Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 72 of 72

Thread: Campanie GSP impotriva FC Arges

  1. #64
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ce parere aveti de stirea urmatoare aparuta in GSP? Comentariile mele vor urma ceva mai tarziu, sa nu ma pronunt inainte de a afla si alte opinii.

    Bani publici daţi ilegal echipei FC Argeş?

    Subprefectul argeşean Gheorghe Rizescu, jurist de profesie, consideră că aportul de capital, de peste 30 de miliarde de lei vechi, al Consiliului Judeţean Argeş la bugetul societăţii comerciale care administrează Clubul de fotbal FC Argeş este ilegal. Dacă banii publici nu vor fi retraşi din acest buget, se va apela la instanţă, ameninţă subprefectul.

    Solicitat pe această temă de corespondentul Rompres, preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Constantin Nicolescu, a afirmat că nici o lege nu interzice o asemenea participare.

    Banii publici, a precizat preşedintele CJ, sunt folosiţi chiar în scopul argeşenilor, a căror dorinţă permanentă a fost aceea ca şi judeţul Argeş să aibă o echipă de fotbal divizionară şi că trebuie să se hotărască o dată pentru totodeauna dacă se doreşte acest lucru ori nu.

  2. #65
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    parerea mea e ca e o chestie pur politica. si problema e ca sint sigur ca nu va fi ultima. daca va duceti aminte, pe un alt *******, pe numele lui negus, il freca problema clubului. sigur ca si pe rizescu si pe negus ii durea fix in c*r de banii pitestenilor, problema lor probabil era ca nu ajung sa ia si ei ceva. marinescu scrie orice i se comanda, iar gsp-ul nu mai are sens sa comentam. penibili ca de obicei
    FINI LES FOLIES STI!!!

  3. #66
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Tudose, stirea nu este data de Gazeta Sporturilor, ci este preluata de pe Rompres. Acuma sa nu-i acuzam pe aia de la gsp de toate relele din lume :-)
    Oierule, ramii la stana!

  4. #67
    junior Alex15's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    orice ar fi aia de la gsp ori sunt prosti ori e o gluma fffff proasta!!!!
    Eu as alege prima varianta !! intotdeauna gasesc tampenii scrise in gsp!!!

  5. #68
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril
    Tudose, sunt de formatie educativa...veche, de aici si...scuzele. Din nefericire, noi progresistii nu reprezentam la acest moment decat "persoane(le) fizice" care suntem pe acest forum. Pe site nu suntem organizati asa cum dorim si nu constituim inca "o persoana juridica" in sensul unei organizatii de suporteri, sau ceva asemanator. Putem face un referendum si aici si pe site-ul clubului de modul cum intelege jurnalismul GSP si cred ca voi avea sustinere, daca nu este suficient cu semnaturile noastre ca suporteri ai echipei FC National. Eu personal sunt interesat si ma poti tine la curent daca intreprindeti ceva in acest sens. A propos de Steaua, Tolontan este un suporter (ne)declarat al militarilor, fa o mica investigatie, numara pe parcursul unei saptamani pe editia online numarul de articole in functie de echipa despre care este vorba in articol si apoi...mai discutam.

    Excelenta analiza si ai perfecta dreptate Miril
    Cat despre Tolontan stiu sigur ca e stelist simpatizant, am fost colegi de liceu si chiar am jucat adversari intr-un meci 'Steaua-Dinamo'. Ca sa fiu obiectiv trebuie sa spun ca nu juca rau fotbal

    Revenind la GSp, parerea mea e ca nu conteaza atat de mult simpatiile redactiei cat stimulentele venite pentru 'non-combat' impotriva unora.
    Rusine sa le fie!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #69
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    @vladi: Eu vad ca doar despre declaratia lui Nicolescu se spune ca a fost data corespondentului Rompres la Pitesti (si stiu cine e acela).

    Deranjant este faptul ca GSP promoveaza doar astfel de stiri (de hepatita lui Marincau de exemplu nu au scris nimic, pe ei ii intereseaza in primul rand scandalul).

    Si eu sunt pentru un club privat, insa ma intreb cum poate fi ilegala finantarea din bani publici atat timp cat aceasta are loc de ani de zile, a fost mereu aprobata de votul consilierilor, si s-a mai intamplat si la Craiova, Timisoara, Cluj sau in alte orase. Eu unul cred ca e un atac pe linie politica, se stie ca Prefectura nu prea e in asentiment cu Nicolescu, si aveti mai sus si exemplul cu Negus.

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    azi a luat un prieten de-al meu gazeta (eu nu cumpar asa ceva). si ma uit mai bine la avancronica meciului steaua-FC ARGES. si cand ma uit, nu-mi vine sa cred: stema argesului e aia veche, pe care scrie FC Arges Dacia Pitesti.

    m-am enervat la culme. nu stiu cum se poate asa ceva. RUSINE gsp

  8. #71
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Dar dupa cum a jucxat Fc Artes nu mai poti zice nimic acum frate

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    ce au facut ei ramane. nu vad legatura cu jocul echipei. pana la urma argesul a aratat ca are o defensiva excelenta si ca fiecare jucator stie sa-si respecte atributiile.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •