Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 364

Thread: Jocurile Europene - Baku 2015

  1. #22
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    As mai vrea sa adaug ca m-a ametit de tot modul asta de desfasurare al competitiei-cand la baieti era in plina desfasurare o subdiviziune la fete incepea-plus au aratat prea multa gimnastica masculina-(si da, stiu ca de obicei e invers, informatii/video mai mult cu fete )
    M-am saturat de inele si cal cat pentru 10 ani.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  2. #23
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Bravo Andreea Iridon si baaaafta multa maine la barna!
    Welcome back, Musti!
    Way to go, Verni. Grija la cal, totusi.

    Imi pare rau pentru paralelul Laurei, mai ales ca in Italia i-a iesit atat de bine. Azi cred ca nici ea nu si-a dat seama ce s-a intamplat. A fost ca un roller-coaster, ratare dupa ratare. Capul sus si va fi bine. Sunt convins ca e un accident.

    Silvia nu imi place cum isi executa elementele, foooarte multe probleme are la sarituri si paralele.
    www.fangymnastics.com

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    B. Capul sus si va fi bine. .

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Da Laura a fost la multe competitii dar nici una nu a fost de dimensiunile acesteia. A ratat dar macar la ea nu da senzatia de copil blazat.
    Apoi sala de concurs e mare, publicul e numeros, nu se compara cu Europenele. Da cumva aerul de miniolimpiada.
    A gresit pentru ca s-a grabit dar are potential. In Italia a luat 13.700 si daca isi imbunatateste ritmul poate lua mai mult. Deocamdata nu as pune-o chiar asa de " in urma" Andreei Iridon, la ora asta cu doua exercitii reusite sint mici diferente.
    Daca nu apar probleme medicale si creste frumos pina la mondiale va fi folosita in finala la echipe la UB. Cine altcineva? Larisa, Andreea I si Laura. Nu cred ca Diana isi va reveni pina atunci iar daca Laura ia acum 13.7 ( In Italia) de ce nu ar putea lua in jur de 14 in toamna? In Italia a fost mai bine fata de Europene deci teoretic se poate.

  5. #26
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Laura a fost la Europene de Junioare, Europene de Senioare, Olimpiada Tineretului (o minioplimpiada mai miniolimpiada decat asta )...din cate vad eu aceasta competitie nu a fost tratata ca o competitie importanta de multi-vezi echipele Marii Britanii si Italiei.
    Oricum nu am zis ca e o tragedie ca a ratat sau ca nu are potential , doar ca nu poti spune ca e la prima competitie importanta.

    Iar in legatura cu potentialul romancele sunt pline de el, dar la paralele doar cu asta ramanem(si nu,nu dau vina pe gimnaste, nu cred ca e vina lor...cum nu cred ca nici"blazarea" asta pe care o vad unii in unele gimnaste nu cred ca depinde doar de gimnasta...ci de un cumul de factori...).Ce e trist- la ratare se iese din carti total.Verniaiev cu ratare si s-a calificat la cal, nu mai zic de Ucraina pe primul loc.

    Oricum sa speram ca azi va fi mai bine,trebuie sa fie .
    Last edited by Ada24; 15th June 2015 at 07:10.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  6. #27
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Inca ceva...stiu ca e o surpriza locul zece (intermediar ), dar inainte de competitie am vazut niste previziuni facute pe baza mediei notelor luate de gimnaste in competii in ultimul an-acolo Romania era pe 7 (la 3-3-2) si 10 (la 3-3-3 cu nota de 6 la paralele a Silviei de la Nationale). Sincer, atunci, mi s-au parut ridicole aceste previziuni...

    Oricum ma bucur foarte mult ca Andreea s-a calificat in finala la paralele. La cat mai multe calificari in finale si azi.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  7. #28
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    La barna Rusia
    Seda 14.600-o barna f sigura, a invatat sa stea pe aparat
    Musti 14.566
    Komova 14.233
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  8. #29
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Musti are sol pe My way-foarte potrivit as zice
    Calificari-Musti-AA,paralele,sol Seda sarituri si barna

    Rusia a terminat calificarile/echipe fara ratari.Felicitari pentru medalia de aur .
    Last edited by Ada24; 15th June 2015 at 11:05.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  9. #30
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Komova arata pur si simplu SUBLIMA. Cum au spus si comentatorii (apropo, care om fara minte le-a dat jobul??), chiar si cand lupta sa stea pe aparat arata eleganta. Macar pentru prima data in cariera lupta sa stea pe aparat . Nu e pregatita pentru AA, dar chiar o vad printre primele 5 la mondiale. Dublu intins la sol foarte frumos. Si ce sol dificil!!

    Seda, foarte solida la barna, acel salt intins cu surub a fost de 10 (sau 15.5). Nu pot sa cred ca s-a calificat in finale.

    Mustafina e in recuperare, la barna nu prea a avut nimica special. De sol nu stiu ce sa zic, o pirueta superba, pirueta Mustafina controlata bine, insa suruburile sunt de 2 bani....nici muzica nu-mi place
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  10. #31
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Din nou vreau sa mentionez ce frumoasa e Komova. Seamana pe Khorkina
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  11. #32
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Ce inaltime are?Pare cat Ross.(sau Khorkina, ca tot le comparai )

    Edit-vad ca pe siteul oficial are 162 cm.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  12. #33
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Ungaria a gresit cam mult azi. Pacat.
    Sunt pe 3 deocamdata dupa Rusia si Marea Britanie.
    Azerbaijan e in fata Ucrainei...

    (ma scuzati ca vorbesc singura )
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  13. #34
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Ungaria a gresit cam mult azi. Pacat.
    Sunt pe 3 deocamdata dupa Rusia si Marea Britanie.
    Azerbaijan e in fata Ucrainei...

    (ma scuzati ca vorbesc singura )
    Sunt aici si eu Site-ul federatiei ruse o are la 1,63 pe Komova. Khorkina era 1,65.

    Ce s-a intamplat cu Ungaria? Ar fi fost timpul ca lumea sa vada executia frumoasa ai lui Noemi Makra.

    Nu-mi vine sa cred ca Inshina a reprezentat Rusia la tinuta ei
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  14. #35
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Ce parere avem de Mustafina, Komova, Paseka, Afanasyeva, Spiridonova si Tutkhalyan pentru echipa Rusiei la mondiale? Fara Kharenkova...dar nu stiu unde am putea s-o punem.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  15. #36
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Gimnasta ce reprezinta Cipru s-a nascut in Romania si traieste in Australia lol

    Cam slab Marea Britanie la baieti.Ce se intampla cu ei ca la juniori sunt mereu campioni europeni, cand ajung la seniori rateaza pe capete.
    Last edited by Ada24; 15th June 2015 at 12:47.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  16. #37
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Cand incepe urmatoarea subdiviziune si pot primi un link?
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  17. #38
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu ma uit din cand in cand.. sunt la birou. o sa ma uit incepand cu fetele noastre iar. Tare fetele, hai sa le dam peste nas celor ce nu cred in noi.Hai Andreea cu barna stata, Laura si Silvia cu sol negresit. Se poateeeeee!!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  18. #39
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  19. #40
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Cand incepe urmatoarea subdiviziune si pot primi un link?
    https://www.youtube.com/watch?v=457gVXdsaQA
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  20. #41
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    14.4 Steingruber la barna!
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ce dragulescu a tras verniaev

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •