Page 8 of 18 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 148 to 168 of 364

Thread: Jocurile Europene - Baku 2015

  1. #148
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Buuuun.

    Deci vad ca acuzatorul/ii de ieri cu trolatul nici macar sa-si ceara scuze nu stiu.

    Buuuun de tot.
    What are you talking about?! Mereu la tine totul are o interpretare ceva.. Ce scuze, ce acuzator??? Really man, you should stop doing this.. ma intreb.. is there anyone you really like?
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  2. #149
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post

    Trist este altceva, acum doi ani atit Andreea I cit si Andreea M erau prezentate ca viitoare stele sau piese de baza ale echipei pentru Rio. Iata ca in 2015 nici una dintre ele nu este pregatita pentru un concurs de individual. Pacat, sa fi fost accidentarile repetate de vina sau practic constructia lor firava sa nu le permita upgradarea si prin urmare emiterea de pretentii intr-un concurs individual.
    Daca pe fata se fac inlocuiri oare cum se acorda atentie gimnastelor in sala stau si ma intreb? (eu nu stiu nimic, doar ma intreb )
    Plus trebuie sa poti sa inveti gimnasta si elemente care le poate face.Sa le faca Andreelor soluri cu mai multa artistica-dar deh e greu cu piruetele la noi-poate fac campuri cu olandezele si le invata antrenorii lor ca cu britanicele faceam campuri, i-am invatat gimnastica si acum nu vor sa se mai joace cu noi sa ne invete si pe noi paralele.

    Oricum rusine antrenorilor, federatiei & co.Desi sa fim seriosi ca nu vor avea .Deh, in viata nu ai ceea ce meriti, ci ceea ce negociezi.
    Dar poate asa gasesc resursele necesare sa aduca un antrenor la paralele care stie ce face.
    Multumesc sorin ca ne-ai anuntat din timp (noi informatii sunt oricand binevenite ), mi-au trecut nervii pana azi, daca antrenorii romani vor sa ia astfel de decizii sa le fie de bine si la mai mare.Dar sa nu ii mai aud ca nu stiu de ce gimnastele nu sunt motivate.

    cristina.t sunt de acord cu tine ce ziceai, dar e greu cu fairplay-ul in Romania, e care pe care.

    Bine ai revenit Mitz, nu te-am mai vazut demult. De cate ori vad un gimnast neamt imi aduc aminte de tine. Ce mai face crestatul?Nu l-am mai vazut de mult in concursuri.

    Sper ca astazi sa dea astia mai multe fete la AA nu aproape doar baieti ca in calificari.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  3. #150
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Bine ai revenit Mitz, nu te-am mai vazut demult. De cate ori vad un gimnast neamt imi aduc aminte de tine. Ce mai face crestatul?Nu l-am mai vazut de mult in concursuri.
    Nu-s Mitz, dar bine-ai revenit si tu, de fiecare data cand il vad pe Stepko imi aduc aminte de tine Cu greu l-am recunoscut la aceste Jocuri, apropo.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #151
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Daca pe fata se fac inlocuiri oare cum se acorda atentie gimnastelor in sala stau si ma intreb? (eu nu stiu nimic, doar ma intreb )
    Plus trebuie sa poti sa inveti gimnasta si elemente care le poate face.Sa le faca Andreelor soluri cu mai multa artistica-dar deh e greu cu piruetele la noi-poate fac campuri cu olandezele si le invata antrenorii lor ca cu britanicele faceam campuri, i-am invatat gimnastica si acum nu vor sa se mai joace cu noi sa ne invete si pe noi paralele.

    Oricum rusine antrenorilor, federatiei & co.Desi sa fim seriosi ca nu vor avea .Deh, in viata nu ai ceea ce meriti, ci ceea ce negociezi.
    Dar poate asa gasesc resursele necesare sa aduca un antrenor la paralele care stie ce face.
    Multumesc sorin ca ne-ai anuntat din timp (noi informatii sunt oricand binevenite ), mi-au trecut nervii pana azi, daca antrenorii romani vor sa ia astfel de decizii sa le fie de bine si la mai mare.Dar sa nu ii mai aud ca nu stiu de ce gimnastele nu sunt motivate.

    cristina.t sunt de acord cu tine ce ziceai, dar e greu cu fairplay-ul in Romania, e care pe care.

    Bine ai revenit Mitz, nu te-am mai vazut demult. De cate ori vad un gimnast neamt imi aduc aminte de tine. Ce mai face crestatul?Nu l-am mai vazut de mult in concursuri.

    Sper ca astazi sa dea astia mai multe fete la AA nu aproape doar baieti ca in calificari.
    Haha😂.imi plac gimnastii nemti..
    dar mai nou am o pasiune pt unii baieti de la tenis 😂😂😂😁...cum ar fi dimitrov <3...telefonul meu e plin de poze cu el 😂😂
    sau raonic
    oleg s-a cam prostit...era mai frumos inainte de atatea tatuaje 😂😂

  5. #152
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    What are you talking about?! Mereu la tine totul are o interpretare ceva.. Ce scuze, ce acuzator??? ?
    Hmmmm oare despre ce acuzator oi vorbi? hmmmm unii nici nu pot sa-si aminteasca ce-au facut ieri?

    Quote Originally Posted by Pegasnegru View Post
    Buna Sorine! Din pacate felul cum ai inceput, prin a baga intrigi deocamdata nefondate, te consider un posibil troll. Daca vrei ca opinia ta sa conteze te rog remediaza ca exemplu spune care antrenor mai exact doreste asa ceva, si te rog sa expui sursa ca sa avem incredere in asemenea acuzatii destul de serioase.

    IuliaP a spus ca spera ca acest lucru sa NU se intample, iar eu am spus ca cel mai probabil nu se va intampla deoarece este nevoie ca Andreei I sa i se consolideze increderea capatata in calificari. Daca era campionat mondial era alta discutie dar acum este un concurs care este luat drept etapa pregatitoare. In rest nu s-a declarat nimic.

    Va rog ignorati trolli.
    cum s-o fi intrepretind aici? probabil era un indemn disimilat?

  6. #153
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Laura 13.66 la barna si e a 6-a dupa prima rotatie.
    ufff, termina la paralele. da poate nu va mai avea emotii, cine stie.

  7. #154
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Sorin: vreau sa-mi cer scuze fata de tine. Sper sa ma intelegi de ce mi-a fost greu sa te cred, nu vroiam sa se intample asa ceva.
    Ii urez mult succes Laurei care-mi place enorm de mult! Se vede ca lucreaza cu placere, ii sclipesc ochii in concursuri.
    Mi-e inima cam mica fata de Andreea I careia, prin aceasta inlocuire, poate i s-a spus: nu avem incredere in tine. Acum inteleg de ce fetele nu sunt zambitoare, de ce sunt mohorate, de ce e greu sa fie motivate. Cum poti fi motivata dupa asa ceva? Acum, din pacate, inteleg ce se intampla la lot. Nu e doar generatia asta de vina...

  8. #155
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    O fi cazut Laura la sol? Si 13.4 la sarituri?!

  9. #156
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    a cazut la saritura ( 13.4

  10. #157
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Si la sol tot pe acolo a fost.

  11. #158
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Pana la urma noi ne-am gandit la Andreea, dar s-ar putea ca Laura sa fie cea care sa aiba cel mai mult de suferit. Sper sa nu isi piardă încrederea, desi e greu.

  12. #159
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    acolo e mai logic, aterizarile ei sunt fff deficitare

  13. #160
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Eu tot mai sper ca la ora inceperii concursului o s-o vedem pe Andreea aliniata la start,cred ca are nevoie de concurs in pregatirea finalelor,pentru consolidarea increderii ca poate sa faca fara ratare,indiferent de dificultate,cat poate ea sa faca bine,este munca ei si meritul ei,avem nevoie de Andreea increzatoare si motivata pentru mondiale /olimpiada.

    Nu inteleg eu multe decizii ale celor raspunzatori dar ce stiu eu?mereu am sperat ca acolo sunt oameni care stiu ce fac si fac cum e mai bine....acuma sincer ma cam indoiesc de asta,mi se pare o mare degringolada,nu vad vreo strategie coerenta pentru viitor iar daca se adeveresc spusele cum ca promovarea fetelor si atentia acordata fiecareia nu se face pe merit ci pe considerente subiective...chiar nu mai am vreo speranta si nu vad pentru ce ar mai munci cineva pe branci si si-ar periclita sanatatea daca trebuie sa rabde umilinte si nedreptati.

    Le iubesc pe fete in mod egal,asa cum o mama nu poate alege intre copiii ei si in niciun caz nu sunt ele de invinuit pentru decizii luate de adulti iresponsabili.Nu pot sa uit inlocuirea Dianei cu Larisa in finala de la Londra si nici fata Dianei care spunea ca e de acord cu inlocuirea,dar ochii ei umflati de plans spuneau cu totul altceva din fericire ele au ramas prietene dar sansa Dianei atunci a fost,ma indoiesc sincer ca o va mai avea,cu toate ca i-o doresc din toata inima;in gimnastica ca si in viata in general n-ai cum sa stii ce-ti aduce ziua de maine si de-aceea trebuie sa tii cu amndoua mainile de ceea ce ai obtinut azi.

    Si inca ceva:spunea un user sa ne uitam cine o sa stea langa Laura in concurs si sa tragem concluzia ca acea persoana o protejeaza/avantajeaza....pai cine sa stea,ca acolo sunt doar Lulu si Sandu?!normal ca ei vor sta dar nu-s defel convinsa ca hotararea de inlocuire au ei puterea sa o ia,mie mi se pare ca o eventuala inlocuire ar fi hotarata de mai sus,respectiv federatie/cosr iar antrenorii sunt cei care trebuie sa anunte asta,asadar:nu trageti in mesager!

    Le iubesc pe fetitele astea si le apreciez munca,talentul si frumusetea,pentru mine ele sunt campioane indiferent daca vin cu medalie sau nu si voi fi optimista intotdeauna inainte de concursuri si le voi incuraja pe toate din tot sufletul:tare,fetelor ca se poate!pentru voi,pentru sufletelul vostru!!!
    Mia, subscriu la tot ce ai scris, personal imi place mai mult Andreea decat Laura dar daca s-a luat decizia asta sper ca Laura sa profite de ea si creada pana la capat in sansa ei
    Si la fel indiferent de rezultatele obtinute le voi incuraja si le voi sustine in continuare

    Iar mihaidascalescu ca de obicei vad ca baga zanzanie, sincer nu inteleg de ce daca ai doar cuvinte de critica si gimnastica romaneasca e la pamant de ce mai scrii pe acest forum
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  14. #161
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    13.366 a avut la sol. Concursul e live pe internet dar eu nu am reusit sa o vad pe Laura pina acum .

  15. #162
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Pana la urma noi ne-am gandit la Andreea, dar s-ar putea ca Laura sa fie cea care sa aiba cel mai mult de suferit. Sper sa nu isi piardă încrederea, desi e greu.
    Da, poate ai dreptate. Imi aminteste de finala de la barna din Londra cand Didi a fost inlocuita de Lari, si Lari a cazut. Acum ma gandesc ca poate inlocuirea a fost un factor destabilizator si pentru Lari si acum pentru Laura. Multi factori: poate nu toti antrenorii au fost deacord, poate antrenandu-se impreuna atata timp nici Laura nu a digerat foarte bine situatia, poate a fost un exces de presiune pe umerii Laurei sa nu dea cu piciorul acestei sanse... Nu stiu, dar pentru mine este clar ca acel ceva ce nu merge la lot este situatia psihologica intre antrenori si gimnaste.

  16. #163
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    a cazut doar odata Laura la paralele, 12.2

    Nu inteleg de ce au trebuit sa o puna in concurs, in loc sa ii dea o sansa Andreei sa se faca si mai iubita de arbitre, sa treaca inca odata exercitiile fara presiune, stiind ca oricum nu ia medalie la individual.

  17. #164
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Nici eu nu inteleg, dar poate inteleg mai bine cei ce au luat decizia.

  18. #165
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    12.200 / D5.5 executie 6.7. laura are dificultate mai mare dar niciodata nu am vazut-o ratind atita. E in regres fata de Europene.
    Ceva nu merge asta e clar dar nu inteleg de ce s-a ajuns in situatia asta.
    Incredibil.

  19. #166
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    e in regres fata de 2014. toate fetele sunt.
    si in regres fata de 2013.
    in afara de Larisa
    poate sunt prea suparata acum, daca nu mi-e groaza pentru 2016 e din cauza Larisei si a Catalinei
    Last edited by ancaqwe; 18th June 2015 at 17:23.

  20. #167
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Foarte frumos acest podium. Bravo Aliya, Giulia si Lieke!

  21. #168
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Sunt asa multe lucruri pe care nu le mai inteleg dupa competitia asta...unul fiind mentalitatea antrenorilor nostri , altul fiind machiajul Valentinei Pikul.

    Steingruber a avut cea mai frumoasa saritura din cariera, si cel mai frumos DLO 1/1.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •