Results 1 to 17 of 17

Thread: Preliminarii UEFA Champions League 2015 !

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Preliminarii UEFA Champions League 2015 !

    FC Steaua - AS Trencin (Slovacia)

    Turul II preliminar . Dubla mansa care se va disputa pe 14 sau 15 iulie, in deplasare, respectiv 21 sau 22 iulie, la Bucuresti .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    AS Trencin (Futbalovy Klub AS Trencin) este un club fondat in 1992, care se afla la primul succes in campionat in acest an, in care a reusit sa castige titlul si Cupa Slovaciei. Clubul patronat de olandezul Tscheu La Ling, fost fotbalist al celor de la Ajax, Panathinakos, Olympique Marseille sau Feyenoord, are in prezent un parteneriat cu Ajax Amsterdam, club care imprumuta, in mod frecvent, jucatori de perspectiva catre AS Trencin .

    http://www.astrencin.sk/
    http://www.astrencin.sk/clanek.asp?i...-Bukurest-3937
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Echipa probabila a Stelei in aceasta seara: Florin Nita, Papp, Gabi Tamas, Fernando Varela, Tosca/Guilherme, Breeveld, Neagu, Chipciu, Stanciu, Adi Popa, Iancu/Tade .
    Meciul este transmis de Pro TV, de la ora 21:30 .
    Last edited by Dario; 14th July 2015 at 19:19.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    AS TRENCIN - FC STEAUA BUCURESTI 0-2 (0-0)
    Au marcat: Stanciu 64, Hamroun 70


    AS Trencin: Semrinec - Cogley, Ramon, Rundic, Madu - Ibrahim (Koolwijk '79), Lobotka, Bero - Guba (Wesley '59), Jairo, Van Kessel

    Antrenor: Martin Sevela

    FC Steaua: Cojocaru - Papp, Tamas, Varela, Guilherme - Muniru, Breeveld (Tahar '81) - A. Popa, N. Stanciu, Chipciu (Hamroun '59) - Tade (Tudorie '87)

    Director sportiv: Mirel Radoi

    Cartonase galbene: Madu '51, Wesley '63, Ibrahim '75 / Tamas '63, Hamroun '64, Breeveld '75

    Meciul a fost arbitrat de o brigada din Spania, cu Alejandro Hernandez la centru. Hernandez a fost ajutat la cele doua linii de Teodoro Sobrino si de Cesar Garcia Fernandez, iar rezerva a fost Iglesias Villanueva.

    Delegat UEFA a fost francezul Claude Runavot, iar observatori de arbitri Laszlo Vagner din Ungaria.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Jugurtha Hamroun: "Azi a fost una dintre cele mai fericite zile din viața mea de fotbalist. Am fost emoționat după golul marcat. Dedic acest gol tatălui meu care m-a încurajat mereu. Am intrat cu încrederea că voi marca. Dacă nu cred asta mai bine nu mai intru pe teren. A fost primul meu meci în Liga Campionilor. Nu sînt pregătit 100%, însă voi lupta să devin cel mai bun. Am vorbit cu Mirel înainte și mi-a spus că va avea nevoie de mine. Avem șanse foarte mari să ne calificăm, dar trebuie să rămînem concentrați. Lupt pentru postul de titular la Steaua, asta e ținta mea. Îmi voi cîștiga locul! Chipciu e un jucător foarte bun, dar și eu sînt un jucător bun. Dacă antrenorul mă va dori pe mine, voi juca eu. Rădoi e foarte apropiat de jucători. Mă înțeleg foarte bine cu jucătorii, deși m-am antrenat cu echipa doar de cîteva ori"

    Nicusor Stanciu: "E o bucurie imensă, e un sentiment aparte să înscrii pentru Steaua! Nu am făcut un joc bun în prima repriză, ei ne-au pus probleme. Am arătat o altă față după pauză și am reușit să ne impunem. E confidențial ce ne-a zis domnul Rădoi la pauză, cert e că a fost o discuție mai dură. Nu putem spune că suntem calificați, ne așteaptă un retur destul de greu. Am văzut valoarea lor în prima repriză, atunci când au avut niște ocazii destul de mari. Trebuie să începem mult mai bine decât am început azi. Cred că acum cel mai important e să ne refacem, mai ales că vom avea drumuri multe de făcut. Numărul 10 pe spate nu apasă greu, e un număr obișnuit, poate jucătorii mult mai celebri ai României au făcut ca acest număr să aibă o însemnătate mai mare"

    Fernando Varela: "Am avut multe probleme în prima repriză. Este bine că am dat două goluri. Sîntem liniștiți pentru retur, mai ales că am marcat de două ori. Era normal ca Rădoi să ne certe la pauză. Nu am jucat foarte bine. Important este că am înțeles mesajul și am obținut un rezultat foarte bun. Este foarte bine că am cîștigat. Nu contează cum am jucat. Dacă în retur vom juca la fel ca în a doua repriză, sigur vom cîștiga și vom marca de două ori. Va fi greu să jucăm fără spectatori acasă, dar va trebui să trecem peste și să cîștigăm"

    Mirel Radoi: "În prima repriză nu am jucat ceea ce ne-am propus, am dezamăgit puțin. Ne-a fost teamă și nu înțeleg de ce, avem o experiență mai mare decât ei. La pauză le-am spus jucătorilor că prefer să pierd cu 2-1 decît să fac 0-0. E bine că ne-am schimbat atitudinea în partea a doua, ne-au ajutat fotbaliștii care au intrat. Au știut să speculeze spațiile și greșelile adversarilor. Am încercat să dau o consistență jocului cu Hamroun. El poate elimina adversari din joc, e rapid. Sper ca în retur să nu avem probleme, o să ne fie mai greu decât azi, mai ales că nu vom avea suporteri. E normal ca Hamroun și Nicușor Stanciu să fie lăudați pentru că au marcat, dar toată echipa a muncit și merită felicitată. Eu nu am avut emoții pentru debut, am avut emoții pentru băieți. La ritmul care a fost nu cred că rezistam mai mult de 10 minute pe teren și cred că luam și cartonaș roșu. Tade a făcut un joc foarte bun, să nu uităm că în ultimele zile mai mult a călătorit decât s-a antrenat. Important e că întreaga echipă și-a schimbat atitudinea față de joc în partea a doua. Emoțiile nu au trecut, orice se poate întâmpla"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Rezultate inregistrate ieri in prima mansa a turului 2 preliminar

    FK Ventspils (Letonia) - HJK Helsinki (Finlanda) 1-3

    Ludogoret Razgrad (Bulgaria) - Milsami Orhei (Moldova) 0-1

    FC Midtjylland (Danemarca) - Lincoln FC (Gibraltar) 1-0

    APOEL Nicosia (Cipru) - FK Vardar (Macedonia) 0-0

    Molde FK (Norvegia) - Piunik Erevan (Armenia) 5-0

    The New Saints FC (Tara Galilor) - Videoton FC (Ungaria) 0-1

    Skenderbeu Korce (Albania) - Crusaders FC (Irlanda de Nord) 4-1

    Hibernians FC (Malta) - Maccabi Tel-Aviv (Israel) 2-1

    NK Maribor (Slovenia) - FC Astana (Kazahstan) 1-0

    Partizan Belgrad (Serbia) - Dila Gori (Georgia) 1-0

    FK Sarajevo (Bosnia-Hertegovina) - Lech Poznan (Polonia) 0-2
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    FC STEAUA - AS TRENCIN 2-3 (0-2)
    Au marcat: Sulley 57, Tade 60/ Wesley 13 84, Bero 21

    FC Steaua Bucuresti: Cojocaru - Papp, Varela (Rapa '35), Tosca, Guilherme - Breeveld, Sulley - Ad. Popa, Stanciu (Hamroun '19), Chipciu - Tade (Tahar '82).

    Director sportiv: Mirel Radoi.

    AS Trencin: Semrinec - Cogley (Rabiu '73), Ramon, Rundici, Madu - Lobotka, Koolwijk, Bero - Jairo (Klescik '87), Wesley, Van Kessel (Guba '64).

    Antrenor: Martin Sevela

    Cartonase galbene: Chipciu '61, Sulley '63 / Bero '33, Rundici '66, '74.

    Cartonas rosu: Rundic '74.

    Arbitri: Pawel Raczkowski (central) - Michal Obukowicz, Pawel Sokolnicki (asistenti) - Tomasz Musial (rezerva) - toti Polonia.

    Observatori: Andrei Medintsev (Bulgaria), Manuel Enrique Mejuto Gonzalez (Spania).
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Dubla cu Partizan Belgrad din turul 3 preliminar UCL .

    FC Steaua Bucuresti - Partizan Belgrad
    Miercuri, 29 iulie, de la ora 21:30, pe NA .

    Partizan Belgrad - FC Steaua Bucuresti
    Miercuri, 5 august, de la ora 21:45, pe Stadion Partizana
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    FC STEAUA BUCURESTI - FK PARTIZAN BELGRAD 1-1 (0-0)

    Au marcat: Varela 81/ Vulicevici 62

    FC Steaua Bucuresti: Cojocaru - Alcenat, Papp, Varela, Tosca - Muniru, Breeveld (Tahar '75) - Ad. Popa (Tudorie '65), Hamroun (Mihalcea '90+2), Chipciu - Tade.

    Director sportiv: Mirel Radoi.

    FK Partizan Belgrad: Z. Zivkovici - Vulicevici, Balazici, Fabricio, N. Petrovici - Babovici (Ilici '83), Jevtovici, Brasanac - A. Zivkovici, Bojinov (Saponjici '19), Oumaru (Ninkovici '70).

    Antrenor: Zoran Milinkovici.

    Cartonase galbene: Ad. Popa '40, Varela '64, Breeveld '73 / Fabricio '58, N. Petrovici '76.

    Arbitri: Kevin Blom (central) - Bas van Dongen, Patrick Langkamp (asistenti) - Danny Makkelie (rezerva) - toti Olanda.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #10
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    FK Partizan Belgrad - Steaua Bucuresti 4-2 (1-2)

    Partizan: 1. Zivko Zivkovic — 4. Miroslav Vulicevic, 6. Gregor Balazic, 44. Fabricio, 5. Nemanja Petrovic — 21. Marko Jevtovic — 8. Darko Brasanac, 10. Stefan Babovic (căpitan, 92. Nikola Trujic, min.90) — 15. Abubakar Oumarou, 86. Valeri Bojinov, (22. Sasa Ilic, min.60), 17. Andrija Zivkovic. Antrenor: Zoran Milinkovic.
    Rezerve neutilizate: 12. Filip Kljajic — 13. Lazar Cirkovic, 23. Miroslav Bogosavac, 92. Nikola Trujic, 11. Nikola Ninkovic, 33. Ivan Saponjic.

    Steaua: 12. Valentin Cojocaru — 22. Jean Sony Alcenat, 6. Paul Papp, 33. Fernando Varela (căpitan), 13. Alin Toșca — 11. Muniru Sulley, 21. Nicandro Breeveld (17. Alexandru Tudorie, min.72) — 77. Adrian Popa, 14. Jugurtha Hamroun (80. Gabriel Iancu, min.70) 7. Alexandru Chipciu (16. Guilherme, min.51) — 15. Gregory Tade. Antrenor: Mirel Rădoi.
    Rezerve neutilizate: 1. Florin Niță — 2. Cornel Râpă, 23. Aymen Tahar, 8. Lucian Filip.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #11
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Calificare in grupele UEFA Europa League

    FC Steaua - Rosenborg BK

    Meciul tur se va disputa pe 20 august, la Bucuresti, in timp ce returul este programat la Trondheim, pe 27 august.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Rosenborg BK este cel mai titrat club din Norvegia, cu 22 de titluri de campioana (ultimul obtinut in 2010), 9 Cupe si o Super Cupa. Echipa infiintata in 1917 isi disputa partidele de pe teren propriu pe Stadionul Lerkendal, din Trondheim, care are o capacitate de 21.400 de locuri. Lotul actual este pregatit de Kare Ingebrigtsen, iar singurii jucatori din afara Norvegiei din actuala echipa sunt suedezul Mikael Dorsin (care a evoluat pentru Rosenborg si in 2005) si islandezii Holmar Orn Eyjolfsson si Matthias Vilhjalmsson. In acest moment, dupa 18 etape de campionat, Rosenborg ocupa prima pozitie in clasament, cu 42 de puncte (7 mai multe decat Stabaek).
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #13
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Bilete pentru meciul cu Rosenborg .

    PELUZE - INEL 2 - 15 LEI
    PELUZE - INEL 1 - 15 LEI

    TRIBUNA 2 - INEL 2 - 30 LEI
    TRIBUNA 1 - INEL 2 - 30 LEI
    TRIBUNA 2 - INEL 1 PERIFERIC - 40 LEI
    TRIBUNA 2 - INEL 1 MEDIAN - 60 LEI
    TRIBUNA 2 - INEL 1 CENTRAL - 100 LEI

    VIP 3 - 50 LEI
    VIP 2 - 100 LEI
    VIP 1 - 150 LEI

    http://www.biletesteaua.ro/
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #14
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    FC STEAUA BUCURESTI - ROSENBORG BK 0-3 (0-0)

    C Steaua: Cojocaru - Alcenat (Iancu '75), Papp, Tosca, Guilherme - Muniru (Tahar '68), Filip - A. Popa, Hamroun (Stanciu '46), Chipciu - Tade.

    Antrenor: Massimo Pedrazzini.

    Rosenborg BK: Hansen - Svensson, Bjorda, Eyiolfsson, Skjelvik - Selnaes - Helland (De Lanlay '75), Jensen, Midtsjo (Konradsen '66), Mikkelsen - Soderlund (Vilhjálmsson '89).

    Antrenor: Kare Ingebrigtsen.

    Cartonase galbene: Iancu '90 / Soderlund '56, Jensen '71

    Meciul a fost arbitrat de o brigada din Italia, formata din Luca Banti (central), Alessandro Costanzo, Alfonso Marazzo (asistenti) si Daniele Doveri (rezerva).

    Croatul Alojzije Supraha a fost delegatul UEFA pentru acest joc, iar grecul Georgios Bikas s-a ocupat de supervizarea arbitrilor.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Rosenborg BK - FC Steaua
    Joi 27 august 2015, de la ora 21:00, pe stadionul Lerkendal din Trondheim . Transmis de PRO TV .

    Acel 0-3 de la Bucuresti nu mai poate fi intors, cel putin la nivel de teorie si la valoarea actuala a Stelei . Partea buna este ca vom scapa de meciuri la 3 zile si sper ca ne vom reveni in campionat .
    Bafta Steaua !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Rosenborg BK - FC Steaua 0-1

    A marcat Adi Popa, in minutul 53 .

    Rosenborg BK: Hansen – Midtsjo, Bjordal, Eyjolfsson, Svensson – Jensen, Selnis (Vilhjalmsson ’29), Konradsen – Helland, Soderlund, Mikkelsen.
    Antrenor: Kare Ingebrigtsen.

    FC Steaua: Nita – Alcenat (Papp ’46), Varela, Tosca, Guilherme – Filip (Enceanu ’75), Sulley – Popa, Stanciu, Chipciu – Iancu (Tade ’46).
    Antrenor: Massimo Pedrazzini.

    Cartonase galbene: Bjorndal ’47, Jensen ’51, Helland ’90+2 – Iancu ’13, Stanciu ’23, Filip ’70, Chipciu ’84
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Un meci slab, de apreciat doar determinarea la acest ultim meci din campania 2015-2016 .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •