View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Alberto "El Pistolero" Contador

    2 40.00%
  • Christopher "Turbo" Froome

    1 20.00%
  • Nairo "Senzatia Muntilor " Quintana

    0 0%
  • Joaquim "Purrito" Rodriguez

    0 0%
  • Vincenzo "Rechinul" Nibali

    2 40.00%
  • Alejandro "Valul" Valverde

    0 0%
  • Thibaut "Localnicul" Pinnot

    0 0%
  • Rui "The World Champ" Costa

    0 0%
  • Pierre Rolland

    0 0%
  • alt rutier (nominalizati-l pe thread ! )

    0 0%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 124

Thread: Tour de France 2015 !

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Esti asa de simpatic Dascalescule!
    Exista oare post in care sa nu fii pe jos "" de ras?


    Unde am ajuns!? Ciclism!? I'm OUTAAA HEeeereeee......
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    idiotul de frantuz Barguil aproape il nenoroceste pe Thomas, dar galezul drogat I-a dat un cap in gura stilpului de n-a stiut ce-i cu el. sa vii la 40 sec dupa asa ceva e clar ca trebuie sa fii drogat.

  3. #87
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0


    cat ne putem distra, noroc cu glumele dascalesciene

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post


    cat ne putem distra, noroc cu glumele dascalesciene
    zi mersi si mergem mai departe.

  5. #89
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Fara cuvinte.
    Sincer nu stiu care e dopat mai tare: tu sau Froome
    Oricum sper sa se intample o minune si sa nu castige Froome TDF
    "Că ai căzut nu are importanţă deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Sincer nu stiu care e dopat mai tare: tu sau Froome
    Oricum sper sa se intample o minune si sa nu castige Froome TDF
    cuvinte tot nu-s necesare

  7. #91
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    dascalescule, esti tot mai agasant si mai deranjant. Si pe tine te-a afectat canicula?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #92
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    In alta ordine de idei, sky a publicat datele lui frumica din etapa 10. Cica a dezvoltat o medie de 5,78 watti per kil in timpul ascensiunii de 41 de minute. Plus: "The attack I looked at was a period where power was over 450 watts and it was about a 24 seconds duration. There’s an average power of 556 watts, with a peak power of 929 watts."
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    In alta ordine de idei, sky a publicat datele lui frumica din etapa 10. Cica a dezvoltat o medie de 5,78 watti per kil in timpul ascensiunii de 41 de minute. Plus: "The attack I looked at was a period where power was over 450 watts and it was about a 24 seconds duration. There’s an average power of 556 watts, with a peak power of 929 watts."
    e clar, se dopeaza.

    si mai si fura 2 secunde dupa miril.

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Si quintana atacaaaaaaaa,

    Degeaba.

    Drogatul Nu pierde nici macar o secunda

  11. #95
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    din cei "4 fantastici" doar Quintana ii mai poate pune probleme lui Froome
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #96
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nimeni nu-i mai poate pune probleme dopatului. Poate doar soarta, de data asta poate cade el
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Bardet e zeul coboririlor, în rest dopatul care fura 2 secunde a manevrat crucisatorul Sky la perfectie si i a lasat sa se bata intre ei.

  14. #98
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Quintana va ataca astazi si maine
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #99
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Frumoasa victoria lui Nibali. Quintana a atacat pe final si a redus ceva din diferenta fiind la 2' 38'' de britanic.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Quintana va ataca astazi si maine
    A atacat de s-a spart. drogatul furacios de 2 secunde cum l-a vazut si-a tras o injectie drogata si l-a anihilat.

    In rest ce clar se vede diferenta dintre coborirea lui bardet, the king, si nibali care e la plesneala, daca alunec mi-am luat adio.

  17. #101
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Era chiar de rahat daca nici azi Quintana nu ar fi atacat.... contador, e terminat. Nu poate duce Giro si TdF in acelasi an.

  18. #102
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Ce echipa de rahat e Movistar...Daca continuau atacurile pe Croix de Fer, Piti ar fi iesit de pe podium.
    Nibali are niste coaie uriase.Victoria de azi a fost a la Schleck in 2011 pe Galibier.
    Quintana a batut recordul de ascensiune pe Toussuire.Maine cred ca-l distanteaza si mai mult pe Froomebot.exe.Probabil 1 minut.Totusi, victoria lui Froome nu poate fi pusa sub indoiala.Clar cel mai bun rutier din acest an.Sper sa nu mearga in Vuelta.De fapt, sper ca dupa criteriile clasice de dupa TdF sa nu mai mearga in nicio cursa anu' asta.Ideal ar fi sa ia o pauza de vreo 6 saptamani din competitii si dupa sa inceapa pregatirea pentru dubla(Giro - TdF) la anu'.

  19. #103
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nu vad de ce ar avea oo uriase. Era distantat, a atacat, l-au tinut cat de cat picioarele si aia a fost. shercul cel mic a atacat atunci, iar etapa urmatoare s-a imbracat in galben. Incomparabil din punctul asta de vedere.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  20. #104
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    A atacat de s-a spart. drogatul furacios de 2 secunde cum l-a vazut si-a tras o injectie drogata si l-a anihilat.

    In rest ce clar se vede diferenta dintre coborirea lui bardet, the king, si nibali care e la plesneala, daca alunec mi-am luat adio.
    Nibali, daca nu este cel mai bun, este printre cei mai buni coboratori si, in plus, cu un stil elegant. Este clar ca Froome a fost cel mai bun in aceasta editie, indiferent de ce se speculeaza, dar nu cred ca va ataca vreodata si Il Giro si TdF.

    MD, chestia aia cu doua secunde are explicatia ei. Pacat ca nu am vazut imediat atunci postarea lui Nadalfan ca s-a cronometat, deci interesul a existat, diferenta intre cei doi, ea fiind la limita, in jur de o secunda, 0.98, dar insuficienta conform regulamentului pentru a se face diferenta de o secunda intre cei doi. Cand am revazut finish-ului se vade ca Purito, stiind ca este victorios, a incetinit exact cu putin inainte de a trece linia de sosire, lucru care a determinat ca diferenta sa nu fie suficient de mare ca Purito sa-l distanteze pe britanic cu una-doua secunde. Am vrut sa revin sa ma explic a doua zi dar am renuntat vazand ca pe tine te interesau mai mult emoticoanele.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nibali, daca nu este cel mai bun, este printre cei mai buni coboratori si, in plus, cu un stil elegant. Este clar ca Froome a fost cel mai bun in aceasta editie, indiferent de ce se speculeaza, dar nu cred ca va ataca vreodata si Il Giro si TdF.

    MD, chestia aia cu doua secunde are explicatia ei. Pacat ca nu am vazut imediat atunci postarea lui Nadalfan ca s-a cronometat, deci interesul a existat, diferenta intre cei doi, ea fiind la limita, in jur de o secunda, 0.98, dar insuficienta conform regulamentului pentru a se face diferenta de o secunda intre cei doi. Cand am revazut finish-ului se vade ca Purito, stiind ca este victorios, a incetinit exact cu putin inainte de a trece linia de sosire, lucru care a determinat ca diferenta sa nu fie suficient de mare ca Purito sa-l distanteze pe britanic cu una-doua secunde. Am vrut sa revin sa ma explic a doua zi dar am renuntat vazand ca pe tine te interesau mai mult emoticoanele.
    ba pardon comparind cu bardet nibali e un taranoi. e imposibil sa nu vezi diferenta in etapa de ieri cind erau in paralel pe tv. chiar si cu derailleurul stricat bardet era mai tehnic.

    cit despre 2 sec, problema principala e starea ta initiala caracterizata de: froome e un drogat (fara sa ai cea mai mica dovada) de acolo la a debita ce ai debitat tu nu e departe.

    emoticoaiele nu ma intereseaza decit ca sa imi bat joc de astia care par ca au mintile incuiate. that's all. nu ai ce explica decit ce am explicat eu mai sus. daca erai gentleman veneai si spuneai ca ai fost gresit.

    revenind la oile noastre:
    aaaaaaand we're off. toata etapa, allez sky.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •