Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 57 of 57

Thread: Cazul bricheta in varianta germana

  1. #43
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Lasa, nu te deranja, iti desenez eu:
    1. Lovit in cap cu o moneda in cap, Darko Ceferin a continuat sa arbitreze meciul.
    Arbitrul sloven Darko Ceferin a fost lovit in cap de o moneda aruncata din tribune in timpul meciului dintre NEC Nijmegen si Hamburg SV, din 16-imile Cupei UEFA.
    Plin de sange, "centralul" a oprit doar doua minute partida, care a fost reluata dupa ce el a primit ingrijiri medicale.
    2.În timpul reprizei a doua a meciului care s-a încheiat în cele din urmă cu scorul de 0-0, tușierul Phil Sharp s-a prăbușit la pământ după ce a fost lovit în cap de o monedă. Arbitrul a avut nevoie de îngrijiri medicale, care au constat în câteva copci, apoi i-a fost aplicat un plasture în zona lovită.

    După incident, stewarzii au izolat sectorul de tribună din care a zburat moneda, apoi suporterii au fost conduși la o secție de poliție, pentru identificări. Spre deosebire de cazul din anul trecut, din Giulești, când arbitrul Deaconu a întrerupt partida după ce a fost lovit în cap de o brichetă, meciul de pe "Villa Park" s-a reluat după câteva minute.
    3. Arbitrul intalnirii dintre Duisburg si Hanovra, scor 1-1, din etapa a 25-a din Bundesliga, a fost lovit in fata cu o bricheta aruncata din tribuna ocupata de suporterii lui Duisburg. Centralul a decis insa ca partida sa continue si a fost dusa la bun sfarsit.

    DFB a anuntat clubul german ca in caz de recidiva se expune unei sanctiuni mult mai severe, pana la suspendarea terenului sau disputarea meciurilor cu portile inchise. La MSV Duisburg evolueaza jucatorii romani Iulian Filipescu, Mihai Tararache si Claudiu Niculescu.

    Acum ai inteles, Visinescule?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  2. #44
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    N-auzi, bre, ca muiaconu simtea pericolul si a oprit meciul? Pericolul era sa nu prinda spurcatii nici macar locul 2. Ai vazut ca voievodul ameninta cu insolventa daca echipa nu produce plusvaloare la tescalau. Titlurile astea manjite, cupa orfanilor ligii nu mai aduc satisfactiile de altadata decat nostalgicilor hrusciovisti
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #45
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Tot dam cu brichetele dupa atatia ani. Altceva...

  4. #46
    junior
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    Acum, dupa atatia ani, uite ca mai dau si altii!

  5. #47
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Batranelule, chiar atat de jalnic ai ajuns? Iti activezi clona pentru ca nimeni nu-ti da dreptate?
    Esti mai patetic decat Lordul care si-a construit o clona pentru a se da apoi la ea.)
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #48
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Batranelule, chiar atat de jalnic ai ajuns? Iti activezi clona pentru ca nimeni nu-ti da dreptate?
    Esti mai patetic decat Lordul care si-a construit o clona pentru a se da apoi la ea.)
    Tare de tot.

  7. #49
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Zalau ia si citeste inca o data, frustrat mic cu probleme la mansarda.

    Brichetele nu zboară doar în Giuleti. Incidentul petrecut în martie 2008, în timpul derby-ului Rapid - Steaua, abandonat după lovirea arbitrului Deaconu, are de luni seară un corespondent i-n Germania. "Centralul" Martin Petersen a oprit meciul de Cupă dintre Osnabruck (D3) i RB Leipzig în minutul 70, la 1-0, după ce-a primit o brichetă în cap, aruncată din tribună.

    Petersen a ajuns la spital, iar decizia ar putea fi victorie la masa verde pentru oaspei - ca-n 2008 pentru Steaua - dei ei au cerut rejucarea. Managerul lui RB, Rangnick, susine că i rezervele sale au avut parte de-un tratament asemănător din partea huliganilor locali: "Am fost bombardai cu monede, brichete i pahare goale".
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #50
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Acolo scrie ca Petersen a ajuns la spital, deci unde e similitudinea? Nu ti-e rusine, bai, sa minti cu nerusinare? Deaconu a ajuns la bancomat, toata tara stie ca e slugoiul ghencist care a dus oaia in sampion lig sezonul ala
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #51
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Logica de spurcat. Nu degeaba vi se spune asa de peste 50 de ani.
    La mintea nataraului astuia Deaconu trebuia sa ajunga la spital ca sa intrerupa meciul. Mi-e sila de jigodii!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #52
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mitomane spurcat, e vorba despre gravitatea cazului. Una e sa te fut, alta e sa spun ca te fut. Capisci?

  11. #53
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Spurcaciune, si mai grav este ca pe durata intregului meci au fost aruncate sute de brichete si obiecte contondente si din peluza si din tribune, cap de musca, de animalele preistorice din Julesti. Crezi ca arbitrul neamt ar fi tolerat ceea ce a tolerat Diaconu timp de aproape 70 de minute????

    Repet, n-a fost o bricheta si gata. Li s-a atras atentia de cel putin 5-6 ori de la statia de amplificare cretinilor ca Diaconu va opri meciul. Dupa care a fost lovit in cap si, din nou, li s-a atras a 'n'-spea oara atentia zburatoarelor, pentru ca in momentul in care dorea sa dea drumul la meci, o alta bricheta a zburat la cativa centimetri de capul arbitrului. La mintea ta aia de copil de militian ce-ai fi vrut sa faca Diaconu, sa le spuna continuati, ba, continuati, omoriti-ne pe toti. Esti dobi ba si mai si semnalizezi!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #54
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Cordel uita ca inca nu s-a luat o decizie.
    Intr-un caz asemanator, la St. Pauli cu Schalke, din 2011, cand ''Meciul programat în avans din etapa a 28-a a Campionatului de fotbal al Germaniei, dintre St Pauli și Schalke 04, a fost oprit de arbitru după ce unul dintre asistenții săi a fost lovit de un proiectil lansat din tribunele stadionului. Partida era practic încheiată (min. 89), iar Schalke 04 conducea cu 2-0 în fața formației din Hamburg, rămasă în 9, când unul dintre arbitrii-asistenți a primit un pahar de bere plin în ceafă. Oficialul s-a prăbușit, după care s-a ridicat rapid și s-a îndreptat spre arbitrul de centru, care, după discuții, a decis să oprească jocul.'' REUZATUL: Federația Germană de Fotbal (DFB) a respins, vineri, apelul clubului St. Pauli, sancționat să dispute un meci fără spectatori ca urmare a incidentului de la partida de săptămâna trecută, cu Schalke 04.
    Nu ca la noi, unde fostul junior al Stelei, Deaconu, devenit apoi arbitrul de casa al clubului stalinist, a luat o decizie in contra spiritului sportiv. Pana si Lovin a recunoscut ca treaba aia a fost o miselie si si-a cerut scuze retroactiv!
    acum mai multi ani kahn a fost lovit in cap cu o moneda de 1 sau 2 euro. stiu ca spectatorul in cauza a fost identificat si a fost cercetat penal
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  13. #55
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa plateasca echipele pentru niste spectatori iresponsabili.

  14. #56
    junior
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    Unde e Duba sa ne explice cum e?

  15. 1st December 2015, 10:40

  16. #57
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    PAOK Salonic a fost depunctată si suspendată după incidentele de pe 25 februarie, din startul derby-ului cu Olympiakos. Comisia care a analizat cazul a considerat că PAOK Salonic este în culpă pentru ceea ce s-a întâmplat pe 'Toumba', motiv pentru care echipa din Salonic a pierdut cu 3-0 la 'masa verde' jocul cu Olympiakos, a mai fost depunctată disciplinar cu 3 puncte si va disputa două partide pe teren propriu fără spectatori. De asemenea, clubul din nordul Greciei a primit si o amendă de 30.000 de euro.
    Asadar, alt caz in care comisiile abilitate au judecat corect.
    Ma intreb daca mizeriile decedate mai au curajul sa indruge verzi si uscate, ca har, ca mar, ca au fost executati de comisii dupa celebrul bombardament cu pietre, brichete si tot felul de obiecte contondente. Concluzia: peste tot in lumea civilizata astfel de manifestari sunt judecate in acest mod.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •