Page 14 of 33 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 274 to 294 of 686

Thread: Noul Stadion Ion Oblemenco

  1. #274
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    bai dar asa ofuscat nu l-am vazut mai pe arici nici pe vremea lui Tudose...
    credeti ce vreti,dar parerea mea e ca si-a cam pierdut cumpatul...
    Last edited by cip tm; 4th August 2016 at 21:16.
    granita la Orsova!

  2. #275
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Eu il inteleg. Nu i-o pica nici lui bine sa isi tot bata lumea stremeleagu' de el si de vorbele lui de om mare.
    Plus ca de cand cu tehnologizarea asta la sate, isi baga dracu cineva de la el din comuna interneti prin dial up si vede ca nu e patron asa cum s-a laudat in sat.
    Ci e doar mascarici pe ols

  3. #276
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da. O exceptie este la Lyon in Franta si ... cateva in Anglia si Germania. In Spania nu stiu cine a construit dar proprietari sunt principalele cluburi (daca nu ma insel ) .
    deci majoritatea stadioanelor din anglia au fost construite din bani publici?? n-am stiut. imi dai cateva exemple te rog?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  4. #277
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    E adevarat, miliardele astea merg spre investitii (deci nu defalcari spre bugete locale), insa in Oltenia, de exemplu, nu s-a facut 1 km de autostrada ! Si nici nu cred ca se face, in urmatorii 20 ani.
    nu e dracu chiar atat de negru. v-au facut podul vidin-calafat. pentru care va invidiaza multi. cine poate vizita fortificatiile de la vidin cand are chef? voi. cine poate sa-si face cel mai usor inmatricularea la vidin, montana sau vratsa? voi

    in ceea ce priveste autostrazile nu puteti fi cu capra si cu varza. nu poti s-a critici pe merkel si sa ai autostrazi. cred ca va e clar si voua
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  5. #278
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    deci majoritatea stadioanelor din anglia au fost construite din bani publici?? n-am stiut. imi dai cateva exemple te rog?
    Sunt multe ... Wembley, Twickenham, Stadionul Olimpic, Twickenham, Wembley etc ..

    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    da' cine mm esti tu sa admiti sau sa nu mai admiti,numai tu stii...i
    El e Leul iar eu am facut box
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #279
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    doar baieti veseli aici...si un sm
    cu cine sa incep?

  7. #280
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sunt multe ... Wembley, Twickenham, Stadionul Olimpic, Twickenham, Wembley etc ..
    deci majoritatea. multumesc
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  8. #281
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    De stadioanele comunale nu vorbesc ca nu stiu cum se numesc ficare dar sunt cateva mii. Daca cele mai cunoscute apartin cluburilor de traditie asta nu inseamna ca sunt majoritatea. Si in Germania e la fel. Nu mai spun nici despre cele care au fost facute cu banii federatiilor si cedate ulterior cluburilor deoarece intretinerea costa mult peste capacitatea de plata a proprietarilor initiali.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #282
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Bine dar aia au si echipe de fotbal care sa le foloseasca. Oltenii ce fac cu stadionul???
    Nici macar in C.A.P. nu il pot transforma. La cat sunt de puturosi...

  10. #283
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De stadioanele comunale nu vorbesc ca nu stiu cum se numesc ficare dar sunt cateva mii. Daca cele mai cunoscute apartin cluburilor de traditie asta nu inseamna ca sunt majoritatea. Si in Germania e la fel.
    hai sa nu comparam mere cu pere. sa comparam stadioanele din prima liga. tarile enumerate de catre tine
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  11. #284
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Daca e sa ne intoarcem in istorie chiar foarte putine stadioane celebre au fost initial construite din banii cluburilor in Anglia. Ulterior au fost modernizate de ele, da.
    Nu mai stiu unde citisem, sa ne precizeze un expert in fotbalul englez aici, daca nu ma insel doar Anfield a fost construit de ... Everton.
    Multe au fost ale federatiei engleze si cedate ulterior cluburilor. Dar pe vremuri aveau ca stadion doar numele. Erau terenuri de fotbal cu cateva locuri lateral.
    Last edited by delaparis; 4th August 2016 at 22:52.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #285
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Celtic barosani. Au stadionul lor de la 1800 si nu stiu cat, parca .
    E scump ca dracu sa construiesti un stadion, e greu ca un club sa o faca, poate doar astea mari dar si acolo e cu dus si intors. Valencia se chinuie cu Nou Mestalla din 2007 si nici nu da semne ca reincepe constructia.

  13. #286
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    da' cine mm esti tu ...
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Mm ala vine de la "****** mare".
    Mda, iar au cedat micutii ...
    A cata oara o fi ... ca am pierdut numarul. Nu rezista lesinatii astia deloc, zici ca mananca numa dude. Imi stric stilul de tot daca le mai dau atentie vreun pic. Bine, si eu dau cateodata in ei ca in animale, da' ce sa fac daca am palma grea ...

  14. #287
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ce arici ai fost...
    Si ce carici ai ajuns...

  15. #288
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Celtic barosani. Au stadionul lor de la 1800 si nu stiu cat, parca .
    Astia sunt scotieni iar aici vorbeam de ... bogati
    Scotienii numai de ai drac' si tot au construit primul stadion al lor inaintea englezilor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #289
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    nu e dracu chiar atat de negru. v-au facut podul vidin-calafat. pentru care va invidiaza multi.
    si ce kilu meu faci cu podu daca nu ai infrastructura feroviara si rutiera corespunzatoare ? Unde pana mea descarci asa-zisul trafic, daca cea mai apropiata autostrada e la peste 200 km ? Poate pe calea ferata veche de peste 100 de ani ...
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    in ceea ce priveste autostrazile nu puteti fi cu capra si cu varza. nu poti s-a critici pe merkel si sa ai autostrazi. cred ca va e clar si voua
    Ba da, putem. Granita la Orsova si la Predeal si putem foarte bine. Raman banii la noi si avem autostrazi cate vrem. Si capre, si verze ...

  17. #290
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Astia sunt scotieni iar aici vorbeam de ... bogati
    Scotienii numai de ai drac' si tot au construit primul stadion al lor inaintea englezilor
    Bine bine, bogati... Ca tot e offopique la greu pana la urmatorul set de trei poze cu Noul Ion Oblemenco, poate ma lamuresti cu ceva. Cine a bagat bani pentru renovarea PdP acum pentru Euro, qatarezii sau municipalitatea?

  18. #291
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    hai sa nu comparam mere cu pere. sa comparam stadioanele din prima liga. tarile enumerate de catre tine
    Dar ce sa comparam, doar ce vrei tu ?

    Covarsitoarea majoritate a stadioanelor de pe aceasta planeta au fost si sunt construite din bani publici.

  19. #292
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Bine bine, bogati... Ca tot e offopique la greu pana la urmatorul set de trei poze cu Noul Ion Oblemenco, poate ma lamuresti cu ceva. Cine a bagat bani pentru renovarea PdP acum pentru Euro, qatarezii sau municipalitatea?

    Ma faci sa rad acum noaptea si se trezesc vecinii
    Ai pus o intrebare la care ai raspuns din start. Cine are bani in Franta? Qatar sau eu, francez?
    PdP e finantat acum integral de Qatar (intretinere, renovare, refacut suprafata de joc cea mai tare din lume, nu glumesc) si ... teapa franceza. Primaria Paris continua sa fie proprietar. Profita de brand si suge bani fluviu de la araboi... Corect este? Da. Au destui aia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #293
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Sa nu ceara si astia nocturna tabela si gazonu' cand pleaca de la PSG . De asta si intrebam pentru ca stiam ca e concesionat stadionul pana in 20XX dar m-am gandit ca investitiile pentru Euro au fost facute de municipalitate, ca na, Euro... Prosti sa fie sa nu-i suga.

    p.s. nu scoti si tu sticky de la Cluj Arena si NA? eventual pui thread-ul asta si ala cu Tg Jiu?

  21. #294
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Am scos tot de la sticky. Fiecare cu flacara sa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •