Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 142

Thread: CSU Metal Galati

  1. #22
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Evolutie modesta in primele 2 seturi cu Dinamo din Cupa insa valoarea si-a spus cuvantul, rezultatul parea insurmontabil insa au urmat 3 seturi devastatoare pt. dinamoviste castigate de galatence la 14, 15 iar decisivul cu 15-13.
    E meritoriu ca acest rezultat nu a fost obtinut pe caderea echipei oaspete, a fost o evolutie sustinuta careia dinamovistele cu gandul la punctele izbavitoare nu i-a facut fata.

    P.S. Postati aici materialele despre CSU Metal nu putem face pe forumul de volei la nivel national si international threaduri separate pt. echipa galateana.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by starsteel; 8th December 2006 at 17:28.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  2. #23
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Suspansul a fost total

    “As vrea sa ne calificam in fata lui Dinamo, la un punct daca s-ar putea”, afirma patronul de la CSU Metal, Cornel Mangalea, cu 24 de ore inaintea partidei din sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Acest vis s-a implinit pina la urma, dar dramatismul a atins cote maxime. Sala “Siderurgistul” a fost neincapatoare miercuri seara pentru publicul galatean care a vrut sa fie alaturi de echipa favorita in tentativa ei de a accede in semifinale.

    Dinamo a venit in orasul de la Dunare la adapostul unui avantaj fragil, 3-2 (punctaveraj 111-97), si la prima vedere parea victima sigura, mai ales ca in urma cu doua saptamini pierduse clar intilnirea din campionat. Amenintate din tribuna de patronul Marian Stefan, care a tipat tot timpul ca un disperat, bucurestencele au intrat mai bine in meci si, pina sa se trezeasca galatencele, tabela de marcaj arata un neverosimil 0-2 la seturi. Toata lumea se freca la ochi, nevenindu-i sa creada ceea ce se petrece pe teren, voleibalistele de la CSU Metal nereusind sa puna mingea jos.

    “Profesionistul” Terzic

    In acele momente calificarea parea ca va lua drumul Capitalei. Doar un singur om a mai crezut ca soarta partidei se poate schimba. Este vorba de antrenorul Zoran Terzic, care a dat dovada de profesionalism, demonstrind o data in plus ca nu degeaba, cu el la cirma, Serbia a cucerit medalia de bronz la Mondiale si calm, cu zimbetul pe buze, le-a insuflat elevelor sale spiritul de invingatoare. Cu Maja Ognjenovic la pupitru, gazdele au atacat necrutator, in special prin Tania Liulenova si Brizitka Molnar, au recuperat multe mingi din linia a doua si au restabilit egalitatea. S-a ajuns in tie-break, care s-a desfasurat intr-o atmosfera incendiara, cu sala in picioare. Fiecare tabara facea de zor socoteli ca sa vada cine va merge mai departe. Cele doua combatante au mers cap la cap pina la 9-9, dupa care torpilele lansate de Tania si “Bicki” le-au ingropat pe ingimfatele dinamoviste, carora nu le venea sa creada ca le fuge pamintul de sub picioare. “Metalul” s-a desprins la 12-9 si avea calificarea in buzunar, dar, cu o ultima zvicnire, Dinamo s-a apropiat la 14-13 si “Piticul” a facut o criza de isterie, dupa socotelile sale trupa lui Costinel Stan urmind sa mearga mai departe. Galatencele si-au vazut de treaba si au izbutit punctul 15 care le-a adus victoria.

    Rezultat final: CSU Metal – Dinamo 3-2 (-23, -18, 14, 15, 13), punctaveraj 106-92. Dupa indelungi parlamentari cauzate de faptul ca observatorul FRV, Valentin Vrajescu, a dovedit ca are lacune in cunoasterea regulamentului si zeci de telefoane date pe la Bucuresti, s-a dat verdictul: CSU Metal se califica in semifinale gratie unei sutimi rezultate din impartirea punctelor cistigate la cele pierdute in dubla mansa (1,15 la 1,14)

    monitorul de galati

  3. #24
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Acum e meciul in reluare pe TV Galati.....comentatorul spunea in setul 5 ca daca scorul va fi 15-13 se califica Dinamo la 15-11 Metal iar la 15-12 recunoastea ca nu stie deznodamantul. Sigur nu stia nimeni din sala. A fost pe aproape numai ca la 15-13 era egalitatea perfecta insa echipa calificata era tot CSU METAL!
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Am invins echipa Rapid

    In jurul orei 14 am aflat ca
    Rapid Bucuresti -Metal Galati =0-3 pe seturi in jur de 20 fiecare set. Oricum sa simtit oboseala din meciul cu Dinamo,dar maine dupa restanta cu Clujul vom fi pe primul loc.Bafta Metal.

  5. #26
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    E clar prin prisma rezultatelor de astazi o victorie maine cu 3-0 in fata echipei U Cluj ne urca pe prima pozitie. Chiar daca invingem si cu 3-2 tot satisfacuti vom fi....... lupta pt. titlu incepe in turneele finale. Suporterii adevarati vor fi maine in sala la ora 15.00 sa salute victoria!
    P.S. Sper ca nu gresesc......maine meciul e la ora 15.00 ?
    Last edited by starsteel; 9th December 2006 at 20:24.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Sa avem rabdare

    Chiar cu victoria asupra Clujului cu 3-0 echipa noastra trebuie sa aiba rabdare pentru ca pe 21 12 06 va fi ziua in care vom trece pe primul loc.Dupa meciul cu Clujul vom avea +26 la seturi iar Bacaul + 28 iar Dinamo +25 .Oricum cum am spus Craciunul si anul nou il vom petrece pe primul loc cu conditia sa batem Bacaul cu 3-0.Se poate pentru ca Bacaul au doua jucatoare incerte Polisciuk siTolisteanu .Ele spera sa se refaca pana la data disputarii cu noi dar mai este turneul de la Bacau unde cred vor fi solicitate.

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Am verificat trecem pe primul loc

    Da de la ora 16 astazi 10 dec 2006 echipa mea de suflet Metal Galati va trece pe primul loc astfel vor fi trei echipe cu 24 de puncte dar coeficient diferit astfel:
    1)CSU Metal Galati coef=4.71
    2)Stiinta Bacau coef=4.50
    3)Dinamo Buc coef=4.12
    sper ca de acum incolo clasamentul sa ramana asa.Oricum sfintele sarbatori de iarna vor avea echipa feminina de volei a Galatiului pe primul loc.Sa va aiba in paza cel de sus fetelor ca meritati.

  8. #29
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Ai anticipat ora de final a meciului plec si eu la ora 14.45 spre sala sa vad la lucru viitorul lider.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Noul lider este Metal Galati

    De la ora 16 echipa noastra Metal Galati este noul si ultimul lider al acestui campionat de volei.Va fi greu dar va fi si frumos sa ne mentinem aici.Bafta Metal si sa sarbatorim impreuna pe 21 dec cu Bacaul trecerea in noul an dupa pozitia de lider.

  10. #31
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Cum era de anticipat echipa noastra formata din rezerve nu a avut nevoie decat de 55 de minute pt. a transa partida cu ardelencele.......CSU Metal - U Cluj 3-0 (13, 5, 14).
    Attached Images Attached Images
    Last edited by starsteel; 10th December 2006 at 18:21.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Avem nevoie de odihna

    Dupa o saptamana de foc in care ne-am calificat in semifinalele cupei Romaniei si am trecut pe primul loc in campionat avem nevoie de o perioada de refacere.O meritam pentru ca pe 21 dec avem un nou hop care trebuie trecut la zero pentru a ne mentine pozitia de lider.Sper sa ramanem aici si sa nu mai cedam aceasta pozitie.

  12. #33
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Totusi sa nu exageram acum vrem si principala contracandidata la titlu sa o invingem la zero. Sa de-a Domnul sa o invingem in urmatoarele 5 meciuri cu 3-2.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    De ce nu?

    Daca ai sti ce umilinta am trait in meciul tur cu Bacaul cand practic ne-au spulberat in 50 de minute.As vrea sa fie acum invers ca sa traiasca si ele acel sentiment de incapacitate.Si apoi daca vrem sa petrecem Craciunul s Anul Nou de pe pozitia de lider trebuioe sa batem Bacaul cu 3-0 altfel vine Dinamo peste noi.

  14. #35
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Stie cineva o adresa de site a echipei CSU Metal.....sigur exista odata cand am rasfoit pe www.trafic.ro cred ca am trecut pe langa ea.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Nu exista

    La P.Neamt am discutat cu domnul Delcea de la club si l-am intrebat daca avem si noi site cum au si cei din P.Neamt.Raspunsul a fost negativ explicandu-mi ca totul se desfasoara prin Directia Judeteana de Sport.Poate pe viitor nu?

  16. #37
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    M1BEST2 nu aduci niste articole mai vechi aici despre CSU Metal am vazut ca in alta ai postat ceva....dezamagitor interviul cu Maja se pare ca avem o echipa efemera in aprilie sigur dispar sarbul si sarboaicele din echipa.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #38
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Ar fi mare pacat daca e adevarat ce a declarat Maja ca nu sta decat un an!!!

  18. #39
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    “Nu banii conteaza!”




    VOLEI Dupa bronzul de la CM, Zoran Terzic a primit oferte de la cluburi mari din strainatate. Le-a refuzat pentru Galati .

    Echipa feminina de volei CSU Metal Galati a dat lovitura atunci cānd a obtinut semnatura antrenorului sārb Zoran Terzic (foto).

    Pe lānga valoare, tehnicianul īn vārsta de 40 de ani se dovedeste a fi si un tip de mare caracter. Desi cota i-a crescut dupa ce a cucerit medalia de bronz la CM din Japonia, el nu se gāndeste deocamdata sa plece de la formatia galateana. “Nu banii conteaza! Pentru mine important este sa-mi fac treaba acolo unde sunt. Iar acum sunt la Galati, echipa cu care mi-am propus sa ies campion national”, spune Terzic. El a refuzat ofertele primite dupa Mondiale, de la cluburi mari din Europa, desi erau cu mult mai generoase decāt contractul pe care īl are īn Romānia. “Are īntelegere cu noi pe patru ani, dar stiti cum se spune, dragoste cu forta nu se poate! Terzic a ramas alaturi de noi si nici nu s-a pus problema unei renegocieri”, declara finantatorul echipei galatene, Cornel Mangalea.

    Crescut īn spiritul scolii ex-iugoslave, Terzic este un fanatic al muncii. “Face cāte 5-6 ore de antrenamente pe zi, aceasta fiind si cauza saltului valoric al nationalei sārbe, pe care romāncele au īnvins-o īn 2003 la Ankara. Nu face rabat de la munca si merge pe principiul «scapa cine poate»”, povesteste unul dintre apropiatii gruparii. Mangalea a pus ochii pe Terzic din 2004, de la un turneu al nationalei Serbiei la Tg. Mures. “Nu am ajuns īntāmplator la el. Este un antrenor care da valoare campionatului romānesc”, a conchis finantatorul echipei galatene.

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Nu stiu sa calculeze clasamentul

    In urma discutiei purtate la FRV cu domnul secretar general Viorel Manole sa operat rezultatul cu Clujul dar stupoare Metalul tot pe doi este.De ce?Daca tot ei au calculat coef de 4.71 iar pt Bacau de 4.5 nu stiu ce fel de oameni sunt acolo.Clasamentul corect este dat in prosport.

  20. #41
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Stai linistit lor le-a trebuit 3 zile ca sa bage scorul meciului cu Cluj si sa adauge punctele Metalului in clasament!!!
    Acum le mai trebui 3 zile ca sa afiseze clasamentul corect!!!

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Interventia mea a avut succes

    In urma imail-urilor trimise si a discutiei purtate cu secretarul FRV domnul Viorel Manole am reusit sa-i conving sa modifice pozitia echipei noastre favorite astfel:
    1)Metal Galati 24 p si coef 4.71
    2)Stiinta Bc 24 p si coef 4.50
    3)Dinamo Buc 24 p si coef 4.12
    Acum sunt multumit si sper la sfarsitul campionatului sa fiu tot la fel.Bafta Matal Galati.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •