Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: Cupa Ligii 2015/2016

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    Cupa Ligii 2015/2016

    "Adunarea Generala a aprobat regulamentul de desfasurare al Cupei Ligii Adeplast. In editia 2015-2016, dupa cum se stie, sunt 14 echipe, dar am hotarat ca in prima faza sa nu participe doua echipe. Asa ca, in prima faza vor fi 12 echipe si sase meciuri. Am stabilit ca primele doua echipe din clasamentul Ligii I sa nu intre in prima faza a Cupei Ligii, ci direct in faza a II-a. Iar dupa aceea se vor desfasura eliminatoriu toate fazele, doar semifinalele urmand sa fie tur-retur", a spus Iorgulescu.

    Castigatoarea trofeului va obtine 400.000 de euro.

    Optimile Cupei Ligii se vor desfasura intr-o singura mansa, pe 9-10 septembrie, pe terenul primelor echipe extrase din urne.

    FC Voluntari - Astra Giurgiu

    Pandurii - Dinamo

    Concordia Chiajna - FC Botosani

    CSMS Iasi - CFR Cluj

    Viitorul - CS U Craiova

    ACS Poli Timisoara - Petrolul

    Steaua si ASA Tg Mures vor intra din sferturi.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Pandurii - Dinamo, se joaca pe 10 septembrie, ora 21.45.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Pandurii - Dinamo 0-2 (0-0)

    Dinamo: I. Popescu - Feussi, A. Marc, Mevlja, Fai - Vojnovic, S. Filip - Gavrila (74 P. Petre), Palic, C. Matei (51 Anton) - Essombe (61 Gnohere).
    Rezerve: Abraham - Puljic, I. Serban, Tircoveanu.
    Antrenor: Mircea Rednic.

    Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti)

    Au marcat: Antun Palic (60), Ezequiel Filipetto (62-autogol).

    Dupa intrarea lui Anton jocul s-a schimbat in bine. Au venit imediat si golurile. Dinamo se califica in sferturi pe o ploaie torentiala.

  4. #4
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    hai ca l-am linistit de tot pe iedi...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  5. #5
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se bagase sub scaun pramatia, in vreme ce ploaia ii brazda fata impietrita si neputincioasa Nu tu fault, ofsaid si hent cu mana in atac la golul 2, ce ***** sa mai mananci la parastasul de dupa meci? Noroc ca au astia o stancuta ochesica acolo, care a concluzionat ca ploaia si ghinionul au fost de vina

    Am fost mediocri, dar bravi. Cel mai mult mi-a placut driblingul bizonului mic, atunci cand a saltat cotofana, din glezna, peste tapinarul lihnit, iar asta l-a luat cu fulgi cu tot. Ba, nebunule, vezi ca bizonul mic stie si cu pianul, nu numai cu mopul

    Parca poti sa te superi pe Filip!?!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    In sferturi, Dinamo va intalni CFR Cluj. O singura mansa pe 14/15 octombrie 2015, pe terenul lui Dinamo.

  7. #7
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Aseara am putut juca cu Marc si Palic...in meciul cu Astra au fost odihniti cica o sa jucam cu Chiajna in semifinale

  8. #8
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    meci bunisor facut de dinamo.
    popescu e un portar de mare perspectiva.
    apararea in formula asta e destul de buna ,cu mentiunea ca lui steliano tot postul de mijlocas i se potriveste mai bine.la mijloc mi-a placut mult paljic si chiar si matei a facut un meci bunisor (cu exceptia ratarii aleia de neam prost ).anton si vojnovjic s-au vazut mai putin dar si-au facut bine treaba.in fata essombe a dat un gol de mare meserias ,iar rotariu a facut o faza care m-a luat prin surprindere.plus ca a castigat cateva dueluri fizice cu niste adversari mai solizi...
    clujenii au o echipa foarte tare ,mi-a placut mult pustanul ala francez ,nouvier ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Meci bun per asamblu. Tot inainte!

  10. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    In semifinale, Dinamo va intalni Concordia Chiajna. Se va juca tur/retur pe 8-10 martie si 5-7 aprilie 2016.

  11. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Concordia - Dinamo
    Joi, 10 martie, ora 18.00

  12. #12
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    concordia - dinamo 3-0

    o infrangere absolut meritata de dinamo, praf si pulbere la absolut toate capitolele. nu am avut nici o faza periculoasa de poarta, nici o lovitura cu capul in careul advers de catre atacantii nostri invizibili cu detenta cat un papanas, nici un sut periculos, mijloc extrem de slab, pase la gat sau la 10 m de coechipier, aparare visatoare si in plus am luat 3 goluri din lovituri de cap. nu stiu ce naiba facea portarul nostru, macar la o faza putea evita golul. bine, pentru asta ar fi trebuit sa si iasa cat de cat pe o centrare...
    neasteptat de penibila echipa, sub orice critica.
    si uite-asa, trofeul care parea cel mai la indemana (macar o finala) se duce dreaq...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  13. #13
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Foarte de treaba Rednic cand s-a decis sa si-o bage la propriu in cupa asta de parca nu stia ca asta era obiectivul pe care l-am stabilit aici pe Cafenea
    Umilinta totala, nu avem ce discuta nu am vazut meciul da' nu cred ca am pierdut ceva important...singura parte buna de aici e ca rusinea a venit aici in cupa si nu ne-au batut alde pandurii (sa fie iar Craciun in Oltenia) sau viitorul ori stieaua (in orice ordine vrea Hingherul)
    Hai, strangem randurile si ii batem in retur macar cu 1-0, sa fie treaba treaba

  14. #14
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    jenant ,in frunte cu marele antrenor rednic.
    ce prostie , sa incepi cu 8 jucatori care n-au jucat impreuna niciodata .macar portarul si centralii sa-i fi pastrat si nu luam trei goluri .
    nedelcearu ,costache ,olteanu s-au apropiat aseara de dinamo 2 in liga a treia si nu de titularizarea in liga I .sa fim seriosi ,calificarea e compromisa ,nu le dam noi 4 goluri fara sa primim niciunul .chiajna are cativa jucatori buni ,purece asta pe care l-a vrut rednic in perioada de iarna chiar e un conducator de joc foarte bun ...
    in rest ,s-a vazut si de ce a insistat rednic sa-l luam pe peteleu de la petrolul , hanca e tare subtire , mult sub fai...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  15. #15
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    aiurea, cupa asta-i pentru looseri gen Scarboasa, pe noi ne intereseaza campionatul
    ( oricum, ne calificam ! )
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  16. #16
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Doamne ajuta ! nu cred ca ne calificam ,dar am mai vazut minuni ...
    si nu cred nici ca luam nici campionatul sau cupa .avem niste jucatori care dau tot ce pot avand in vedere ca majoritatea au venit liberi de contract ,dupa luni de inactivitate ,cu kilograme in plus si ca joaca pe jumatate sau sfert din banii pe care ii iau adversarii .
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  17. #17
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    jucatori grasi ? Doamne fereste sa trebuiasca sa-l pazesti pe unul ca Ghnoere;
    daca nu-l luam noi, atunci sa fie Astra si Sumi, nicidecum una din cele 4 scarboase ramase in cursa;

    banii n-aduc fericirea
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  18. #18
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Dar o intretin.

    Ce mai poate fi spus? Jenant, penibil.

  19. #19
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    jucatori grasi ? Doamne fereste sa trebuiasca sa-l pazesti pe unul ca Ghnoere;
    daca nu-l luam noi, atunci sa fie Astra si Sumi, nicidecum una din cele 4 scarboase ramase in cursa;

    banii n-aduc fericirea
    pai inseamna ca aia care l-au marcat aseara or fi fost superjucatori ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  20. #20
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Il baga in pamant pe Rednic nenorocitul asta de negoita. Cu 0 lei investiti si cu pusculita mai plina cu 500 de mii ca anul trecut, creditorul pedofil isi freaca...nu mainile, fotomodelele minore. Cainii latra, dar jegosul crede gresit ca va scapa cu blana nescarmanata. Inca doua din astea si vine la meci cu Ernesto Hoost si Badr Harri. Da' nu va scapa. Pai au luat astia microfonul de la Chiajna, nu punem noi mana pe un nenorocit de pianist rupt in cur?

  21. #21
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Joi, 14 aprilie, ora 19.00, in Stefan cel Mare, se va juca returul semifinalelor Cupei Ligii impotriva Concordiei Chiajna.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •