Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 364

Thread: Jocurile Europene - Baku 2015

  1. #1
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1

    Jocurile Europene - Baku 2015

    Cu un format nou, diferit fata de alte competitii, prima editie a Jocurilor Europene se afla la start. Romania intra astazi in concurs, pentru prima jumatate a calificarilor ce servesc si drept finale pe echipe.

    Andreea Iridon
    Laura Jurca
    Silvia Zarzu

    Cristi Bataga
    Marius Berbecar
    Vlad Cotuna


    Punct de plecare pentru program, liste de stat, note live, rezultate etc: http://www.baku2015.com/schedules-re...=ga/index.html

    Competitia este transmisa de Digisport. Pentru tarile care nu au cumparat drepturi tv, se poate vedea pe canalul oficial de youtube: https://www.youtube.com/channel/UC49...WIw-moU-Mu542g

    Mult succes alor nostri!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #2
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Hai Romania!!!

  3. #3
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    mi se rupe inima pentru gimnastica romaneasca ((
    Attached Images Attached Images
    Last edited by degetica; 14th June 2015 at 15:06.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Un 13.7 si 2 X 10.5 la paralele pffff :|

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    avem calificate in finale?

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Azi sunt doar sarituri si paralele..deocamdata nota Andreei Iridon este a 8-a pt EF, dar mai urmeaza 3 subdiviziuni

  7. #7
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    a 5-a este, ca intra numai cate una pe tara. dar doar 6 intra in finala.

  8. #8
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Imi pare bine ca Andreea nu a ratat la paralele. Cred ca ea va fi si romanca calificata la individual, parerea mea este ca are exercitii cu mult peste valoarea celorlalte doua la barna si sol. Pacat ca nu are si o saritura mai buna! Hai Andreea!

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Imi pare bine ca Andreea nu a ratat la paralele. Cred ca ea va fi si romanca calificata la individual, parerea mea este ca are exercitii cu mult peste valoarea celorlalte doua la barna si sol. Pacat ca nu are si o saritura mai buna! Hai Andreea!
    Si mie imi pare bine ca nu a ratat, dar speram o nota in jur de 14. Nu prea e sigur ca va fi in finala.
    La barna e intr-adevar peste celelalte fete, dar la sol e cam invers.
    Oricum, am ajuns foarte jos.

  10. #10
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Bine ca in timpul exercitiului Sandu se aproprie asa aproape de fete, iar cand cad sta si se uita la ele.

    Cel putin in trecut chiar daca aveam exercitii simple, nu cadeam in veci de pe aparate. Vai si amar (din nou!)

    Pe de alta parte, nu pot sa cred ca am vazut-o pe Komova intr-o competitie dupa 3 ani, si arata intr-o forma extraordinara! E asa de frumoasa! Mustafina arata bine dupa pauza de recuperare, iar Seda m-a impresionat si ea.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Si mie imi pare bine ca nu a ratat, dar speram o nota in jur de 14.
    Din ce am citit/vazut, Iridon e in pool position pentru un al 3lea paralel olimpic dupa Iordache si Bulimar, care speram sa treaca peste accidentari cu bine.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    Din ce am citit/vazut, Iridon e in pool position pentru un al 3lea paralel olimpic dupa Iordache si Bulimar, care speram sa treaca peste accidentari cu bine.
    Peste accidentari si peste emotii . Ma uitam ca Laura a pierdut cam 3 puncte peste un 13.5 de care cred ca s-ar fi apropiat, cu care am fi fost totusi pe 3.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Sint utile competitiile astea, sint convinsa ca Laura a fost coplesita de emotii si prin urmare a ratat - dar potential de 13.7 -14 si ceva la UB exista la ea.
    Imi pare insa bine pentru Andreea dar ma asteptam la o nota mai mare. Nota Silviei nu am inteles-o au taxat-o crunt la executie. Da a cazut dar totusi......
    In fine Komova arata excalent, rusii trag la aur la mondiale.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Peste accidentari si peste emotii . Ma uitam ca Laura a pierdut cam 3 puncte peste un 13.5 de care cred ca s-ar fi apropiat, cu care am fi fost totusi pe 3.
    Am fi fost, daca am fi facut etc etc. Voi va auziti cit de des se foloseste conditionalul?
    Treaba este ca nemernicii astia s au prins ca e deajuns sa raporteze nerealizarile cu niste conditionale si au rezolvat plingerile voastre.

    Or sa stea bine mersi Sandu si backerii lui la frg pina cind nu ingroapa bine de tot. Asta in cazul in care nu e realizat deja planul cum cred eu.

    Locul 7 wtf? Cred ca suntem in grafic pt ratarea calificarii la olimpiada.

  15. #15
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Andreea Iridon s-a calificat in finala la paralele.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  16. #16
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Sint utile competitiile astea, sint convinsa ca Laura a fost coplesita de emotii si prin urmare a ratat - dar potential de 13.7 -14 si ceva la UB exista la ea.
    Imi pare insa bine pentru Andreea dar ma asteptam la o nota mai mare. Nota Silviei nu am inteles-o au taxat-o crunt la executie. Da a cazut dar totusi......
    In fine Komova arata excalent, rusii trag la aur la mondiale.
    Totusi asta nu e un concurs util pentru a se scapa de emotii...pentru scapare de emotii amicale....plus Laura a fost deja la foarte multe competitii.
    Nu ar fi luat 14 avand in vedere ca Iridon cu D mai mare si E mai bun nu a luat.

    Silvia a facut multe greseli de executie, dar oricum eu sunt surprinsa placut sa o vad pe paralele.

    Foarte frumos Ungaria-pe 3 dupa prima zi!
    Slabut Marea Britanie si Italia, ma asteptam la mai mult.

    In rest Musti e in grafic, primul loc la AA, primul la paralele.

    In ciuda ratarii lui Verniaev Ucraina pe primul loc la baieti wow.Si Ucraina 2, pardon, Azerbaijan, foarte bine , pe trei deocamdata.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post

    Locul 7 wtf? Cred ca suntem in grafic pt ratarea calificarii la olimpiada.
    10 Mihai Dascalescu, 10. Era bun 7.

  18. #18
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    lol iulia
    (poate totusi mihai dascalescu radea de locul 7 al Marii Britanii ca vad ca ele sunt pe 7)

    aveti idee unde e clasamentul (intermediar ) cu echipele?ca pe site-ul oficial nu vad decat aa,sarituri si paralele.

    (vai groaznice reclamele astea care apar peste forum!)

    edit-l-am gasit.era tot acolo.

    La baieti Romania pe 9 deocamdata.
    Last edited by Ada24; 14th June 2015 at 18:48.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Era poza lui degetica cu rom pe 7. Gbr nu i problema deoarece fetele de la Baku nu sunt esentiale pt echipa. La mondiale o sa ne dea clasa fiti linistiti.

  20. #20
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Exact, Ada Tot acolo e. Nu-i prea user-friendly site-ul, dar apreciez ca macar au toate informatiile.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  21. #21
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Pe o parte inteleg D-urile mici, dar ce nu inteleg sunt ratarile. Mai ales la Laura care era un copil puternic psihic ca junioara; si Andreea M. era consecventa ca junioara dar acum pare foarte sensibila. Ceva nu merge la lotul ala, toate fetele sunt mohorate, lipsite de vlaga si siguranta. Asta cred ca ma sperie cel mai mult: lipsa de spirit, tristetea, lipsa de incredere. Nu am mai vazut echipa Romaniei intr-un asemenea stadiu vreodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •