Page 6 of 30 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 624

Thread: Raspunderea magistratilor

  1. #106
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Poate stiu despre exploatarea in interes propriu a resurselor portului dar nu au dovezi. Se agata de ceea ce au. Al Capone.
    beleafer

  2. 24th April 2015, 02:53

  3. #107
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    bai baiatule,arata ca ai cojones,baneaza-ma! ( apropo de cojones iti recomand sa vezi filmul mortdecai cu johnny depp ca sa observi ce faceau rusii cu aia care ii suparau)

    sau nu te lasa parizianul?
    am adus prea multe views?
    sau doreste s-o faca cu mana lui?

    ot. justitia romana este putreda si corupta pana in maduva oaselor.
    incepand cu semianalfabetele absolvente de asa zise universitati particulare, din judecatorii,continuand cu blazatii si obtuzii procurori deveniti judecatori peste noapte din tribunale si curti de apel si continuand cu ofiterii sri sub acoperire imbracati in robe judecatoresti care executa ordine politice, din inalta curte.sau cu o mixtura a lor.
    sa nu uit de dna.numai o minte bolnava ca cea a procurorului comunist macovei putea sa gandeasca un asfel de sistem opresiv.binenteles dupa ce codul penal si de procedura penala au transformat in potentiali puscariabili pe toti romanii.iar in functie de interese mafiotice-********e sunt aplicate selectiv.
    despre asa numita ccr,care de fapt nu are nicio legatura cu justitia umana,doar cu cea constitutionala doar atat: a girat prin fals inca doi ani de domnie de hotie si abuzuri a lichelei de la cotroceni.
    Cam asta-i starea justitiei romane dupa revolutie, fie ea si reformata, ma rog. Adica cam ca pe timpul lui Ceuasescu. Trebuie curatenie dar cine va putea sa o faca? Intrebare mai mult retorica.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #108
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Cam asta-i starea justitiei romane dupa revolutie, fie ea si reformata, ma rog. Adica cam ca pe timpul lui Ceuasescu. Trebuie curatenie dar cine va putea sa o faca? Intrebare mai mult retorica.
    Iar tu stii asta pentru ca... spune lordul olteniei?

    Un singur lucru nu iese la socoteala. Daca justitia e atat de corupta si obedienta, de ce condamnarile Romaniei de la CEDO sunt, in marea lor majoritate, pentru conditiile inumane de detentie? Unde-s sutele, miile, zecile de mii de condamnari pentru anchete penale nelegale, pentru condamnari care nu respecta legea, pentru procese politice?

    Mai important, cum de un om ca lordutul oltean, cu posibilitati financiare si masina cu sofer, mai sta in Romania, tara in care poate deveni oricand o victima inocenta a justitiei aservite? Ce il determina sa isi asume un asemenea risc enorm, mai ales ca e si detinatorul unor informatii "de interior"?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. #109
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Poate stiu despre exploatarea in interes propriu a resurselor portului dar nu au dovezi. Se agata de ceea ce au. Al Capone.
    unul din motivele neintrarii in asa zisul spatiul shengen este coruptia si penetrabilitatea externa nociva din portul constanta.trecand peste subiectivismul olandei legat de o viitoare concurenta comerciala si de influenta statala cu portul rotterdam,cei din organismele europene au prezentat multe dovezi legate de ceea ce se intampla negativ acolo.cu implicatii politice psd-pdl la varf
    ( mazare,constantinescu-bosanceanu,m basescu).sa nu uitam ca mazare a fost pedist la origin.
    fapte exista,dovezi exista,ce-i impiedica pe dna-isti sa finalizeze anchete serioase?
    nastase a facut puscarie pentru termopane si pitici de gradina si nu pentru hotiile prevazute si efectuate de acordurile psal 1si 2 care au distrus romania,acolo unde coordonator era basescu.

    deci tot selectiv s-a actionat,in functie de cine are comanda.
    la noi, asa zisa justitie este folosita pentru lichidarea adversarului politic.

  6. #110
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Cam asta-i starea justitiei romane dupa revolutie, fie ea si reformata, ma rog. Adica cam ca pe timpul lui Ceuasescu. Trebuie curatenie dar cine va putea sa o faca? Intrebare mai mult retorica.
    trecand peste bruiajul aluia cu/fara cojones,poate fi si shemale,raspunsul este simplu.
    demantelarea oficiala a racililor sistemului judiciar din aceasta tara.
    necosmetizarea rapoartelor interne, externe despre justitie.
    bineinteles,eliminarea judecatorilor,procurorilor corupti si ********i din sistem.
    acum in eu, in comisii, nu mai sunt majoritari doar po****rii care in trecut au sprijinit pe fata derapajele politice ale justitiei romane.
    intrebare?
    cine sa o faca? ponta este si el o marioneta a sistemului ******** care conduce aceasta tara...


    @pulifrici,stau in tara pentru ca iubesc romania,sunt un nationalist covins si lupt impotriva mondializarii.mai sunt si din astia cu coloana vertebrala.

    hai defuleaza-ti frustrarile si treci la treaba!
    Last edited by lordliv; 24th April 2015 at 09:44.

  7. #111
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Da, ba, esti si tu ca nastase si voiculescu, unul dintre marii nationalisti ai Romaniei.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #112
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Da, ba, esti si tu ca nastase si voiculescu, unul dintre marii nationalisti ai Romaniei.
    nu-i baga in aceeasi oala.nastase a vandut romania,acceptand conditii umilitoare pentru aderare,favorizand capitalul strain in dauna celui romanesc.nu se pune problema de nationalism aici.
    voiculescu a incercat o resuscitare a capitalui romanesc folosind bani si din conturile fostei securitati.
    basescu s-a folosit de toti,capitalisti straini,romani,********i vechi,noi,politicieni romani,straini, ca sa obtina foloase doar pentru el.
    in defavoarea romaniei.

    ps. l-am rugat pe parizian sa te invete arta conversatiei.eventual sa-ti dea cartea elenei vulpescu
    nu de alta,dar folosesti doar atacul la persoana ca sa raspunzi.
    la mine nu se pune.eu nu am aere de moderator.

  9. #113
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nici eu n-am aere de moderator, dar ocazional banez. In special activisti de partid care o ard deontologic.

    Apropo, judecatorul mustacioara tocmai si-a luat aproape 11 ani de parnaie. Tot dosar politic, nu?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  10. #114
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Nici eu n-am aere de moderator, dar ocazional banez. In special activisti de partid care o ard deontologic.

    Apropo, judecatorul mustacioara tocmai si-a luat aproape 11 ani de parnaie. Tot dosar politic, nu?


    aici chiar ca ai haz.prostul nu este prost destul, pana nu este si fudul!
    pai eu ce ti-am mai spus,folosesti banarea in scop politic.
    esti un limbric de kovessi pe ols!
    gura pacatosului adevar graieste!

    desi la mine nu prea tine,dau si in nastase,dau si in basescu,dau si in voiculescu,dau si in ponta.mai ales in sistemul militienesc-********ic ce cuprinde romania.
    ce te deranjeaza mai mult?

    repet,defuleaza-ti angoasele,baneaza-ma!
    sau este numai gura de tine!

    ps.intr-adevar, nu prea dau in tariceanu!

  11. #115
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    .

    Apropo, judecatorul mustacioara tocmai si-a luat aproape 11 ani de parnaie. Tot dosar politic, nu?
    Dar ce a facut frate? Crima in serie?? Sau atata i-au dat pentru ca a refuzat sa-l execute pe Voiculescu?

  12. #116
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Dar ce a facut frate? Crima in serie?? Sau atata i-au dat pentru ca a refuzat sa-l execute pe Voiculescu?
    tipul are tente abstragene si elimina putinele idei,aboral, cu mult damf.

  13. #117
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Oamenii au fost creați de extratereștri cu miliarde de ani în urmă în afara sistemului nostru solar”, susțin oamenii de știință! Atunci, pe extratereștri cine i-a creat?




    După o analiză cuprinzătoare, cu ajutorul oamenilor de știință - programatori, matematicieni etc. -€“ profesorul Chang s-a întrebat dacă nu cumva €œresturile ADN-ului uman” nu au fost create de un fel de €œprogramator extraterestr€. Profesorul Chang afirmă în continuare că ipoteza noastră este aceea că o formă superioară de viata extraterestră a fost angajată în crearea de viat›ă nouă pe diverse planete. Terra este doar una dintre aceste planete.€

    Profesorul Chang spune că ceea ce vedem în ADN-ul nostru este un program constând din două versiuni, un cod mare s™i un cod de bază. El afirmă mai departe că, în mod clar, programul nu a fost scris pe Pământ (acesta fiind un lucru verificabil). Și asta pentru că genele nu sunt suficiente pentru a explica evoluția, trebuind să existe și altceva în jocul vieții.


    €œFiecare formă de viață de pe Pământ poartă câte un cod genetic pentru €œvărul€ său extraterestru, iar evoluția nu este ceea ce credem noi că ar fi€, spune profesorul Chang.
    Iar acest om de știință nu e singurul care crede acest lucru. În 2013, oamenii de știință din Kazahstan au emis ipoteza că ADN-ul uman a fost codificat cu un €œsemnal extraterestru€ de către o veche civilizație extraterestră. Și atunci cercetătorii au arătat că acest cod matematic din ADN-ul uman nu poate fi explicat prin evoluție. El este atât de ordonat, dezvăluind un ansamblu de modele matematice ale unui limbaj simbolic. Într-un cuvânt, noi trăim cu un adevărat mesaj extraterestru în noi, o adevărată semnătură pentru o civilizație avansată!

    Așadar, noi am fi fost creați în afara sistemului nostru solar cu miliarde de ani în urmă. Un mister rămâne: dacă noi am fost creați de extratereștri avansați, pe ei cine i-a creat?


    Care e legatura?

    Multi de pe aici par a fi extraterestrii.

  14. #118
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    sigur,din aia grey.piticanii.

  15. #119
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Nu sunt piticanii. Sunt superextramoderatori pe OLS. Validati de Vadim.

  16. #120
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cand un vultur se prabuseste, cine stie in ce vagauna se va opri, tot asa, prabusirea unui moderator se masoara dupa inaltimea unde ajunsese.

    Ai inteles, Marius?

    Nu prea cred!

  17. #121
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    OMG
    oare numai eu am impresia ca a avut loc o evadare in masa de la balaceanca iar evadatii s-au ascuns pe sectiunea "Politica" a OLS-ului ?
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  18. #122
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Tu tot timpul ai fost plin de impresii.

  19. #123
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    se trimit palmasii la inaintare.

  20. #124
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    timache nu e palmas. e sef cu propaganda...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  21. #125
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    prostul nu este prost destul, pana nu este si fudul!
    Asta am tot incercat sa te fac sa recunosti. Daca iti spuneam ca esti... fudul nu m-ai fi crezut

    Oricum, ai ceva din voiculescu in tine. Ala a ciordit sute de milioane si cand i-au dat condamnarea s-a dat victima. Tu injuri ca ultimul nespalat din fata luncii, iar cand iti iei banul meritat scrii de "banare in scop politic". Acum sunt convins ca esti un pensionar fesenist
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  22. #126
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    timache nu e palmas. e sef cu propaganda...
    Da , dar o propaganda de calitate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •