View Poll Results: Cine credeti ca va castiga Giro d' Italia 2015?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • Alberto Contador

    1 50.00%
  • Richie Porte

    0 0%
  • Rigoberto Uran

    0 0%
  • Fabio Aru

    1 50.00%
  • Dominico Pozzovivo

    0 0%
  • Ilnur Zakarin

    0 0%
  • Maciej Paterski

    0 0%
  • Ryder Hesjedal

    0 0%
  • Philippe Gilbert

    0 0%
  • altcineva

    0 0%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 26 of 26

Thread: Giro d' Italia 2015

  1. #22
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Si cat crezi ca o sa-l ajute?

  2. #23
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Kiserlovski e bun.Peste ce a avut Saxo aici.Totusi, Majka e mult peste el.Daca e in forma s-ar putea sa fie cel mai bun locotenent pe munte din intreg TdF-ul.Poate doar Porte daca o sa mai aiba chef sa traga pentru Froome sa fie peste el.Contador o sa aiba echipa buna de tot in TdF.Tare mi-e insa ca problema o sa fie el.
    In Giro de anu' asta, daca avea mana libera Landa il facea pe catarari.Si azi, cand avea 50 de secunde avans Martinelli i-a cerut sa-l astepte pe Aru ca sa casatige ala etapa .
    Daca nu era contratimpu' ala si prostia de-a dreptul inimaginabila(in etapa cu Mortirolo mai ales) a celor de la Astana Landa castiga turu' asta.A fost absolut inuman.Omu' da senzatia ca nici macar nu respira pe catarari .Daca nu-l prind baietii de la UCI si va fii convocat de Astana in Vuelta, tare mi-e ca va castiga Vuelta.Totusi, cum probabil nu-si va prelungi contractul cu Astana nu va participa sau daca va participa il va ajuta iarasi pe Aru.

  3. #24
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Da, si eu cred ca Majka va fi cel mai bun locotenent din TdF. Totusi, raman la parerea mea, Contador nu va avea o echipa care sa-l ajute cu adevarat in momentele importante. Chiar nu vad cu cine.

    In rest, da, Landa e forta nucleara pe catarari. Uran a dezamagit in turul asta, la fel Zakarin

  4. #25
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Da, si eu cred ca Majka va fi cel mai bun locotenent din TdF. Totusi, raman la parerea mea, Contador nu va avea o echipa care sa-l ajute cu adevarat in momentele importante. Chiar nu vad cu cine.

    In rest, da, Landa e forta nucleara pe catarari. Uran a dezamagit in turul asta, la fel Zakarin
    Pai daca e cel mai bun locotenent nu inseamna ca are si echipa?Rogers e cel mai bun capitan.Majka pe munte e bun de tot.Kiserlovski la fel.De Sagan nu mai zic.Il vad mai bun decat Boasson Hagen in 2012.

    Uran a avut bronsita.D'asta a mers atat de slab.A fost pe antibiotice juma de tur.Totusi, in ultimele 2 etape a fost bun.
    Zakarin si-a atins varful de forma in Turul Romandiei.Ala a fost obiectivul lui principal.In Giro a fost doar pentru a avea un tur de 3 saptamani in picioare.

  5. #26
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Eram ironic cu Zakarin, ma asteptam sa vina mai burdusit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •