Page 13 of 49 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 253 to 273 of 1023

Thread: La Liga 2015/2016

  1. #253
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce am scris pe alt forum. Mi-a fost lene sa mai scriu si aici in romana.

    Mascherano will miss 4 games including Clasico because he said "la concha de tu madre". Even Pep said this to Alexis. Also Higuain wasn't red carded when he said this while playing for Madrid. The ref did his best to piss Barca players off and what Masch did was really nothing what I would have done had I been there.

    They fucking manage to piss Barca in a match vs. Eibar and in a first match after corruption case surfaced. I fucking hate some refs and Perez. They are that dirty.

    Simeone was so fucking right man, they have no shame.



    Neymar e fabulos ca playmaker cand vrea (cand nu e Messi), e in super forma. Suárez .

  2. #254
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    o echipa de penali, care, anul trecut, au castigat tot. fiind la fel de penali.
    Penali, Neymar trebuie sa-i duca in spate pe ratangii aia, din pacate pt ei e mai valoros ca toti impreuna si poate.
    Fara Neymar si Messi valoarea Barcelonei ar scadea cu 60%. Apararea si ea traieste din sperietii in care-i baga astia 2 pe adversari.
    Anu trecut ei 2 au castigat tot, au pus doar FC Barcelona in dreptul acelor trofee, la fel de bine putea scrie FC Ciorogarla daca-i avea pe astia in teren un sezon intreg. (si-un gazon decent)

    L-am vazut si pe Luis Enrique ce-a dat el acolo spectacol c-a dat Barca golu de 3-1 la Eibar... trist, f trist, numa ca n-a scos si orchestra.
    Iniesta a fost bun intr-o vreme, pe urma s-a insurat si-a intrat si el in nota echipei.
    Eu daca mi-as face echipa cu cei mai buni jucatori din lume si primii 3 antrenori in momentul asta, de la Barca cred ca doar pe Busquets l-as pastra(in lotu largit) in afara de astia 2 magnifici ce sperie vestul, estul si cam tot ce mai e intre!
    Last edited by Johnny D; 26th October 2015 at 07:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #255
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Penali, Neymar trebuie sa-i duca in spate pe ratangii aia, din pacate pt ei e mai valoros ca toti impreuna si poate.
    Fara Neymar si Messi valoarea Barcelonei ar scadea cu 60%. Apararea si ea traieste din sperietii in care-i baga astia 2 pe adversari.
    Anu trecut ei 2 au castigat tot, au pus doar FC Barcelona in dreptul acelor trofee, la fel de bine putea scrie FC Ciorogarla daca-i avea pe astia in teren un sezon intreg. (si-un gazon decent)

    L-am vazut si pe Luis Enrique ce-a dat el acolo spectacol c-a dat Barca golu de 3-1 la Eibar... trist, f trist, numa ca n-a scos si orchestra.
    Iniesta a fost bun intr-o vreme, pe urma s-a insurat si-a intrat si el in nota echipei.
    Eu daca mi-as face echipa cu cei mai buni jucatori din lume si primii 3 antrenori in momentul asta, de la Barca cred ca doar pe Busquets l-as pastra(in lotu largit) in afara de astia 2 magnifici ce sperie vestul, estul si cam tot ce mai e intre!
    livescore

  4. #256
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Flashscore bai, livescore nu-mi da dansul de aurolac a lu Enrique la escapada Barcelonei in invingatoare!


    Gicutza a zis el ceva, dupa el Atletico e favorita la titlu... Daca n-ar exista Messi sezonu asta, as fi de-acord cu el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #257
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    ba tu chiar nu ai treaba cu La Liga

  6. #258
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Nu ca voi, dar zic si eu ce vad, atat cat vad! Daca aveti argumente, contraziceti-ma... faza cu faza, eu daca m-as uita la meci cap coada ca voi as face sinteze de ce jucatoru anume e bun si de ce nu e. Ce-a facut pozitiv si ce nu.
    Iti dai seama ca n-am vazut tot meciu, am vazut pe sarite discutand cu unu altu, uitandu-ma la alte meciuri simultan, etc.
    Eu v-am spus ce-am vazut si ce-am considerat in urma lucrurilor care le-am vazut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #259
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Suarez a dat 3 acu dar... fara Neymar nu stiu daca ar fi dat vreunul!
    Adica, omu are meciuri cand ii iese totul, dar si cand nu prea-i iese, insa Neymar mereu e acolo, din 10 faze tot ii ies cateva cu finalizare, el centreaza, el da cu capul... mai da si Suarez cand ii fura mingea ca la primu gol!
    Eu nu-nteleg ce tot isi tzuca acolo toate cele 5 degete dupa goluri, si neconsecutiv... am impresia ca umbla cu mana bantajata tot meciul doar sa-si tzuce lantzurile de pe fiecare deget, nu pot sa-nteleg ce se-ntampla doar ca e simpatic cand face figura! La Liverpool nu l-am vazut cu d-astea, presupun ca s-a maturizat si el intre timp, mai ramane sa-si dea jos si gheata si sa si le pupe pe toate 5 si de la picior!
    Last edited by Johnny D; 27th October 2015 at 07:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #260
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    o facea si la Liver. probabil, pe vremea aia, nu puneau astia si poze pe flashscore.

  9. #261
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Nu ai ceva inregistrat sa vad si eu?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #262
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    o facea si la Liver. probabil, pe vremea aia, nu puneau astia si poze pe flashscore.

  11. #263
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Hahaha omul e irecuperabil. Cat de stresant a devenit cu atacantii in ultima vreme.

    Pana sa se accidenteze Messi, Neymar avea 4 assisturi in 2015 (doar 7 tot sezonul trecut) si 0 la Suarez. Suarez in cateva luni (a lipsit foarte mult) a reusit 21!!!! de assisturi. Si uite ce *****uri scoate pe gura IonD, din nou.

  12. #264
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu nu-nteleg ce tot isi tzuca acolo toate cele 5 degete dupa goluri, si neconsecutiv... am impresia ca umbla cu mana bantajata tot meciul doar sa-si tzuce lantzurile de pe fiecare deget, nu pot sa-nteleg ce se-ntampla doar ca e simpatic cand face figura! La Liverpool nu l-am vazut cu d-astea, presupun ca s-a maturizat si el intre timp, mai ramane sa-si dea jos si gheata si sa si le pupe pe toate 5 si de la picior!
    Imi dau seama si mai mult cat l-ai urmarit tu pe Suárez in ultimele 3 sezoane.

  13. #265
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Pana sa se accidenteze Messi, Neymar avea 4 assisturi in 2015 (doar 7 tot sezonul trecut) si 0 la Suarez. Suarez in cateva luni (a lipsit foarte mult) a reusit 21!!!! de assisturi. Si uite ce *****uri scoate pe gura IonD, din nou.
    Hai sa-ti spun ceva, asisturile lui valoreaza mai putin decat crezi!
    El da pase din alea cand omu e liber s-o bage-n poarta, nu sunt pase filtrante a la Messi sau Neymar!
    E adevarat ca sunt atacanti care prefera sa finalizeze prost sau nu stiu pasa, el are meritul ca stie! Cel mai bun din lume doar pt asta nu e!
    Ma refer cel mai bun din lume pe postul lui, cred ca nici top 3 nu prinde. Insa nu e la nivelul lui Neymar sau Messi ca importanta pt echipa.
    Asta dupa mine vede orice prost, si ala care nu se uita la meciuri deloc, doar la rezumate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #266
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Pfff,Messi (si Kun) nu au fost convocati pentru meciurile cu Columbia si Brazilia

  15. #267
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bey, queque, mai scrie si tu p-aici, ca Johnny ne toarna numai brasoave. Stii ce face? Ia articole de pe intern si schimba numele romanesti cu astea ale voastre, spaniolesti. In rest, aceleasi povesti din triaj. In loc de Cioabla a scris Suarez, iar Raiciu a devenit Neymar. Nu, ca il beau urat de tot cand trec prin Zalau. 2-3 pufoaice, nu se pune problema. Ioane, pana la Barca, ca iti dau verbotten in catelarie! Eu ca eu, ca tin cu Atleti si tot ma deranjeaza , dar Torinezu iti rupe mufa ca la porumbei, ca e secesionist din 56.

  16. #268
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Isco am inteles ca iarasi face figuri si cere sa plece.Nu-i convine ca nu joaca meci de meci.Si el chiar a jucat o gramada.Mai ales ca James, Bale, Benzema si Modric au tot fost accidentati.Omu' a zis ca vrea sa plece fiindca vrea neaparat sa prinda primu' 11 la Euro.Oficialii i-ar fi zis ca poate sa plece de la 50 de mil in sus.Nu sunt zvonuri cum ca ar fi dorit de alte echipe, dar din ce stiu eu, Juve l-a vrut in vara.Din Anglia doar la Arsenal si Chelsea cred ca ar putea ajunge.City are destui oameni ofensivi, iar cu United nu cred ca mai face Real afaceri.La Liverpool nu cred ca se duce.

    PS: Isco a jucat ca o cizma sezonu' asta.

    PS2: E adevarat ca Laporta a iesit in presa catalana si a zis ca Barca trebuie sa-l vanda pe Neymar?Nu citesc presa catalana, am citit intr-unul din ziarurile noastre mizerabile care cica au preluat din presa catalana

  17. #269
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Pacat de bara lui Fajr Era fantastica o victorie. F bun oricum egalul
    Muzzwrinka

  18. #270
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0

  19. #271
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Bey, queque, mai scrie si tu p-aici, ca Johnny ne toarna numai brasoave. Stii ce face? Ia articole de pe intern si schimba numele romanesti cu astea ale voastre, spaniolesti. In rest, aceleasi povesti din triaj. In loc de Cioabla a scris Suarez, iar Raiciu a devenit Neymar. Nu, ca il beau urat de tot cand trec prin Zalau. 2-3 pufoaice, nu se pune problema. Ioane, pana la Barca, ca iti dau verbotten in catelarie! Eu ca eu, ca tin cu Atleti si tot ma deranjeaza , dar Torinezu iti rupe mufa ca la porumbei, ca e secesionist din 56.
    Cum te-ai prins!? Al dracu Capitan, tot baga de vina, macar ajuta-ma si tu cu niste articole pt Deportivo ca din astia nu stiu unde gasesc pe la noi! Tg. Mures poate? Il las pe Garcia sa ne faca paralela, el poate potrivi mai bine om cu om! Cine o fi N'Doye dar Muresan!? Dar argentinianul ala de-o jucat la Unirea Urziceni, am uitat cum il cheama... Brand'am asa, hai ca mi-am amintit! Noi avem mai multe staruri de mijlocasi defensivi decat are Depor mijlocasi cu totul! Nu stiu cum s-ar descurca bietu Garcia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #272
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Atat va legati de Johnny da jur ca nu aveti doi neuroni in creierul ala ca sa stiti cum s'o faceti argumentat )))

    pai ma....omu ala scrie chestii....pareri si opinii...ca ele sunt bune sau nu, ce mai conteaza...omul are pareri si scrie propozitii....da voi? ..... 3 cuvinte la care va ganditi toata ziua ))) scrie omu ala un text, apare un amarat si ii da un "reply" format din 3 cuvinte....pfff ce l'ai spart, inteligent esti.

    pe vremuri erau discutii pe aici....adevarate...era totul argumentat si iesea ceva fain la final....da cu voi frate....nu are rost )))))

    imi place ca sunteti si amuzanti...aveti gluma aia obosita cu flashscore pe care o folositi de 3 ani ))))
    Last edited by White Shadow; 3rd November 2015 at 05:52.

  21. #273
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Karim Benzema arrested by police in sex-tape blackmail case

    http://www.irishtimes.com/sport/socc...case-1.2417153
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •