Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 364

Thread: Jocurile Europene - Baku 2015

  1. #64
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Cred ca ideea a fost ca la AA sa participe ca de obicei Laura si Cristi Bataga la baieti. Dar uite ca socoteala de acasa n-a iesit de data asta. E Andreea si Vlad Cotuna. Nu-i rau sa-i mai vedem si pe ei la lucru. Laura a gresit mai ales la paralele. Nu-i nimic, se intampla si la case mai mari, si ambitioasa cum o stim, sigur va fi bine data viitoare.
    Felicitari Andreei si Silviei pentru finale, felicitari Laurei pentru sarituri si sol. Felicitari baietilor, fiecare este intr-o finala.
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    eram pe locu 2 si s-ar fi trecut poate si mai usor sub preÈ™ acest rezultat
    !
    Fii serioasa, nesimtitii FRG vor reusi sa treaca sub pres necalificarea la mondiale, locul asta e jucarie pt copii de misreprezentat.

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Eu nu as paria ca nu o.vor introduce pe Laura la AA, daca se va putea, avand sanse mai mari. Desi ma enerveazã practica asta.

  4. #67
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Eu nu as paria ca nu o.vor introduce pe Laura la AA, daca se va putea, avand sanse mai mari. Desi ma enerveazã practica asta.
    M-ar enerva si pe mine daca s-ar face acest lucru. Insa poate ca nu; Laura si-a dovedit pana acum firea mai stabila. Andreea este cred ca la primul concurs curat ca senioara. Poate o vor lasa pe Andreea sa concureze la AA ca sa isi cimenteze consecventa si increderea.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Fii serioasa, nesimtitii FRG vor reusi sa treaca sub pres necalificarea la mondiale, locul asta e jucarie pt copii de misreprezentat.
    foarte ciudat, eu stiam ca suntem calificati la mondiale

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Pun pariu ca nu ne calificam in finala la mondiale. Any takers?

  7. #70
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Pun pariu ca nu ne calificam in finala la mondiale. Any takers?
    Eu da ca ne calificam de pe poziția a 5 a

  8. #71
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Larisa se intoarce pt mondiale si cred ca si Catalina. Asa ca sunt sigura ca ne calificam in primele 8.. Cu o Larisa ieri, asa cum a fost Musty.. am fi fost clar pe locul 2.. ca sa nu mai zic ca poate ne bateam la locul 1..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Intrebare la CM in ce formula se concureaza anul acesta cate gimnaste concureaza si cate note intra in calcul??
    Depinde cine va reusi sa fie in forma si sa mearga....Lari,Cata....daca Diana va fi bine si va merge....poate la paralele doar...este greu de spus....putem sa ne calificam de pe ..4-5...dar si de pe 8..

  10. #73
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lilianabirsanu View Post
    Intrebare la CM in ce formula se concureaza anul acesta cate gimnaste concureaza si cate note intra in calcul??
    Depinde cine va reusi sa fie in forma si sa mearga....Lari,Cata....daca Diana va fi bine si va merge....poate la paralele doar...este greu de spus....putem sa ne calificam de pe ..4-5...dar si de pe 8..
    Sincer oameni buni putem reveni la realitate? Bulimar e accidentata si nici macar nu-s sigur ca va ajunge pana la Rio. In afara de Iordache (si Ponor, dar inca e prea repede), cine altcineva mai este in echipa noastra? De anul trecut practic toate echipele noastre au fost compuse din Iordache + celelalte (cum le cheama nu mai tin minte). Trist ca aratam asa cu un an inainte de olimpiada.

    Apropo, tocmai am vazut exercitiul lui Zarzu la paralele. Nu merita sa poarte costumul romaniei pentru un asemean exercitiu.

  11. #74
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Hai sa nu mai criticam asa daca nu stim unde e problema.. cred ca fiecare incearca sa faca cat mai ok. Eu nu cred ca e cazul sa criticam noi!

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Ar putea fi si asta o solutie:
    Silvia Zarzu la VT plus FX probabil UB in calificari.
    Andreea Iridon UB plus BB

    Larisa AA
    Laura AA
    Catalia Vt, BB si FX

    Lari si Cata vor cara echipa dupa ele. Ar mai fi Andreea Munteanu dar fara paralel nu vad ce ar putea acoperi.
    De calificat ne calificam, speranta moare ultima dar va fi enorm de greu. Sa vedem ce competitii alege federatia pentru august septembrie, Cata are nevoie si ea de rodaj, Lari la fel. Chiar asa cind sint nationalele?

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Larisa se intoarce pt mondiale si cred ca si Catalina. Asa ca sunt sigura ca ne calificam in primele 8.. Cu o Larisa ieri, asa cum a fost Musty.. am fi fost clar pe locul 2.. ca sa nu mai zic ca poate ne bateam la locul 1..
    Quote Originally Posted by lilianabirsanu View Post
    Intrebare la CM in ce formula se concureaza anul acesta cate gimnaste concureaza si cate note intra in calcul??
    Depinde cine va reusi sa fie in forma si sa mearga....Lari,Cata....daca Diana va fi bine si va merge....poate la paralele doar...este greu de spus....putem sa ne calificam de pe ..4-5...dar si de pe 8..
    un be lie va ble

    citi de daca si poate in doua posturi mici. cred ca tot atitia cit sint si in raportul federatiei de nesimtiti.

    stati linistiti ca daca puneam pariu pe bune e ca si cum v-as fi bagat mina in buzunar.

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    De anul trecut practic toate echipele noastre au fost compuse din Iordache + celelalte (cum le cheama nu mai tin minte). .
    ca sa nu mentionez presiunea infernala pusa pe iordache cu asa echipe si am vazut presiune de genul asta ce rezultate are.

  15. #78
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Haide mai tu crezi ca daca fetele ar putea nu ar face? Eu zic ca asta se poate acum, si da cred ca lari si catalina vor fi la mondiale pregatite sa ajute echipa. Pun pariu cu tine ca ne calificam.

  16. #79
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    totul ar fi mult mai Ok daca in loc de declaratii despre cat de naspa e generatia noua s-ar zice exact fiecare ce probleme a avut, cat a stat pe bara, de ce e progres sau e regres. Secretomania asta este teribila. pana si rusii sunt mai deschisi ca noi.

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    totul ar fi mult mai Ok daca in loc de declaratii despre cat de naspa e generatia noua s-ar zice exact fiecare ce probleme a avut, cat a stat pe bara, de ce e progres sau e regres. Secretomania asta este teribila. pana si rusii sunt mai deschisi ca noi.
    Eu cred ca si antrenorii sunt depasiti de generatia asta, care nu mai face nimic la comanda, ca in trecut.

    Dar faptul ca americanii, rusii si alte natii se descurca, inseamna ca o formula exista. Doar ca ai nostri au ramas blocati pe formulele anilor 80-90, care ne-au adus succes, dar au trecut.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    La cat de determinata este, Cata si acum ar scoate peste 14 la sol si barna, ceea ce greu se intampla la generatia actuala :|
    De Sandra se mai aude ceva? si de ea ar fi mare nevoie la anul...este om de sarituri si sol, dar intotdeauna a ajutat echipa la barna/ paralele la nevoie, cu exercitii mai mult decat decente

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    bine ca vad ca suntem realisti in continuare. hai cu sf-urile. luam si noi aurul la rio. uraaaaaa.

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Eu cred ca si antrenorii sunt depasiti de generatia asta, care nu mai face nimic la comanda, ca in trecut.

    Dar faptul ca americanii, rusii si alte natii se descurca, inseamna ca o formula exista. Doar ca ai nostri au ramas blocati pe formulele anilor 80-90, care ne-au adus succes, dar au trecut.
    E valabil din 2002. Si pe tema asta va recomand o emisiune in care se discuta mutatia si fenomenul generatiilor "nesupuse" - cum se punea problema la vremea aceea.
    https://www.youtube.com/watch?v=mmBXo-_Pjb4

    CTP argumenta ca ar fi mai sanatoasa o esalonare a pregatirii astfel incat performanta si nivelul de varf sa fie atins la 18-20 de ani, cand sportivul ajunge la maturitate. E un punct de vedere care se aplica situatiei de azi, avand in vedere ca din 2010 cerem de la niste copile firave, si fizic, si psihic, cresterea dificultatii si stapanire de sine.
    Si foarte interesanta e partea de la min 58 pana la min 59 cand Belu conclude " o femeie de 25 de ani nu poate face ce face Andreea (Raducan) la 18". Femeia Catalina se pragateste acum sa salveze pentru a doua oara gimnastica romaneasca. Bine, asta de ochii lumii, pt ca in interior nu am scapat de vechile idei.
    Last edited by Anicia Juliana; 16th June 2015 at 20:32.

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    CTP argumenta ca ar fi mai sanatoasa o esalonare a pregatirii astfel incat performanta si nivelul de varf sa fie atins la 18-20 de ani, cand sportivul ajunge la maturitate.
    mersi, o sa ma uit. dar ctp pe ce se baza in argumentatia lui, este antrenor?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •