Results 1 to 8 of 8

Thread: Bracialli si Starace suspendati pe viata din tenis

  1. #1
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1

    Bracialli si Starace suspendati pe viata din tenis

    Bănuiți de multă vreme că erau implicați în meciuri trucate, italienii Daniele Bracciali (37 de ani) si Potito Starace (34 de ani) au fost dovediți ca fiind pătați, Federația Italiană de Tenis le-a dictat și pedeapsa: au fost suspendați pe viață și au fost și amendați cu 40.000 de euro – Bracciali -, respectiv 20.000 de euro (Starace). Cei doi mai primiseră o suspendare temporară și în 2008, tot pentru implicare în lucruri necurate.

    http://doartenis.ro/2015/08/daniele-...pe-viața/

  2. #2
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Eu inca ma intreb cum de inca sunt legale pariurile. Stiu ca interzicerea lor e o solutie oarecum extremista, insa pariurile au distrus intreg sportul, nu doar tenisul. Macar ar trebui restrictionate cumva. Hai sa zicem ca lasi cine castiga, cine pierde, dar alea pe game-uri sunt niste mizerii. Pai la pariuri live ai o cota de 1,10 pe jucatorul care serveste si vreo 8 sa faca break. Nici nu mai trebuie sa ii ceri unui jucator sa vanda meciul, ci doar un anumit game.
    Pe langa asta, majoritatea pariorilor au IQ-ul mai mic decat numarul de la pantof. Chiar am pus pe un alt thread mesajele la adresa lui Kudla. Alea au fost doar pe pagina lui de FB, acum imaginati-va pe alte retele de socializare sau forumuri. Daca tu ca parior nu poti accepta faptul ca exista sanse sa pierzi, atunci nu mai paria. Mi se pare absolut patetic sa injuri un jucator pentru ca ai pierdut tu la pariuri. Pai crezi ca lui nu ii pare rau ca a pierdut? Nu a vrut sa castige? Pariorii ii considera pe jucatori niste sclavi. Au impresia ca sunt proprietarii sau antrenorii lor, iar acestia trebuie sa castige cand vor ei.
    Am pariat si eu in trecut, mai pariez si acum din an in pasti, insa o chestie nu imi place la pariuri. Acel sentiment cand urmaresti un meci de genul Pospisil-Estrella Burgos, iar dintr-odata esti cel mai mare fan al jucatorului pe care ai pariat. Poate ca adversarul face un meci incredibil, reuseste lovituri extrem de spectaculoase pentru care ar merita sa iti dai jos palaria, insa tu nu poti aprecia frumusetea jocului sau pentru ca te-ai vandut caselor de pariuri. Imi pare rau, dar mai bine ma bucur de meci. Stiu ca in pariuri se spune sa nu pariezi niciodata cu sufletul, insa cred ca mai bine pariezi pe echipa ta preferata deoarece oricum o sustii, decat sa ajungi sa pariezi pe rivale sau pe echipe care nu te intereseaza si sa fii nevoit sa le sustii doar pentru niste bani. Te simti ca o curva, dar probabil ca unii prefera sa se simta asa.
    PS. De astia 2 s-au zis ca fac blaturi inca de acum 6-7 ani. Ma mir ce le-a luat atat procurorilor...
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  3. #3
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    pariurile au distrus intreg sportul, nu doar tenisul.
    in cazul acesta se aplica zicala nu-i de vina cine propune ci cel care acceptă orice jucator(de fapt orice om, orice meserie ar avea) va fi tentat de ideea castigarii unor sume măricele, fara efort prea mult si intr-un timp scurt

  4. #4
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Pai la pariuri live ai o cota de 1,10 pe jucatorul care serveste si vreo 8 sa faca break
    e avantajos sa pariezi de fiecare data(consecutiv pe fiecare game) ca se va face break dubland miza de fiecare data pana cand se face break si castigi si ce-ai pierdut din urmă

  5. #5
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    da, sigur, ia incearca asta

    fara o banca de cateva mii de euro esti victima sigura.

  6. #6
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Mi se pare absolut patetic sa injuri un jucator pentru ca ai pierdut tu la pariuri.
    Ma gandeam ca daca as fi fost zilele astea in Bucuresti cred ca m-as fi dus la Arena Nationala sa-l astept pe Papp sa iasa din autocar si sa-l injur de toti morții pentru ca el nu a vandut numai clubul, a vandut toata Romania, s-a pișat pe țara asta.

    Sunt alti jucatori care joaca in bataie de joc, fac figuratie pe teren. Esti jucator de top ten si te bate unul de pe locul 100 si ceva.

  7. #7
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Imi pare rau, dar mai bine ma bucur de meci.
    ca parior te obisnuiesti cu starea asta, se numeste a sta cu morcovul in fund. Unii aleg sa iasa pe afara sa se plimbe in timpul meciului pe care au pariat

  8. #8
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    da, sigur, ia incearca asta fara o banca de cateva mii de euro esti victima sigura.
    trebuie sa stii si cand sa pariezi si pe ce meciuri. Pariezi pe meciuri cu jucatori cu servici mai slabut si cu retur bun si de pe la game-ul 6 incolo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •