Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 101

Thread: Steaua ramane unita!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1

    Steaua ramane unita!

    Dedicat poporului ros'albastru.


    https://www.youtube.com/watch?v=Ns23FmQAx3g


    Blazonul FC Steaua Bucureti si reprezentantele României în grupele competițiilor europene, după 2004:

    Sezonul 2004/05 Steaua (Cupa UEFA)
    Sezonul 2005/06 Steaua, Dinamo, Rapid (Cupa UEFA)
    Sezonul 2006/07 Steaua (Liga Campionilor); Dinamo, Rapid (Cupa UEFA)
    Sezonul 2007/08 Steaua (Liga Campionilor)
    Sezonul 2008/09 Steaua, CFR Cluj (Liga Campionilor)
    Sezonul 2009/10 Steaua, FC Timișoara, Dinamo, CFR Cluj (Europa League); Unirea Urziceni (Liga Campionilor)
    Sezonul 2010/11 Steaua (Europa League); CFR Cluj (Liga Campionilor)
    Sezonul 2011/12 Steaua, Rapid, FC Vaslui, (Europa League); Oțelul Galați (Liga Campionilor)
    Sezonul 2012/13 Steaua (Europa League); CFR Cluj (Liga Campionilor)
    Sezonul 2013/14 Steaua (Liga Campionilor); Pandurii Tg. Jiu (Europa League)
    Sezonul 2014/15 Steaua, Astra Giurgiu, (Europa League)
    Conform UEFA, all time, din ediia 1957/1958, prima participare, si până în 2014/15, în 57 de ani, Steaua a jucat 293 partide în cupele europene, a câstigat 110 si a pierdut 102.

    Din 1957/1958 2002/03, în 46 ani, Steaua a jucat 159 (54,2%) partide în Europa, a câstigat 60 (37,7%) si a pierdut 58 (36,5%)
    Din 2003/2004 2014/15, în 11 ani, FCSB a jucat 134 (45,8%) partide în Europa, a câstigat 50 (37,3%) si a pierdut 44 (32,8%). Dacă mai adăugam si sezonul asta 6 meciuri, rezultă 140.
    În 11 ani, Steaua a fost prezentă în Europa apoape cât în precedenii 46 ani, cu un procentaj de înfrângeri sub cel realizat anterior, sensibil egal la victorii si are 5 din cele 9 prezente în primăvara europeană.

    Un record de prezentă europeană, 11 ani consecutivi, în această fază a cupelor europene, din toată istoria Stelei, a României si a UEFA (prin calificări, nu direct)! Recordurile astea aparin echipei FC Steaua Bucureti (FCSB). A jucat si a performat echipa FCSB, nu sigla sau marca CSA pe care o vânturai pe bani, domnilor Boroi si Talpan!
    Last edited by Duba; 28th August 2015 at 12:16.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #2
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Dedicat poporului ros'albastru.


    https://www.youtube.com/watch?v=Ns23FmQAx3g


    Blazonul FC Steaua Bucureti i reprezentantele României în grupele competițiilor europene, după 2004:

    Sezonul 2004/05 Steaua (Cupa UEFA)
    Sezonul 2005/06 Steaua, Dinamo, Rapid (Cupa UEFA)
    Sezonul 2006/07 Steaua (Liga Campionilor); Dinamo, Rapid (Cupa UEFA)
    Sezonul 2007/08 Steaua (Liga Campionilor)
    Sezonul 2008/09 Steaua, CFR Cluj (Liga Campionilor)
    Sezonul 2009/10 Steaua, FC Timișoara, Dinamo, CFR Cluj (Europa League); Unirea Urziceni (Liga Campionilor)
    Sezonul 2010/11 Steaua (Europa League); CFR Cluj (Liga Campionilor)
    Sezonul 2011/12 Steaua, Rapid, FC Vaslui, (Europa League); Oțelul Galați (Liga Campionilor)
    Sezonul 2012/13 Steaua (Europa League); CFR Cluj (Liga Campionilor)
    Sezonul 2013/14 Steaua (Liga Campionilor); Pandurii Tg. Jiu (Europa League)
    Sezonul 2014/15 Steaua, Astra Giurgiu, (Europa League)
    Conform UEFA, all time, din ediia 1957/1958, prima participare, i până în 2014/15, în 57 de ani, Steaua a jucat 293 partide în cupele europene, a câtigat 110 i a pierdut 102.

    Din 1957/1958 2002/03, în 46 ani, Steaua a jucat 159 (54,2%) partide în Europa, a câtigat 60 (37,7%) i a pierdut 58 (36,5%)
    Din 2003/2004 2014/15, în 11 ani, FCSB a jucat 134 (45,8%) partide în Europa, a cătigat 50 (37,3%) i a pierdut 44 (32,8%). Dacă mai adăugam i sezonul asta 6 meciuri, rezultă 140.
    În 11 ani, Steaua a fost prezentă în Europa apoape cât în precedenii 46 ani, cu un procentaj de înfrângeri sub cel realizat anterior, sensibil egal la victorii i are 5 din cele 9 prezene în primăvara europeană.

    Un record de prezenă europeană, 11 ani consecutivi, în această fază a cupelor europene, din toată istoria Stelei, a României i a UEFA (prin calificări, nu direct)! Recordurile astea aparin echipei FC Steaua Bucureti (FCSB). A jucat i a performat echipa FCSB, nu sigla sau marca CSA pe care o vânturai pe bani, domnilor Boroi i Talpan!
    Bun, dar varianta in limba romana cand o postezi?!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #3
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si cat a costat performanta asta? De ce sa-si aroge o singura echipa cupa campionilor, cand statul roman a finantat tot pana in 89? Cupa e a romanilor, jegule, jos labele unsuroase de pe ea! Semifinala cu Boro, da, aia e a voastra! Zic a voastra, presupun ca esti albanez, ca prea esti batut in cap
    Last edited by Capitanu.Burcea; 28th August 2015 at 12:21.

  4. #4
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Si cat a costat performanta asta? De ce sa-si aroge o singura echipa cupa campionilor, cand statul roman a finantat tot pana in 89? Cupa e a romanilor, jegule, jos labele unsuroase de pe ea! Semifinala cu Boro, da, aia e a voastra! Zic a voastra, presupun ca esti albanez, ca prea esti batut in cap
    Spurcatule, cupa este a Stelei, mizerie!
    Voi, handicap mintal, ati avut in spate cea mai puternica institutie a statului, SE-CU-RI-TA-TEA, si-ati luat-o prin gurita de la te miri cine. Ati facut dinamoviade (cooperativa lucesciana), ati avut toti arbitrii posibili si imposibili, care primeau viza numai daca se conformau si ajutau dinamo, ati adus numai jucatori de nationala: Klein, Rednic, Andone, Camagaru, Balaci, Sabau etc. si v-au da-o in gura echipe gen 17 Nentori sau Vardar Skoplje, mizerie. Asta-i adevarul istoric, nicidecum minciunile pe care le propagi. Mi-e sila de fosta echipa a SECURITATII, dinamo!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Spurcatule, cupa este a Stelei, mizerie !
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    (...) ati adus numai jucatori de nationala : Klein, Rednic, Andone, Camagaru, Balaci, Sabau etc.
    Lung, Ungureanu, Gica Popescu, Boloni, Hagi ... astia erau cofetari sau ginecologi ?

  6. #6
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Lung, Ungureanu, Gica Popescu, Boloni, Hagi ... astia erau cofetari sau ginecologi ?
    Olgutoiule, am castigat cupa fara Lung, Ungureanu, Gica Popescu, Hagi! Ce dracu, esti mai tanar ca mine, dar vad ca a nevoie de nitiga lecitina. Inca o data iti repet, era vorba de cupa aia cu doua 'urechi' imense. Compris???
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #7
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Apropo de Nelutu Sabau: "Am făcut un retur excelent la Tîrgu-Mureș și, astfel, a intrat pe fir Steaua, dar mă dorea și Dinamo. La fiecare două săptămîni mergeam la București pentru a discuta cu domnul Valentin Ceaușescu și cu Ilie Ceaușescu, fratele dictatorului, care doreau să mă convingă să vin la Steaua cu orice preț. Au fost discuții foarte dure, chiar și amenințări. Am decis să nu mă duc.

    Ideea e că simțeam că Steaua a ajuns la un nivel în care era foarte greu să se mai mențină. Am considerat că Dinamo era o echipă de viitor, care avea foarte mulți jucători tineri. Am purtat și foarte multe discuții cu Mircea Lucescu. Plus presiunile și amenințările din partea steliștilor care nu mi-au plăcut deloc. Pînă la urmă nu aveau ce să-mi facă pentru că eram, totuși, un jucător de națională“.
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/saba...us-402573.html
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    A, scuze ... cupa aia cu urechi ati luat-o numa' cu jucatori crescuti de voi. La academia stelii ...

  9. #9
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    @Alifie
    Stii ce faci tu acum reluand declaratia lui Sabau? Nu faci altceva decat sa ne arati ca jucatorul daca nu dorea nu venea la Steaua ceea ce s-a si intamplat.
    Dar povestea cu Sabau mai are o informatie pe care el saracutu' n-are cum s-o recunosca. U. Cluj a scapat in acel an pt. ca asa a vrut echipa securitatii, iar in schimbul acelui serviciu (tiganu' de la 3 coceni se pricepea de minune la asa ceva) l-a transferat pe pocait.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #10
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Spurcatule, cupa este a Stelei, mizerie!
    Mizerie ce esti, si cine era investitorul stelii in momentul ala? Cine era, hodorogule? Lumea murea de foame ca sa ridice o sleahta de labari trofeul cu doua urechi deasupra capului, nesimtitule! E trofeul poporului Repet, jos labele, fecesebistule! Numai ca fecebelist si n-ai avea dreptul sa cracnesti, papagalule!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  11. #11
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ba, voi realizati cat seama Duba cu Ion Iliescu? Lasand la o parte ca fac parte din aceeasi categorie de varsta (tinerii octogenari), dar numa' nea Nelu mai facea non-stop apel la unitate prin anii '90!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #12
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Ceausescu si sinistra sa echipa de fotbal: Scarboasa din cimitir
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  13. #13
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Se trezi si Ion ca si el e om!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #14
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Nu, boss, daca un jucator nu dorea, nu se ducea la o echipa, ca nu eram in evul mediu sa-l ia cu arcanu'. Problema era cum operau liderii vostri spirituali, presiunea & amenintarile adiacente.

    Na, cate a ascultat asta la Radio Santzul din Cismigiul anilor '80! Bravo ma, ai informatii pe surse dintr-o epoca in care informatiile de tipul asta lipseau cu desavarsire. Ne-ai convins!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #15
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Bai, ce le scoate asta micu'! Numa' d'alea de pus la semnatura!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Duba e greu sa-i convingi. Multi o tin langa cu "echipa lui ceausescu" pentru ca asta produce oroare. Full stop.
    Ma intreb un singur lucru : cum ii permite moderatorul acestui thread lui burce sa foloseasca un asemenea limbaj ordinar la adresa lui Duba.
    Evident ca nu-mi va explica cineva.

  17. #17
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Duba e greu sa-i convingi. Multi o tin langa cu "echipa lui ceausescu" pentru ca asta produce oroare. Full stop.
    Ma intreb un singur lucru : cum ii permite moderatorul acestui thread lui burce sa foloseasca un asemenea limbaj ordinar la adresa lui Duba.
    Evident ca nu-mi va explica cineva.
    Tot n-ai inteles ca Duba nu poate fi jignit? Orice lucru negativ spus la adresa lui, este valabil!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #18
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Duba e greu sa-i convingi. Multi o tin langa cu "echipa lui ceausescu" pentru ca asta produce oroare. Full stop.
    Ma intreb un singur lucru : cum ii permite moderatorul acestui thread lui burce sa foloseasca un asemenea limbaj ordinar la adresa lui Duba.
    Evident ca nu-mi va explica cineva.


    iti explic eu.
    ochi pentru ochi. enough?
    retired.

  19. #19
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    ochi pentru ochi. enough?
    Multumesc. As fi explicat eu, dar stiu ca peste cateva ore ii vor creste ovare si se va transforma in miss clitoris. Ori cu femeile nu prea combat despre fotbal Poate maine, daca avem noroc sa renasca intr-un erou masculin. Un Coltescu cu aripi ar fi ideal. Ar reveni pe pervaz nevatamat, ori de cate ori discutam in contradictoriu
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #20
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Am o singura intebare. De ce ramane steaua unita?

  21. #21
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pentru ca e singura sansa ca leprozeria sa nu produca efecte si in exterior
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •