Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 142 of 142

Thread: CSU Metal Galati

  1. #127
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    la galati e meciul?

  2. #128
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Sa ne ajute Dumnezeu.

    Cu trei zile inainte de startul in noul sezon competitional, voleibalistele de la CSU Metal si-au intregit efectivul. Marti noaptea au revenit la Galati antrenorul Zoran Terzic si jucatoarele Maja Ognjenovic si Brizitka Molnar. Cei trei au participat, in perioada 20-30 septembrie, la cea de-a 25-a editie a Campionatului European de volei, in cadrul caruia Nationala Serbiei a cucerit medalia de argint, o performanta deosebita care vine sa o intregeasca pe cea de anul trecut, cand au cucerit medalia de bronz la Mondiale. La finalul competitiei disputate in Belgia si Luxemburg, organizatorii au desemnat-o pe Maja Ognjenovic cea mai buna ridicatoare a Europenelor.

    “A fost o mare surpriza pentru mine la care, sa fiu sincera, nu ma asteptam. Cand am auzit la festivitatea de premiere ca mi s-a pronuntat numele, nu mi-a venit sa cred. Am crezut ca cea mai buna jucatoare pe acest post va fi italianca Lo Bianco, dar ma bucur ca m-am inselat. Competitia a fost dura si, chiar daca am debutat cu o infrangere surprinzatoare in fata Slovaciei, am reusit sa ne revenim si sa accedem in finala. Consider ca, daca am fi castigat primul set, finala ar fi luat o alta intorsatura. Oricum, medalia de argint pe care am obtinut-o este foarte pretioasa pentru mine. In opinia mea, cele doua medalii obtinute cu Nationala sunt mai valoroase pentru ca cele doua competitii au fost mult mai valoroase. Dar nu pot sa spun ca cele doua trofee obtinute cu CSU Metal nu sunt la fel de frumoase”, ne-a declarat Maja.

    Miercuri dupa-amiaza CSU Metal a sustinut un ultim amical in compania celor de la Unic Piatra-Neamt, pe care l-au castigat cu 3-1 (-23, 14, 18, 21). Galatencele au inceput cu sextetul: Diana Neaga, Dragana Marinkovic, Mayvelis Martinez, Nneka Onyejekwe, Ivana Ostojic, Alina Albu, Ioana Albu. Pe parcurs au mai evoluat Adriana Dumitru, Daiana Muresan si Alexandra Trica. Din cauza unor accidentari nu au putut fi folosite Tatiana Liulenova si Sabina Miclea.

    Noua editie de campionat va debuta maine, cand CSU Metal va intalni, pe teren propriu, pe Penicilina Iasi.




  3. #129
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Inceput la relanti

    Dinamo, principalul adversar
    Vacanta s-a incheiat pentru echipele din Divizia A1 de volei. Formatia campioana, CSU Metal, a debutat cu o victorie obtinuta, pe teren propriu, in fata formatiei Penicilina Iasi. Antrenorul Zoran Terzic a dat inca o data dovada de profesionalism cand a decis sa inceapa jocul cu formula de baza. Chiar daca au lipsit toata perioada de pregatire din cauza convocarii la Nationala Serbiei, sarboaicele Maja Ognjenovic si Brizitka Molnar au fost piese de baza in angrenajul formatiei galatene. Dintre noile achizitii, cubaneza Mayvelis Martinez Adlum a impresionat asistenta si a demonstrat ca nu a evoluat degeaba timp de 13 ani in Nationala Cubei. Spectatorii prezenti in tribune au avut si un regret, acela ca nu au putut-o vedea la lucru si pe cealalta straniera venita in aceasta vara la Galati, Dragana Marinkovic.

    “Structura echipei nu este mult modificata fata de sezonul trecut: au venit doua jucatoare si au plecat doua. Primul meci, ati vazut Iasiul, a venit, a luptat, dar atata poate. Noi suntem inca in perioada de pregatire si de rodare a echipei, am rulat aproape intreg lotul si sper sa fie mai bine decat astazi. Pe plan international vom incerca sa ajungem in Final Four in Cupa CEV, numai ca traseul din acest an va fi extraordinar de dificil. Dupa parerea mea, echipa a crescut cu 20% ca valoare in acest sezon. Principalul nostru adversar, Dinamo, a slabit ca forta, nu a realizat decat doua transferuri: liberoul Nationalei Croatiei si o jucatoare din Bulgaria, care a mai evoluat la aceasta echipa in urma cu doi ani, dar, in schimb, le-a pierdut pe Bojilova si Martin, dar, avand doi antrenori buni in Romania, pot face surprize oricand”, a declarat, la finalul partidei cu Penicilina Iasi, presedintele de la CSU Metal.

    Alte rezultate inregistrate in prima runda: Dacia Mioveni - Volei 2004 Constanta 0-3, Constructorul IOR - Rapid 1-3, CSM Lugoj - U Cluj 3-1. Partidele Unic Piatra-Neamt - Dinamo si Stiinta Bacau - CSU Neumarket Tg. Mures au fost amanate. Etapa viitoare CSU Metal va juca, in deplasare, cu Rapid.

  4. #130
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Cu gandul la meciurile tari

    Campioanele de la CSU Metal isi incalzesc motoarele

    Divizia A1 de volei feminin a programat in weekend o etapa incompleta. Spre deosebire de celelalte contracandidate, Dinamo si Stiinta Bacau, care se tem tot mai mult si gasesc fel de fel de pretexte pentru a-si amana jocurile, campioanele de la CSU Metal si-au vazut de treaba si au bifat o victorie logica.

    Galatencele, care s-au deplasat in Capitala in ziua meciului, au avut nevoie de doar 68 de minute pentru a-si atinge obiectivul. Gazdele si-au vandut scump pielea si au fost gata-gata sa dea lovitura in cel de-al treilea set, cand au condus cu 20-16. Este adevarat ca aceasta situatie s-a produs pe fondul unor modificari facute in sextetul de baza de antrenorul Zoran Terzic. A fost un simplu foc de paie pentru ca experienta superioara si valoarea si-au spus cuvantul si lucrurile au urmat cursul normal.

    Rezultat final: Rapid Bucuresti – CSU Metal 0-3 (-20, -17, -21). Campioana en-titre a folosit sextetul: Brizitka Molnar, Alina Albu, Maja Ognjenovic, Mayvelis Martinez Adlum, Dragana Marinkovic, Tatiana Liulenova, Ioana Pristavu-libero. Au mai evoluat: Diana Neaga, Nneka Onyejekwe, Adriana Dumitru, Daiana Muresan. De remarcat debutul sarbo-croatei Dragana Marinkovic si absenta Ivanei Ostojic, care nu a prins lotul din cauza unor probleme medicale.

    Etapa viitoare “metalistele” vor intalni pe teren propriu nou-promovata Dacia Mioveni, formatie la care evolueaza ex-galateanca Dana Cocos. Partida va avea loc miercuri, de la ora 18.00, in sala “Siderurgistul” .

  5. #131
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Sa fim atenti.

    Campioana a mai facut o victima

    CSU Metal a inceput sezonul in forta, cu patru victorii din tot atatea partide disputate. Galatencele vor juca urmatoarele doua partide pe teren propriu, urmand ca apoi sirul meciurilor din Divizia A1 sa se intrerupa pana la 17 noiembrie.

    Divizia A1 de volei feminin a programat sambata partidele din cadrul celei de-a patra etape. Campioanele de la CSU Metal s-au deplasat pentru a doua oara in ultima saptamana in Capitala, unde au intalnit nou-promovata Constructorul IOR Optinova. Fara Tatiana Liulenova, care nu a mers la Bucuresti din cauza unei accidentari, dar cu vicecampioana europeana Brizitka Molnar in formula de start, galatencele s-au distrat, nefiindu-le necesare decat vreo 50 de minute pentru a bifa cea de-a patra victorie consecutiva. Rezultat final: Constructorul IOR - CSU Metal 0-3 (-12, -10, -16).

    Antrenorii Nenad Djurovic si Paul Bogdan au folosit sextetul: Brizitka Molnar, Mayvelis Martinez, Alina Albu, Daiana Muresan, Diana Neaga, Nneka Onyejekwe. Pe parcurs au mai evoluat: Adriana Dumitru, Ivana Ostojic, Sabina Miclea, Alexandra Trica. Dupa acest joc sarboaica Brizitka Molnar s-a urcat intr-un avion cu destinatia Belgrad, ea urmand sa se alature Nationalei Serbiei, care se pregateste pentru Cupa Mondiala (2-16 noiembrie din Japonia). Moldoveanca Tatiana Liulenova nu a mers la Bucuresti, ea fiind menajata din cauza unei accidentari. Desi a facut parte din lot, sarbo-croata Dragana Marinkovic nu a evoluat deloc.

    Cu toate ca nu s-au scurs decat patru etape din acest sezon, CSU Metal s-a instalat deja in fotoliul de lider si cu siguranta celelalte contracandidate, Dinamo, Stiinta Bacau si Unic Piatra-Neamt, vor avea de luptat pentru a o detrona.

    Celelalte rezultate ale rundei au fost: Volei 2004 Constanta - CSU Neumarkt Tg. Mures 2-3, Dinamo Bucuresti - U Cluj 3-0, Rapid Bucuresti - Stiinta Bacau 0-3, Dacia Mioveni - Unic Piatra-Neamt 1-3, Penicilina Iasi - CSM Lugoj 3-0. Etapa viitoare “metalistele” vor juca pe teren propriu, la 27 octombrie, cu Volei 2004 Constanta.

  6. #132
    incepator
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    Stiri noi despre CSU Metal pe http://www.galateni.net/forum

  7. #133
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1

  8. #134
    incepator
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    S-a relansat (informational) site-ul CSU Metal http://www.csu-metal.ro/homero.html, iar in curand va exista o pagina demna de Liga Campionilor!

  9. #135
    junior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    site-ul este oki, sper ca si echipa sa faca fata in liga! Doamne ajuta!

  10. #136
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    katarina barun(csu metal galati) accidentata in urma meciului cu tg mures.(25oct 2008).era setul 3: 26-25.dupa un atac adversara a intrat in teren lovind*o pe kata. a venit salvarea...a fost ingrozitor... ruptura de ligamente.

  11. #137
    ............. The_Blonde's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,384
    Reputatie
    1
    spuneti-mi si mie va rog unde este sala rapid ca trebuie sa ajung la meci acolo la 7 stiu ca e pe calea giulesti , dar vreau sa stiu daca e chiar langa stadion .
    [B]TOTI ALCOLISTII SI DROGATII STRIGA SA-TI TRAGEM CLANTA MITICA DE LA LIGA[/B]
    ex-Steel_Girl

  12. #138
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Iulia mi s-a zis ca e exact langa stadion

  13. #139
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    CSU Metal Galati a pierdut, scor 3-1, dar se mentine pe primul loc in Grupa C.

    Mai multe amanunte: http://www.onlinesport.ro/stiri/spor...k-istanbul.htm

  14. #140
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1

  15. #141
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Pacat ca nu au reusit mai mult! Au pierdut la limita in aproape toate meciurile. Un plus de concentrare si vointa le-ar fi adus in Final 12.
    Problema cred eu ca o reprezinta competitia interna, pentru ca nu avem adversari care sa ne puna probleme in zilele noastre cele mai bune. In campionat sau cupa Romaniei vom pierde meciuri doar pe greselile noastre si nu din cauza valorii adversarilor.

  16. #142
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Putem sa jucam si prost ca tot castigam in tara,sa ne calificam si sezonul urmator in liga,poate ca vom reusi mai mult.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •