View Poll Results: Cine castiga Premier League ?

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Chelsea

    9 18.00%
  • Manchester City

    6 12.00%
  • Arsenal

    10 20.00%
  • Manchester United

    6 12.00%
  • Tottenham Hotspur

    5 10.00%
  • Liverpool

    4 8.00%
  • Southampton

    2 4.00%
  • Alta. Care.

    8 16.00%
Page 103 of 224 FirstFirst ... 35393101102103104105113153203 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 4688

Thread: Barclays Premier League 2015/2016.

  1. #2143
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    O sa te flegmez prin intermediul retelei optice.Ptiuuuuuuuuuuuuuuu...o flegma sanatoasa pentru o persoana nesanatoasa.Inchide calculatorul tarfa si nu mai tasta prostii.

    LEICESTER CAMPIOANA !!!
    Asta e forum de fotbal nu de jigniri personale

    Mi-ar place de 1000 de ori mai mult sa castige Leicester campionatul decat orice alta echipa dar nu vad cum s-ar intampla asa ceva.

  2. #2144
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    0-4, dar mai sunt si zile de-astea. Barca a luat 4-1 la Celta de exemplu.
    totusi, daca se joaca la fel si cu Barca...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  3. #2145
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Daca a fost ceva, a fost la golul trei, la faza premergatoare. Mi s-a parut ca Kos nu a atins balonul deci nu a fost corner. Long este un atacant special, nu este prea inalt, nici prea tehnic dar este foarte incomod, cu un plasament foarte bun si sut ca lumea.
    Last edited by miril; 27th December 2015 at 00:00.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #2146
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    si sotton erau fara tadic si pelle...pacat...urat de tot acest 0-4...practic au cam batut degeaba pe city, si-au pierdut punctele imediat...

    oricum ii dau dreptate celui care spunea ca ptr leicester va urma o serie negativa...

    m-am uitat azi ptr prima oara la ei...mi se pare o echipa slaba si fara valori...mahrez si kante mi s-au parut ok...
    nu cred ca vor prinde top 4....

    pe langa city si arsenal, tot 2 dintre man utd, liverpool si tottenham vor ocupa locurile 3-4..
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #2147
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si sotton erau fara tadic si pelle...pacat...urat de tot acest 0-4...practic au cam batut degeaba pe city, si-au pierdut punctele imediat...

    oricum ii dau dreptate celui care spunea ca ptr leicester va urma o serie negativa...

    m-am uitat azi ptr prima oara la ei...mi se pare o echipa slaba si fara valori...mahrez si kante mi s-au parut ok...
    nu cred ca vor prinde top 4....

    pe langa city si arsenal, tot 2 dintre man utd, liverpool si tottenham vor ocupa locurile 3-4..
    Daca tu zici ca Leicester au doua valori, unde naiba ai vazut tu mai mult de doua valori la United de ii pui in fata lor

    Arsenal si City se bat la campionat, e clar. Leicester (care nu emite pretentii cu echipele mari, dar au un fel de a-si castiga meciurile cu echipele din plan secund) si Spurs (care si-a gasit ceva constanta in rezultate) momentan se bat pentru 3 si 4. Apoi mai vedem cine. Liverpool inca se cauta; ba rezultate bune, ba proaste. United e zero barat. Am vazut meciul de azi. Absolut dezgustator. Un joc jegos cu care n-ar trebui sa emiti pretentii nici sa ramai in PL, nu zic de primele locuri. Daca nu pleaca LVG, un loc de Liga Europa ar fi prea bun. Apoi restul e o necunoscuta totala. Sunt tot felul de echipe stranse in cateva puncte care ba pierde, ba castiga, de nici tu nu stii care ce spera sa faca. Asta e situatia acum.

  6. #2148
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Asa e cel mai frumos. Campionat imprevizibil.

  7. #2149
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Daca a fost ceva, a fost la golul trei, la faza premergatoare. Mi s-a parut ca Kos nu a atins balonul deci nu a fost corner. Long este un atacant special, nu este prea inalt, nici prea tehnic dar este foarte incomod, cu un plasament foarte bun si sut ca lumea.
    A fost offisde la primul gol fault la golul 2, pun link daca ti-a scapat ca nu s-a vazut pe live. Long fuge spre poarta dar Koscienly are prim planul asa ca ii da peste picioare si asa ajunge el la poarta. Iar la golul 3 nu a fost corner si s-a vazut clar. Dar daca nu dadeau gol asa ...dadeau altfel pentru ca noi nu am jucat nimic. Oricum cei de la Sotton au luat prea in serios Boxing Day...si au boxat cam tot meciul. Iar arbitru a fost mai mult decat fericit sa ii lase.

    Singurul lucru bun este ca s-a intamplat pe 26 decembrie si nu 26 ianuarie si poate vede Wenger ca nu POTI sa joci la nivelul asta cu Flamini. Am pierdut la mijloc pentru ca ei au facut presing puternic, cam toate meciurile din sez asta pe care le-am pierdut, sau in care ne-am chinuit au venit ca nu mai e Coq acolo si nu putem sa dominam la mijloc.

    Am zis si inainte de meci ca noi nu batem la Sotton, de 13 ani nu am mai batut acolo si nu o sa batem niciodata.
    Luni pot sa indrepte lucrurile si sa treaca pe primul loc, urmeaza 3 meciuri acasa...

  8. #2150
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    4-0.. meh, shit happens. mai ales cu echipa plina de accidentari. a patit si Barcelona asta.

  9. #2151
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    4-0.. meh, shit happens. mai ales cu echipa plina de accidentari. a patit si Barcelona asta.
    Dar nu poti sa compari. E a 4 a oara sezonul asta cand am avut sansa sa mergem pe primul loc si am ratat. Daca rateaza si luni, e clar. City e campioana.

  10. #2152
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    La cate surprize au fost in sezonul asta nu ai cum sa tragi concluzii in decembrie. Nici macar in martie nu se va sti campioana.

  11. #2153
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sir Eko, asa si Kos putea lua doua galbene consecutive la Long, pentru intrare cu cotul in saritura, in prima repriza, si n-a luat nimic. De fapt, Kos a facut trei faulturi de galben la Long fara sa primeasca nimic. Long l-a hartuit dupa aceea pe tot parcursul meciului frustrat ca arbitrul n-a sanctionat ce trebuia sa sanctioneze. Problema scorului este in alta parte nu la arbitru sau la adversari.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #2154
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    in mod normal leicester nu o bate pe city...so yeah...arsenal va fi campioana dupa tur...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #2155
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Avem cele mai multe puncte scoase in 2015 in deplasare, nu stiu ce rahat vorbesti.
    Uita-te cate puncte am scos in ultimele 3 deplasari: 1
    Si compara cu punctele scoase acasa in ultimele etape, daca pui si meciu de maine.
    Da nu e vb de puncte cat de jocul practicat, orice rahat, vorba ta, vede ca intr-un fel evoluam pe Emirates si cu totul altfel afara.
    Ziceai ca nu I-am batut pe sfinti din 2003 la ei, la noi de cand nu I-am batut?

  14. #2156
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Sir Eko, asa si Kos putea lua doua galbene consecutive la Long, pentru intrare cu cotul in saritura, in prima repriza, si n-a luat nimic. De fapt, Kos a facut trei faulturi de galben la Long fara sa primeasca nimic. Long l-a hartuit dupa aceea pe tot parcursul meciului frustrat ca arbitrul n-a sanctionat ce trebuia sa sanctioneze. Problema scorului este in alta parte nu la arbitru sau la adversari.
    Am zis ca pierdeam oricum. Dar nu a ajutat.

  15. #2157
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    https://scontent.xx.fbcdn.net/hphoto...8f&oe=5705DEDF

    Ce gheata in gura si-a luat Moreno de la Can Cred ca e poza anului.

  16. #2158
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Zicea Eko ca datoria absentei lu Coquilin nu mai avem randament in deplasare, sunt de acord.
    Deplasarile nu le putem domina copios ca meciurile de pe teren propriu si de aceea rolul mijlocasilor la acoperire creste vizibil!
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    O sa te flegmez prin intermediul retelei optice.
    Te rog frumos sa nu-l mai jignesti pe Bogdan, si mai ales NU GRATUIT.
    E user nou si nu-ti era nici tie placut cand cineva te-a luat la bulau inca de acu 2 ani cand ai aparut p-aici.
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Luci v-a spus ca o sa o luati la hemoroizi.Nimeni nu ma crede pana cand nu se adevereste. Leicester campioana !
    Recunosc, ai fost singurul care a nimerit rezultatul! Bravo!
    Era si greu de prevazut ca ne sparg aia in halu asta daca n-au reusit Barcelona, Bayern!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #2159
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Am zis ca pierdeam oricum. Dar nu a ajutat.
    Stiu, am vazut ca ai spus asta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #2160
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Salut Mirile! Tottenham a batut iar, nu-i de mirare ca ai glas si inca si usor condescendent!
    Nimeni nu va ia-n serios la titlu dar iata ca asa cu 2 pasi in fata si unul inapoi cand altii bat pasu pe loc, incetisor, incetisor va apropiati!

    Etapa asta si mai ales azi toate echipele au meciuri infernal de grele, mai putin noi, daca nici acum... Cristy va rade si cu curu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #2161
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Am mai spus-o mai demult, Spurs are o echipa tanara chiar foarte tanara. Obiectivul este intarirea si omogenizarea lotului plus o tactica de joc eficienta care sa permita in acelasi timp un joc placut ochiului. Rezultatele materializate in participarea frecventa in Ch L si eventual titlul sunt asteptate in perioada urmatoare care ar coincide cu darea in folosinta a noului stadion, adica incepeand cu sezonul 2018-2019. Pana atunci, rabdare si tutun, ca si pana acum. COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #2162
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    inapoi la situatie dinainte de boxing day. da parca nimeni nu vrea sa castige campionatul in anglia anul asta. mi se pare mie sau valorile s-au nivelat in jos?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  21. #2163
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    @Franz, da, valorile s-au nivelat in jos, fapt ce s-a observat si in UCL, unde man utd nu s-a calificat dintr-o grupa cu cska si psv, iar chelsea si arsenal au avut nevoie de ultima etapa, tot asa in grupe penibile cu kiev/haifa sau olympiakos/zagreb...
    de asemenea anul trecut anglia nu a avut pe nimeni in sferturi...

    dar, lasand la o parte planul international, pe plan intern, premier league-ul e cel mai interesant, deoarece absolut oricine poate bate pe oricine...

    anul asta se va castiga cu record minim de puncte zic eu...maxim 80...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •