Results 1 to 8 of 8

Thread: 99. Robert Moldoveanu

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    99. Robert Moldoveanu

    MOLDOVEANU Robert

    Atacant
    Varsta: 16 ani
    Numar: 99
    Locul nasterii: Bucuresti, Romania
    Data nasterii: 1999-03-08


    Robert Moldoveanu este unul dintre golgeterii trupei din Stefan cel Mare în amicalele verii si unul dintre liderii de la nationala Under 16.



    ''Din fotbalul mare imi plac Tevez, Benzema, Falcao, sunt jucatori care ma inspira. Imi doresc sa ajung la fel de apreciat ca ei sau ca Danciulescu, un simbol nu doar pentru Dinamo, ci si pentru Romania.''

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Razvan Burleanu pentru Robert Moldoveanu!



    ''Iti scriu stiind ca nimic nu poate inlocui, in perioadele de pauza, bucuria de a juca fotbal si, pentru un atacant, satisfactia pe care o simte cand marcheaza. Dar imi doresc foarte mult sa stii ca suntem alaturi de tine in tot acest proces de recuperare in urma accidentarii, unul pe care mi-l doresc foarte scurt.
    Am convingerea ca darzenia si puterea pe care le-ai demonstrat in teren, parcurgand atat de repede pasii spre Liga 1 si reprezentativele de juniori, te vor ajuta sa revii foarte curand. Fotbalul romanesc are nevoie de talentul si inspiratia ta prin care sa obtina performante deosebite pentru suporterii romani.
    Iti doresc sanatate si curaj! Tricoul echipelor nationale te asteapta!''.


    Robert Moldoveanu s-a accidentat in meciul de pregatire cu chinezii de la Shijiazhuang. De atunci a suferit doua operatii la Acibadem.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Robert va fi imprumutat la FC Brasov pna la vara.

  4. #4
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Pai da, trebuia imprumutat clar, ca si colcaie de atacanti lotul nostru ...

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    ''Tânărul vârf care se anunta un wonder-kid în vara 2015, când era promovat de Mircea Rednic la prima echipă, face 19 ani luna viitoare si a fost unul dintre oamenii care mentin încă Dinamo în lupta pentru play-off. O pasă de o simplitate impresionantă în minutul 86 pentru Daniel Popa, care a egalat si l-a făcut pe Miriută să topăie ca un copil''.

    TREI ACCIDENTĂRI TERIBILE ALE PUSTIULUI
    1. Ligamentele încrucisate si meniscul rupte la piciorul drept - 7 luni de stat pe tusă.
    2. Meniscul rupt la piciorul drept - 4 luni de stat pe tusă.
    3. Ligamentele încrucisate, anterior si posterior rupte, precum si meniscul de la piciorul stâng - 1 an si 2 luni de stat pe tusă.

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/robe...ut-532177.html


    "Toti antrenorii pe care i-am avut m-au influentat în bine în cariera mea. Sper să nu-i dezamăgesc si să le răsplătesc încrederea" Robert Moldoveanu, atacant Dinamo

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Atacantul de 19 ani a reusit sa inscrie primul sau gol in Liga, in partida castigata de Dinamo contra celor de la Gaz Metan, scor 3-0. Intrat in minutul 80 a reusit sa inscrie golul 3 in minutul 93.

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Robert a fost imprumutat la Petrolul Ploiesti, Liga 2, pana in vara.

  8. #8
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    A revenit la Dinamo si este titular in prima etapa din noul sezon.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •