Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 125

Thread: Barclays Premier League 2015/16 pre-season schedule

  1. #85
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Leicester vs Burton 2-1 Vardy 65', 72' / Duffy 90'

    Everton vs Dundee FC 2-0 McAleny 2', Barkley 58'(pen)

    WBA vs Walsall 2-0 Berahino 62', Brown 83'

    Watford vs Cardiff 1-2 Deeney 31' / Mason 18', 80' Arlauskis a jucat a doua repriza.

    West Ham vs Norwich 1-0 Payet 82'

    Aston Villa vs Wolves 2-2 Kozak 6', 77' / Edwards 73', Afobe 89'

    Bournemouth vs Yeovil 3-0 Stanislas 17'(pen), 47', King 62'

    Se joaca acum: Chelsea vs Barcelona 1-0 Hazard 10' Gol frumos marcat de Eden. Pacat ca joaca la Chelsea unde n-are cu cine face treaba. Ar fi fost de mult in top 3 pentru Balonul de Aur.

  2. #86
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Chelsea vs Barcelona 2-2 (4-2 la penalty) Hazard 10', Cahill 85' / Suarez 52', Sandro 66'

    Cum am zis, golul superb Hazard din actiune proprie. Suarez a profitat de o greseala mare a lui Azpilicueta si a marcat din lob. Apoi Sandro a venit cu un sut superb. Pe final, Masip a iesit prosteste la o minge aiurea si Cahill a profitat, platind cu un nas spart La penalty, a fost NID. A fost misto meciul per total, ritm bun, actiune multe. Daca se juca in UCL, nu ar fi fost nici macar 1% acelasi spectacol Mourinho s-ar fi asigurat
    Last edited by Eddy DoubleD; 29th July 2015 at 05:17.

  3. #87
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Golul lui Suarez a fost sex pur, Pedro poate sa plece, Sandro si Munir sunt buni, Masip e bou, Hazard e super jucator dar tot overrated ca dracu.

  4. #88
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Sunderland vs Doncaster 0-2 Evina 16', Forrester 61'

    Leicester vs Roterham 2-1 Mahrez 58', Nugent 74' / Ward 82'

    Newcastle vs York 1-2 Perez 75' / Straker 16', Trialist A 20'

  5. #89
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Manchester United vs PSG 0-2 Matuidi 25', Ibrahimovic 34'
    United e varza, in special defensiva. Nu cred ca va functiona mutarea lui Blind in centru. Jones e paralel cu tot ce inseamna fotbal. Schweini sters. Cred si eu, cand te asteapta Ana acasa, te doare undeva de fotbal La Depay n-am vazut nimic special.

    Tottenham vs MLS All-Stars Kane 37' / Kaka 20'(pen), Villa 24'
    Spurs nu poate sa stea mereu in Kane si Eriksen. Defensiva inca arata rau. Poate in timp sa se amelioreze, Toby si Kevin de abia au venit. Totusi, organizarea lasa de dorit. Kane, dupa un CE slab, de abia acum tureaza motoarele. A dat un gol frumos, sut de la marginea careului. Repriza a doua a fost cam plictisitoare.

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Manchester United vs PSG 0-2 Matuidi 25', Ibrahimovic 34'
    United e varza, in special defensiva. Nu cred ca va functiona mutarea lui Blind in centru. Jones e paralel cu tot ce inseamna fotbal. Schweini sters. Cred si eu, cand te asteapta Ana acasa, te doare undeva de fotbal La Depay n-am vazut nimic special.
    Au batut pe Barcelona, restul nu conteaza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    I'm out...Nu se poate sa joci cu Jones si Blind fundasi centrali cand Smalling a fost cel mai bun fundas central al tau sezonu' trecut.Jones pur si simplu nu are creier.NU ARE.Nu poti sa nu-l joci pe Herrera care e cel mai bun mijlocas al tau si care e singurul care poate sa joace in ultima treime.Aseara, Schweini si Carrick cred ca au facut pariu pentru cine ia mai multe mingi de la fundasii centrali.Niciunul nu a avansat.Schneiderlin in a doua repriza la fel.Si cu toate astea, Herrera n-a prins nici macar un minut.Si nu poti sa joci cu Depay al doilea atacant cand el da cel mai bun randament in banda unde are mult mai mult spatiu.Pana acum eram nervos ca dracu' ca n-o sa apuc sa vad primele 2 etape din campionat...acum nici nu ma intereseaza.Mosu' face orice sa ma enerveze.

    Pereira e remarcatul turneului.Shaw a fost si el bun.Darmian la fel.

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Probabil rolul amicalelor astora e sa se faca experimente nu doar la jucatorii noi si evaluarea lor ci si la vechii sau jucatorii valorosi ce sunt valori confirmate in posturi inedite pt a vedea cum se descurca in caz ca!
    Prost e ala care se ia dupa ele in frunte cu mine! Trebuia sa ma astept ca Liverpool cu tot cu experimente sa fie egalii celor din Malaesia...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Probabil rolul amicalelor astora e sa se faca experimente nu doar la jucatorii noi si evaluarea lor ci si la vechii sau jucatorii valorosi ce sunt valori confirmate in posturi inedite pt a vedea cum se descurca in caz ca!
    Prost e ala care se ia dupa ele in frunte cu mine! Trebuia sa ma astept ca Liverpool cu tot cu experimente sa fie egalii celor din Malaesia...
    Dap.

    Amicalul e amical...nu ai multe de citit din el.
    Nu ii bine nici sa te stresezi din cauza lor nici sa iti faci sperante...la meciurile astea conteaza doar sa isi intre in forma fizic.

  10. #94
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Dap.

    Amicalul e amical...nu ai multe de citit din el.
    Nu ii bine nici sa te stresezi din cauza lor nici sa iti faci sperante...la meciurile astea conteaza doar sa isi intre in forma fizic.
    Nu...La Van Gaal nu e asa.Omu' a si zis ca asta e echipa cu care o sa inceapa campionatu' si ca singurele sale dubii sunt la RCB(nu stiu daca joaca cu Jones) si la al doilea mijlocas central(nu stie pe cine sa aleaga din Schneiderlin,Schweini si Carrick.2 dintre ei vor juca).Din spusele sale e clar ca Blind va juca fundas central(WTF!!!) si ca Herrera nu va fi titular(WTF!WTF!WTF!)...Omu' e retardat.Herrera anu trecut', ca cifre, a fost de departe cel mai bun mijlocas al lui United si in primii 3 parca din EPL...Si cu toate astea, el nu prinde minute nici macar in amicale.

  11. #95
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu conteaza cifrele la un CM.

  12. #96
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Huh?

    Crystal Palace vs Brombley 6-0 Kaikai 2', Bamford 6', 14', 18', Gayle 29', Zaha 56'

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Din spusele sale e clar ca Blind va juca fundas central(WTF!!!) si ca Herrera nu va fi titular(WTF!WTF!WTF!)...Omu' e retardat.Herrera anu trecut', ca cifre, a fost de departe cel mai bun mijlocas al lui United si in primii 3 parca din EPL...Si cu toate astea, el nu prinde minute nici macar in amicale.
    Da, inteleg ce simti, si eu am cu Wenger ce am in unele meciuri. Insa eu zic sa asteptam rezultatele, pana la urma asta face un antrenor.
    Daca-i iese bine, daca nu, ii dam cu Flamini in cap de si-l toarne cu tot! Dar daca-i iese, bun Flamini, bravo, bun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Nu...La Van Gaal nu e asa.Omu' a si zis ca asta e echipa cu care o sa inceapa campionatu' si ca singurele sale dubii sunt la RCB(nu stiu daca joaca cu Jones) si la al doilea mijlocas central(nu stie pe cine sa aleaga din Schneiderlin,Schweini si Carrick.2 dintre ei vor juca).Din spusele sale e clar ca Blind va juca fundas central(WTF!!!) si ca Herrera nu va fi titular(WTF!WTF!WTF!)...Omu' e retardat.Herrera anu trecut', ca cifre, a fost de departe cel mai bun mijlocas al lui United si in primii 3 parca din EPL...Si cu toate astea, el nu prinde minute nici macar in amicale.
    Si eu asa zic. Herrera e cel mai bun mijlocas de la United. Nu ii vorba de cifre, te uiti la meciuri si iti dai seama.

  15. #99
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Fàbregas e cel mai bun exemplu. Cifrele conteaza prea putin la un CM. Un CM nu trebuie sa dea assisturi si goluri. Vezi Modric, Rakitic, Verratti, Iniesta/Xavi in trecut etc. O gramada de exemple.

    Numai JD se ia dupa goluri la un box to box despre care el crede ca e DM.

  16. #100
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Fàbregas e cel mai bun exemplu. Cifrele conteaza prea putin la un CM. Un CM nu trebuie sa dea assisturi si goluri. Vezi Modric, Rakitic, Verratti, Iniesta/Xavi in trecut etc. O gramada de exemple.

    Numai JD se ia dupa goluri la un box to box despre care el crede ca e DM.
    Oh boy...
    Daca tu crezi ca ma refeream la goluri si assist-uri...E vorba despre alt fel de cifre...

    Herrera in comparatie cu Fellaini, Carrick si Blind anu' trecut(ceilalti mijlocasi centrali ai echipei)

    1st in successful passes
    1st in chances created
    Astea doua conteaza cel mai mult la un CM.

    Dupaia...
    1st in successful dribbles.
    1st in winning free kicks.
    1st in goals scored - la egalitate cu Fellaini.Ambii au avut cate 6.
    2nd in pass accuracy - 1% mai putin decat Carrick
    2nd in winning tackles - 1.73 pe meci vs.1.78 Fellaini
    2nd in interceptions - dupa Blind

    Plus ca s-a vazut din joc ca a fost cel mai bun mijlocas al nostru, si al doilea jucator ca importanta dupa De Gea.Cam orice fan United o sa-ti zica treaba asta.

  17. #101
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    WBA vs Bristol Rovers 4-0 Lambert 23', 46', Gardner 34', Anichebe 77' Lol, Lambert de abia a semnat azi si a si jucat

    Watford vs Sevilla 0-1 Vitolo 70'

  18. #102
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Bournemouth vs Cardiff 2-3 Rantie 27', Pugh 70' / Ralls 39', Revell 44', 65'

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Numai JD se ia dupa goluri la un box to box despre care el crede ca e DM.
    Eu stiu una si buna: de lalait orice echipa poate s-o lalaie(pase-recuperari) cu procentajele voastre mai mult sau mai putin relevante.
    Importanti sunt jucatorii care pot face diferenta atunci cand echipa are probleme, restu e can-can.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Da despre meciuri amicale nu vorbim ba ion ?

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Am vorbit si-am zis ca nu sunt relevante.
    Acum chiar nu mai are sens, deja incep meciurile oficiale, azi Bayern in supercupa, maine noi!
    Sau vrei sa incepi iar sa-mi dai cu Xaviest ca anu trecut ce zic habarnistii de pe tweeter de Sanogogoman c-a dat 4 intr-o repriza?
    Irelevant, asa cum v-am zis si atunci si asa a si fost.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •