Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 364

Thread: Jocurile Europene - Baku 2015

  1. #43
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Andreea 14.100 la barna! bravo!a stat
    Laura 13.400
    Silvia 11.966
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Noroc ca Sandu nu are voie pe podea ca sa le atinga

  3. #45
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Laura pierde vreo 0.8 la fiecare tsukahara.

    OAMENI BUNI! Ati vazut solul lui LIEKE WEVERS??? 13.9, dupa Mustafina, si numai 2 diagonale. Putem lua notite??
    Last edited by Spiridonova.Fan; 15th June 2015 at 13:57.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  4. #46
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Am vazut eu bine?? Zarzu cu upgrades?? Si....Doamne iarta-ma...muzica care imi place
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  5. #47
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    sol Romania

    silvia 13,933 9pe 2 deocamdata)
    Laura 13,700
    andreea 12,600-a pus mana jos la prima diagonala

    la AA

    ANdreea 52,999
    Laura 52,333
    Silvia 50,732

    Bravo fetele azi a fost mai bine

    Bravo Andreea -s-a calificat si la AA
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  6. #48
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Laura pierde vreo 0.8 la fiecare tsukahara.

    OAMENI BUNI! Ati vazut solul lui LIEKE WEVERS??? 13.9, dupa Mustafina, si numai 2 diagonale. Putem lua notite??
    Foarte frumos solul lui Wevers incredibil ce D are cu doar 2 diagonale.Nu stiu de ce Andreea nu poate fi invatata piruete din astea ca Lieke ca doar e buna la artistica.
    (dar Lieke nu mai e pe 2, silvia e inainte )
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  7. #49
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Locul 5 (pentru moment).

    Trist...
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  8. #50
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Locul 5 (pentru moment).

    Trist...
    macar nu e 10
    si am depasit Marea Britanie si poate e un pic mai fericit mihaidascalescu

    greu cu paralelele astea, dar atat cat timp cautam vinovati in loc sa cautam solutii tot asa vom merge
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  9. #51
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    E cineva de pe forum in sala?
    Ce a facut Laura la barna ? A gresit sau D mic?
    silvia?
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Am incercat sa vad si eu cate ceva. E foarte greu de urmarit aceasta competitie
    Fetele noastre arata ca niste junioare. Tarile din fata au gimnaste cu experienta ce si-au cladit dificultatea in multi ani: Van Gerner, Steingruber, Seitz. Deci locul 5 e ok pentru tanara noastra echipa. De unde mai mult?

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Am incheiat destul de bine pana la urma.
    Si, chiar daca "daca si cu parca se plimbau in barca", Laura a pierdut cam 3 puncte care ii erau la indemana. Nu spun asta pentru a arata cu degetul, dar am fi avut medalie fara probleme in cazul acesta.

    Bravo tuturor fetelor pentru felul in care s-au mobilizat, bravo Andreea pentru barna (si pentru paralelul de ieri), bravo Silvia pentru un sol pe care daca il repeti poate vii cu aurul la gat, bravo si Laura pentru un sol frumos si pentru o saritura wow.

    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    A gresit sau D mic?
    Laura cred ca are barna ca aparat mai slab, cam pe acolo o stiu eu mereu.

    Gustul amar insa ramane si daca tot dam vina pe fete nu facem nimic. Ele chiar cred ca muncesc si fac tot posibilul, in mare parte.

    Dar de unde au aparut atatea accidentari in ultima vreme? De ce nu au lasat-o pe Didi sa isi revina si au dus-o la Europene aproape intr-un picior pentru a fi dupa aceea nevoiti sa il opereze si pe celalalt? Ce se intampla cu Stefi, Paula, Dora Vulcan, care sunt si ele la lot teoretic?

    In fine. Din toata inima imi doresc ca fetele sa isi valorifice potentialul si sa vina cu medalii cat mai multe, dar sper ca nu ne vom linisti iar si ascunde in spatele lor.

  12. #54
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    iulia si echipele de pe podium au ratat, Seitz a ratat la barna de doua ori de exemplu...deci nu e asa sigur ca eram pe podium cu 3 puncte in plus...si la Olanda am vazut ratari...
    oricum la paralele mereu sunt greseli sau D foarte mic, nu e un accident...dar vorba ta atat timp cat dam vina pe fete in loc sa se faca ceva se va continua asa.
    Plus dupa cum zicea Anicia ale noastre arata ca niste junioare, de unde forta de D-uri mai mari...

    Despre barna Laurei am gasit-D 5.6 dar doar 7.8 la E
    Last edited by Ada24; 15th June 2015 at 14:57.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    iulia si echipele de pe podium au ratat, Seitz a ratat la barna de doua ori de exemplu...deci nu e asa sigur ca eram pe podium cu 3 puncte in plus...si la Olanda am vazut ratari...
    oricum la paralele mereu sunt greseli sau D foarte mic, nu e un accident...dar vorba ta atat timp cat dam vina pe fete in loc sa se faca ceva se va continua asa.
    Plus dupa cum zicea Anicia ale noastre arata ca niste junioare, de unde forta de D-uri mai mari...

    Despre barna Laurei am gasit-D 5.6 dar doar 7.8 la E
    Sunt de acord, cautam si eu o consolare... Pana la urma nu am fost departe de podium, dar la nivel mondial situatia e total diferita.

    Imi amintesc ca am vazut un reportaj de pe la lotul de junioare cred, aratau un anunt mare de pe perete ca cine nu are greutate mica nu intra in sala.... si ma gandeam ca probabil dupa criteriile noastre nu primeau nicio americanca la antrenament.

    Nu stiu cum de nu s-a prins nimeni ca in gimnastica de azi, cu ce elemente sunt, e nevoie de forta, trebuie sa ai alt gen de corp ca sa poti face elemente grele fara sa te accidentezi. Pana si rusoaicele arata bine facute, chiar si chinezoaicele... iar noi tot la 30 de kg am ramas.

    Exceptie Lari, care poate are acces si la alte materiale / alte sfaturi.

  14. #56
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Sunt de acord, cautam si eu o consolare... Pana la urma nu am fost departe de podium, dar la nivel mondial situatia e total diferita.

    Imi amintesc ca am vazut un reportaj de pe la lotul de junioare cred, aratau un anunt mare de pe perete ca cine nu are greutate mica nu intra in sala.... si ma gandeam ca probabil dupa criteriile noastre nu primeau nicio americanca la antrenament.

    Nu stiu cum de nu s-a prins nimeni ca in gimnastica de azi, cu ce elemente sunt, e nevoie de forta, trebuie sa ai alt gen de corp ca sa poti face elemente grele fara sa te accidentezi. Pana si rusoaicele arata bine facute, chiar si chinezoaicele... iar noi tot la 30 de kg am ramas.

    Exceptie Lari, care poate are acces si la alte materiale / alte sfaturi.
    Da am vazut si eu chestia aia, eu cred ca antrenorii romani doar asa stiu sa antreneze, dupa niste scheme /metode din anii 80, ceea ce explica si paralelele proaste (acolo s-a evoluat cel mai mult), lipsa de apeluri la sol si barna...si aratam ca junioare la senioare-
    Plus la faza cu inaltimea/greutatea asa sunt si selectate, la campania asta am vazut cum le masura...si plangem ca nu vin gimnaste la selectie-cred ca ar trebui sa se planga ca nu vin gimnaste la inaltimea si greutatea care le convine lor.
    Chiar nu vad antrenorii din Romania cum arata prima diagonala a Giuliei?!De ce la noi nu poate nimeni acel element?Ca ar trebui sa stie sa invete ca una din primele gimnaste care facea acel element a fost Bontas-dar de unde forta?!

    Dar mai bagam niste scuze si asteptam generatia urmatoare-care e oricum masurata ca la schema asa ca...
    Avand in vedere cate putine gimnaste vin ar trebui sa se schimbe antrenorii dupa ce pot gimnastele si nu invers...dar nu vad vreo dorinta...
    Last edited by Ada24; 15th June 2015 at 15:31.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    macar nu e 10
    si am depasit Marea Britanie si poate e un pic mai fericit mihaidascalescu

    greu cu paralelele astea, dar atat cat timp cautam vinovati in loc sa cautam solutii tot asa vom merge
    ca sa fiu fericit ar trebui ca:
    sistemul sa nu-si mai bata joc de copilele astea oferindu-le mai nimic si antrenori slabi.
    sistemul sa nu mai dea vina pe: dar nu sunt bani noi ce sa facem?
    frg trebuie reconstruita pe VALORI nu niste nulitati.

    suntem asa de slab vazuti acum ca imi creste increderea ca nu ne calificam la mondiale in primii 8. totusi chiar si o asemenea catastrofa va putea fi musamalizata de frg avind in vedere letargia generalizata romaneasca.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Plus la faza cu inaltimea/greutatea asa sunt si selectate, la campania asta am vazut cum le masura...si plangem ca nu vin gimnaste la selectie-cred ca ar trebui sa se planga ca nu vin gimnaste la inaltimea si greutatea care le convine lor.
    Ha! Mi-aduc aminte de o intamplare de demult, cand povestea mama unei gimnaste ca atunci cand a fost ea selectata sa faca gimnastica trebuiau sa vina si cu parintii, care si ei trebuiau sa fie slabi si mici de statura, pentru ca se presupunea ca asa vor evolua si fetele.
    Si gimnasta respectiva, care a ajuns sus, foarte sus, a avut noroc ca tatal ei nu a fost prezent, ca era inalt si bine facut si sigur nu i s-ar fi recomandat sa faca gimnastica

  17. #59
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Eu nu am reusit sa urmaersc azi. Are cineva o poza cu clasamentul final?

  18. #60
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    Eu nu am reusit sa urmaersc azi. Are cineva o poza cu clasamentul final?
    http://www.baku2015.com/gymnastics-a...eam/index.html

    La baieti ne-am calificat la sarituri -Bataga-de pe 6 si la paralele Berbecar de pe 2

    La echipe pe 9
    Last edited by Ada24; 15th June 2015 at 17:39.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  19. #61
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Lieke Weviers s-a calificat de pe 3 in finala la sol.Are doar 2 diagonale D.Are D 5.4 si un sol superb.Poate invata si altii ca se poate si altfel ajunge la un D cat mai mare...

    In alta ordine de idei cand vede Grandi&co ca tari precum Germania , Olanda si Azerbaijan au urcat pe podium parca vad ca pt Olimpiada din 2024 sau mondiale propune un sistem tot 3-3-2.

    Mia, ca te vad pe aici , Maras s-a calificat la bara de pe 1!
    Acum vad ca si Cotuna a facut destul de bine la bara, prima rezerva.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  20. #62
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    La baieti la AA de la noi s-a calificat Vlad Cotuna pe 8.
    Am inteles ca fetele si baietii au finala in acelasi timp.Suna groaznic.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  21. 15th June 2015, 19:57
    Reason
    post dublu

  22. #63
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    pare cinic ce spun, dar bine ca a cazut Laura la paralele, ca sa vedem adevarul. Daca lua un 12.8, 12.7, eram pe locu 2 si s-ar fi trecut poate si mai usor sub preČ™ acest rezultat
    Multumesc mult, Ada!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •