Page 29 of 29 FirstFirst ... 19272829
Results 589 to 599 of 599

Thread: Europene 2015 - Montpellier

  1. #589
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Laura a progresat la executie, in afara de barna, bineinteles
    Si tare as vrea sa le vedem pe toate fetele din lot in concursuri

  2. #590
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Cat de bine le zici tu, Filip! Kudos!
    In legatura cu optiunile forumului, iti recomand cu caldura http://www.onlinesport.ro/forum/prof...?do=ignorelist. Nu e la fel de eficienta ca cea de pe facebook, o sa vezi de ce, dar e un bun inceput.
    Mi-a folosit si mie,Cata,multumesc

  3. #591
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Subiectul principal al ultimilor pagini a fost aurul Andreei, am citit multe postari despre performanta ei si opinii despre fete, in general. Ma bucur mult de tot pentru rezultatul pe care l-a obtinut! N-a fost cel mai bun exercitiu al ei, dar e frumos cand castiga barnista cu pachetul cel mai complet dintre cele 8. Sper sa o motiveze pe mai departe, sa ii dea mai multa incredere in sine si putere de munca. Indiferent ce se intampla in jurul ei, sa nu se indoiasca nici o clipa ca are tot ce ii trebuie pentru a fi o mare gimnasta.

    Insa pentru mine cea mai mare bucurie a Europenelor a fost argintul lui Marius. In sfarsit, o medalie a lui! Si cat de binemeritata! Dupa ani de asteptare, accidentari, finale ratate la mustata, concurenta extrem de mare, sperante naruite de emotii, iar si iar.... Ma bucur din toata inima ca a venit si acest moment! Nu stiu daca l-ati vazut la stirile sportive in interviu, cat de marcat era si cat de emotionant a vorbit, inca nu stia cum sa-si exteriorizeze bucuria. Felicitari, Marius, si cu incredere spre urmatoarea!
    Podiumul ideal l-ar fi inclus si pe Andrei, dar e tanar si are tot timpul, doar sa fie sanatos. Parca am un deja-vu cu parcursul dificil al colegului lui pana la medalia de duminica. Tare, Andrei, sa ai norocul sa spargi gheata mai repede!

    Chiar daca ei nu au conditii grozave de pregatire, programe care sa-i promoveze si nici antrenor principal care sa se ocupe asa cum trebuie de lot, baietii au fost in crestere in ultimul an. Multa sanatate si spor la treaba. Luptati pentru voi, pentru munca voastra de pana acum!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #592
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    https://youtu.be/F9RdEIHT8KY laura, sincer nu vad multe greșeli, imi pare totusi ca a atins o lucian sandu.
    Am tot sperat ca poate a existat si alta regie si apar pe undeva alte reluari decat am vazut noi....dar din pacate nu. Reluari ale momentului n-au dat, iar live este aproape imposibil sa-ti dai seama chiar si daca ai un unghi bun.

    Eu cred ca nu a atins-o. Codul spune asa:
    – Spotting assistance (help)
    UB,BB,FX
    each time
    1.00 from the Final Score
    No DV, CV, CR
    No SB (BB)

    Ceea ce nu e cazul la nota Laurei, fara vreun dubiu. Singurul semn de intrebare ar fi daca exista vreo modificare / particularizare a acestei reguli intr-un newsletter de help desk. Insa acelea, din cate am observat, contin mai degraba clarificari, detalieri, mai rar schimbari majore.
    Poate cunoaste altcineva prevederi suplimentare despre cazurile astea.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #593
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Faptul ca nu credeți nu inseamna ca nu a atins o. De la oameni prezenți care nu au niciun bias idiot autohton e clar. Coach touched her.

  6. #594
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Totusi, daca i se scadea pentru atingere, nu ar fi trebuit sa apara evidentiat ca deducere din nota finala?

  7. #595
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Am tot sperat ca poate a existat si alta regie si apar pe undeva alte reluari decat am vazut noi....dar din pacate nu. Reluari ale momentului n-au dat, iar live este aproape imposibil sa-ti dai seama chiar si daca ai un unghi bun.

    Eu cred ca nu a atins-o. Codul spune asa:
    – Spotting assistance (help)
    UB,BB,FX
    each time
    1.00 from the Final Score
    No DV, CV, CR
    No SB (BB)

    Ceea ce nu e cazul la nota Laurei, fara vreun dubiu. Singurul semn de intrebare ar fi daca exista vreo modificare / particularizare a acestei reguli intr-un newsletter de help desk. Insa acelea, din cate am observat, contin mai degraba clarificari, detalieri, mai rar schimbari majore.
    Poate cunoaste altcineva prevederi suplimentare despre cazurile astea.
    Poate faptul ca a venit aproape de ea de atita ori a dat senzatia ca nu stapineste exercitiul si prin urmare la orice hop in executie au depunctat masiv.
    Poate cineva sa descompuna exercitiul cu executia cu depunctarile de rigoare?
    Mie mi se pare ca a lucrat frumos, intinsa ca a progresat eu o vad alaturi de Larisa ca principala piese din echipa de la toamna mai ales ca poate face AA.
    Va creste la dificultate cu siguranta si sper sa nu isi schimbe conformatia pina la olimpiada.

  8. #596
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Poate si daca si parca. Cind evidenta oamenilor din sala spune ca a atins o ce rost mai au poate etc?

  9. #597
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Antonia, cea mai mare problema in exercitiul Laurei este acea trecere pe bara mare. Sper sa o inlocuiasca cat de curand cu o tranzitie Shapo. Cred ca in acel moment nota ei E va creste simtitor. In rest, la acest European, Laura a facut unul dintre cele mai bune exercitii ale ei la paralele. E pe drumul cel bun.
    www.fangymnastics.com

  10. #598
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Cat de adevrat afirmația antrenorului- Diamonds are not cut on assembly line
    http://www.thecouchgymnast.com/2015/04/23/a-chat-with-viktoria-komovas-coach/
    Last edited by 21mai; 24th April 2015 at 06:31.

  11. #599
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    „A fost ca un duș cu ap rece!”, a spus Diana Bulimar dup ce a terminat pe 10 la individual compus, la Europenele de la Montpellier.

    Saracul Didisor! Cu parere de rau, dar antrenorii si-au cam batut joc de persoana ei la aceasta competitie. Nu-i nimic Didi, mergi increzatoare mai departe si sunt convinsa ca daca vei fi sanatoasa vei reusi sa arati din nou ca esti o sportiva de valoare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •