Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 325

Thread: Comunicate de Presa ( Politica )

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    Comunicate de Presa ( Politica )

    Pe acest thread putem posta comunicatele oficiale. Sa fie toate la un loc, de la orice partid. Doar comunicate oficiale, nu barfe, nu prostii din ziare. Evident, putem sa si dezbatem comunicatele. Dar zic sa le punem aici, pentru a evita discutii ca sunt enervante sau prea lungi. Eu voi posta la vedere comunicate PNL, si fara a ma ascunde in spatele unei clone de genul JB. Asteptam si alti useri. Pentru a fi pe deplin informati.
    MEREU SUPERIORI !!!

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Comunicat de presă - Ponta vorbește cu oul în gură!

    Aud că președintele PSD se lamentează că PNL nu se ține de cuvânt în privința ne-blocării cercetării parlamentarilor.



    Ca să vezi, cățelușul cu părul creț: râde ciob de oală spartă! Ce explicație are domnul Ponta că jumătate dintre senatorii păstoriți de socrul dumnealui au votat și ei împotriva începerii urmăririi penale a domnului Vosganian? Hai, că cei vreo 20 de liberali care au cedat emoțional au o scuză, era vorba despre prietenul lor. Dar cei 50 de pesediști ce motiv au avut?



    Pentru că demonstrația minciunii este simplă. Noi, liberalii, nu am avut niciun motiv să îl apărăm pe domnul Ariton, doar ne ceruse să îi dăm drumul să se apere în Justiție. Așa că sigur au votat toți senatorii liberali cu "pentru" acolo. Ceea ce înseamnă că cele 56 de voturi "împotrivă" erau de la PSD. Care 56 de voturi s-au repetat clar și la Vosganian. Q.E.D.!



    Așa că, îi recomand domnului Ponta să facă ciocu’ mic și să bage capul în pământ de rușine. Puțină decență, omule, că deocamdată ești în situația hoțului care strigă hoțul!...







    Senator PNL Cristian Bodea
    MEREU SUPERIORI !!!

  3. #3
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Comunicat de presă

    Partidul Național Liberal regretă votul acordat astăzi de plenul Senatului în cazul ridicării imunității senatorului Varujan Vosganian. Sprijinul nostru este și va rămâne ferm pentru actul de justiție și pentru desfășurarea lui neîngrădită.



    ​Decizia PNL este una clară de a se vota pentru încuviințarea rapidă a oricărei solicitări venite din partea parchetelor. De aceea, considerăm că votul de astăzi nu este deloc un semnal pozitiv și reprezintă o piedică în parcursul firesc al unei anchete. Amintim că PNL susține în regim de urgență simplificarea și urgentarea procedurilor de acest fel în Parlament.



    ​PNL va analiza și va evalua modul în care plenul Senatului în ansamblul său a ajuns să voteze în acest sens și va propune noi soluții pentru ca această situație să nu se repete.









    Ionuț Stroe,

    Purtător de cuvânt al PNL
    MEREU SUPERIORI !!!

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Monica Belluci si Bruce Willis la Pro Tv .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Comunicat de presă (12.02.2015) - Ipocrizia ca metodă de guvernare a Premierului Ponta

    A atacat verbal în repetate rânduri Justiția. Dar ne ține lecții de morală.



    A legiferat furtul primarilor, prin ordonanța 55/2014. CCR i-a trântit peste ochi ordonanța cu o decizie de neconstituționalitate. Refuză să o îndrepte printr-o lege reparatorie, cum cere Curtea. Este imoral, dar ne ține lecții de morală.



    A dus o campanie prezidențială mizerabilă, aruncând cu cele mai abjecte acuzații în contracandidatul său, care l-a umilit prin prestație și rezultatul votului. Nu și-a cerut niciodată scuze. Dar ține lecții de morală.



    Oamenii săi au aruncat peste gardul PNL cu biete zburătoare moarte, cu o săptămână înainte să primească o palmă binemeritată din partea poporului care l-a alungat cu votul de la gardul Cotrocenilor, pe unde se aciuiase prin lingușeli și promisiuni. Nu și-a cerut scuze. Dar ține lecții de morală.



    A încercat să împiedice Diaspora să voteze, călcând în picioare legea și morala, înainte ca poporul să-l trimită acasă umilit. Nu și-a cerut scuze. Dar ține lecții de morală.



    Da, Senatul a votat neinspirat astăzi, prin vot transpartinic, în principal prin votul PSD, pe care îl conduce. Ce face domnia sa? Își asumă cinstit partea de vină politică pentru votul colegilor? Nu! Atacă, jignește conducerea PNL și ne ține lecții de morală.



    Oricum ai privi lucrurile, aceasta se numește ipocrizie politică și este o metodă de guvernare a Premierului Victor Ponta. Păcat!



    Cred că trebuie să privim lucrurile drept în față: principiile își fac cu greu loc în politică.



    Poate că ne este drag dl Vosganian, scriitor talentat, dar mai drag trebuie să ne fie principiul: cale liberă Justiției. Poporul aceasta dorește, aceasta a exprimat în 16 noiembrie 2014. PNL însuși aceasta a hotărât statutar. Să constatăm greșeala și să o recunoaștem. Mai presus de orice, să facem lucrurile pe care le afirmăm. Pentru ca lucrurile să fie bine făcute.











    Cătălin Predoiu

    Prim-vicepreședinte PNL
    MEREU SUPERIORI !!!

  6. #6
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Comunicat de presă - Ponta vorbește cu oul în gură!

    Aud că președintele PSD se lamentează că PNL nu se ține de cuvânt în privința ne-blocării cercetării parlamentarilor.....
    Viorel face exact ce ar face orice scursura oportunista. trage spuza pe turta lui.
    iti dai seama cat de capabili sunteti daca pana si Viorel va da peste bot cu propriile voastre arme
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #7
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Comunicat de presă (12.02.2015) - Ipocrizia ca metodă de guvernare a Premierului Ponta
    Oricum ai privi lucrurile, aceasta se numește ipocrizie politică și este o metodă de guvernare a Premierului Victor Ponta. Păcat!
    cel putin la fel de ipocrit este si acest comunicat...
    pai senatorii cui au votat in favoarea tinerii la adapost a armeanului penal ?
    sunteti penibili voi toti cei care faceti politica in romania asta...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  8. #8
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Eu am recunoscut ca niste baragladine s-au lasat seduse de lacrimile Armencei. Dar nu este doar vina PNL, si , stim cu totii asta.
    MEREU SUPERIORI !!!

  9. #9
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    daca penalul asta plangacios nu zboara astazi din pnl,inseamna ca ,in cea mai mare masura ,este vina pnl-ului...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  10. #10
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    va zbura repede!
    MEREU SUPERIORI !!!

  11. #11
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Comunicat de presă

    Domnul Ponta, prin politica sa de Twitter, fragmentată și incompatibilă cu realitatea, a lansat o nouă afirmație mincinoasă, menită să decredibilizeze acțiunile PNL, prioritățile premierului nefiind nici la ora actuală buna guvernare sau „reciclarea” comportamentală. Afirmația potrivit căreia „Alianța Blaga/Gorghiu/Geoană/Vanghelie” ar fi favorizat prin votul din plen „cazul Vosganian” este una falsă care păstrează nota agresivă a unui partid scufundat. În calitate de secretar al ședinței de ieri, îl anunț pe domnul premier, direct și nu pe surse că, matematic vorbind, numărul de 71 de voturi valabil exprimate împotriva începerii urmăririi penale a lui Varujan Vosganian nu putea fi atins fără votul senatorilor PSD, în condițiile în care în sală au fost 42 de senatori liberali, iar colegii ce îl însoțesc pe domnul Geoană sunt cinci la număr cu tot cu dumnealui.

    Faptul că Senatul a respins hotărârea privind cererea de urmărire penală a lui Vosganian, cerere formulată de DIICOT, denotă o situație surprinzătoare, supărătoare, care nu poate fi însă asociată sau anexată vreunei decizii comune din interiorul PNL.

    Din păcate, ieri a existat un precedent, în antiteză cu convingerile liberale și nu lacrimile domnului Vosganian de la sfârșitul propriului discurs au făcut diferența de vot, ci faptul că pe scena politică există încă personaje care înfrânează cursul firesc al unui act de justiție imparțial. Și ca să îi întorc replica domnului premier, cea mai mare greșeală și totodată o dovadă de consecvență este prezența sa în fruntea Guvernului. Același care nu și-a schimbat prioritățile și nici năravul.







    Senator Mario Ovidiu Oprea

    PNL Dolj
    http://imageshack.com/a/img537/7347/D3JoB5.jpg
    MEREU SUPERIORI !!!

  12. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    incerc o gluma, rog a nu interpreta ca fiind atac la persoana .
    eu zic asa, cand o zbura porcul .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #13
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    degeaba dau penelistii comunicat dupa comunicat.
    eu unul ,si cred ca stie tot forumul cat de mult il "pretuiesc" pe ponta ,ii dau dreptate 100% la faza asta ... penelistii s-au facut de ***** ,iar faptul ca fac calcule cum ca si vreo 30 de pesedisti si vanghelisti au mancat din aceeasi troaca nu schimba deloc datele problemei: parlamentul romaniei este compus din niste porci lasi si penibili...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  14. #14
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pizdei plangacioase i se cere demisia din pnl. parca vad ca iar ramane cu ochii in lacrimi, pisa-m-as in sticluta lui cu mir...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    degeaba dau penelistii comunicat dupa comunicat.
    eu unul ,si cred ca stie tot forumul cat de mult il "pretuiesc" pe ponta ,ii dau dreptate 100% la faza asta ... penelistii s-au facut de ***** ,iar faptul ca fac calcule cum ca si vreo 30 de pesedisti si vanghelisti au mancat din aceeasi troaca nu schimba deloc datele problemei: parlamentul romaniei este compus din niste porci lasi si penibili...
    iti dau dreptate aici .
    turela-i deschisa la tanc, astept .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Gata, Hinghere....am scapat de barbpos.
    MEREU SUPERIORI !!!

  17. #17
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Vozganian e un personaj carismatic, impetuos intelectual.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  18. #18
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    normal ca tie ti se pare carismatica femeia aia cu barba, care e la fel de fascinanta precum o buturuga de corcodus, tinand cont ca e omul rusilor! dupa cum bine l-au ginit americanii
    cred ca e chestie de zile pana se alatura marelui partid comunist pe$edist sau variantei spalate a p$d, pnl-ul tariceanului
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #19
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Vozganian, omul rusilor

    Armeanul e un fascinant om de cultura, nu un carpaci basist.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  20. #20
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    si un mare om de litere. sa nu uitam ca se roaga aia de el sa accepte Nobelul pentru literatura

    http://www.romanialibera.ro/actualit...curesti-220871
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #21
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Intelectualii suporta greu lipsa libertatii.
    Portelane inchise in baloane de sticla.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •