Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 78 of 78

Thread: FOTE 2015, Tbilisi

  1. #64
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Foarte tare Klinckaert!argint la AA si aur la barna si cred ca mai are o finala
    Toate asteptarile belgienilor erau de la Derwael si probabil e simtit si ea presiunea ca a tot ratat si axelle si-a vazut de treaba si a luat mai multe medalii decat Nina.

    Daria iar a luat medalie cu ratare!!!
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  2. #65
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Cand antrenorii romani or sa recunoasca fara orgoliu ca sunt DEPASITI si nu mai stiu sa antreneze fetele, poate ca o sa se produca un mic reviriment.
    In rest, gimnastica e foarte frumoasa, asa ca sport.....

  3. #66
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Cand antrenorii romani or sa recunoasca fara orgoliu ca sunt DEPASITI si nu mai stiu sa antreneze fetele, poate ca o sa se produca un mic reviriment.
    In rest, gimnastica e foarte frumoasa, asa ca sport.....

  4. #67
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    Cand antrenorii romani or sa recunoasca fara orgoliu ca sunt DEPASITI si nu mai stiu sa antreneze fetele, poate ca o sa se produca un mic reviriment.
    In rest, gimnastica e foarte frumoasa, asa ca sport.....
    Da ai dreptate, dar iar se va da vina pe fete, intotdeauna e asa. Trebuie sa recunosc ca acum sunt si eu ffff dezamagita si mi s-a dus tot optimismul...cate auzisem de fetele din generatia 2001...degeaba au asa talente daca nu stiu sa antreneze , sa le pregateasca psihic, sa le motiveze...
    Pacat...
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  5. #68
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Georgia a luat medalie la sarituri baieti, dar ei nu au transmis...

    Urmeaza solul.Sper ca Oly sa nu simta presiunea de a salva onoarea Romaniei si sa se concentreze pe ce are de facut.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  6. #69
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multa bafta, Oli. Pentru tine, nu pentru altcineva!

    In rest e dramatic ceea ce se intampla
    www.fangymnastics.com

  7. #70
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    FX - Cimpian (ROU) 13.600

    in afara podiumului
    si are un D asa mare...de departe cel mai mare D din finala.(ma refer la rezultatele din calificari)
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  8. #71
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Viitorul suna foarte foarte sumbru
    Ce D are? acrobatica e la nivel de senioare, da nu stiu sa calculez

  9. #72
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    Viitorul suna foarte foarte sumbru
    Ce D are? acrobatica e la nivel de senioare, da nu stiu sa calculez
    in calificari a primit 5.8
    celelalte calificate au 5.5 sau mai putin!
    ioana 5.6 (dar nu s-a calificat in finala)

    Deci nu merge nici scuza "trebuie D-uri mari si fetele nu pot"
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  10. #73
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Sol

    1.Kilnckaert (BEL) 14.100
    2.Skrypnik (RUS) 13.900
    3.Derwael (BEL) 13.750
    3.Bossu (FR) 13.750
    5.Alt (GER) 13.700
    6.Eremina (RUS) 13.600
    6.Cimpian (ROU) 13.600
    8.Maggio (ITA) 13.350
    Last edited by Ada24; 1st August 2015 at 14:52.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  11. #74
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    mda , si sa nu reusesti macar un 8.5 la executie ...mi se pare jenant. asta e cuvantul.

  12. #75
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Fata de Izvorani, la Deva creste dificultatea, insa cu probleme de executie. Ati vazut DTY-ul Oliviei? Nu era inca de scos la concurs. Nu inteleg de ce nu a incercat un Y 1.5 si a trecut direct la 2 suruburi. Jumatatea de intoarcere ar fi ajutat-o sa se obisnuiasca si cu aterizarea cu fata. Nu stiu ce sa mai zic, parca nu gasim echilibrul, cand sa scoatem un element si cand nu. Nu mai stim sa "citim" un sportiv, sa simtim cand trebuie sa plusam si cand nu, astfel incat sa iasa bine.

    Ma linisteste un singur lucru. E generalizat. Incepusem sa cred ca doar la Izvorani e o buba. Dar si la Deva e aceeasi poveste. Compari FOTE cu YOG si sunt extrem de asemanatoare. Antrenori diferiti, gimnaste diferite....aceeasi poveste cu aceleasi rezultate. E o problema de sistem. Antrenorii si fetele, oricat de talentati si competenti ar fi, nu se mai pot exprima in acest sistem in care isi desfasoara activitatea.
    www.fangymnastics.com

  13. #76
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Podium sol

    1.Kilnckaert (BEL) 14.100
    2.Skrypnik (RUS) 13.900
    3.Derwael (BEL) 13.750

    Daria a castigat 6 medalii din 6 posibile
    Pt mine surpriza e Kilnckaert-2 medalii de aur la EF , argint individual.

    Pai de ce te linisteste ca peste tot e la fel?
    Ce crezi ca ar trebui schimbat in sistem sa poata obtine rezultate acesti talentati antrenori?
    Ca daca cu cele mai bune fete nu pot...
    Last edited by Ada24; 1st August 2015 at 15:36.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  14. #77
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Am reusit sa ma uit si eu la competitie. Rusia, ca de obicei, e foarte puternica, iar aceste junioare nici macar nu sunt cele mai bune din echipa. Mai este si Melnikova si Sokova care sunt accidentate.

    Felicitari pentru echipa Belgiei. Eu le-am vazut pe fetele astea inca din 2013, iar Derwael cred ca are mari pretentii la medalii la paralele din moment ce devine senioara. U alt lucru ce am observat este ca oricat de mica ar fi dificultatea lor, executia lor este foarte buna! Asta lipseste la noi de multi ani

    Germania arata ca fiind o echipa foarte puternica la paralele! De ce la noi nu se poate??

    Echipa noastra: nu pot zice lucruri rele despre Olivia si Ioana. Adevarul e ca ma bucur ca fetele invata elemente dificile, dar le-au scos in competitie mult prea repede (se vedea ca nu erau pregatite elementele). Olivia in special a venit cu DTY si aterizare noua la paralele. Ce nu-mi place este ca nu se speculeaza codul la sol sa dispara acei pasi nenorociti de vreo 5 zecimi la aterizari. Totusi, sper sa se mearga pe drumul acesta in continuare, dar mai trebe rabdare. Totusi, ne-ar strica oare daca fetele ar invata o Shaposhnikova??

    In schimb, Andreea de atatia ani la Izvorani si este un dezastru gimnastica ei.

    De mult timp m-am gandit sa se faca transfer de antrenori intre Deva si Izvorani. Lili Cosma face o treaba excelenta!
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Ce crezi ca ar trebui schimbat in sistem sa poata obtine rezultate acesti talentati antrenori?
    Ca daca cu cele mai bune fete nu pot...
    chiar asa, acesti talaentati antrenori. frg trebuie sa le gaseasca fete pe masura la
    talentatii antrenori, ar fi excelent daca fetele respective s-ar auto invata // si de fapt cam toate aparatele.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •