Results 1 to 4 of 4

Thread: 8. Andrei Tircoveanu

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    8. Andrei Tircoveanu

    TIRCOVEANU Andrei Cosmin

    Mijlocas
    Varsta: 18 ani
    Numar: 30
    Data nasterii: 1997-05-22


    La aproape 18 ani, Andrei Tircoveanu este unul dintre liderii echipei secunde a lui Dinamo. Mijlocas central ofensiv, de picior stang, Tircoveanu se remarca imediat in meciurile de la Dinamo II prin lejeritatea driblingurilor si precizia paselor, fiind considerat creierul echipei. Anul trecut a fost capitanul formatiei de juniori republicani B a cainilor rosii, care a castigat titlul național la aceasta categorie de varsta.



    ''Am ajuns la Dinamo intrucat tata este dinamovist si unde putea sa ma dea la fotbal dacă nu in Stefan cel Mare... Atunci nu eram constient, dar anii au trecut si mi-am dat seama ca este cea mai frumoasa echipa din Romania si sunt foarte bucuros ca am ajuns aici. Sper ca evolutiile mele de la Dinamo II sa se concretizeze si, cat de curand, sa am aparitii constante si in tricoul primei echipe'', a declarat Andrei Tircoveanu
    Last edited by Leo; 18th July 2018 at 17:03.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Andrei a fost imprumutat pt sezonul 2017/2018 la Gaz Metan Medias.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    ''În mod oficial, ''aventura''€ mea la Dinamo s-a încheiat. Nu stiu dacă sunt fericit sau trist, sentimentele sunt amestecate. Au fost 15 ani pe care i-am dedicat in totalitate acestui club. Cu bune, rele, cu realizări dar si cu esecuri, filmul carierei mele la Dinamo s-a derulat mult prea rapid in ultima vreme. Motivul? Încă îl caut si eu. Este mult prea târziu pentru regrete. Plec cu capul sus.

    Cu amintiri pe care nu le voi uita, cu atmosfera, cu fanii dinamovisti si cu speranta că mă voi întoarce într-un alt moment al vietii, iar numele meu v-a fi adăugat pe lista jucătorilor care au scris istoria clubului Dinamo. Oriunde mă va duce viata, voi continua să joc cu pasiune, cu suflet si dăruire pentru a demonstra ca nu sunt doar un nume in plus pe o lista, ci dragostea mea pentru fotbal se remarca prin stilul meu de joc. Cine ma cunoaste stie ca asta a fost dorinta mea din totdeauna si nu ma voi lasă învins de cuvinte aruncate de oameni care nu stiu sa aprecieze adevăratele valori.
    -locul 1 juniori D 2011-2012
    -locul 1 juniori C 2012-2013
    -locul 1 juniori B 2013-2014
    -locul 2 juniori A 2015-2016
    -peste 40 de meciuri la echipele nationale de juniori
    -Cupa Ligii 2017.

    Acestea sunt lucrurile mărunte pe care le am făcut pentru Dinamo, alături de colegii mei, si care au fost trecute cu vederea prea usor.
    Fanilor dinamovisti le multumesc pentru tot sprijinul de care am avut parte in toti acesti ani si pentru emotiile pe care le am simtit împreuna la fiecare meci, fiecare coregrafie si fiecare cântec cântat împreuna pentru Dinamo.

    Toti anii dedicati complet lui Dinamo, sper sa va fie răsplătiti înzecit si sa nu va pierdeti niciodată entuziasmul si speranta cu care faceti spectacol de fiecare data. Dinamo sunteti voi, sa fiti constienti de asta in fiecare clipa. Voi faceti Dinamo sa fie ce este si fără voi n ar mai fi existat de mult. Le multumesc pe aceasta cale tuturor colegilor si prietenilor mei de la Dinamo si le doresc sa ajungă acolo unde îsi doresc'', a scris Tîrcoveanu.

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Andrei Tircoveanu a semnat cu Viitorul pe 4 ani.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •