View Poll Results: Otelul - CSU Craiova

Voters
16. You may not vote on this poll
  • 1

    9 56.25%
  • X

    3 18.75%
  • 2

    4 25.00%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 79

Thread: Etapa 24: Otelul - CSU Craiova 0-1

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

    Etapa 24: Otelul - CSU Craiova 0-1

    Sambata, 4 aprilie 2015, ora 15.30

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    In 2011 una din echipele furate ca in codru la gealati a fost echipa oltenilor. Daca cineva a uitat acel masacru, acea executie cu public va pot pune imagini la dispozitie.


    Sunt curios cum reactioneaza orgoliul oltenesc acum , dupa 4 ani. Dracu stie de ce miros eu ca asta e primul meci in care oltenii pierd dupa seria incredibila de invincibilitate.


    Asta e meciul perfect pentru mafia pariurilor. Pe aceasta cale sesizez DNA-ul sa fie pe faza!

  3. #3
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    "Furata ca-n codru", "masacru". Astea ti le-a spus Jabba la TV atunci.
    Pai FC Timisoara ce-a facut la Galati daca asta a fost masacru? Atunci au fost 2 intrari cu talpa cu contact la nivelul pieptului pe fazele noastre de atac si alte 3-4 intrari cu talpa la nivelul gleznei, niciuna sanctionata de arbitru.
    Next, please!

    Cat despre presupusa victorie a oltenilor in acest meci, guess again. Eu zic x2.
    Asta daca nu fac blat oltenii, ca arbitrii nu ne vor ajuta, ca doar nu vor incepe acum.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #4
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Eu cred ca va fi blat si ii batem. Oltenii nu uita ca i-am ajutat in tur si nu i-am batut cu toate ca aveam un om in plus.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Eu cred ca va fi blat si ii batem. Oltenii nu uita ca i-am ajutat in tur si nu i-am batut cu toate ca aveam un om in plus.
    nu ne-ati ajutat in tur,si pur si simplu am avut bulan,daca ar fi sa bateti,o sa bateti pe bune desi ma indoiesc,aveti echipa slaba rau.
    CREDINTA NOASTRA NU DEPINDE DE FALSI PATRONI
    PASIUNEA PENTRU STIINTA NU SE PRIVATIZEAZA
    1948 - ANUL DIN CARE CLUBUL SPORTIV DATEAZA

  6. #6
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Dracu stie de ce miros eu ca asta e primul meci in care oltenii pierd dupa seria incredibila de invincibilitate
    Esti nebun, ai probleme cu capul, esti tampit du-te dracu!
    bosorog senil
    Last edited by fl0o; 26th March 2015 at 19:37.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Sunt curios cum reactioneaza orgoliul oltenesc acum
    Ca si altadata, ca de fiecare data in ultimii 800 de ani, cel putin.
    Zici tu ca ne-au furat aia in 2011 ? Nu am vazut meciul respectiv, am aflat scorul cand am ajuns acasa, undeva aproape de ora 00:00. Am vazut fazele golurilor, am vazut reluarile si ... da, pe reluari (nu chiar din prima) se puteau observa niste 10-12cm mai in fata aparatorului, pentru galateanul respectiv, in momentul pasei. Deci, tehnic vorbind, offside la ambele goluri.
    Insa eu cred ca marea drama se petrecea la Timisoara, nu la Craiova. Nu cunosc nici un craiovean in viata care sa isi aminteasca asa bine fazele alea sau sa le infiereze. Craiova se ducea in B, dar nu de asta. O retrogradasera deja comisiile, nu primise licenta nici la recurs. Era in B, inainte de primul fluier al arbitrului.
    Personal, eu m-am bucurat de 2 ori dupa aflarea rezultatului de la Galati : in primul rand, ma gandeam ca poate scapam de mititelu daca ne ducem in B, in al doilea chiar imi doream sa iasa Galatiul campioana, a fost cea mai buna echipa din editia respectiva si (spre deosebire de Cluj sau Timisoara, de exemplu) Galatiul chiar a produs si adus multa valoare adaugata in fotbalul romanesc.
    Daca intelegi ce vreau sa spun ...

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Xero-copiile sunt mai valoroase decat originalele, acesta e principiul monden romanesc, so X2.

  9. #9
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Eu cred ca va fi blat si ii batem. Oltenii nu uita ca i-am ajutat in tur si nu i-am batut cu toate ca aveam un om in plus.

    Pai omul in plus a fost in dezavantajul nostru, pentru ca noi o sfeclim intotdeauna in astfel de situatii.
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Ca si altadata, ca de fiecare data in ultimii 800 de ani, cel putin.
    Zici tu ca ne-au furat aia in 2011 ? Nu am vazut meciul respectiv, am aflat scorul cand am ajuns acasa, undeva aproape de ora 00:00. Am vazut fazele golurilor, am vazut reluarile si ... da, pe reluari (nu chiar din prima) se puteau observa niste 10-12cm mai in fata aparatorului, pentru galateanul respectiv, in momentul pasei. Deci, tehnic vorbind, offside la ambele goluri.
    Insa eu cred ca marea drama se petrecea la Timisoara, nu la Craiova. Nu cunosc nici un craiovean in viata care sa isi aminteasca asa bine fazele alea sau sa le infiereze. Craiova se ducea in B, dar nu de asta. O retrogradasera deja comisiile, nu primise licenta nici la recurs. Era in B, inainte de primul fluier al arbitrului.
    Personal, eu m-am bucurat de 2 ori dupa aflarea rezultatului de la Galati : in primul rand, ma gandeam ca poate scapam de mititelu daca ne ducem in B, in al doilea chiar imi doream sa iasa Galatiul campioana, a fost cea mai buna echipa din editia respectiva si (spre deosebire de Cluj sau Timisoara, de exemplu) Galatiul chiar a produs si adus multa valoare adaugata in fotbalul romanesc.
    Daca intelegi ce vreau sa spun ...
    Clona tot de meciul ala se leaga, dar uita cat i-au ajutat arbitrii (cel putin in meciurile directe cu noi).
    Totodata, uita ca Astra avea prima de victorie in ultima etapa cu noi, desi la ei nu se modifica mare lucru, asta pentru ca Jabba umbla cu reclamatii la TAS si ne platea adversarii in loc sa-si plateasca datoriile.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #10
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    1 solist

  11. #11
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    2.
    junghiul bate tusea
    granita la Orsova!

  12. #12
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stiintacv View Post
    nu ne-ati ajutat in tur,si pur si simplu am avut bulan,daca ar fi sa bateti,o sa bateti pe bune desi ma indoiesc,aveti echipa slaba rau.
    Sa fim seriosi, de cate ori ne-am intalnit cu oltenii, meciurile au fost mereu pe bune. Sunt sigur ca si acum va fi la fel.
    Apropos, Cartu e unul dintre antrenorii care a facut istorie la Otelul, pacat ca in acea peioada nu aveam destui bani sa platim jucatorii, ca poate obtinea chiar mai mult.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Sa fim seriosi, de cate ori ne-am intalnit cu oltenii, meciurile au fost mereu pe bune. Sunt sigur ca si acum va fi la fel.
    Si eu sunt sigur, insa nu datorita ''istoricului'' sau ''traditiei''.
    Vad ca lumea nu prea stie regulile jocului in liga I. Diferenta (in bani, drepturi TV) intre locul 4 si locul 5 este de cca. 300,000 euro. La fel intre locul 5 si locul 6 etc. ...
    Daca Otelul ar oferi lui Rotaru >300,000 am putea vorbi de diverse. Bine, am putea vorbi noi, nu Cartu.
    Insa cum nu cred ca la Galati s-ar putea gasi acum prin nu'sh ce conturi aceasta suma astronomica, eu recomand : 2 acoperit cu X. Nu stiu ce cote vor fi, dar sunt convins ca se preteaza la asa ceva (cota pt X2 va fi slabuta).

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu in conturile galatiului trebuie sa se gaseasca acei bani, vin pariurile cu sumele. Probabil voi sesiza in timp util DNA-ul.

  15. #15
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Nenea tim habar nu are care treaba cu DNA-ul da ii da in continuare. DNA-ul e pentru pestii mari nu pentru niste amarate de pariuri.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    x aici .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    sport legend Redboy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    508
    Reputatie
    1
    Hai Ot›elul cu victoria!
    www.TopBrowserGames.org - Director Web de Jocuri.

    www.Best11.org - Manager Online de Fotbal.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Mda, jos campioana, traiasca clona!

  19. #19
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    1 solist.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Auspicii favorabile.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Auspicii favorabile.
    e clar, batem sigur
    CREDINTA NOASTRA NU DEPINDE DE FALSI PATRONI
    PASIUNEA PENTRU STIINTA NU SE PRIVATIZEAZA
    1948 - ANUL DIN CARE CLUBUL SPORTIV DATEAZA

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •