Results 1 to 10 of 10

Thread: Campionatul Mondial de Atletism 2015

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1

    Campionatul Mondial de Atletism 2015

    Beijing va fi pentru opt zile in perioada 22-30 august capitala atletismului mondial, cei mai buni atleti din lume concurand pentru glorie si faima.

    Romania va deplasa la Campionatele Mondiale din capitala Chinei un lot format din 17 atleti (12 fete si 5 baieti).
    http://www.onlinesport.ro/alte-sport...sm-nid-115274/


    Site oficial
    http://www.iaafbeijing2015.com/en/
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Azi semifinalele si finala probei regine la 100 m. Finala undeva in jurul orei 16. Pentru prima data īn ultimii 8 ani cānd Bolt nu e favorit la aur. A avut un an modest plin de accidentari si are doar a 7-a performanta a anului. Mare favorit e Gatlin care a avut un an fabulos.

  3. #3
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Deci Bolt va fi pur si simplu umilit in finala. Gatlin tocmai ce a scos 9.77 in semifinale, absolut fabulos timpul. Bolt s-a calificat cu 9.96 dupa un inceput dezastruos.

  4. #4
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    eu zic ca bolt o sa castige si cota e f tentanta...eu zic ca isi revine dupa ce a facut in semi
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  5. #5
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Bolt
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  6. #6
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Cota 3 a avut. Bine ma, nu il suport pe Gatlin ala. A cedat psihic americanul, in semi unde a alergat relaxat a scos timp mai bun. Si timpul lui Bolt e modest, dar important e ca a mai bifat un aur in cariera.

  7. #7
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    stiu ca a avut cota 3..si cand the goat are cota 3...merita pus
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  8. #8
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    bolt la 1 sutime gatlin trebuie sa fie frustrant...

    bolt mai ia aurul si la olimpiada si aia e
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #9
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Nu e nimeni interesat de atletism?

    Bolt a castigat si la 200 m absolut lejer. 19.55 desi s-a plimbat pe ultimii metri. Gatlin din nou pe 2. Al 4-lea titlu mondial consecutiv pentru Bolt la 200 m.
    La final era sa fie accidentat de un cameraman
    https://www.youtube.com/watch?v=lTj6rZ4Eyvk

    Christian Taylor a castigat la triplusalt cu 18.21 a 2-a performanta din istorie, la doar 8 cm de recordul mondial.
    Anul asta va ramane in istorie la triplusalt, absolut epic duelul dintre Taylor si Pichardo la toate concursurile. Acum cateva luni la Doha ambii au sarit peste 18 m, cursa fiind declarata cea mai tare finala din istoria triplusaltului.

    Azi e finala la 200 m feminin, cu o olandeza favorita, cea care lua argintul la 100 m. De mai bine de 10 ani de zile Europa nu a prins medalii in probele de 100 si 200 m.

  10. #10
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu atletismul.. si am tinut cu bolt, gatlin imi pare usor ingamfat..si pierdut cand apare bolt. Ce lejer a castigat la 200.. nu stiu insa ce a facut cu stafeta?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •