Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 142

Thread: CSU Metal Galati

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Scrie la Bacau nu la CSU Metal Galati

    Quote Originally Posted by StiintaBacau View Post
    Fetele de la Stiinta Bacau...nu au vacanta...dupa infrangerea categorica de la Galati...ele se pregatesc pentru parcursul in europa...in Top Tems Cup...
    Ar fi bine sa scrii la Stiinta Bacau nu la cea mai buna echipa de volei feminin din tara,nu de alta dar amesteci frumosul(CSU Metal Galati) cu uratul(Stiinta Bc)
    Last edited by starsteel; 25th December 2006 at 18:47.

  2. #65
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Mut eu postarea la cupele europene....Ovidiu vad ca nu-ti place nick-nameul lui insa are totusi la echipa favorita CSU Metal. Fii si tu mai rezonabil.
    Last edited by starsteel; 25th December 2006 at 18:47.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  3. #66
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Ovidiule...fetele alea mananca fasole si varza la masa de pranz iti zic eu...si nu sunt salarii mai mari de 25milioane...iar prima care au luat`o pentru castigarea cupei romaniei a fost de 8milioane...in cel mai fercit caz...rezervele au luat cate 1miljumate...deci nu o duc prea bine...dar uite ca performata este...repet...cu bani putini...nu cu jucatoare din serbia...nu au nici o straniera in lot...doar jucatoare aduse de la targu mures...repet BANI PUTINI!!!
    Tanar si nelinistit...

  4. #67
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    atunci sa nu mai aspire la titluri si cupe , in orice sport se stie performanta fara bani nu se poate

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Cand Stiinta avea jucatoare din Ucraina,Serbia.

    Noi galatenii,mai putin tu Stiinta cum te autointitulezi, cand echipa bacauana avea numai jucatoare de afara si au luat campionatul nici nu am ridicat ciocul. Acum dupa ce fa fuge pamantul de sub picioare incepeti sa cautati motive.Cred ca nu are nici un rost, asa ca voi bacauanii fiti fair-play cum am fost si noi.Ce vreti sa ne dam la o parte ca sa fiti voi pe primul loc?Asa ceva nu se poate iar anul asta avem un pariu cu cei de la FRV asa ca este greu sa ne stati in cale.

  6. #69
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Nu trebuie uitat ca jucam impotriva aranjorilor principali din sportul romanesc mie imi e mai frica de Dinamo. Nu voi uita cand stateam de vorba cu niste inotatori de la Steaua care se plangeau de aranjamentele care se fac la inot...n-as fi crezut asa ceva dar se poate fura pana si la inot.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  7. #70
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    OVIDIULE pe mine tata nu ma intereseaza de fetele nici de la metal nici de la bacau...numai ceea ce e in interesul meu ma intereseaza...echipa mea...de alte echipe ma doare undeva...
    Tanar si nelinistit...

  8. #71
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Star in tot sportul romanesc si la toate nivelele...diviziile etc sunt...iti zic din propria experienta!!!
    Tanar si nelinistit...

  9. #72
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    OVIDIU 62 u ce sport ai facut?
    Tanar si nelinistit...

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Pe mine Galatiul ma intereseaza

    Nu stiu de ce trebuia sa i-ti aduni ideile in 3 postari, cred ca una era de ajuns,ma rog.Pe mine ma intereseaza tot sportul galatean asa ca sufar cand o echipa din Galati este infranta.Nascut si crescut in Galati dar plecat din oras din 1981 am ajuns la concluzia ca tot mai bine este acasa.Asa ca aici la Bacau sunt un strain exact ca toti cei care nu sunt nascuti aici.Distanta care ma separa de oras ma face sa fiu si mai inversunat cand este vorba mai ales de voleiul feminin de la Galati.Vreau sa-ti spun ca nu i-mi lipseste nici o partida importanta a echipei mele de suflet Metal,atat in deplasare dar mai ales acasa.Cred ca te poti interesa la domnul Delcea sau la Paul Bogdan.Ca sport am practicat boxul cand eram pustan in Tiglina 1 pe fosta str Saturn acum este postul local de TV,dar am o sora care a jucat baschet de performanta si ajuns si la lotul national,prof ei fiind Aneta Popescu.Si anul trecut cand a jucat Otelul la Bacau am fost in sanul galeriei pt ca nu am putut rezista.Sunt un galatean autentic.

  11. #74
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Departarea de locul natal te face sa fii un suporter inrait.....in mod sigur evolutia oricarei echipe galatene la Bacau pt. tine e un mare eveniment care in niciun caz nu poate fi ratat.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #75
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    ovidiu respect daca toti galatenii ar gandi ca tine.... ai tot respectul meu omule

  13. #76
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    si al meu
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Va multumesc din inima galateni

    Va sigur ca aprecierile voastre de bine au facut din mine un si mai mare fan al sportului galatean.Va multumesc si va invit la sfarsitul acestui campionat de volei feminin la Galati(sper ultimul turneu de sala)sa cinstim impreuna un pahar cu sampanie in cinstea viitoarei campioane nationale a voleiului feminin romanesc.Va iubesc galateni.

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Sa va auda Dumnezeu

    --------------------------------------------------------------------------------


    Voleibalistele CSU Metal Galați au ca obiectiv Campionatul și "Cupa României"


    Voleibalistele CSU Metal încheie un an fructuos. Dacă sezonul trecut (2005-2006) au avut un final mai puțin reușit (locul al VI-lea), turul actualei ediții a fost cât se poate de reușit. Achizițiile din vară (staff tehnic, plus trei jucătoare din Serbia) și-au pus serios amprenta pe evoluția grupării gălățene.
    Cu câteva zile în urmă s-au disputat ultimele meciuri din acest an contând pentru Divizia A1. Gălățencele au primit vizita fostelor campioane, vicecampioanele en-titre, Știința Bacău. Meciul a fost "rezolvat" neașteptat de repede, în aproximativ o oră de joc efectiv elevele sârbului Terzici impunându-se cu un sec 3-0. A fost nu numai o victorie deosebit de clară, ci și o dovadă că la Galați există, într-adevâr, o echipă de temut, capabilă să se bată cu șanse evidente la cucerirea titlului național.
    Acest lucru l-a suținut și Corneliu Mangalea, președintele și patronul CSU Metal: "Încheiem cel mai bun an din istoria echipei noastre. Pot spune, cu toată convingerea, că a fost anul care ne-a adus cele mai frumoase succese. Acum putem afirma că ne-am depus cu adevărat candidatura pentru cucerirea campionatului și a "Cupei României" (n.n. - gălățencele sunt calificate în semifinalele Cupei, pe care le vor susține în compnia echipei Unic Piatra Neamț, în 28 martie și 11 aprilie). Felicit fetele și conducerea tehnică, iar amatorilor de volei din orașul nostru, tuturor gălățenilor, le urez un An Nou fericit, plin de înfăptuiri".
    În aceste zile, valoroasele noastre voleibaliste se află într-o binemeritată vacanță, urmând a se reîntoarce la pregătiri pe 5 ianuarie. Până la reluarea întrecerilor, este posibilă și organizarea unui minicantonament, astfel ca meciurile din a doua parte a campionatului să fie abordate în forță. Clasamentul "la zi" se prezintă astfel:
    Clasament

    1.CSU METAL GALAȚI 14 12 2 36:7 26
    2.Dinamo București 14 12 2 36:8 26
    3.Știința Bacău 14 11 3 36:11 25
    4.Unic Piatra Neamț 14 9 5 29:19 23
    5.CSU Gaz Tg.Mureș 14 9 5 29:19 23
    6.Penicilina Iași 14 7 7 25:23 21
    7.Rapid București 14 4 10 16:34 18
    8.”U” Jolidon Cluj 14 3 11 12:38 17
    9.CSM Lugoj 14 2 12 12:39 16
    10.Volei 2004 Constanța 14 1 13 7:40 15

    Primul meci din anul ce vine va avea loc pe 24 ianuarie - la "U" Cluj (un joc ce se va disputa în devans), pentru ca etapa a 15-a să se desfășoare pe 27 ianuarie, când CSU Metal va juca la CSU Tg.Mureș.
    Primul meci care urmează să fie găzduit de Sala "Siderurgistul" este programat pe 3 februarie, adversar fiind CSM Lugoj.
    În încheiere vă prezentăm încă o dată lotul de jucătoare și stafful tehnic care au făcut ca Galațiul să se afle pe primul loc: Maja Ognjenovici, Brizitka Molnar, Ivana Ostojici, Nneka Onyejekwe, Ioana Pristavu, Tatiana Liulenova, Alexandra Trică, Diana Neaga, Alina Albu, Aleksandra Avramovici, Adriana Dumitru, Andreea Constantinescu, Irina Alexandru și Daiana Mureșan.
    Antrenor principal Zoran Terzici, antrenori secunzi Nenad Djurovici și Paul Bogdan, maseor Eugen Pascale.
    Președinte - ing. Corneliu Mangalea, vicepreședinte - ing. Petre Deju, organizator competiții - Dan Delcea.
    Last edited by starsteel; 31st December 2006 at 10:52.

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    La multi ani CSU Metal Galati!

    Noul an 2007 ce bate la usa sper din toata inima sa aduca primul titlu de campioana la volei feminin la Galati.Ma bazez pe valoarea lotului dar si a unui cuplu de antrenori foarte buni.Cum conducerea se ridica la valoarea echipei nu i-mi ramane decat sa sper ca daca cei de la FRV nu ne vor pune bete in roate atunci cu siguranta titlul mult visat va poposi la Galati.Doresc multa sanatate, bani multi si multa bafta in noul an echipei dar si tuturor galatenilor adevarati.La multi ani CSU Metal Galati!

  17. #80
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    La multi ani tuturor suporterilor de volei iar anul care vine neaparat sa ne aduca titlul mult asteptat la volei feminin!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  18. #81
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    La multi ani echipei si fanilor!! Si voua colegilor de forum!!!

  19. #82
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Nu mai spuneti nimic?sau voi vb doar in timpul campionatului...
    Tanar si nelinistit...

  20. #83
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    TURNEUL FINAL

    Voleiul feminin își intră pe deplin în drepturi. După pauza competițională internă, în acest weekend toate echipele se prezintă la deschiderea sezonului oficial 2007. Sâmbătă au loc meciurile etapei a 15-a.
    Până atunci însă, CSU Metal Galați a făcut "încălzirea" în partida disputată miercuri, la Cluj, în care fetele noastre s-au impus cu un scor previzibil: 3-0. Sâmbătă, de la ora 17,00, elevele lui Zoran Terzici vor juca cu CSU Gaz, la Tg.Mureș.
    Programul complet al meciurilor etapei a 15-a: Rapid - "U" Cluj, Unic Piatra Neamț - Dinamo, Volei Club 2004 Constanța - Penicilina Iași, CSM Lugoj - Știința Bacău.
    După această etapă mai rămân de disputat jocurile a două runde. Gălățencele urmează să întâlnească, pe teren propriu, echipele Volei Club 2004 Constanța (5 februarie) și CSM Lugoj (7 februarie).
    După jocul din ultima etapă, va urma o scurtă perioadă de antrenamente la Galați, după care trupa gălățeană va pleca la Belgrad pentru un turneu de jocuri și antrenamente. Aceste pregătiri vor fi ultimele în vederea participării la turneul final pentru locurile I-IV, care va decide campioana.
    După cum ne-a informat Petre Deju, vicepreședintele executiv al clubului, turneul de patru va fi organizat de fiecare dintre echipe, ordinea urmând să fie fixată de poziționarea echipelor în clasamentul final. Oricum, CSU Metal are toate șansele să se claseze pe primul loc și să organizeze ultimul turneu pentru desemnarea echipei campioane. Echipele vor veni cu punctele din timpul campionatului, dar numai cu acelea cucerite între cele patru combatante.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  21. #84
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Dupa 3-0 cu cele din Tg. Mures cu siguranta avem locul 1 la sf. campionatului!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •