Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 325

Thread: Comunicate de Presa ( Politica )

  1. #43
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    uai di capu' meu.
    am orbit !
    ce l-ai pus pe uratu' asta asa de mare ? si inca de doua ori ?
    in alta ordine de idei ,trebuie sa recunosc ca in materie de demagogie nu va intrece nimeni ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  2. #44
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Acum vad. Imi cer scuze. La fiecare a fost dublura, am sters. Dar aici nu am sesizat.
    MEREU SUPERIORI !!!

  3. #45
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    "Noul val al electoratului va mătura politica demagogică și minciuna PSD"

    Cine face parte din "noul val"?
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  4. #46
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Minciuna si demagogia psd sunt nemasurate...
    MEREU SUPERIORI !!!

  5. #47
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    http://imageshack.com/a/img540/2759/xEjDUa.jpg
    Comunicat de presă - PNL cheamă la raport ANAF, Curtea de Conturi și ASF!
    Deputatul PNL, Andreea Paul, secretar al Comisiei pentru buget, finanțe și bănci, a propus Comisiei de buget, în cadrul ședinței de astăzi, declanșarea procedurilor pentru audierea reprezentanților Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF), ai Curții de Conturi și ai Autorității de Supraveghere Financiară (ASF) în trei întâlniri succesive, ce urmează a fi stabilite de Biroul Comisiei pentru săptămâna viitoare.
    Demersul inițiat în numele Grupului parlamentar al PNL are în vedere, în cazul ANAF, gravele abateri semnalate de Curtea de Conturi în Raportul pe anul 2013 în colectarea și utilizarea banilor publici, precum și derapajele instituției de administrare fiscală, care au dus la creșterea evaziunii în 2014, când s-au colectat, doar din TVA, cu 5 miliarde lei mai puțin la bugetul de stat decât în anul 2013.
    În ceea ce privește Curtea de Conturi, solicitarea Grupului PNL vizează Concluziile Raportului public al acestei instituții pentru anul 2013, care semnalează nereguli și abateri grave ce depășesc 1,1 miliarde euro în cheltuirea banului public de către Guvernul Ponta.
    În cazul ASF, amintim opiniei publice că se apropie termenul scadent pentru prezentarea Raportului privind polițele RCA pentru tineri, cu costurile și soluțiile aferente propuse de ASF, și solicităm reprezentanților acestei instituții să transmită și să prezinte Comisiei de buget, finanțe și bănci concluziile acestui Raport, conform propriului angajament.
    Prin aceste acțiuni, Grupul parlamentar PNL urmărește aflarea adevărului despre modul în care sunt cheltuiți banii publici colectați din buzunarele tuturor cetățenilor români și face un apel la abordarea acestui subiect cu responsabilitate, dincolo de patimile politice, fără demagogie și populism, dacă vrem cu adevărat o Românie a lucrului bine făcut.
    Biroul de Comunicare al Grupului Parlamentar al PNL Camera Deputaților
    Last edited by aLLiin; 17th February 2015 at 18:03.
    MEREU SUPERIORI !!!

  6. #48
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Aline- gorhiu este un zero - si paul vass o catastrofa.

    Ma crezi?

    Stiu bine ce spun!
    Cunosc marfa asta!

    O rugaminte: nu le mai pune foto ca imi vine sa vomit!

  7. #49
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    http://imageshack.com/a/img538/7267/ubIXGx.jpg

    Comunicat de presă - Rovana Plumb fuge de cetățeni și de Parlament!

    Doamna ministru Rovana Plumb fuge, de peste cinci luni, de Parlament. Nu înțelegem încăpățânarea doamnei ministru de a nu se prezenta în fața Comisiei pentru muncă și protecție socială din Camera Deputaților, pentru a discuta despre problemele reale ale românilor, politicile ministerului pe care îl conduce și pentru a prezenta soluțiile pe care le are pentru rezolvarea problemelor multiple din domeniu, de la politici care să susțină angajatorii să creeze noi locuri de muncă, la salarizarea din România, viitorul sistemului de pensii, demografie, protecția și susținerea copilului sau a celorlalte categorii vulnerabile.



    Ne-a bucurat pe toți faptul că astăzi, marți - 17 februarie 2015, doamna ministru Plumb a acceptat, în sfârșit, invitația Comisiei parlamentare de resort pentru a discuta toate aceste probleme... Sau cel puțin așa am crezut noi că se va întâmpla. În fapt, doamna Plumb a venit doar pentru a face o prezentare generală a proiectului de lege privind economia socială, proiect aflat în dezbaterea Comisiei pentru muncă și protecție socială, dar care nu are legătură cu invitațiile repetate pe care i le-am adresat doamnei ministru, în baza art 54, alin (2) din Regulamentul Camerei Deputaților. După finalizarea dezbaterii pe proiectul de lege, doamna Plumb a fugit de Comisie, deși pe punctul doi al ordinii de zi erau prevăzute discuții în baza solicitării Grupului PNL.



    Ministrul Rovana Plumb a fugit de fiecare dată când a fost vorba de problemele reale ale românilor! Asta înseamnă, până la urmă, ori că ai ceva de ascuns, ori că nu faci nimic, ori că îți este teamă. Probabil lipsa de politici în acest domeniu important o determină pe doamna ministru Rovana Plumb să evite întrebările noastre cu atâta încăpățânare, preferând, în schimb, lansarea unor teme populiste prin intermediul televiziunilor.



    Constatăm că doamna ministru Rovana Plumb folosește Parlamentul României doar pentru a da mesaje electorale și de partid, în schimb evită cu obstinație o discuție deschisă legată de nevoile reale ale cetățenilor. Exemplu în acest sens a fost supărarea evidentă a domniei sale când a fost invitată să explice îngrijorările doamnei Corina Crețu, comisar european pentru politica regională. Comisarul European a spus clar: "Comisia Europeană spune că avem slăbiciuni în ceea ce privește harta socială, achizițiile publice, strategia de incluziune a po****ției rromilor, de a merge dincolo de reducerea sărăciei, de avea o strategie integrată. (…) Harta socială este necesară, pentru că noi mergem pe ideea de a vedea care sunt prioritățile de investiții pentru următorii ani și pe ideea concentrării fondurilor. Nu am primit încă această hartă…”. Ministerul Muncii este cel care trebuie să realizeze harta socială, pentru ca România să poată atrage bani europeni în domeniu, în perioada de programare 2014-2020.



    Doamna ministru Rovana Plumb nu a dorit să răspundă acestor îngrijorări, nu a dorit să vorbească despre problemele reale din România, despre nevoile sociale, dar și oferta de servicii sociale din fiecare localitate, județ sau regiune. Pe doamna Rovana Plumb o deranjează adevărul și nu o interesează toate aceste lucruri, nu o interesează problemele cotidiene ale oamenilor.



    Având în vedere modul în care doamna ministru Rovana Plumb refuză în continuare orice dialog util pentru cetățeni dând dovadă de o lipsă crasă de profesionalism și ignorând complet atribuțiile și obligațiile ce decurg din funcția pe care o deține, solicit din nou demisia doamnei Rovana Plumb, care face uz de poziția de ministru al muncii doar pentru a servi intereselor politice ale PSD și nicidecum pentru a rezolva probleme românilor.



    În același timp, îi atragem încă o dată atenția doamnei Plumb că nu poate fugi la nesfârșit de membrii comisiei, că avem nevoie de transparență pe acest domeniu atât de sensibil, că avem nevoie să știm deciziile strategice din partea ministerului pe care îl conduce, deoarece numai în acest fel ne putem aduce contribuția în calitatea noastră de specialiști în cadrul Comisiei pentru Muncă.







    POCORA CRISTINA-ANCUȚA



    Deputat PNL

    Purtător de cuvânt al Grupului Parlamentar al PNL din Camera Deputaților
    MEREU SUPERIORI !!!

  8. #50
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Aline- gorhiu este un zero - si paul vass o catastrofa.

    Ma crezi?

    Stiu bine ce spun!
    Cunosc marfa asta!

    O rugaminte: nu le mai pune foto ca imi vine sa vomit!
    crede-ma, o cunosc pe Gorghiu! atat iti spun
    MEREU SUPERIORI !!!

  9. #51
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Simpatica foc d-ra Cristina-Ancuta . Frumusetea ei m-a convins sa revin in PNL .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #52
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    fiecare dintre fatucile astea au in ranite cate un baston scos din prohabul vreunui politician liberal...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #53
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    bastonul maresalului Iohanis .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #54
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    nici macar .
    e suficient un grangure local...
    uite ,eu am participat intamplator la o petrecere in paralel cu chef al tinerilor liberali .am vazut o tanara politiciana blonda care sunt sigur ca era dispusa sa intre sub masa sefului filialei locale ...sunt convins ca tipa aia are potential sa devina in timp o gorghiu sau ,de ce nu ,chiar o elena udrea ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  13. #55
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    trist, concluzionam spunand ca tara asta s-a umplut de blonde .
    nu ca eu as avea ceva cu blondele .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #56
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Ca sa nu ziceti ca sunt rau, va spun ca la Tinerii Liberali parca este concurs de miss. Unde te uiti, vezi ispita si tentatia. Iar acum si cu efectivul Pedelist, trai ca-n rai...
    MEREU SUPERIORI !!!

  15. #57
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Aline, da' de ce nu recrutați de ălea cu IQ pozitiv?
    elidamag.ro

  16. #58
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Daca nu IQ macar Rh, sanje nou in instalatie .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #59
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    As zice eu ceva, Sak. Dar mi rusine.
    MEREU SUPERIORI !!!

  18. #60
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Nu zău? Ești gingaș? Spune liniștit.
    Poate ne spune blonda, sau tu, de ce VOI liberalii ați votat pt. menținerea imunității lui Vosganian dar ați sărit ca arși că și-a păstrat-o. Dorin Dobra, senator PNL, chiar făcea conferințe de presă unde explica cum a votat, ce "democrat" e el. Păcat pt. el că o captură video ne arată că-i un mincinos nenorocit!!
    Aline, încă ceva, nu vă mai umflați în pene că e Johannis președinte, că noi, majoritatea românilor, am votat omul, nu reprezentantul unui partid. O să vedeți asta la primele alegeri!
    elidamag.ro

  19. #61
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    dar nu ne impaunam,bre...
    MEREU SUPERIORI !!!

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Gata, vere. Reintru in PNL. Cati porci trebuie sa aduc ?

  21. #63
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Ai putina rabdare, sunt primul pe lista de asteptare .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •