View Poll Results: Cine va castiga editia cu nr. 53 a 1.Bundesliga?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Bayern Munchen

    14 70.00%
  • WFL Wolfsburg

    2 10.00%
  • Borussia Dortmund

    1 5.00%
  • Schalke 04

    0 0%
  • Bayer Leverkusen

    0 0%
  • Borussia Monchengladbach

    1 5.00%
  • Crazy option

    2 10.00%
Page 2 of 24 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 493

Thread: Bundesliga 2015/2016

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ce gol a dat Bendtner, de superclasa, de juca si la noi macar 50% asa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    supercupa azi la 21 pe eurosport 2. iar pierde bayern trofeul asta
    ) astia pierd orice meci la penlaty. saracii
    meci bun avand in vedere cat mai e pana incepe campionatul. Costa e senzatie .
    retired.

  3. #24
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    bayern pierde a 3-a supercupa...asta asa ca fun fact...ca nu prea conteaza atat de mult...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #25
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0

  5. #26
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Wolfsburg are echipa buna, pacat ca nu are constanta in rezultate. Ce-i drept nu are nici banca pe care o are Bayern. Termina sigur si sezonul asta pe 2.

  6. #27
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    lord bentdner ne va da si noua o boaba in preliminarii...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #28
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Congrats Nadalfan, too!
    Last edited by Nadalfan; 2nd August 2015 at 12:22.
    beleafer

  8. #29
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Mersi mult, Ice!

    Bai, eu am avut ceva treaba aseara si n-am vazut meciul, dar din highlights meciul a parut bun.Adica, rar 8minute de highlights cu faze de poarta nu gasesti oricand
    Guardiola cica n-a mai facut experimente si a jucat cu echipa standard(Lahm dreapta, Alaba stanga etc).Victoria lui Wolfsburg mi se pare cu atat mai importanta.Golul lui Bendtner a fost class.I-a luat frumos fata lui Boateng.
    Ratarea aia a lui De Bruyne din prima repriza
    Gotze iarasi a prin o gramada de minute.Atunci cand o sa se refaca Ribery(daca o sa se mai refaca vreodata) nu cred ca o sa mai prinda vreun minut.Ar cam trebui sa plece.

  9. #30
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    Aceasta e prima etapa din Bundesliga. Meciul vedeta, dupa parerea mea, se disputa intre Dortmund si Mönchengladbach. Sunt curios cum se vor descurca cele doua promovate: Ingolstadt si Darmstadt! Eurosport ne va oferi cateva meciuri pe saptamana si probabil Dolce Sport!

    14/08/15

    21:30 Bayern München - Hamburger

    15/08/15

    16:30 Leverkusen - Hoffenheim
    16:30 Augsburg - Hertha Berlin
    16:30 Werder Bremen - Schalke 04
    16:30 Mainz - Ingolstadt
    16:30 Darmstadt - Hannover
    19:30 Dortmund - Borussia Mönchengladbach

    16/08/15

    16:30 Wolfsburg - Frankfurt
    19:30 Stuttgart - FC Köln

  10. #31
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by solaris View Post
    Aceasta e prima etapa din Bundesliga. Meciul vedeta, dupa parerea mea, se disputa intre Dortmund si Mönchengladbach. Sunt curios cum se vor descurca cele doua promovate: Ingolstadt si Darmstadt! Eurosport ne va oferi cateva meciuri pe saptamana si probabil Dolce Sport!

    14/08/15

    21:30 Bayern München - Hamburger

    15/08/15

    16:30 Leverkusen - Hoffenheim
    16:30 Augsburg - Hertha Berlin
    16:30 Werder Bremen - Schalke 04
    16:30 Mainz - Ingolstadt
    16:30 Darmstadt - Hannover
    19:30 Dortmund - Borussia Mönchengladbach

    16/08/15

    16:30 Wolfsburg - Frankfurt
    19:30 Stuttgart - FC Köln
    Dortmund - Gladbach ar trebui sa fie fun...Evident ca eu n-o sa-l vad.Ma astept ca Dortmund sa castige.Cred ca echipa o sa aiba un sezon bun.In amicale au jucat foarte bine.Am vazut meciul cu Juve.Au fost buni de tot.Bine, apararea tot haotica, dar mna...

    Bremen - Schalke o sa fie un alt meci bun.Schalke s-au intarit bine sezonu' asta.Geis o sa fie bun de tot.Si Caicara ala care a venit de la Ludogorets e bun.

    Am inteles ca asta e ultimul sezon in care Eurosport o sa dea Bundesliga.Tinand cont ca Digi a pierdut cam toate campionatele europene nu m-ar mira sa ia ei Germania de la anu'.

  11. #32
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pe mine ma distreaza prostia de la noi din anul asta. cica se face reconstructie , ne luam portar , pleaca hummels , gundogan , mkhitaryan..canci : nimic.
    nu am facut nici macar un transfer bun , in aparare ramanem la fel de capiati -si sa fim seriosi , asta a fost problema sezonul trecut- si singurul lucru care ne plaseaza in lupta pentru ucl e ca probabil nu se va trage tare in europa anul asta pe cand contracanditatele vor trage , vor prinde faze superioare...
    nu facem bine ce facem.
    retired.

  12. #33
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    pe mine ma distreaza prostia de la noi din anul asta. cica se face reconstructie , ne luam portar , pleaca hummels , gundogan , mkhitaryan..canci : nimic.
    nu am facut nici macar un transfer bun , in aparare ramanem la fel de capiati -si sa fim seriosi , asta a fost problema sezonul trecut- si singurul lucru care ne plaseaza in lupta pentru ucl e ca probabil nu se va trage tare in europa anul asta pe cand contracanditatele vor trage , vor prinde faze superioare...
    nu facem bine ce facem.
    Bai, cand am vazut ca a venit Burki(si nu Horn) eram si eu nervos.Totusi, cica baiatu' ar fi super talentat.Si Weigl asta cica ar fun bun.Castro e singurul transfer care nu-mi place deloc.O sa mai si frece banca o gramada.Si a mai costat si o gramada de bani.Geis era mult peste el.

    Eu cred ca daca suntem feriti de accidentari terminam sigur pe 2 sau 3.Cel mai probabil pe 3 dupa Bayern si Wolfsburg.Gandeste-te ca anu' trecut Reus a lipsit aproape juma de campionat din cauza accidentarilor.Hummels a jucat mai mult accidentat si el.Gundogan a fost si el mult accidentat.

    Si...stiu ca o sa razi si o sa zici ca-s tampit, dar si Sahin a lipsit.Si probabil o sa mai lipseasca.Ok, nu mai e jucatorul din 2012, dar mie mi se pare un conducator de joc mai bun decat Gundogan.Joaca mult mai bine din spate decat Gundogan.Mie Gundogan asta de acum nu-mi prea place.Mie-mi placea Gundogan ala de dinainte de accidentare care era super energic si care se ducea mereu frontal spre apararea adversa.

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Exceptional!

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    lord bentdner ne va da si noua o boaba in preliminarii...
    Cu ei aveti!? Si mai e si Schurrle la astia... awci, ma bucur ca am ratat locu 4!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Bai, cand am vazut ca a venit Burki(si nu Horn) eram si eu nervos.Totusi, cica baiatu' ar fi super talentat.Si Weigl asta cica ar fun bun.Castro e singurul transfer care nu-mi place deloc.O sa mai si frece banca o gramada.Si a mai costat si o gramada de bani.Geis era mult peste el.

    Eu cred ca daca suntem feriti de accidentari terminam sigur pe 2 sau 3.Cel mai probabil pe 3 dupa Bayern si Wolfsburg.Gandeste-te ca anu' trecut Reus a lipsit aproape juma de campionat din cauza accidentarilor.Hummels a jucat mai mult accidentat si el.Gundogan a fost si el mult accidentat.

    Si...stiu ca o sa razi si o sa zici ca-s tampit, dar si Sahin a lipsit.Si probabil o sa mai lipseasca.Ok, nu mai e jucatorul din 2012, dar mie mi se pare un conducator de joc mai bun decat Gundogan.Joaca mult mai bine din spate decat Gundogan.Mie Gundogan asta de acum nu-mi prea place.Mie-mi placea Gundogan ala de dinainte de accidentare care era super energic si care se ducea mereu frontal spre apararea adversa.

    si mie imi placea sahin , a avut insa o cadere in prapastie de forma ..burki nici nu stiu daa poate juca titular si castro e un transfer de umplutura. nu zic , la ce accidentari avem noi la mijloc -si in general - el a mai jucat si fundas dreapta- poate e util dar 10 milioane pe o rezerva de 27-28 de ani..
    nu e ce ma asteptam. in pre am aratat binisor , inca avem vedete dar nu e ce ma asteptam , inca suntem subtiri , nu avem atacant in afara lui auba si ramos -si la ramos am mari semne de intrebare-

    daca stiam ca sunt toti in forma de acum 2 sezoane nu ma durea nici capul. asa nu imi place cum arata echipa... ma asteptam la niste prospects ceva , tineri daca nu ne permitem sa dam bani pe bune pentru un fundas stanga -baba- , un portar sigur - horn , trapp- la geis nu s-a gandit nimeni ? a fost mult mai ieftin castro? si un star german -volland- care sa se plieze pe joc.

    daca ii dam pe hummels , reus si gundogan/auba ramanem fara echipa(si fara nume)... si asa aratam ca dracu.
    retired.

  15. #36
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Exceptional!



    Cu ei aveti!? Si mai e si Schurrle la astia... awci, ma bucur ca am ratat locu 4!
    nuuu...ma refeream la romania - danemarca pentru World Cup Russia...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #37
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    bai ce record a stabilit iara HSV in cupa Bayern au facut satul ala fericit

    ok, nici anul asta nu iau bundesliga
    beleafer

  17. #38
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    in schimb poate retrogradati si voi ca prea ne-ati dus cu presu
    retired.

  18. #39
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    in schimb poate retrogradati si voi ca prea ne-ati dus cu presu
    Nu retrogradeaza nici anu' asta astia.O sa se salveze sigur pe final.
    Mie mi se pare incredibil cum nimeni nu vine sa bage bani in echipa asta.In zona aia sunt o gramada de oameni cu bani.

  19. #40
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    in schimb poate retrogradati si voi ca prea ne-ati dus cu presu
    Niemals in zweite liga niemals, niemals
    beleafer

  20. #41
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Nu retrogradeaza nici anu' asta astia.O sa se salveze sigur pe final.
    Mie mi se pare incredibil cum nimeni nu vine sa bage bani in echipa asta.In zona aia sunt o gramada de oameni cu bani.
    nu bani le trebuie, cat un antrenor de mare valoare. Jucatorii sunt ok, dar si acolo nu strica sa aduca ceva buni- foarte buni.

    HSV sunt ca Arsenal FC, rar cumpaar vedete, dar le lipseste un Wenger care sa "creasca" super vedete sau sa aiba nasul pentru viitoare supervedete.
    Van der Vaart super jucator, ok, sub RvP arguably, dar vezi cum s-a "plafonat" cand s-a intors la HSV fara un antrenor bun. Vezi ce panarame de antrenorui au avut in ultimii 2-3 ani si nu te mira locul in Bundesliga. Mirko Slomka?

    Acuma, din nou, Bruno Labbadia, really? ok, daca planurile sunt sa joace la mijlocul clasamentului, e ok
    Tot cu Labbadia au pierdut semifinala EL cu Fulham in 2010, de atunci sunt in cadere libera, finala jucandu-se chiar la Hamburg

    L-au adus pe Bert van Marwijk, dupa ce sparsese nationala Olandei la Euro 2012, mai tineti minte zero puncte pentru Olanda la euro... A facut o victorie cu HSV si doua egaluri sau asa ceva, l-au dat afara, bineinteles.



    Cred ca la nivel de centru de copii sunt pe primele 2-4 locuri din Germnaia, pe primul fiind totusi BMW
    Last edited by TheIceMan; 10th August 2015 at 20:27.
    beleafer

  21. #42
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Pierre-Michel Lasogga se anunta ca o vedeta, sa vedem
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •