Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 54 of 54

Thread: Liga Campionilor 2014/2015

  1. #43
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    E fabuloasa echipa asta Buducnost. Jucatoare una si una pe toate posturile. Lejer de tot au castigat azi. Ma bucur pentru Neagu. Cu o eventuala prestatie buna la CM ar avea mari sanse sa fie desemnata jucatoare anului.

    Sezonul viitor de CL se anunta epic. Buducnost probabil va pastra tot nucleu asta(Woltering ce am auzit ca se intoarce in Germania), Gyor a facut cateva achizitii de marca, Rostov la fel, au cumparat ceva jucatoare si se anunta o echipa redutabila sezonul viitor. Probabil si CSM va cere un WC pentru a juca in CL daca pierd campionatul.

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Nu Johnny, nu. N-a fost o finala Mork vs Neagu, nici nu se astepta cineva, in afara de tine, sa fie asa ceva. De altfel Mork a jucat mai bine decit Neagu, insa echipa sa a fost surclasata de muntenegrence.
    Da, asa este. Stiam ca Mork e peste Neagu, se vedea cu ochiu liber dar ati avut dreptate, n-a fost suficient!
    Si Neagu a luat si titlu de cel mai bun inter pe langa golgeter si titlu CL? Mai meritat era pt Nora...
    Dar asta e, felicitari romancei si lu Buducnost!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Felicitari Cristinei pentru castigarea Ligii si titlului de golgeter Meritat sezon pt ea!!! Ma bucur sa o vad fericita
    Legat de Nora vs Neagu, sunt pe posturi diferite, inter stg vs dreapta. Ca nivel d ejoc, Neagu cred ca e mult mai completa ca jucatoare, vezi assist-uri (si faza de aparare din ce in ce mai ok). Ieri Nora a dat cateva goluri peste Neagu, ambele avand zile mai proaste, dar diferenta s.a facut la lotul f complet al muntenegrencelor Bulatovic a fost f buna in prima parte, iar jocul cu pivotii a mers de minune.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  4. #46
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Da, asa este. Stiam ca Mork e peste Neagu, se vedea cu ochiu liber dar ati avut dreptate, n-a fost suficient!
    Si Neagu a luat si titlu de cel mai bun inter pe langa golgeter si titlu CL? Mai meritat era pt Nora...
    Dar asta e, felicitari romancei si lu Buducnost!
    S-a vazut clar, insa asta nu a fost valoarea lui Neagu. A calcat strimb chiar la prima faza si a fost scoasa citeva minute. S-a vazut apoi ca n-a fost chiar in apele ei, plus ca norvegiencele s-au aparat foarte bine la ea... insa s-a ocupat Bulatovic de trimis torpilele

    Mork nu este peste Neagu, insa nici mult sub ea.

    Iar Neagu a fost cel mai bun inter sting, Mork joaca pe dreapta, fiind si ea aleasa in echipa competitiei

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Neagu a facut entorsa in primul minut. Altfel, juca cel putin la nivelul din semifinala.

  6. #48
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Gyor a pierdut azi si campionatul in fata lui Ferencvaros, scor 2-0 la general.
    Vor juca turneu de calificare pentru sezonul viitor de CL. O veste proasta pentru locul 2 de la noi, care probabil va juca si ea in turneul de calificare, dar nu va fi cap de serie si poate intalni Gyor-ul.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Iar Neagu a fost cel mai bun inter sting, Mork joaca pe dreapta, fiind si ea aleasa in echipa competitiei
    Am inteles! Am crezut ca e doar un premiu pt inter si nu doua!
    Mie imi place Mork mai mult, singurul capitol la care e sub Neagu e aruncarile de la distanta dar la patrunderi si mai ales la combinatii si punerea in valoare a coechipierelor e peste, are niste fente din corp de-si lasa coechipierele libere de nu-i adevarat, un fel de mic Ronaldinho!

    PS: Pacat de Larvik, prima si unica infrangere si exact cand doare mai tare!

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Gyor a pierdut azi si campionatul in fata lui Ferencvaros, scor 2-0 la general.
    Vor juca turneu de calificare pentru sezonul viitor de CL. O veste proasta pentru locul 2 de la noi, care probabil va juca si ea in turneul de calificare, dar nu va fi cap de serie si poate intalni Gyor-ul.
    Evident ca te referi la CSM... care joaca in sala Rapid, juca-o-ar sa joace in... Dar tot vom tine cu ele.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Da, asa este.
    Trebuie sa traga lumea de tine din nou si din nou .... pina sa intelegi. inteligenta vine doar atunci cind intelegi din prima.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Omului ii este permis sa greseasca si sa-si recunoasca gresala, oricine greseste, nu toti suntem Mihai Dascalescu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Omului ii este permis sa greseasca si sa-si recunoasca gresala, oricine greseste, nu toti suntem Mihai Dascalescu!
    stai linistit ca si eu am gresit si am recunoscut. totusi, paragraful meu nu la recunoastere se refera ci la a intelege din prima. vezi? faci tu ce faci si tot nu intelegi din prima

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Se numeste deflectie, si anume eschiva cu un raspuns evaziv. Am inteles eu f bine ce-ai zis, tu nu m-ai inteles pe mine de data asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Podiumul Champions League vine in august la Bucharest Trophy


    http://www.csmbucuresti.ro/sectii-sp...charest-trophy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •