la stilul de joc a fiecarui antrenor, unde a prasit, ce stil, ce jucatori tineri a promovat.
    Pelici este un antrenor fricos, Edi de asemenea, nu au rezultate notabile, nu au creat echipe performante, ei se aseamana oarecum.

    Eu as fi mers cu Isaila stie sa creeze echipe cu un anumit stil dejoc, la echipa nationala mare de asemenea iti crea o echipa care juca, pus ca un fel de manager.

    De 10 ani tot spun e chestie de asamblare si fler, nu sunt multi antrenori de genul cel mai ieftin cand era sa fie era Isaila, apoi Sumudica, Lucescu.

    In rest praf nu ai unul sa-ti atraga atentia..
    Last edited by iulian_1976; 23rd March 2023 at 22:02.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #229
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Sa va mai spun un lucru, poti juca bine, sa ai un stil si sa pierzi, astept momentul acela la echipa nationala.

    Toti se ca...ca pe ei parca ar avea nu stiu ce diamante pe mana si trebuie nu stiu ce stil care este in capul lor sec. Nu stii sa creezi echipe, stil de joc, nu ai ce cauta la nationala.
    Last edited by iulian_1976; 23rd March 2023 at 22:01.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #230
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca u20-ul lui Pancu a jucat cel mai bine dintre loturi pana acum, pe o apatie si o plictiseala totala a portugheilor. Intre timp, bifasem si un 1-3 la u18, in Italia, oarecum scontat in aceasta avalansa de pumni in gura pe care ii incasam. E un egal care nu va aduce totusi nimic, pt ca jocul e destul de slab. Insa, daca mai marchezi vreo 25 de himarsuri din astea, poti castiga chiar si europeanul. Vorba lui Stropița 🤣 care s-a ramolit de tot, nenorocitul. Bravo, Alexandru Mogos! Si foarte tacuta academia george hagi pe teren, dar foarte tare in pisdă la declaratii. Pai? 🤮

  21. #231
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Jocul a fost slab, nu am legat nimic, am avut noroc cu șutul ala, care surprinzător a intrat fantastic în poartă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •