View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Mayweather KO/TKO

    4 17.39%
  • Mayweather la puncte

    10 43.48%
  • Pacquiao KO/TKO

    2 8.70%
  • Pacquiao la puncte

    6 26.09%
  • Meci egal

    1 4.35%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 153

Thread: Meciul secolului: Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao, 2 mai 2015

  1. #22
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Amatori de 21 de ani nu se vor bate cu profesionisti de 35 de ani nu din cauza managerilor ci tocmai din cauza asta.Ca sunt amatori!Nu se pot lupta cu profesionistii.
    Eu sunt de parere ca Teofilo Stevenson s-ar fi descurcat bine la profesionsiti dar nu am de unde sa stiu cat de bine pt ca pe vremea aia meciurile de titlu erau de 15 reprize deci sa zici ca l-ar fi batut pe Ali(o dezbatere clasica) este absurd.
    Si evident e complet absurd sa zici ca la grei e tehnica zero.

  2. #23
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Eu as vrea sa il vad pe Ronald Gavril pe undercard, ca-i roman de-al nostru si sunt curios sa vad ce poate. Cineva care se antreneaza in aceeasi sala cu el zicea intrun inverviu ca daca e cineva din sala aia cu care nimeni nu vrea sa faca sparring, e Ronald, ca loveste de zici ca da cu caramida.

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Si evident e complet absurd sa zici ca la grei e tehnica zero.
    "Aproape zero" e mai corect?
    Nu vezi mare lucru acolo de obicei. Cele mai spectaculoase meciuri au fost alea cand diferenta era enorma intre adversari. Ko in prima repriza sau in a 10-ea dupa "teatru". Restul este un fel de impins, strans, tinut etc ...

    Daca ai avut ocazia sa vezi meciul 2 intre De la Hoya si Chavez (si chiar primul desi a fost intrerupt), vezi diferenta de tehnica. Acolo box adevarat
    Si sunt multe meciuri ca ala la amatori JO sau turnee internationale
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    "Aproape zero" e mai corect?
    Nu vezi mare lucru acolo de obicei. Cele mai spectaculoase meciuri au fost alea cand diferenta era enorma intre adversari. Ko in prima repriza sau in a 10-ea dupa "teatru". Restul este un fel de impins, strans, tinut etc ...

    Daca ai avut ocazia sa vezi meciul 2 intre De la Hoya si Chavez (si chiar primul desi a fost intrerupt), vezi diferenta de tehnica. Acolo box adevarat
    Si sunt multe meciuri ca ala la amatori JO sau turnee internationale
    Daca generalizezi este absurd.Sunt evident cazuri particulare.Si nu,cele mai spectaculoase nu au fost cele cu diferenta mare intre adversari ci cele intre cei mai buni sau unde stilurile s-au unit bine.Vezi seria Ali-Frazier,Ibeabuchi-Tua,seria Bowe-Holyfield,Holmes-Norton,etc.

    Sunt destui a la John Ruiz care intra in criteriul tau.Dar sunt destui si care nu din multe ere ale boxului la grea.

    Vezi Ezzard Charles,Jersey Joe Walcott,Gene Tunney,Larry Homes,Lennox Lewis,evident Ali si multi altii.
    Am vazut cele doua meciuri intre de la Hoya si Chavez.Nu vad ce e ''box adevarat'' acolo.Oscar batea un batran Chavez care a incercat si a dat totul dar era ani lumina de zilele sale bune.Faptul ca Chavez a renuntat intre reprize iti arata cat de terminat era(asta in zilele sale bune mai degraba si-ar fi inghitit sangele decat demnitatea).
    Daca vrei sa-l vezi pe Chavez in zilele sale bune uita-te la meciul sau cu Rosario vreun deceniu mai devreme sa vezi box adevarat.O disectie tehnica pe interior contra unui oponent bun si aflat in plina forma.
    Nu vad satisfactie enorma deloc la exemplul tau.
    Daca vrei sa vezi un nivel tehnic iesit din comun uita-te la primele doua meciuri din seria Toney-McCallum.2 maestri.Sau mai recentul Donaire-Rigondeaux.
    Repet daca generalizezi gresesti.Sunt cazuri si cazuri.

  5. #26
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    In circa o ora, prima conferinta de presa:

  6. 15th April 2015, 10:48

  7. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Preturi uriase la bilete pentru meciul dintre Mayweather si Pacquaio

    http://www.onlinesport.ro/alte-sport...io-nid-113533/
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #28
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Preturi uriase la bilete pentru meciul dintre Mayweather si Pacquaio

    http://www.onlinesport.ro/alte-sport...io-nid-113533/
    Si doar 500 de bilete in vanzare. Restul sunt prin relatii. Clar trebuia o arena mai mare. Si asa, scot vreo 70 si ceva milioane de dolari doar de pe bilete.

    Documentare oficiale HBO/Showtime:

    Showtime: Inside Mayweather vs Pacquiao | Episode 1


    HBO: Mayweather vs Pacquiao | At Last


    HBO: Preview Mayweather vs Pacquiao

  9. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Si doar 500 de bilete in vanzare. Restul sunt prin relatii. Clar trebuia o arena mai mare. Si asa, scot vreo 70 si ceva milioane de dolari doar de pe bilete.
    MGM are totusi 17000 locuri.
    Oricum nu asta conteaza. Razboiul se pare ca e pe drepturile tv care vor difuza pt 1 miliard de telespectatori
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #30
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    MGM are totusi 17000 locuri.
    Oricum nu asta conteaza. Razboiul se pare ca e pe drepturile tv care vor difuza pt 1 miliard de telespectatori
    Pai are 17.000 dar 500 de bilete in vanzare e foarte putin. De asta spun ca era mai bine pe un stadion.
    Dar ma rog, vorbesc din punct de vedere strict economic. Personal imi pare bine ca se disputa la MGM Arena...catedrala boxului mondial. Pe stadion nu e asa bine. Nu e acolo locul boxului. Intr-o arena ca aceasta atmosfera e mai frumoasa.

  11. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Din punct de vedere economic vorbesc si eu. Si aici iti spun ca drepturile tv se anunta la cam 70 milioane in exclusivitate pt Sky (record). De asta spun ca mai important este cine cumpara televizarea mai degraba cati spectatori vor asista live.
    Este cu adevarat un eveniment exceptional meciul asta
    .... chiar daca dpmdv tineri amatori la JO sunt mult mai performanti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #32
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Din punct de vedere economic vorbesc si eu. Si aici iti spun ca drepturile tv se anunta la cam 70 milioane in exclusivitate pt Sky (record). De asta spun ca mai important este cine cumpara televizarea mai degraba cati spectatori vor asista live.
    Este cu adevarat un eveniment exceptional meciul asta
    .... chiar daca dpmdv tineri amatori la JO sunt mult mai performanti
    La ce ? La punctat la masina de scor pe parcursul a 3 reprize ? Poate.

    La profesionisti nicio sansa. Ma rog, mai sunt cativa care intradevar au calitati exceptionala dar care in cele din urma devin si ei profesionisti (vezi Lomachenko acum). Multi campioni amatori au facut pasul spre profesionisti.

  13. #33
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Din punct de vedere economic vorbesc si eu. Si aici iti spun ca drepturile tv se anunta la cam 70 milioane in exclusivitate pt Sky (record). De asta spun ca mai important este cine cumpara televizarea mai degraba cati spectatori vor asista live.
    Este cu adevarat un eveniment exceptional meciul asta
    .... chiar daca dpmdv tineri amatori la JO sunt mult mai performanti
    Si ce treaba are arena ?

  14. #34
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Lucian eu zic ca pe u nstadion sau o arena mai amre era mai misto.Puteau umple arene de 60000 de locuri.

    In fine si MGMul e ok.Mersi de previewuri.

    delaparis numeste 3 boxeri amatori care iti plac.Oare stie vreunul?

  15. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Imi plac doar doi in perioada asta. Iglesias si Lomacenko.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #36
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Lomachenko nu mai e amator dar tot e bine ca ai un singur exemplu.

  17. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Nu am urmarit dar nu cred ca are multe meciuri ca profesionist. Si cand a trecut? 2014?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #38
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu am urmarit dar nu cred ca are multe meciuri ca profesionist. Si cand a trecut? 2014?
    Nu ai citi discutiile noastre anterioare ?

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    De pilda..uita-te la Lomachenko. Super super boxer amator si in curand va fi si un super boxer profesionist (deja este la un nivel bun dupa ce l-a invins convingator pe Russell Jr.).
    Totusi, unul dintre cei mai buni boxeri amatori din istorie, precum este ucraineanul, a fost bagat imediat (la al doilea meci) in ring intr-o lupta de 12 reprize cu un vulpoi batran ca Salido si a pierdut lupta. Salido are un sfert din talentul lui Lomachenko, jumatate din tehnica sa si un sfert din viteza dar a stiut sa foloseasca toate trucurile boxului profesionist pentru a-l invinge fara drept de apel (meciul n-a fost chiar dezechilibrat dar a castigat clar salido). Daca este valabil pentru Lomachenko, este valabil pentru orice tanar talentat.

  19. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Mi-a scapat recunosc. Oricum dificil pt mine in Franta sa mai urmaresc box deoarece la tv chiar pay nu se difuzeaza nimic in afara de fotbal toata Europa sau rugby, hochei, baschet etc ...
    Lomachenko ala m-a impresionat la Londra JO deoarece a confirmat

    A propos, ce zici de Vladimir care s-a chinuit cu "amatorul" Jennings ieri?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #40
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post

    A propos, ce zici de Vladimir care s-a chinuit cu "amatorul" Jennings ieri?
    N-as zice ca s-a chinuit. A castigat aproape toate reprizele pana la urma. A facut un meci economicos. Jennings era mereu in miscare drept care nu era foarte usor de lovit. In acelasi timp insa americanul nu avea ce sa-i faca in atac. Nu are putere si nici nu prea stie sa atace cum trebuie. Wladimir a vazut asta s-a multumit sa castige la puncte. Pentru el nu avea rost sa riste mai mult.

    Apropo, din cate am inteles, meciul Floyd vs Manny e pe Pro TV

  21. #41
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0

  22. #42
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Mic sondaj:
    Cu cine veti tine in acest meci ?
    Cine credeti ca va castiga ?

    Tin cu Pacquiao binenteles dar cred ca Mayweather va castiga.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •