View Poll Results: Cine castiga US Open?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Serena Williams

    12 42.86%
  • Simona Halep

    9 32.14%
  • Maria Sharapova

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Caroline Wozniacki

    1 3.57%
  • Lucie Safarova

    0 0%
  • Ana Ivanovic

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    1 3.57%
  • Carla Suarez Navarro

    0 0%
  • Angelique Kerber

    0 0%
  • Aga Radwanska

    0 0%
  • Belinda Bencic

    2 7.14%
  • Victoria Azarenka

    2 7.14%
  • Alta jucatoare

    1 3.57%
Page 8 of 28 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 148 to 168 of 570

Thread: WTA GS: US Open 2015

  1. #148
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Foarte interesant meciul de dublu mixt Halep Tecau contra Georges Zimonjc
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  2. #149
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Winners/unforced: Azarenka: 51/33 Kerber: 46/31. Ce meci epic. Unul dintre cele mai bune din ultimii ani.
    Azarenka cu Halep se anunta sa fie iarasi un meci de zile mari.
    In opinia mea o bate mai usor decat pe Kerber, e probabil chiar in 2 seturi. Prima data sa treaca Halep de Lisicki, sper sa nu-mi strice cota pe Azarenka din sferturi, cu Lisicki n-ar avea nici o cota! M-as bucura sa ma insel, sa faca Halep finala si aici la USO...
    Cand ii auzi pe tampitii de pe la tembelizor ca ei spera ca Halep s-o opreasca pe Williams... aia au auzit vreodata de Viktoria Azarenka, singura jucatoare ce-a jucat de la egal la egal cu Williams pe hard in finale de "masters-uri" si finale de GS-uri, fosta nr. 1 mondial de foarte curand si multipla castigatoare de GS pe hard!? E grele bai frate, da, e o jucatoare de cale Halep trece fluierand, nici n-o luam in calcul! Penalitati de jurnalisti de 2 lei fara absolut nici o treaba in domeniu... si sunt platiti pt ceea ce fac, asta e Romania in care traim, dar nu ne mai mira prea mult.
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Simona are traseu greu de acum incolo. Lisicki, Vika, Kvitova si Serena. Daca o sa ajunga in finala va ajunge epuizata total. Meciuri foarte grele.
    Da, Kvitova in semifinale, alta jucatoare ingoranta de prostii din tembelizor, alta jucatoare multipla castigatoare de GS... excelent job!
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    sa o luam pas cu pas intai !

    Pasul 1 : Lisicki
    Daca pasul 1 e cu dreptul, inexorabil pasul 2 trebuie sa fie cu stangul!
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    ps: madison keys...o dezamagire in fata serenei, care la ce adversari are...e deja in finala...
    Venus e departe de-a fi o gluma la USO, insa nu cred ca-i va strica drumul spre cea mai mare jucatoare all time si Slam-ul anului surorii sale.
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Foarte interesant meciul de dublu mixt Halep Tecau contra Georges Zimonjc
    Turul urmator se opresc, joaca cu Hingis/Paes, astia 2 sunt zei la dublu, ar fi exceptional daca ar trece, dar nu cred.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #150
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    O bate Mladenovic pe Makarova, bulan pe Vinci cu reverul ei taiat enervant, ar mai putea trece un tur, Mladenovic e destul de tampita incat sa inghita galusca si sa nu loveasca ok din reverul ala taiat, lucru pe care Makarova nu l-ar fi facut niciodata in opinia mea! Andiamo Vinci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #151
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Stosur - Pennetta H2H 0-6 si toate pe hard!
    As fi zis ca bate Stosur pana sa vad grozavia asta... aici la USO e tare australianca dar asa imputit H2H si toate partidele pe hard din care abia i-a luat 2 seturi italiencei o dau clar favorita pe Flavia... meci de nepariat in opinia mea, keep away!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #152
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    ce meci in sferturi, ala poate fi meci de turul 1 la turneul de la Bucuresti

  6. #153
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    La cum joaca Pennetta acum, o bate sigur iar pe Stosur. E pont
    Last edited by Luis Garcia10; 7th September 2015 at 14:17.
    Muzzwrinka

  7. #154
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Dar ce-a jucat Stosur in finala aia de USO de-a batut-o pe Serena n-a jucat si nu va juca Peneata in toata viata ei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #155
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Asta cu siguranta. Dar Stosur de azi nu e nici pe aproape de nivelul ala. I-a luat Sara set acum 2 zile.
    Muzzwrinka

  9. #156
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Ma intrebase cineva acu cateva zile, "bate Stosur 2-0"?
    Du-te ma-n plm! I-am replicat! Nici la masculin nu prea am curaj sa pun scor exact dar la feminin niciodata! Astea-s retardate rau, nu vezi ca ori incep in pom, ori se relaxeaza in setul 2, niciodata nu stii ce program mental au, doar in seturile decisive se discerne materialul de campion de cel de jucator bun! Tehnic vorbind ar trebui s-o bata 6-1 6-1, dar la astea nu poti sa te iei tehnic, ele sunt tampite rau!
    Si asa fu si cu Errani, pur si simplu a avut moment cand nu vroia s-o atace pe Errani (in opinia mea de retarzie pura), incerca sa se ia la unghiuri cu Errani, asta e ca aia sa te iei la unghiuri si manareli cu Radwanska! Cu Aga e greu sa ataci din start, mai ales ca are o serva f buna prima si relativ decenta a 2-a, dar cu Errani esti pacatos rau de nu-i futi una cu dreapta si pe prima si pe a 2-a... doar asa a putut sa piarda Stosur un set si exact asta s-a intamplat! In decisiv a atacat cum trebuia si n-a avut probleme, dar e de anticipat ca femeile astea nu stiu juca ce trebuie 2 seturi consecutive!

    Meh, nu stiu daca m-a ascultat, bag deseama totusi ca m-a intrebat dupa ce-a pariat, si s-a dus biletul sau pe p***, ca celelalte meciuri erau toate bune, a pus inclusiv pe Lepchenko pe care eu i-am zis ca nu as pune ca e greu, pierduse 1-6 primul set dar i-a iesit, insa 2-0 la Stosur mai din parti! Eu raman de principiul, decat sa pui o cota de 1.8 nesigura cum e 2-0 cu 10 lei mai bine pui un 1.35 cu 25 de lei betonat!
    Bine, nici alea nu ies tot timpul, evident, dar daca alea nu ies, fii sigur ca 2-0 nu-ti va iesi in acea zi, pui 3 de 2-0 si toate ies 2-1 si 1-2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #157
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    A inceput Azarenka cu Lepchenko si deja simt in gat ce simteam si la ATP si ce simteam si la meciul Simonei! Prea mici cote au favoritele si favoritii azi, au meciuri potential infernal de grele dar am incredere ca 2 bat usor si vreo 6 bat greu, dar bat! Nu stiu care, care.... uite chiar si Azarenka care are probabil cel mai usor meci dintre toti favoritii alaturi de Wawa are ceva dificultati pe inceput la asta acasa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #158
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, la fete sa joci pe handicap sau pe scor corect la seturi iti trebuie nervi de otel! Dar in schimb pariurile de tip over atunci cand sunt bine ochite, nu dau gres Vezi Pennetta - Cetkovska acum 2 zile, cand era clar ca Petra un set va rupe, iar Flavia se va impune
    Intr-adevar pare o zi complicata chiar si pentru Vika.
    Muzzwrinka

  12. #159
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Serveste excelent azi Vika, mai bine decat cu Kerber si nu prea-i da sanse americancei sa intre in schimb ca sa poata ataca!
    Daca ar fi servit asa si cu Kerber, ar fi avut un meci putintel mai usor, e rau pentru Halep, jocul Azarenkai creste de la meci la meci!
    Ii convine f mult suprafata, nu tocmai ca cea de la AO unde are 2 titluri dar imediat dupa, a fost f aproape s-o bata aici pe Serena in finala!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #160
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    E clar ca Halep are sansa a doua cu Azarenka, dar nu mi se pare ca e cum zici tu, un pariu asa bun. Poate doar daca e data de bookmakeri drept underdog, caz in care merita toti banii!
    Muzzwrinka

  14. #161
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Nici nu ma gandesc ca Azarenka sa nu fie underdog...
    Oricum cotele vor fi echilibrate, eu pariez pe ea pana-n 1.60, mai mica e imposibil sa aiba!
    Daca meciul asta s-ar fi jucat inainte de USO, Azarenka ar fi avut peste 2.2 cota...

    Sanse de victorie 65% Azarenka, 35% Halep! Numa sa bata Halep azi sa am ce paria!


    Apropo de picioare frumoase, supermisto picioare are si Lisicki, bine ca nu si le stie folosi prea bine... in tenis!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #162
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    sunt socat.Cum adica are sansa secunda cu vita azarenka?Poate cu aia dinainte de accidentare, acum matura cu ea.Halep de anul asta pe hard nu poate pleca outsider cu azarenka

  16. #163
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Vezi-ti de treaba si uita-te la meciu asta prima data inainte sa comentezi!
    Nu fii socat, fii realist, Lisicki serveste prima, NASOLIE!
    MARE NASOLIE!
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Poate cu aia dinainte de accidentare
    Nu poate, SIGUR! Si aia s-a reintors, asta daca ai urmarit meciurile ei de atunci si cele de acum, no difference whatsoever.
    Halep e cu o clasa sub Azarenka ce facea 2 finale la USO si a fost la 5-3 in decisiv intorcand-o pe Serena de la set in spate la ea acasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #164
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Pai nemtoaica nu poate sa treaca de halep niciodata.La tenisul ala kamikaze pe care il practica nu poate spera decat la niste winnere frumoase

  18. #165
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Serios? 2 buble Halep...
    Tu ai fost pe teren cand a batut-o Cepelova pe zgura fiind MAI OFENSIVA decat Halep anu asta!?


    Cat pe ce sa aiba minge de 2-0 Lisicki, daca facea 2-0, iti dau scris ca-i dadea cu serva-n cap si era 3-0 din start, aproape set!


    3 buble, varza... a 3-a minge de 2-0, la 3-0 e 80% set cu serva lu Lisicki... 2-0 poftim, nu poate s-o bata niciodata hai?
    Obligata sa faca rebreak acum altfel e cum ziceam, aproape set pt germanca ce n-are cum s-o bata niciodata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #166
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Joaca primele 2p cu 2nd Lisicki, Halep trebuie sa faca rebreak! Dubla...bun 0-30!
    Si pct 3 tot cu 2nd... bun asa, 0-40, i-a trecut glontu pe la ureche lu Halep in acest debut de meci, noroc de un game fara 1st!


    Asta de-o vezi aici cu 3 duble intr-un game e favorita cu Azarenka? Pe ce lume traiesti?


    E favorita, pe zgura, de-acord cu tine, pe hard, niciodata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #167
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    te panichezi prea tare.Halep o bate pe lisicki si la 50% din capacitate.Cu azarenka vedem cine are dreptate

  21. #168
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ce ai scris e prostii ca-n totdeauna. Scrisul pe care l-ai dat a fost prost 3 0 e de fapt 2 1.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •