Page 5 of 49 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1023

Thread: La Liga 2015/2016

  1. #85
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    ce simplu e uneori fotbalul ...deviere Suarez si gol Messi
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #86
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    foarte bazata echipa asta a Barcei. chiar si cu mai multe absente, jocul e foarte sigur in aparare.

    remarc executia/atingerea cu exteriorul la gol a lui Messi
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  3. #87
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce victorie uriasa! Un joc foarte bun, multe lucruri pozitive avand in vedere cati titulari nu au jucat. Pacat de Vermaelen, chiar era on fire. bine ca revine Pique dupa meciul cu Levante.

    MSN ireal din nou. Trebuie sa remarc si performantele lui Roberto si Rafa, foarte buni amandoi.

  4. #88
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    stati ca am uitat. Mateu esti o mizerie. 2 (poate chiar 3) penalty-uri clare refuzate Barcei. o fi vreo directiva, altfel nu imi pot explica. hai odata n-ai vazut, a 2-a oara iar n-ai vazut, dar a 3-a oara, cand a fost foarte clar, ce mortii matii te-a impiedicat sa dai?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #89
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ce victorie uriasa! Un joc foarte bun, multe lucruri pozitive avand in vedere cati titulari nu au jucat. Pacat de Vermaelen, chiar era on fire. bine ca revine Pique dupa meciul cu Levante.

    MSN ireal din nou. Trebuie sa remarc si performantele lui Roberto si Rafa, foarte buni amandoi.
    Roberto este o varianta mult mai sigura ca si Alves in ce priveste faza de aparare, insa in atac tinde spre 0. sper sa creasca.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  6. #90
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sergi Roberto a fost surpriza sezonului. Chiar e bun acolo, nu e Alves dar isi face treaba. Rafinha creste incet dar sigur, incredibil ce a jucat azi. Lotul va fi complet cu Arda si Aleix in Ianuarie plus un atacant probabil.

    Messi a avut ultimul antrenament cu Barça inaintea meciului cu Malaga. O saptamana grea pentru el si totusi in 30 de minute pe Calderon reuseste 1 gol si 8 driblinguri. De Neymar si Suarez nu mai e nimic de spus. Atacul asta e perfect din toate punctele de vedere.


    Mi-am pus mainile in cap la al treilea hent, la sutul lui Neymar. Nu se poate asa ceva, dar m-am cam obisnuit. A spus si Simeone sa ne pregatim.

  7. #91
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    victorii la bilbao si la atletico...nicely done
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #92
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Ce arbitraj

  9. #93
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    nu's toate 100% adevarate, dar merge o citire, asa....

    10 differences between MESSI and RONALDO 1. When RONALDO scores he points at himself. When MESSI scores he points up, 2. RONALDO will do 5 skills to beat 1 player. MESSI will do 1 trick to beat 5 players. 3. RONALDO is compared to Messi.. While MESSI is compared to Pele and Maradona. 4. RONALDO shoots where MESSI would have passed to better positioned player. 5. RONALDO is hungry for individual success, MESSI plays for the success of the team as a whole. 6. Girls like RONALDO for his Good Looks, they like MESSI for his Good Game. 7. RONALDO scores goals, MESSI Breaks World Records. 8. RONALDO plays because he loves fame, MESSI plays because he loves the game. 9. RONALDO will make your DAY! MESSI will make your HISTORY! 10. RONALDO is Good, but MESSI is the best.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #94
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Baiiii, am vazut si eu mai de dimineata Atletico - Barca ) Lahoz ala e un terminat.Aia de la Atletico au jucat mai mult handbal decat fotbal.Sutul lui Neymar in mana lui Gimenez a fost vazut si de aia care stateau pe ultimu rand din stadion, in timp ce sutul in mana lui Godin a fost vazut si de astronautii din spatiu ..Dupaia, a mai fost o faza pe la mijlocul terenului cand Filipe Luis a oprit un atac periculis al Barcei si asta nu i-a dat galben desi ala pur si simplu s-a dus cu mana spre minge ...Ala la Gimenez in prima repriza n-a fost penalty.Nu avea unde sa-si puna mana acolo.O avea in spatele corpului si era in alunecare.Nu avea cum sa se apare altfel

    PS : De acum incolo lui Iniesta ii trebuie verificate ghetele.E mare mirare daca nu-si da cu lipici pe ele.Adica, **** mea...acum si cand face tackling ramane mingea la el.

    PS 2: Ronaldo e dat dracu' stiu ca dat goluri doar din careu, dar plm...omu' are o miscare in teren absolut fabuloasa.Cel mai bun din lume de departe.Efectiv n-ai cum sa-l tii.Intotdeauna te surprinde.

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Deci, sa recapitulam:
    1. Barcelona: 9p golaveraj 4-1
    2. Real Madrid 7p golaveraj 11-0
    3. Epic

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    victorii la bilbao si la atletico...nicely done
    50% e deja reluat titlul, victorie cu Madridu de serviciu si e 85%.

    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Aia de la Atletico au jucat mai mult handbal decat fotbal.
    Sincer nici una nu mi s-a parut intentionata dar macar la aia a lu Neymar trebuia sa dea penalty, mingea ar fi intrat in poarta.

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ce victorie uriasa! Un joc foarte bun, multe lucruri pozitive avand in vedere cati titulari nu au jucat. Pacat de Vermaelen, chiar era on fire. bine ca revine Pique dupa meciul cu Levante.

    MSN ireal din nou. Trebuie sa remarc si performantele lui Roberto si Rafa, foarte buni amandoi.
    Totu bine si frumos la Barcelona cu o exceptie: parazitu ala de Rafinha!
    Eu asa panarama jucator n-am vazut in echipa Barcei de cand se batea la retrogradare pe vremea cand venea Ronaldinho, poate nici atunci!
    Si titular dupa titular, asa ceva... Ce stie ala sa faca, sa fuga? Stie sa fuga macar? Nu sunt sigur...
    Daca ar disparea ala nu din echipa ci din lot, ati creste mult randamentul echipei, e o piedica grozava la orice actiune de constructie.
    Last edited by Johnny D; 14th September 2015 at 07:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    :facepalm:

    si nu stiu ce e asa ciudat la golaverajul ala. Barça a avut 3 meciuri grele, deplasari la Bilbao si Atleti iar Real a jucat cu 2 nou promovate si Asspanyol.

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nimeni nu zice ca e ciudat, e foarte misto!
    Frustrare maxima pe ciocoflenderi, le-ati tras o mica figura Chelsea pe acest debut!
    Evident c-o sa recuperati voi pe parcurs dar momentan e f tare cum cu +3 esti in fata celora cu +11! 1-0 si la casierie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    :facepalm:

    si nu stiu ce e asa ciudat la golaverajul ala. Barça a avut 3 meciuri grele, deplasari la Bilbao si Atleti iar Real a jucat cu 2 nou promovate si Asspanyol.
    eu daca m-as duce sa vorbesc pe vreun forum de cricket, cred ca nu as ajunge la nivelul de idiotenii scrise de joni, cand vine vorba de fotbal. dar, cred ca o face intentionat. altfel, nu imi explic.

  15. #99
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Demonstratie de forta pe terenul lui Rayo Borges, Luis Alberto si Lucas Perez marcatori. Gazdele au scapat ieftin cu acest 1-3.
    Sa vina Gijonu Cu jocul asta, ne salvam din ianuarie
    Muzzwrinka

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Te iei si tu de comentarii de clasament, Xaviestule... mai bine explica-mi care e treaba cu parazitu ala de Rafinha!
    Vreti sa va chinuiti meci de meci cand totul poate fi simplu si va dati singuri cu dreptu-n stangu ca sunteti prea buni?
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    eu daca m-as duce sa vorbesc pe vreun forum de cricket, cred ca nu as ajunge la nivelul de idiotenii scrise de joni, cand vine vorba de fotbal. dar, cred ca o face intentionat. altfel, nu imi explic.
    Chelsea care sunteti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    gol valabil granada. anulat. ce plm sa faci in liga florentino perez.

  18. #102
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Tampitii astia de la Granada se bat singuri azi.Asta daca e sa piarda.

  19. #103
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Deja sunt prea prosti astia de la Granda...Ar merita macar un gol azi.

  20. #104
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Sorry Rafa, dar la Real Madrid nu scoti un mijlocas ofensiv/de creatie si bagi un mijlocas defensiv intr-un meci de acasa cu o echipa gen Granada...

  21. #105
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    mda. nu conteaza ce zic unii, campionatul asta e al lui Real Madrid daca Barça nu face o prima parte de sezon fantastica. Liga Florentino Perez. Ba, se mai intampla si la Barça uneori, recunosc, dar e nesimtire deja. mult prea mult si a spus asta si Simeone si alti 1901824908 de oameni. las-o in colo de treaba.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •