View Poll Results: Cine castiga campionatul mondial?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Mark Selby

    0 0%
  • Ronnie O'Sullivan

    2 40.00%
  • Neil Robertson

    0 0%
  • Ding Junhui

    0 0%
  • Judd Trump

    1 20.00%
  • John Higgins

    2 40.00%
  • Shaun Murphy

    0 0%
  • Alt jucator

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 57 of 57

Thread: Campionatul mondial 2015

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    11-9 pentru Bingham, de la scorul de 8-4 Murphy a castigat un singur joc.

    Spre deosebire de alti jucatori in trecut, victoria lui Bingham chiar ar fi convingatoare daca a trecut the 3 jucatori importanti la rand.

  2. #44
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Lovitura aia la ultima bila rosie mi-a frant inima... daca se pozitiona pentru o dubla, avea sanse mari sa reuseasca lovitura si break-ul de 147. Ce pacat!

  3. #45
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mie nu mi-a dat impresia asta
    Bingham rezista. Murphy este cel care clacheaza flagrant acum.

  4. #46
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    superba finala...15-14 bingham
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  5. #47
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Superb frame-ul 31. De-aia se cheama snooker... snooker dupa snooker
    Ma bucur ca este scor echilibrat. Dar tin cu Bingham desi l-a eliminat pe Ronnie.

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Asta probabil ca va ramane ca una din cele mai frumoase finale. Incredibil frameul anterior.

  7. #49
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Se joaca de 4 ore si Murphy e epuizat mental. Nu mai are rabdare, nu mai are liciditate.
    Bingham, in schimb, e in the zone.

  8. #50
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Bingham e castigatorul nu mai are cum sa piarda
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  9. #51
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Superb! Felicitari Bingham!
    O sa tinem minte finala asta.

    Cred ca Johnny are de mancat cateva cravate

  10. #52
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Ce tare a fost faza la final cand i-au inmanat premiul si au anuntat premiul de 300.000 lire, Bingham i-a pus mana la urechi sotiei sa nu auda cati bani a castigat )
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Felicitari Bingham!!! Superba finala

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Trump!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Murphy s-a pierdut dupa sirul acela de snookere si ratari.

    A fost atunci la galbena cand a incercat cu 2 mante initial apoi i-a iesit cu 3 mante. Unul din comentatori a intrebat de ce nu da doar cu o manta (cea superioara, de langa neagra) si celalalt a spus ca e mai greu de calculat dc alba era aproape de acea manta superioara. Dpdv matematic e mult mai greu de calculat o lovitura cu 3 mante

  14. #56
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cred ca a fost cea mai frumoasa si tensionata finala pe care am vazut-o de vreo 12 ani de cand urmaresc marele eveniment de la Crucible.
    N-as fi pariat 1 cent pe Bingham la inceputul turneului (apropo, a avut cota 1:50 la inceput), mi-a parut rau cand l-a eliminat pe Ronnie, dar dupa felul in care a jucat a meritat din plin sa castige si i-am devenit suporter in finala (apropo, frameul de 16-15 din finala cred ca va intra in istoria snookerului).
    E ceva sa bati la rand principalii favoriti si nu pe oricine ci pe Ronnie, Judd si Shawn. Si asta dupa ce-l eliminase in prealabil si pe Dott care totusi nu e ultima gaina. Cred ca a avut cel mai greu traseu posibil si totusi i-a batut meritat pe toti.

    Omuletul asta cu fatza de Stuart Little a muncit ca un caine si a crezut in sansa lui pana la capat. Campion mondial dupa 20 de ani in care a fost baiatul de comitet din circuit, prietenul campionilor care juca si el pe acolo dar niciodata peste un anumit nivel.
    A jucat cinstit, nu a tras de timp si a avut o prestatie absolut sclipitoare. Si asta nu o spun eu ci o gramada de fosti campioni mondiali care au facut deliciul transmisiei BBC.

    Fantastic, bravo Bingham!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Si asta dupa ce-l eliminase in prealabil si pe Dott care totusi nu e ultima gaina.


    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Campion mondial dupa 20 de ani in care a fost baiatul de comitet din circuit, prietenul campionilor care juca si el pe acolo dar niciodata peste un anumit nivel.
    Doar el si Kendo sunt campioni mondiali si la profesionisti si la amatori. Ce naspa s-a simtit White acolo in spatele cadrului, el a avut 5 sanse si le-a ratat pe toate si Weasel boy asta la prima o si ia si cand, la batranetile batranetilor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •