Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 51

Thread: Offseason 2015

  1. #22
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Se aglomereaza piata de RBs... toata lumea e constienta ca in draft sunt multi jucatori buni, chiar si din cei ramasi nedraftati pot fi gasiti starteri.
    Flacons released Steven Jackson, Lions released Reggie Bush... din ei doar Bush se pare ca e interesant: San Diego, Raiders si Jets discuta cu agentul sau deja.

    Pe de alta parte, un jucator care mie personal imi place a devenit si el liber, desi nu vad sanse sa ajunga la Pats; si are doar 28 de ani... va avea si el oferte:
    Oakland Raiders are releasing S Tyvon Branch.
    Last edited by Ayrton; 27th February 2015 at 09:08.

  2. #23
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Reggie Bush isi va gasi echipa, e inca tanar si pare sa fie sanatos acum. In schimb Steven Jackson e in aceeasi situatie cu Michael Turner acum 1-2 ani. Nu cred ca-si va mai gasi echipa. Prea batran, prea fragil, prea scump.
    This is a flower ...
    _____________________

  3. #24
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    josh mc cown la browns. hoyer si manzel sunt in extaz
    dez Bryant got tagged suh va testa piata free agents.

  4. #25
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    josh mc cown la browns. hoyer si manzel sunt in extaz
    Browns au anuntat deja ca nu-l vor resemna pe Hoyer. Deci doar Manziel se bucura momentan.
    This is a flower ...
    _____________________

  5. #26
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Andre Johnson a fost informat de Texans, ca va avea un rol limitat in sez urmator. La asa vorbe, andre a cerut sa fie trade it sau cut. excellent wr, doar prea multe accidentari.

  6. #27
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Kiko Alonso a fost trimis la Eagles pentru LeSean McCoy.

    Chip Kelly o sa faca o mare prostie in draft pentru Mariota. Abia astept.
    This is a flower ...
    _____________________

  7. #28
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    chip Kelly are 9 jucatori pe care i-a antrenat la Oregon.
    http://i61.tinypic.com/102mbz5.jpg
    caricatura dintr-un ziar din philly.

  8. #29
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Bills il vor lua de la Vikings pe Matt Cassell pt un 5th round pick. Rex e pus pe fapte mari dar cu tot regretul Cassell ca fost Patriot, nu e un QB prin care sa avansezi in playoff... in fine, treaba lor, imi era un pic teama ca il vor lua pe Sam Bradford, mie personal imi place f mult dar a avut ghinion de multe lucruri nasoale in St Luis, d ela antrenor la accidentari, de la lipsa de WR de valoare la sistem... singurul lucru bun sunt cele 80 de milioane de $ ce ii intra in cont.

  9. #30
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    cu mc coy la bills, cj spiller, bye bye ?

  10. #31
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    cu siguranta. dar sa refuzi 4.5 mil $ cum am auzit ca a facut el pe oferta de la Bills nu cred ca mai prinde asa ceva, nici macar un super Bowl champion precum Vereen nu cred sa poata... poate doar daca CJ Spiller pune cariera inaintea banilor si vrea sa mearga la o echipa de playoff (cum nu era Bills pana la venirea lui Rex si acum a lui McCoy...) ca sa aibe o sansa la un inel si el... poate sa isi doreasca sa mearga la Saints, la 49-ers sau chiar Seahawks...

  11. #32
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Jets s au mutat la Bills,sa ti dai cel mai bun LB e o prostie,or sa planga cu Rex anul asta

  12. #33
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    cu siguranta. dar sa refuzi 4.5 mil $ cum am auzit ca a facut el pe oferta de la Bills nu cred ca mai prinde asa ceva, nici macar un super Bowl champion precum Vereen nu cred sa poata... poate doar daca CJ Spiller pune cariera inaintea banilor si vrea sa mearga la o echipa de playoff (cum nu era Bills pana la venirea lui Rex si acum a lui McCoy...) ca sa aibe o sansa la un inel si el... poate sa isi doreasca sa mearga la Saints, la 49-ers sau chiar Seahawks...
    sau cowboys, cu murray almost gone. desi, tare imi e ca, dupa declaratiile agentului lui Adrian Peterson fata de Vikings si speculatiile jerry jones - AP, de acum cateva luni in urma, nu ar fi exclusa o idee AP la Cowboys. Mai ales ca tipu e din texas, no income taxes in Texas.

  13. #34
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    Jets s au mutat la Bills,sa ti dai cel mai bun LB e o prostie,or sa planga cu Rex anul asta
    Mi s-a parut ca Bills s-au descurcat foarte bine in defensiva sezonul trecut si fara el.
    Oricum intr-adevar, Bills au iesit in dezavantaj insa mai mult din cauza ca vor plati 10M pt un RB.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  14. #35
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    BREAKING NEWS: Saints, Seahawks agree to Jimmy Graham trade.

    New Orleans is working out the logistics of sending tight end Jimmy Graham and a fourth-round pick to Seattle for center Max Unger and a first-round pick, NFL Media Insider Ian Rapoport reported on NFL Network.
    Si Ngata spre Detroit se pare.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  15. #36
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Am fost si eu 2 ore la sala ieri si cand m-am intors era NFLul cu fundul in sus.

    Imi era frica sa ma culc aseara. La cat de repede si drastic se schimbau lucrurile aseara ma gandeam ca o sa ma trezesc azi dimineata cu Rams relocati in Los Angeles si Andrew Luck transferat la Raiders.
    This is a flower ...
    _____________________

  16. #37
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    dintre toate trade-ul lui Graham la Seahawks mie mi s-a parut de domeniul SF-ului... Saints chiar si cu cap tight aveau alti 51 de jucatori pe care ii puteau da afara, doar pe Brees si Graham nu.... o sa regrete grav, ce mare playmaker gamechanger vor putea lua cu pick-ul 31??? iar Seatlle chiar au dat o uriasa lovitura!

  17. #38
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    dintre toate trade-ul lui Graham la Seahawks mie mi s-a parut de domeniul SF-ului... Saints chiar si cu cap tight aveau alti 51 de jucatori pe care ii puteau da afara, doar pe Brees si Graham nu.... o sa regrete grav, ce mare playmaker gamechanger vor putea lua cu pick-ul 31??? iar Seatlle chiar au dat o uriasa lovitura!
    Ca fan Patriots ar trebui sa stii ca ordinea si runda in draft nu conteaza. Nu l-ati luat voi pe Brady in runda a 6-a cu a 199-a optiune?
    This is a flower ...
    _____________________

  18. #39
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    pana acum cei mai prosti din curtea scolii sunt atriots,Ravens si Saints....a si Eagles...astia ii intrec pe toti

  19. #40
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa il vad pe Graham, care e un route runner excelent si un WR/TE disciplinat cand vine vorba de schema, cum se descurca cu un jucator instinctual cu o prezenta in pocket mediocra asa cum este Wilson.

    Prima mea impresie din trade-ul asta e ca Seahawks got screwed si ca o sa ii plateasca miilioanele lui Graham cu depth-ul din roster. Wilson + Graham = 6-10

  20. #41
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Graham a avut multe probleme medicale in ultimii ani. Saints stiu ceva ce nu apare la o vizita medicala de rutina si nu au vrut sa ramana blocati cu salariul sau.
    This is a flower ...
    _____________________

  21. #42
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by campuscodi View Post
    Ca fan Patriots ar trebui sa stii ca ordinea si runda in draft nu conteaza. Nu l-ati luat voi pe Brady in runda a 6-a cu a 199-a optiune?
    eh, exceptiile astea...
    ma refeream la faptul ca una e sa primesti pick-ul #3 sau #5 spre ex si sa ai posibilitatea (Saints) sa draftezi cel mai bun pass rusher sau CB si altceva e #31 cand deja varfurile au fost luate si draftezi prospecte sau jucatori considerati al treilea sau al patrulea in Board-ul lor pe pozitia respectiva, pe care trebuie sa le dezvolti si nu ai certitudini...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •