Page 29 of 30 FirstFirst ... 1927282930 LastLast
Results 589 to 609 of 624

Thread: Raspunderea magistratilor

  1. #589
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Plateste, timache, altfel de unde sa-ti mareasca dracnea pensia peste 15 ani? Boilor!

  2. #590
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Nu se face justitie numai pe denunturi si asculatari telefonice. E prea simplu. Procurorii sa puna osul la munca, sa aduca probe reale.

    Eu sunt pt o justitie corecta, nu pe manariile Codrutei. La mine in zona pedelistii si liberalii au facut prapad, au furat tot ce le-a picat in mana: fonduri europe, fonduri locale, fonduri extralocale etc. Nu se ating de ei. Sunt protejati de asa numita "justitie kovesiana". Sprijinita total de americani, aresteaza pe cine vor. Nu numai pesedistii fura asa cum se propaga parsiv in societate! Blaga a fost achitat, desi familia lui traieste pe picior mare din afaceri de milioane de euro cu statul. Iohanis e si el vulnerabil in fata justitiei dar la el nu se pune.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbeşte

  3. #591
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    oooo ce veste minunaaaaata......avem legea raspunderii magistratilor si legea care infiinteaza o structura care sa ii judece pe procurorii care se credeau sefii statului (paralel), inca vreo doua legi si pot sa rahneasca frustratii sekuristi cat vor ei! Felicitari parlamentarilor romani si maghiari!

  4. #592
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Raspunderea magistratilor - o gluma proasta ca multe altele. Vor plati tot prostii.

  5. #593
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "In mod concret, ce face SRI în acest câmp tactic, ce înseamnă el, după ce instantă este sesizată prin rechizitoriu? Suspiciunile din spatiul public priveau posibilitatea că judecătorii însisi să fie obiectul supravegherii de către SRI. Aceasta este chestiunea cea mai fierbinte. Este sau nu posibilă o astfel de supraveghere? Transpare ea din interviu. Si dacă da, este ea compatibilă cu independenta Justitiei? Ni s-a spus, am citit, printre altele, un membru al CSM opina că magistratii cinstiti nu au de ce să se teamă. Magistratii cinstiti au de ce să se teamă si fiecare cetătean cinstit are de ce să se teamă. Garantia corectitudinii actului de judecată nu ne-o da supravegherea judecătorilor de către SRI. Dacă acceptăm acest lucru, că o Justitie corectă este o Justitie făcută sub supravegherea SRI sau a altor servicii, putem renuntă din start la ideea de independenta a sistemului judiciar si ne focusam pe acest palier. Însă cele două nu merg împreună."
    http://gazetadecluj.ro/de-la-cluj-ga...-de-calorifer/

  6. #594
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Upss,azi procurorul Portocala ,(ala care "paradea destine" ) fost exclus din magistratura. Acum sa vedem daca va fi cum zicea chiar el:" si ce pwla mea sa imi faca,daca vorbesc ii distrug pe toti" .In acest caz, forzza Portocala,paradeste structurile acestei asa zise justitii.


    In alta ordine de idei,asta e o prima victorie a lui Ghita!

  7. #595
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Legile Justitiei, recent adoptate în Polonia, sever criticate de Uniunea Europeana, sa fie pentru Statele Unite o problema de politica interna a polonezilor. De ce nu este situatia asemanatoare si la Bucuresti, de ce nu sunt si aici legile Justitiei o problemă de politică interna?
    http://jurnalul.ro/editorial/polonia...ib-764288.html

    Parlamentul României a făcut modificari la legile Justitiei mult mai blande decât ale polonezilor. Ambasadorul Klemm este ingrijorat si crede că se blochează anticoruptia, desi doar Kovesi este speriată pentru postul ei. Patriot am cumpărat si noi, dar doar de 4 miliarde. La elicoptere Black Hawk nu ne inghesuim să-i refuzam pe francezi, cum au făcut polonezii, dar luam transportoare neamfibii de la o subsidiară americana, de o jumătate de miliard de euro. Tratamentul diferit al celor două tări vine probabil din diferenta de PIB. 2 la sută pentru apărare, la polonezi inseamnă circa 10 miliarde de dolari anual, pe cand la romani, aceleasi procente nu ating 4 miliarde de dolari. E ca în bancul cu Bula care nu avea basca! Sau, mai direct spus, baietica, sa-ti mai crească PIB-ul, dacă vrei justitie independenta!

  8. #596
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Ministrul JustiČ›iei, Tudorel Toader, nu va putea să răspundă, în Parlamentul European, la Strasbourg, în numele României, cu privire la Legile JustiČ›iei.




    Vor vorbi, în schimb, Traian Ungureanu, Laszlo Tokes, Cristian Preda, Monica Macovei Č™i alČ›ii.


    pai in cazul asta ,hai sa ne bagam pwla in toti hastagii interni si externi si sa facem ceea ce trebuie facut!
    \

  9. #597
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Daca in urma dezvaluirilor de asearadezvaluiri atat de clare si devastatoare,care dovedesc pentru basisti, hastagi si spalati pe creier ceea ce pentru mine era evident de ani de zile,deci, daca nici acum nu are loc o impoie a acestui sistem mafiot numit sistemul de justitie al DNA, atunci acest stat isi inceteaza existenta. Nu zic vorbe mari, dar oriunde in lume ,in fata unor asemenea dovezi, cadeau TOATE capetele ,era o adevarata lovitura de stat.


    Hastagilor odiosi,va astept reactia.Orice ati face sau ati zice...........E GATA!!

  10. #598
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    hai, va provoc sa faceti pasul asta! atingeti-va de Codruta sau de DNA!!! de scanteia asta e nevoie ca sa se aprinda fitilul!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #599
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Kovessi e gata, e in putrefactie. Dupa aceste dovezi eu astept reactia de ingrijorare a ambasadelor. Sa vad acum cine isi mai face praf imaginea ca sa apere o structura mafiota!


    Toti stiam ca dosarul lui Nastase a afost o facatura, ca dosarul lui Remes a fost o facatura, ca dosarul lui Voiculescu a fost un viol la adresa ideii de justitie, ca dosarul lui Rusanu ra o manarie, da, noi oamenii normali stiam asta dar nu aveam probe CLARE ca sa va dam peste nas cu ele voua indoctrinatilor si in*******itilor.


    Acum au aparut si aceste dovezi!


    E GATAAAAAAAAAAAAAA
    Last edited by Tim; 12th February 2018 at 13:14.

  12. #600
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu mai visati, nu pesedeul o va extirpa pe kovesi ci chiar cei ce au sustinut-o pana acum.


    E GATAAAAAAA

  13. #601
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    insist. luati-va de ea!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #602
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    esti defazat ingherule, acele vremuri au trecut. Crede-ma ,acum chiar si aia care I-au dat steaua polara i-o cer inapoi. Exact cum a zis Iohannis, pas cu pas acest sistem mafiot este destructurat. Epoca Macovei e gata!. Epoca abuzurilor bolsevice a apus. Puteti sa va tavaliti in chinuri,vremea voastra s-a dus! Citeste ce am scris eu pe politica in ultimii ani si vezi cum acum mi se confirma tot!

  15. #603
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    voi aveti grija sa ii clintiti un fir de par si vedem pe urma ce iese
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #604
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Hingherule,esti fan al mafiei? Iti place sa fie produse probe false? Crezi ca Justitia trebuie facuta asa cum il moderezi tu pe Paul?


    Dar daca vei ajunge sa fii tu cel judecat? Ce garantii ai ca asta nu se poate intampla?

  17. #605
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    timache, ai un sef de partid condamnat definitiv la inchisoare cu suspendare si cercetat intr-un dosar penal pentru constituire de grup infractional! apoi ai un Valcov, creier al programului de guvernare, condamnat 8 ani la inchisoare cu executare!
    apoi ai diversi si numerosi trepadusi condamnati sau inca cercetati penal pentru diverse ciordeli. toti astia sunt pesedisti si la ora actuala conduc Romania!!!
    si cu toate astea imi spui mie ca sunt fan al mafiei???? mai dilueaza putin berea aia ca inca e tare

    si cum plm sa ajung eu sa fiu judecat de DNA??? ce treaba are DNA-ul cu oamenii normali? iar te uiti la latrine si repeti ce vezi acolo?
    Last edited by Hingherul; 12th February 2018 at 14:12.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #606

  19. #607
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    despre grupul infractional organizat pe care il sustii nu ai nimic de zis?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #608
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    timache, ai un sef de partid condamnat definitiv la inchisoare cu suspendare si cercetat intr-un dosar penal pentru constituire de grup infractional! apoi ai un Valcov, creier al programului de guvernare, condamnat 8 ani la inchisoare cu executare!
    apoi ai diversi si numerosi trepadusi condamnati sau inca cercetati penal pentru diverse ciordeli. toti astia sunt pesedisti si la ora actuala conduc Romania!!!
    si cu toate astea imi spui mie ca sunt fan al mafiei???? mai dilueaza putin berea aia ca inca e tare

    si cum plm sa ajung eu sa fiu judecat de DNA??? ce treaba are DNA-ul cu oamenii normali? iar te uiti la latrine si repeti ce vezi acolo?
    Hingherule,stiu ca ti-am mai spus si stiu ca stii asta, nu am fost NICIODATA membru al niciunui partid, nu am sefi, sunt un cetatean liber.
    In cazul condamnarii lui Dragnea in simulacrul de proces referitor la referendum, sunt solidar cu el, a luat o condamnare si pentru mine alaturi de cei 7, milioane de romani care doreau de atunci sa inlature acest sistem mafiot.


    Cum sa fii tu judecat de DNA? Da-mi numele tau si iti garantez ca iti fac o demonstratie. Cu stickuri ,cu denunturi de la cetateni indicnati. Iti jur ca pot sa iti explic asta.


    E jegos ca persisti sa ne arati ca esti un nimic. Nimeni nu te obliga la asta. Si pe urma sa nu vii sa ne spui ca ai glumit!
    De ce nu intelegi ca totul a ajuns la saturatie, ca ceea ce a fost timp de 14 ani in Romania s-a incheiat? Nu va puteti adapta, plecati in PLM nde vreti, sunteti niste microbi pentru aceasta tara!

  21. #609
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    dar de ce nu plecati voi in mama Rusie??? nu intelegi ca e gata pentru voi? cu toata propaganda voastra de kkt nu o sa mai reusiti niciodata sa acaparati si parazitati Romania?
    puteti sa va zbateti in cele mai grave chinuri, e gata!!!! urmeaza sa va fie adunate scursurile una cate una pana nu o sa mai ramana nimic de pe urma lor.

    sincer, chiar vreau sa faceti miscarea cu Codruta. va provoc si va incurajez!!! terminam mai repede tot circul
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •