Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 253

Thread: Copa America 2015

  1. #1
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0

    Copa America 2015

    Daca nu ma-nsel turneu' se tine-n Chile...
    Ce o sa fie mai misto?Meciurile pline de spectacol intre echipele sud-americane sau tipele din tribuna?
    Despre femei pana nu le vedem inca nu putem vorbi, dar despre echipe putem...
    Grupele sunt asa:
    Grupa A: Chile, Mexic, Ecuador, Bolivia
    Grupa B: Argentina, Uruguay, Paraguay, Jamaica
    Grupa C: Brazlia, Columbia, Peru, Venezuela

    Lotul provizoriu al marilor echipe e asa:
    Argentina :
    Portari: Sergio Romero, Nahuel Guzman, Mariano Andujar, Agustin Marchesin
    Fundasi: Pablo Zabaleta, Facundo Roncaglia, Ezequiel Garay, Martin Demichelis, Nicolas Otamendi, Federico Fernandez, Marcos Rojo, Milton Casco, Lucas Orban
    Mijlocasi: Javier Mascherano, Lucas Biglia, Ever Banega, Roberto Pereyra, Fernando Gago, Angel Di Maria, Federico Mancuello, Maxi Rodriguez, Enzo Perez, Erik Lamela, Javier Pastore, Nicolas Gaitan
    Atacanti: Lionel Messi, Sergio Aguero, Carlos Tevez, Ezequiel Lavezzi, Gonzalo Higuain
    Pe hartie, superechipa...Jucatori unul si unul...Sunt cam principalii favoriti la turneu.

    Brazilia :
    Goalkeepers: Jefferson, Diego Alves, Marcelo Grohe, Neto
    Defenders: Fabinho, Marcelo, Filipe Luis, Danilo, David Luiz, Marquinhos, Thiago Silva, Miranda, Gil
    Midfielders: Luiz Gustavo, Elias, Fernandinho, Casemiro, Willian, Philippe Coutinho, Everton Ribeiro, Douglas Costa, Felipe Anderson, Fred, Rafael Alcantara, Kaka
    Forwards: Neymar, Robinho, Roberto Firmino , Diego Tardelli, Leandro Damiao
    Echipa e cam...Meh...Nu-mi place...Ma oftic ca Mario Fernandes de la CSKA Moscova tot nu vrea sa se prezinte.Ar fi fost o buna alternativa pentru Danilo.La fel, nu inteleg de ce Luiz Adriano nu e chemat.E peste Tardelli oricand.Sper ca macar-n poarta sa fie Diego Alves ci nu Jefferson, dar ma indoiesc ca se va-ntampla asta.

    Trebuie spus ca Suarez nu va particpa pentru uruguayeni fiind inca suspendat.
    Cea mai puternica grupa mi se pare grupa C, unde Columbia ii poate face pe Brazilia.Columbia are echipa buna de tot.James si armada de atacanti de valoare mare sunt in lot.

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Competitia va incepe pe 11 iunie iar finala are loc pe 4 iulie, Estadio Nacional, Santiago de Chile.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Marcelo(Brazilia) si Valencia(Ecuador - Man Utd) s-au rupt si probabil nu vor mai juca.
    La Marcelo cica e nasoala situatia.Se pare ca are ceva la nervul sciatic...Aceiasi accidentare a avut si Gundogan...

  4. #4
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,871
    Reputatie
    0
    in mod normal prima sansa o are argentina...

    apoi la egalitate: columbia, brazilia, uruguay si chile...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #5
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Ziua si accidentarea la brazilieni. Luis Gustavo s-a rupt si nu va juca nici el.

  6. #6
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Il transmite digi cica.Se uita dracu la astia ca joaca tot pe la 1 si 3 noaptea .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  7. #7
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Parca majoritatea meciurilor erau de la 22:00 si 00:30....Stiu ca Brazilia - Columbia si Argentina - Uruguay sunt de la ore mai tarzii...Si parca meciul de deschidere...

  8. #8
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Eu am vazut ca de la 1:30 incep meciurile. Prea tarziu pentru perioada asta...

  9. #9
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Eu am vazut ca de la 1:30 incep meciurile. Prea tarziu pentru perioada asta...
    Adica prea tarziu?A inceput vara...E ideala ora.

  10. #10
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Mare minune daca marile vedete apar. Am urmarit-o acum cativa ani, nu mai siu ce editie, dar numai "rezervele" erau in teren. Meciuri slabute.
    beleafer

  11. #11
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,351
    Reputatie
    0
    Jucatorii de top care joaca in Europa se gandesc la vacanta, nu le mai sta gandul la o competitie intinsa pe o luna de zile.
    Probabil jucatorii buni o sa joace cateva minute in primele meciuri, o sa intre titulari in meciurile finale.

  12. #12
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Brazilia trebuie sa spele rusinea de anul trecut de la World Cup....de vazut cum se vor descurca la aceasta Copa America
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #13
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Fara 4 titulari nu prea cred ca au cum sa le faca fata argentinienilor.Diego Alves, Marcelo, Luis Gustavo si Oscar vor lipsi de la turneu' asta.Alex Sandro care era rezerva lui Marcelo, am inteles ca ar avea si el ceva probleme cu Dunga si nu a fost convocat nici el.Deci, practic Brazilia nu are primele 2 variante pentru postul de fundas stanga.

    Argentina a rupt azi.Di Maria a bagat 2 boabe.Aguero 3.

  14. #14
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Danilo s-a accidentat si el si rateaza Copa America. Dunga e un ******* pentru ca nu l-a luat pe Alves.

  15. #15
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Inca poate sa modifice ceva.Totusi, parca as vrea sa vina Mario Fernandes cu toate ca e interzis...

  16. #16
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Ma uit la emisiunea de la Digi legata de Copa America.Tocmai ce dau lotul Argentinei.Sunt terifiat.Lotul ala este absolut pervers.N-ar trebui sa fie eligibili toti ...Cum ma sa ai asa echipa.Cred ca o sa decime fiecare echipa la turneu' asta.Si pe termen lung zic ca o sa ia si CM2016...
    Poate le dau si astia 7 Braziliei in semifinale
    Last edited by Nadalfan; 10th June 2015 at 22:31.

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,351
    Reputatie
    0
    In 2016 nu e CM. Chiar daca au multe vedete, cum am mai zis, jucatorii din Europa sunt rupti de oboseala, nu vor trage foarte tare la competitia asta.

  18. #18
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    In 2016 nu e CM. Chiar daca au multe vedete, cum am mai zis, jucatorii din Europa sunt rupti de oboseala, nu vor trage foarte tare la competitia asta.
    nu stiu ce-a fost in capu' meu.2018...mneah..mistake

  19. #19
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Dunga l-a chemat pe Alves

    Avem Copa America si vara viitoare. 2 sanse uriase pentru Argentina

  20. #20
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Eu merg pe Chile,are o echipa fantastica,cred ca peste ce era Uruguay in 2010.De fapt,in 2010,dupa meciul cu Spania am inceput sa simpatizez cu ei.Doar Argentina ar fi peste ca si calitate,dar cred ca nu la fel de echilibrata in toate compartimentele.
    Prin anii 2000,ma plictiseam cand ma uitam la Copa America,dar acum mi se pare peste CE.Si Columbia si Ecuador au echipa,Mexico intotdeauna joaca frumos.La ultima Copa America,au facut figura frumoasa si Costa Rica a jucat cu echipa under21!) si Bolivia si Peru...

  21. #21
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Dunga l-a chemat pe Alves

    Avem Copa America si vara viitoare. 2 sanse uriase pentru Argentina
    Ma, cica nu e sigura treaba cu turneu' de anu' viitor.Cica o sa se decida in curand.Plus ca cica, de fapt, nu ar fi Copa America ci un fel de turneu al Americii(Sud + Nord).Turneu' se va tine in SUA daca se va desfasura.

    Edit: Cum a fost aseara?Am fost la o aniversare si n-am prins.Bine, ajunsesem cam pe la pauza, dar m-am bagat direct la somn
    Last edited by Nadalfan; 12th June 2015 at 10:46.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •